Rybáci

Kategorie » Svět OP » Rasy/Kmeny

Autor: Dvori66

První setkání: Kapitola 69 / Epizoda 31
Typický znak: Rysy podobné rybě
Domov: Ostrov Rybáků
Cena za otroka: 1,000,000 belly

Rybáci jsou jednou ze dvou humanoidních ras (druhá jsou merfolkové), která obývá a vládne moři. Pokud jde o vedení, král Neptun vládne Ostrovu Rybáků. Rybáci, jako Fisher Tiger, Jinbe nebo Arlong se nechali slyšet, že mají ke svým „lidem“ tu nejvyšší úctu. Rybáci jsou klasifikování jako tvorové typu „C“ (velice krutí).

rybáci
Arlongova skupina rybáků

Vzhled

Rybáci mají více znaků ryb, čímž se odlišují od merfolků. Obvykle vypadá jako člověk, který má rysy nějakého vodního tvora, třeba chobotnice, rejnoka nebo žraloka. Nicméně, stále mají nohy (ve skutečnosti má Decken čtyři), ale dýchají pomocí žáber, které mají na krku u ramen. Někdy nosí žábry zakryté pod oblečením, stejně tak jako ruce opatřené plovací blánou.

Velikost rybáků se může velmi liší, např. Arlong byl mnohem vyšší, než nejmenší člen jeho posádky. Ačkoli ve srovnání s Fisherem Tigrem byl menší. Pro členy pirátských posádek Rybáků (Sluneční, Arlongovi, „New Fishman“ piráti) je typické tetování jejich pirátské vlajky na těle.

rybáci
Wadatsumi, zatím největší známý rybák

Biologie

Jak již bylo zmíněno, rybáci mají žábry, které fungují pouze ve vodě. Na souši dýchají pomocí plic, stejně jako normální lidé, protože jejich žábry nepracují na vzduchu, stejně jako u ryb. I když jsou rybáci ze součásti rybou (nebo zřejmě biologicky blíže k rybě než k člověku) a navzdory lidským předsudkům z minulosti, jsou to stále savci a rodí se živí. Rybáci jsou schopni modulovat některé zvuky tak, aby mohli mluvit s lidmi jedním jazykem. Nemluví však jen s lidmi, ale dokáží komunikovat i s mořskými živočichy, např. velrybami, což znamená, že jsou velmi přizpůsobiví v dorozumívání.

Rybáci se mohou křížit s jinými rasami, jak bylo odhaleno během Long Ring Long arcu s Big Panem. Mohou to být obři, jejichž potomci jsou hybridi, známí jako wotani, s biologií rybáků a velikým tělem obrů (stále však menší než obyčejný obr). Pappug vysvětlil, že i s merfolky mohou mít rybáci děti, které pak patří do rasy rybáků nebo merfolků. Existuje mnoho merfolků, kteří mají fyzické znaky typické pro rybáky, jako třeba plovací blány (Den) nebo tesáky (Shyarly). I v rodině, kde jsou rodiče merfolkové a rybáci, se znaky jejich dětí mohou lišit. Důvodem jsou geny jejich předchůdců, takže druh (ryby, podle které má znaky) není určen pouze rodiči a dítě může mít znaky předků. Rybáci také ukazují zvláštní schopnosti na rozdíl od merfolků, například Jinbe ukázal schopnost komunikace se žraloky a celkově mají větší sílu.

rybáci rybáci
Těhotná žena (rybák) / Otec rybák a jeho dítě merfolk

Další rasou, se kterou se mohou rybáci křížit, jsou lidé. Příkladem je Sapi nebo Dellinger. Zajímavé je, že takový kříženec je více podobný člověku, než rybákovi (když pomineme hřbetní ploutve nebo další rysy, které mohou být skryty pod oblečením). Lidé, rybáci a merfolkové mohou mít stejné krevní skupiny a mohou ji darovat, pokud typ odpovídá.

Známí Rybáci a jejich druh:

 • Arlong – Žralok (Pilonos)
 • Chew – Antlantská treska
 • Hatchan, Octopako, Karma – Chobotnice
 • Kuroobi – Rejnok
 • Kaneshiro – Zlatá rybka (akvarijní)
 • Pisaro – Měsíčník svítivý
 • Také – Kapr
 • Shioyaki – Losos
 • Makro – Šírotlamka pelikánovitá
 • Gyaro – Zlatá rybka („Telescope eye“)
 • Tansui – Arowana
 • Capote – Mečoun
 • Tom – Ostraciidae
 • Jinbe – Žralok velrybí
 • Hammond – Pamuréna popelavá
 • Kasagoba – Sebastidae
 • Hody Jones – Žralok bílý
 • Dosun – Kladivoun
 • Zeo – Wobegong japonský
 • Daruma – Žraloček brazilský
 • Ikaros Much – Chobotnice obří
 • Vander Decken IX – Různozubec japonský
 • Wadatsumi – Fugu
 • Fisher Tiger – Mořan zlatý
 • Hack – Japonská bojová rybka
 • Willy (ze čtvrtého filmu) – Kosatka dravá
 • Jube (z filleru) – Oliheň
 • Nuru (z filleru) – Ďas
 • Gad (ze hry) – Žralok kladivoun

Hybrid

 • Sapi (člověk – rybák) – Neznámo
 • Dellinger (člověk – rybák) – Bojové ryby (Dressrosa)
 • Big Pan (obr – rybák) – Mřenka
 • Sebastian (obr – rybák, fillerový charakter) – Sebasticus marmontus

Mezi-druhové vztahy

I přes jejich přesvědčení obvykle dobře vycházejí s merfolky, kteří však sdílejí jiný pohled na život. Rybáci se rádi povyšují nad jiné rasy, ačkoli to neplatí pro všechny rybáky. Příkladem může být Tom, který chránil Iceburga a Frankyho a nebo Jinbe, který chová velký respekt k pirátům Bělovouse a nechová se povýšeně vůči lidem. Zvláštní příkladem je Fisher Tiger, který nenáviděl lidi, ale nediskriminoval je. Někteří rybáci nemají lidi rádi, ale dokážou respektovat jejich práva. Co se týče obecných vztahů mezi lidmi a rybáky, tak již dlouhou dobu jsou velmi špatné. Světová Vláda se snažila tyto vztahy zlepšit tím, že jmenovala Jinbeho jako Shichibukaie, což se příliš neosvědčilo. Velký vliv na mezi-druhové vztahy mají tenryubito, kteří žádnou rasu neuznávají a jednají s každým, jako by byl otrok a tak přenášejí zlobu ostatních na lidi. Zatímco většina lidí rybáky nenávidí, existují zde i postavy, které k nim mají úctu (Boa Hancock vůči Tigerovi). Koala si také vytvořila pouto s rybáky a necítí vůči nim zášť.

Schopnosti

Víš, jaký je rozdíl mezi mnou a tebou? Naše rasa! Tohle je naše síla od narození. Nebe nám dalo moc, abychom se od vás mohli oddělit. Takhle se lišíme! Lidé jsou podřadní a slabší už ode dne, kdy se narodili.

 • Takto se Arlong chlubil před Luffym.

Rybáci jsou asi 10× fyzicky silnější než normální lidé, už od narození. Tento rozdíl se nejvíce prokáže pod vodou, kde síla člověka klesá na polovinu. Sám Jinbe potvrdil, že na souši nemá tolik možností, jak by mohl svou sílu využít. Ve vodě jsou tedy rybáci téměř nezastavitelní. I rybáci podléhají slabostem ďáblova ovoce a ztrácí schopnost plavat.

rybáci
Jinbe usměrňuje sloupec vody

Stejně jako mořské panny, i rybáci umějí komunikovat s mořskými tvory. Několikrát jsme se o tom mohli přesvědčit, ať už u Arlonga, když rozkazoval Mohmoo nebo přivolávání příšer na Rybácký ostrov. Stejně jako merfolkové nemohou z neznámého důvody promlouvat k mořským králům (výjimkou je Shirahoshi). Mezi rybácké schopnosti patří „Rybácké karate“, které se učí v rybáckém dojo. Toto bojové umění má své techniky pro souš i pro vodu, nejsilnějším útokem je zřejmě „střílení“ kapek vody, které letí tak vysokou rychlostí, že mohou být i smrtelné. Díky tomu, že sdílejí některé znaky s mořskými tvory, získávají mnoho výhod oproti obyčejnému člověku.

Největší výhodou je pohyb ve vodě, ať už se jedná o dýchání (nemusí být v bublině) nebo o rychlost a manévrovatelnost. Dalším příkladem jsou fyzické zvláštnosti, např. Hatchan má 6 „paží“ a dokáže vypouštět inkoust, což mu dává výhodu v boji. Zeo se může maskovat a Arlongovi zase dorůstají zuby. Nejsilnějšími rybáky jsou zatím ti, kteří mají rysy žraloků (Arlong, Jinbe, Hody Jones).

Jedna oblast je však rybákům zapovězená – navigace. Zatím je záhadou, proč není mezi rybáky schopný navigátor nebo proč jsou si v tomto odvětví nejistí. Arlong by se neobešel bez Nami, která dokázala kreslit mapy, což Arlong oceňoval. Nicméně, i rybáci dokáží poznat nebezpečí a odhadnout protivníkovu sílu, proto se vyhýbají mořským králům.

Víra

Jejich pohled na život pod mořem je ovlivněn tím, že mohou vládnout všem rybám v moři. Také nenávidí lidi kvůli zotročování. Nenávist vůči lidem může být také pěstována od narození, což vede rybáky k pomstě. Mnoho rybáků má na svém těle různé znaky skupin, v případě pirátů jsou to Jolly Roger. Je to známka oddanosti a úcty ke skupině.

Někteří známí rybáci

I. Piráti

arlong chew kuroobi kaneshiro pisaro take shioyaki macro gyaro tansui capote fisher tiger jinbe namur karma wadatsumi decken hammond kasagoba hody jones dosun zeo daruma dellinger ikaros harisenbon

II. Obyvatelé

sapi octopako tom hatchan junan papaneel hack

Zajímavosti

 • Dalo by se říci, že rybáci sdílejí DNA lidí a mořských tvorů, zároveň stojí na konceptu mořské panny. Existuje zde pozoruhodná podobnost s mangou Blue Submarine No. 6.
 • Luffy dříve kreslil, jak si představuje vzhled mořských lidí (mořských panen). Nejprve nakreslil rybu se čtyřmi nohami, později jen se dvěma, což již vzdáleně připomínalo merfolka. Když Sanjiho napadlo, jak by asi vypadala Nami jako mořská panna, Luffy přidal do druhého náčrtku vlasy a připsal Nami. Ironií je, že mořská panna z kapitoly 626 je podobná Luffymu náčrtku, ačkoli není jasné, zda se opravdu jedná o mořskou pannu, protože je vidět pouze část těla.

rybáci rybáci rybáci
První návrh / Druhý návrh / Nami jako mořská panna

rybáci
Obálka kapitoly 626

 • Oda chtěl původně rybáky představit už ve 3. kapitole, ale nakonec si to nechal až na Arlong Park arc.
 • Vander Decken IX je zatím první a jediný rybák, který má schopnost ďáblova ovoce.
 • U Arlongových pirátů měl být rybák se jménem Hitodenashi a jeho rysy měli připomínat hvězdici a Hatchan (který má rysy chobotnice) se měl jmenovat Maple Reed.

Komentáře

#2427 Rajce, 7. 12. 2015, 12:24:03 Odpovědět

Luffy to zabil jinak moc pěkný článek

#2413 Pein44, 5. 12. 2015, 22:54:00 Odpovědět

zaujímala ba ma reakcia Hodyho keby videl kríženca ako je Dellinger asi by sa mu to moc nepáčilo

a ináč ten Ikaros nebol náhodou krakatica ?

#2414 Multinaruto, 5. 12. 2015, 22:59:27 Odpovědět

No on není zrovna pro mix, myslím že zde je patrný jak by to řešil (když byl schopen zaútočit na vlastní rasu i jen zdánlivě nepatrných rozdílů - narážím zda projevovali náklonnost ke králi či nikoli) ...

#2415 Pein44, 5. 12. 2015, 23:10:05 Odpovědět

asi tak som zvedaví či ešte uvidíme nejakého silného rybáckého záporáka dúfam že hej

#2417 NeoAngeliqueAbyss, 6. 12. 2015, 0:01:47 Odpovědět

No myslím si, že i kdyby to jako nějaký hybrid přežil tak stejně to, že slouží Doffymu - člověku nebo Tenryubitovi, jak chcete, by ho určitě dostalo do potíží...ne-li připravilo o život.

#2411 NeoAngeliqueAbyss, 5. 12. 2015, 22:39:26 Odpovědět

Delinger je rybák?! Jako vážně? To jsem nevěděla... Kdy mi tohle ušlo...asi jsem nedávala pozor...

#2412 Multinaruto, 5. 12. 2015, 22:47:50 Odpovědět

Bojechtivá ryba - on je něco jako modifikace a nepřímý potomek ...

#2416 NeoAngeliqueAbyss, 5. 12. 2015, 23:53:57 Odpovědět

Tak to doufám, že o něm bude článek, ráda bych se o tom dozvěděla víc...

#2410 Pein44, 5. 12. 2015, 22:33:24 Odpovědět

zato že rodia deti tak to ešte nemusia byť cicavce napríklad večšina žralokov rodí živé mládatá

Hakuhódžó no senši