Shichibukai

Kategorie » Svět OP » Skupiny

Autor: Dvori66

Shichibukai, celým názvem Oka Shichibukai (王下七武海 – Sedm královských námořních sil) je skupina silných a proslulých pirátů, kteří se spojili se Světovou Vládou a tvoří jednu ze tří velmocí ve světě One Piece.

shichibukai

Obecně

I když piráti pracují pro Světovou Vládu, obvykle je nezajímá a dokonce ji, ani ostatní Shichibukaie a Marinu nerespektují (kromě Bartholomewa Kumy, který se proměnil v jejich loutku). Z pohledu Mariny se nijak neliší od ostatních pirátů, ačkoli jimi ostatní piráti opovrhují a označují je za „vládní psi“. Stále si však uvědomují jejich sílu a mezi některými budou dále uznáváni.

Většina Shichibukaiů jsou veteráni z Nového Světa, kde se setkali s Yonko nebo proti nim dokonce bojovali. Mezi členy jsou velké rozdíly v odměnách, Černovous neměl žádnou odměnu, ale např. Jinbe měl odměnu 250 000 000 belly nebo Crocodile 81 000 000 belly.

Vztahy mezi samotnými Shichibukaii se dají nejlépe vystihnout slůvkem nestabilní.. Mezi sebou mají velmi malý (pokud vůbec nějaký) respekt a kvůli svému pocitu hrdosti by jen stěží přijali pomoc od druhého. Během společného setkání Shichibukaiů chyběl pouze Jinbe a Boa Hancock, jenom představa, že by tyto dvě postavy spolu spolupracovali, byla zcela nemyslitelná. Nicméně Kuma i Doflamingo byli ochotni spolupracovat se svým kolegou: Kuma nabídl pomoc Moriahovi v souboji proti Slamákům a Doflamingo nabídl Crocodilovi spolupráci. Obě nabídky byly však kvůli hrdosti odmítnuty. Je také prokázáno, že Shichibukaiové sledují aktuální dění ve světě a ví i informace o ostatních ze skupiny Shichibukai. Všichni se účastnili bitvy v Marinefordu, ne všichni ale bojovali pouze po boku Mariny (Boa a Jinbe chránili Luffyho).

shichibukai

Většina Shichibukaiů má přehled a jejich zkušenosti jim dovolí např. přehlížet Luffyho arogantní chování, když prohlašuje, že se stane Králem pirátů. Crocodile i Moriah Luffymu vysvětlovali, že není dostatečně zkušený a silný, aby obstál v Novém Světě. Podobně se choval Mihawk v souboji se Zorem, i když věděl, že je jeho vzor. Doflamingo zase nevěří v pravou spravedlnost a Marinu nebo piráty, kteří za ni bojují, má za hlupáky. Hancock, poznamenaná otroctvím se domnívá, že všichni lidé jsou zkažení, kromě Luffyho, Rayleigha nebo Fishera Tigera, se kterými má dobrý vztah.

Metodika „Vládních psů“

Jak se stát Shichibukaiem

Piráti se mohou stát Shichibukaiem pouze v případě, že se uvolní místo (alespoň jeden ze stávajících musí např. odstoupit, tzn. že jich nemůže být více jak 7). Když už je volné místo, musí předvést svou sílu a schopnosti proti jiným pirátům, čímž dokáže svou loajalitu Světové Vládě (a klesne u ostatních pirátů). Pokud o pozici nikdo jiný nestojí nebo sama vláda nikoho neosloví, pirát pozici dostane. Jak se dá očekávat, většina pirátů je slavná ještě předtím, než vstoupí mezi Shichibukaie, avšak to není pravidlo, i neznámý pirát může dostat místo, pokud prokáže dostatečnou sílu. Černovousovo vítězství nad Acem a v případě Lawa poslání sta srdcí pirátů na velitelství vedlo k tomu, aby se stali Shichibukai. Nicméně i Světová Vláda si může vydíráním pomoci při získávání dalších Shichibukaiů, tak jak to bylo v případě Doflaminga.

Povinnosti

Schihibukaiové se otevřeně nevyjadřují na adresu autority Světové Vlády, ale nejsou povinni sledovat jejich rozkazy. Technicky vzato, mají pouze dovoleno útočit na jiné piráty s tím, že musí část své kořisti odevzdat Světové Vládě, to se však ve většině případů nedodržuje. Každý člen musí být také schopný v zastrašování, aby se jich ostatní piráti báli. Aby si členové skupiny udrželi svá místa, nesmí se nechat porazit jiným pirátem nebo nesmí být zapleteni do nějakého skandálu, který by měl špatný vliv na jejich pověst. Někteří členové dělají různé úkoly pro Světovou Vládu, jako např. dobývání ostrovů (zemí), čemuž říkají „osvobozování“. Poté mohou tyto země ochraňovat a mít tak piráty pod kontrolou. Nejdůležitější však je, že Shichibukaiové svými službami pomáhají udržovat rovnováhu tří velkých mocností.

shichibukai

Shichibukaiové jsou vlastně spojenci Světové Vlády, pod kterou je i Marina, tudíž jsou Shichibukai povinni s nimi v době bitev spolupracovat. Někteří mariňáci (Smoker, Kizaru, Sengoku) jimi stále opovrhují a považují je za obyčejné piráty. Sengoku byl překvapen, že se na jednání objevilo víc Shichibukaiů, než čekal – konkrétně to byl Kuma, Doflamingo (který přišel, protože se nudil) a Mihawk (který přišel jen aby se doslechl o pirátech). Navíc se zde objevil Laffitte, který chtěl zaujmout crocodilovo místo. Nezdá se, že by Shichibukaiové ochotně pomáhali Marině, ba naopak, někteří ji nesnáší nebo si z ní utahují (Doflamingo si pohrával s mariňáky i v přítomnosti Sengoka a Tsuru). Během války v Marinefordu Moriah uvedl, že mu nezáleží na tom, kdo vyhraje a Boa Hancock dokonce bojovala proti mariňákům (chránila Luffyho).

Výhody a koncese

Na oplátku za jejich služby jim Světová Vláda odpustí všechny zločiny a jejich odměny jsou anulovány. Další výhodou je tzv. Příkaz k zadržení nepřátelské lodě, což umožňuje Shichibukaiům legálně drancovat ostatní piráty nebo dokonce civilizace (které nejsou pravděpodobně přidruženy ke Světové Vládě) do doby, dokud odvádí část kořisti Světové Vládě. Světová Vláda nekontroluje jejich podnikání, takže si mohou vydělávat jako nájemní lovci nebo jinými způsoby. Mezi další výhody patří možnost použití zařízení z mořského kamene.

Navíc si mohou Shichibukaiové domluvit i další výhody, jako např. Boa Hancock, která má ve smlouvě soudní zákaz pro všechny lodě, které se dostanou do blízkosti Amazon Lily. Jinbeovo posádce byla zase na oplátku udělena milost. U Doflaminga to byl legální provoz aukční síně s otroky. Crocodile využil toho, že ho jako Shichibukaie nesledují, aby vybudoval tajnou organizaci za účelem převratu. Černovous nebo Law tento titul využili, aby byli jako piráti nedotknutelní.

Z výsad Shichibukaiů profitují i jejich podřízení, jako např. Arlong, který byl propuštěn z vězení, sluneční piráti, kteří se mohli vrátit na Rybácký ostrov nebo Caesar Clown, který dostal milost, protože pracoval pod Doflamingem. Podobně toho využila i Robin, když se přidala ke Crocodilovi, aby se skryla před Světovou Vládou. Teoreticky, pokud by byli Slamáci podřízení Trafalgara Lawa, byly by jejich odměny zrušeny.

Výpověď a rezignace

I když někteří členové poruší zákon, Světová Vláda a Marina se mohou dohodnout, že je nechají být. Takovým příkladem může být aukce otroků, kterou vedl Doflamingo, činnosti organizace, kterou vedl Crocodile nebo Moriahovo vytváření zombie. Světová Vláda vůbec nezasáhla, když Moriah unášel civilisty a mariňáky, aby mohl vytvářet nové zombie. Aby se udržela rovnováha ve světě, Světová Vláda toleruje ilegální činnosti Shichibukaiů a dokonce je i v některých věcech chrání (nebo jim alespoň udržují slávu).

shichibukai

Neznamená to však, že by za některé akce nemohli Shichibukaie propustit. Existuje několik Shichibukauiů, kteří byli propuštěni hned z několika důvodů. Crocodile byl propuštěn za pokus o převrat v Alabastě, ale ve skutečnosti tomu dost dopomohl Luffy, když ho porazil. Stejně tak Moriova porážka překvapila Světovou Vládu, a to v době, kdy konečně našli náhradu za Crocodila. Světová Vláda se pokusila zakrýt porážku tím, že zabije všechny na Thriller Barku. I přesto se ale Kuma (kterého tam poslali, aby se s tím vypořádal) rozhodl neuposlechnout rozkazy Gorosei a Moriah si tak udržel svůj status až do doby, kdy byla bitva v Marinefordu. Po válce se ukázalo, že je Moriah slabý na post Shichibukaie, a proto se ho Světová Vláda rozhodla zbavit. Aby si zachovala pověst, zdůvodnila jeho odstranění tím, že během války umíral.

Jinbe ztratil své postavení Shichibukaie poté, co odmítl pomoci Marině ve válce proti Bělovousovi, a proto byl uvězněn v 6. úrovni v Impel Downu. Když mu Luffy pomohl utéct z vězení, rozhodl se mu pomáhat a tím tak natrvalo ukončil své působení pod Světovou Vládou. Na druhé straně, Černovous využil postu Shichibukaie pouze k tomu, aby mohl propustit několik vězňů, kteří se k němu přidali. Jakmile to provedl, už neměl žádnou potřebu být Shichibukaiem a odstoupil.

Propuštění nemusí znamenat jen ztrátu titulu Shichibukai, ale může mít i další následky v podobě politických dohod. Např. Boa Hancock byla varována, že pokud nebude respektovat rozkazy Světové Vlády, zanikne jejich smlouva, Tato smlouva má chránit ostrov Amazon Lily před nepřáteli. Nicméně, i když v mnoha případech Boa nesplnila rozkazy, dokonce bojovala během války po Luffyho boku, zdá se, že neztratila důvěru a svůj post Shichibukaie si zachovala. Dalším příkladem využití postu Shichibukaie je Doflamingo. Beztrestně provozoval aukci otroků, vyráběl zbraně (ovoce), které pak prodával a to vše kryl s pomocí Verga, který se infiltroval do Mariny. Když ho však Law zatlačil do kouta, musel se vzdát postu Shichibukaie, což vyvolalo velké pobouření všude ve světě (i když se později ukázalo, že jde o podvod). Caesar byl jako jeho zaměstnanec krytý, po jeho odstoupení se z něj stal hledaný zločinec. Nakonec však Doflamingo ztratil titul Shichibukaie doopravdy, když se odhalilo, jakým způsobem se zmocnil Dressrosy a jakých zločinů se dopouštěl. Ve značné míře k tomu dopomohl i Luffy, když ho porazil. V jistém smyslu jsou tak události na Dressrose (Doflamingo) podobné událostem v Alabastě (Crocodile).

Mezi poslední Shichibukaie, který tento post ztatil, patří Law. Když se objevily zprávy o alianci mezi ním a Slamáky, byl jeho titul v ohrožení. Když pak před Fujitorou zprávu potvrdil, jeho titul byl zrušen. Důsledkem toho byla také jeho odměna zvýšena na 500 000 000 Belly.

kuma boa hancock buggy weevil crocodile doflamingo moriah jinbe law
Plakáty hledaných některých Shichibukaiů (pozn. jsou to pouze fan arty)

Členové

I. Současní

kuma hancock buggy dracule weevil

II. Bývalí

crocodile doflamingo moriah jinbe teach law

Profily členů

Jméno Alias} Věk} Předchozí odměna Schopnosti / Zbraně Stav
Dracule Mihawk Hawk-Eyes 43 Kogatana, Yoru, BH Aktivní
Jinbe Knight of the Sea 46 250 000 000 Belly Rybácké karate a Jujutsu, Síla rybáka Rezignoval
Crocodile Sir 46 81 000 000 Belly Zlatý hák, Suna Suna no Mi Propuštěn
Donquixote Doflamingo Heavenly Yaksha 41 340 000 000 Belly Ito Ito no Mi, BH, HH Propuštěn
Bartholomew Kuma Tyrant / PX-0 47 296 000 000 Belly Nikyu Nikyu no Mi, výzbroj pacifisty Aktivní
Marshall D. Teach Černovous 40 Žádná Pistole, Yami Yami no Mi Rezignoval
Gekko Moriah 50 320 000 000 Belly Nůžky, Kage Kage no Mi, Zombie armáda Propuštěn
Boa Hancock Pirate Empress, Snake Princess 31 80 000 000 Belly BH, HH, Mero Mero no Mi, Salome (had) Aktivní
Trafalgar D. Water Law Surgeon of Death 26 440 000 000 Belly BH, Kikoku, Ope Ope no Mi Propuštěn
Buggy The (Star) Clown 15 000 000 Belly Nože, Buggyho koule, Bara Bara no Mi Aktivní
Edward Weevil Whitebeard Jr. 480 000 000 Belly Bisento Aktivní

Vztahy

Většina Shichibukaiů se mezi sebou moc dobře nezná, což potvrdil Jinbe, který se poprvé setkal s Boa Hancock až ve vězení. Jsou zde i výjimky, jako Doflamingo, který ví dost informací o Crocodilovi nebo o programu začlenění Kumy k pacifistům. Následně je uveden přehled základních vztahů u každého Shichibukaie:

 • Dracule Mihawk
  • Přátelský soupeř Shankse
  • Projevil zájem o Zorovo dovednosti a souhlasil s jeho trénováním
  • Nespouští Slamáky z očí
  • Prokázal respekt k jinému šermíři – Vistovi
 • Jinbe
  • Bývalý druhý kapitán Slunečních pirátů
  • Přátelí se s Bělovousovými piráty
  • Přítel a spojenec Luffyho
 • Crocodile
  • Bývalý vůdce skupiny Baroque Works, bývalý manažer Rain Dinners
  • Účastnil se bitvy v Marinefordu s Jinbeem a Luffym
  • V minulosti byl poražen Bělovousem, a proto ho dodnes nenávidí
 • Doflamingo
  • Bývalý kapitán Donquixotových pirátů, bývalý král Dressrosy a majitel továrny na SMILE
  • Nechal infiltrovat Verga k Marině
  • Spolčil se s Kaidem a zajišťoval mu výrobu ďáblova ovoce
  • Zná tajemství Světové Vlády
  • Byl důležitou postavou v podsvětí
 • Kuma
  • Bývalý člen Revolucionářů, nyní účastník projektu Pacifista
  • Dvakrát pomohl Slamákům (Thriller Bark, Sabaody)
 • Černovous
  • Bývalý podřízený Bělovousovy posádky, nyní kapitán své posádky
  • Autor Shanksových jizev na tváři
  • Porazil Ace a předal ho Marině, následně využil své pozice a osvobodil svou budoucí posádku z vězení
  • Po bitvě v Marinefordu se stal jedním z Yonko
 • Gekko Moriah
  • Bývalý kapitán posádky, která byla poražena Kaidem
  • Po bitvě v Marinefordu byl vyhnán pro svou slabost
  • Unášel lidi, aby mohl vytvářet svou armádu zombíků
 • Boa Hancock
  • Bývala otrokyní, nyní kapitánka Kuja pirátek a císařovna na Amazon Lily
  • Má ráda Luffyho a je k němu loajální
  • Souhlasila s účastní v boji v Marinefordu jen kvůli Luffymu a Aceovi
 • Trafalgar Law
  • Bývalý člen Donquixoteho pirátů, nyní kapitán Srdcových pirátů a spojenec Slamáků
  • Má v úmyslu sesadit Kaida
 • Buggy
  • Plavil se posádkou Golda Rogera, nyní kapitán své posádky
  • Spolupracuje s Alvidou
 • Edward Weevil
  • Údajný syn Bělovouse, Bakkinin syn
  • Snaží se zbohatnou na Bělovousově smrti
  • Chce pomstít Bělovouse a zabít Černovouse

Síla a schopnosti

shichibukai Shichibukaiové patří mezi nejsilnější piráty v celém světě a tvoří jednu ze tří velmocí, po boku Mariny a Yonko. Co se týče síly, tak není známo, jakou sílu mají v této trojici. Na druhou stranu se uvádí, že v plném počtu (7 členů) jsou s Marinou a Yonko v rovnováze, takže jsou asi stejně silní. Také bylo potvrzeno, že nejméně dva členové skupiny Shichibukai (Moriah a Mihawk), byli dříve rivalem některého z Yonko. To nám naznačuje, že i jeden člen má velkou sílu a jeho ztráta (např. Crocodila) může narušit celkovou rovnováhu. O jejich síle svědčí i fakt, že někteří byli uvězněni v 6. levelu v Impel Downu (Jinbe, Croco). Zdá se, že jedinou výjimkou je Buggy, který svou pozici získal díky své pověsti a vlivu – několikrát byl viděn se Shanksem a velel velkému počtu utečenců z Impel Downu, ačkoli jeho bojová síla není rovna ostatním. S jistotou však nelze říci, že je na stejné úrovni jako před timeskipem a je možné, že za tu dobu velmi zesílil.

I když jsou Shichibukaiové ostatními piráty zatracováni, většina z nich se jich bojí. Jediný Shichibukai může totiž zničit celé pirátské posádky, a to zcela bez značné námahy. Příkladem strachu může být reakce Kida, který uviděl Pacifistu a zalekl se ho, protože si myslel, že je to Kuma. Kuma měl však svou bývalou odměnu dokonce nižší než sám Kid. Každý Shichibukai disponuje určitou schopností, ať už se jedná o používání ďáblova ovoce, bojové techniky (Jinbe) nebo zbraně (Mihawk). Některé z jejich schopností jsou v protikladu k ostatním. Příkladem je třeba Černovous (který pohlcuje energii) vůči Kumovi (který naopak odráží energii) nebo Doflamingo (který ovládá nepřátele svou vůlí) vůči Hancock (která zas znehybňuje své nepřátele). V případu Jinbeho a Crocodila se zas jedná o protiklad prostředí, ve kterém snadno bojují – Jinbeho otevřené moře, díky tomu, že je rybák a Crocodilovo suchá poušť, díky tomu, že snědl ďáblovo ovoce. Právě Jinbe spolu s Mihawkem jsou jediní z Shichibukaiů, kteří nedisponují schopnostmi ďáblova ovoce.

Ve vztahu mezi sebou není zcela známo, kdo je nejsilnější. Nicméně, během bitvy v Marinefordu byly vidět souboje mezi současnými Shichibukaii a těmi bývalými. Zdá se, že souboje byly celkem vyrovnané, ačkoli Moriah se zdál jako nejslabší. To také vedlo k jeho vyhození.

Zajímavosti

 • Shichibukaiové jsou založeni na korzárech z časů staré Evropské námořní velmoci. Korzáři (také nájezdníci nebo privatýři) byli vládou schválení piráti, kteří operovali zpravidla v domovských vodách a přepadávali lodě a drancovali nepřátele jejich vlády. Mezi nejznámější a nejúspěšnější korzáry patřili sir Francis Drake a Don Miguel Enriquez, kteří svými akcemi vydělali v přepočtu na dnešní dobu asi 100 milionů dolarů.
 • Když Yosaku popisoval sílu Shichibukaiů, siluety, které si představoval v hlavě, nebyly podobné aktuálním členům (možná kromě Mihawka).
 • Jejich kresba na obálce v kapitole 532 byla parodována v epizodě 39 v Gintamě. Byly zde obrysy Shichibukaiů a Gintoki, který nahradil Černovouse, jak jí třešňový koláč a drží svůj dřevěný meč namísto pistole.

shichibukai shichibukai
Yosakova představivost / Parodie na kap. 532

 • Titul Shichibukaie byl nabídnut Aceovi, ten ho ale odmítl. Je to jediný známý příklad nabídky titulu, který byl odmítnut.
 • V nekanónovém speciálu 3D2Y bylo řečeno, že titul Shichibukaie vznikl 30 let před aktuálním dějem.
 • V SBS 63 Oda nakreslil všechny doposud známé Shichibukaie jako děti. Není zde např. Law, který byl v té době ještě Supernova.
 • V SBSB 76 nakreslil oda Shichibukaie, jak by vypadali s opačným pohlavím. Law byl již jako žena nakreslený v SBS 72 s dalšími supernovami. Opět zde chybí Buggy a Weevil.

shichibukai shichibukai
Shichibukai jako děti / s opačným pohlavím

 • Malé postavičky:
shichibukai

Komentáře

#3864 Pein44, 19. 8. 2016, 15:37:50 Odpovědět

BB nevyužil svoj titul do Impel Downu sa dostal nelegálne

#3865 matrix880, 19. 8. 2016, 15:57:06 Odpovědět

Možná ho využil aby mu otevřeli bránu spravedlnosti.Přece jenom jak by se tam jinak dostal tak rychle :D ale je možné že se pletu přece jenom sem ten díl viděl už dávano :D

#3866 Vargie, 19. 8. 2016, 16:41:40 Odpovědět

"He wanted the position of a Shichibukai because he could free break in Impel Down (as a Marine)."

#3867 AngeeCz, 19. 8. 2016, 19:08:46 Odpovědět

Kdyby do Impel Downu byla lehká ilegální cesta, neobtěžoval by se se získáváním Shichibukai titulu.

#3868 Deidara, 19. 8. 2016, 21:19:31 Odpovědět

Ano, BB sám jasně řekl, že titul shichibukai využil jen k tomu, aby se ve světě zviditelnil

Hakuhódžó no senši