Adamovo dřevo

Kategorie » Svět OP » Svět OP - Ostatní

Autor: Dvori66

dřevo Vzácné Adamovo dřevo je netvrdší dřevo a té největší kvality ve světě. Jeho nesmírná vzácnost z něj dělá velmi cenné dřevo a je považováno za poklad. Občas se toto dřevo prodává na černém trhu za velmi vysokou cenu. Frankymu se podařilo nějaké dřevo nakoupit za 200,000,000 beri.

Jediné známé lodě, které využívají tento typ dřeva, jsou Oro Jackson (loď Golda Rogera) a Thousand Sunny (loď Slamáků). Dřevo je schopné odolat dělové kouli a palbě ze zbraní, během času se jen lehce opotřebí. Nicméně i lodě z tohoto dřeva potřebují loďaře, který se o ně stará, protože není neporazitelná.

jackson sunny
Oro Jackson / Thousand Sunny

Franky vysvětlil historii tohoto typu dřeva: Jednou dávno zuřila válka na ostrově. Lidé umírali, ostrov byl zničen deštěm kulek a proměnil se v trosky. Jedna věc ale zůstala, obrovský strom, který nebyl nikdy porušen, byl to strom „Adam“.

Na Rybáckém Ostrově byl představený strom, zvaný „Sluneční strom Eva“. Jedná se o kolosální strom (zasahuje do hloubky 10 000 metrů), který přenáší pomocí kořenů sluneční světlo z povrchu na dno oceánu. Navíc díky jejich respiraci zásobuje obyvatele kyslíkem.

Zajímavosti

  • Strom Adam je s největší pravděpodobností odkaz na příběh bible – Adama a Evy se stromem poznání. Dalším důkazem je nález stromu Eva na ostrově Rybáků.
  • Strom Adam může také odkazovat na skutečný strom. Obří Sekvojovec se jménem Adam roste v Sequoia National Forest v Kalifornii již 200 let. Je to dvacátý největší sekvojovec obrovský na světě.

Komentáře

#5767 Franky, 23. 5. 2019, 16:08:00 Odpovědět

a ked uz sme pri teoriach .

Eva ktora dava slncne luce Rybackemu ostrovu je este neicim zaujimavejsia . Kedze je to inspirovane tou divnou incestnou knihou trosku spekulaci nezaskodi .
Rybacky ostrov sa ma nachadzat priamo pod Mariejoa dava teda zmysel ze Eva musi byt niekde pobliz . Eva zohrala pred 800 rokmi asi najvacsiu ulohu . Dnes uz asi kazdy tusi ze Mariejoa je Raftel . Na rafteli vyrastol strom Eva , na ktorom cuduj sa sveje zacali rast divne ovocia a pokusat ludi . ano hovorime o Devil Fruits .
Raftel a jeho obyvatelia teda patrili medzi najsilnejsich ludi v OP svete . to sa vsak nepacilo okolitym kralostvam ktore tuto moc chceli tiez .
Asi mozme ratat aj s tym ze vtedy uradovali aj staroveke zbrane Pluton , Uranus , Poseidon . cili sa strhla vojna o Raftel . odolavat sa neda vecne ( prazdne storocie ) a tak vznikla Marina a WG . tymto sposobom mali DF priamo pod nosom , ale ako vieme pokial uzivatel zomrie , DF sa objavi pri najblizsom mieste kde je nejake ovocie .
Aj Doflamingo to spomenul niekde v dressrose ze Marina straca svoju silu . coz by davalo zmysel ze Eva mala na sebe nespocet ovoci ale plodila len raz . Privlastok Devil Fruit by teda k stromu Eva pasoval az moc dobre .

#1415 Alu, 5. 10. 2015, 8:34:30 Odpovědět

Fakt super článok

#1366 Shanks101, 4. 10. 2015, 15:33:05 Odpovědět

nevite jestli je známa ješte nejaká jiná lod z tohoto dřeva ? krom : Oro Jackson aThousand Sunny

#1367 Mango, 4. 10. 2015, 16:02:18 Odpovědět

"Jediné známé lodě, které využívají tento typ dřeva, jsou Oro Jackson (loď Golda Rogera) a Thousand Sunny (loď Slamáků)." zkus hádat :D

#1326 Perona-Chan, 3. 10. 2015, 13:03:20 Odpovědět

Super článok :) Ďakujem za neho

#1275 Mirronia, 2. 10. 2015, 9:53:15 Odpovědět

Super článek ^^

#1273 Sai, 2. 10. 2015, 8:46:24 Odpovědět

ďakujem, verím, že sa Sunny jej extratrvrdé jadro ešte príde vhod, uvidíme z čoho sú polienka Čiernofúza ;)

Hakuhódžó no senši