Vista

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: AngeeCz

Poprvé se objevil: Kapitola 552 (manga) / Epizoda 0 (anime)
Skupina: Bělovousovi piráti
Post: Velitel 5. divize
Věk: Neznámý
Narozeniny: 5. Únor
Stav: Naživu

“Květinový Meč“ Vista je velitelem páté divize Bělovousových pirátů.

Vzhled:

Vista Vista

Vista je vysoký (zhruba jako Jinbe), svalnatý, opálený muž s širokou hrudí, zatočeným černým knírem a tmavě modrým kloboukem na vrchu černých, kudrnatých vlasů a má v každém uchu náušnici. Nosí polo-otevřenou, tmavě modrou košili s bílým vzorkem tvaru diamantu, která odhaluje jeho širokou hruď, ladící plášť (zevnitř fialový) a bílé rukavice. Také nosí světle modré kalhoty s opaskem, na kterém jsou připnuty dvě pouzdra na meče, každé na jednom boku. Nosí dvě šavle, v každé ruce jednu.

Během Aceových flashbacků byl ukázán s kratšími vlasy a měl trochu jiné oblečení (nějakou otevřenou bundu a stejný klobouk). Tehdy neměl ani rukavice. Taky vypadal mnohem hubenější a míň svalnatý než je teď.

Vista byl členem Bělovousových pirátů už před 22 lety a jeho typický knír s kloboukem taktéž.

Když byl Vista malý, nosil svoje vlasy v culíku a měl na čele krátkou ofinu. Nosil černou košili s bílým límcem, zdobenou dvěma kříži na obou stranách. Taky měl černé kalhoty a černé boty. Držel dřevěný tréninkový meč, se kterým nejspíše procvičoval svoje šermířské schopnosti.

Osobnost:

Jako všichni ostatní velitelé Bělovousovy posádky, Vista je velmi věrný jeho kapitánovi. Také se zdá být celkem skromný. Ve válce vyjádřil přání bojovat s Mihawkem a byl rád, že s ním mohl zkřížit meče. Také vyjádřil velkou nenávist vůči Teachovi, protože se posmíval Bělovousovi, že neumí zachránit členy své posádky. Vistu museli držet zpět, aby na něj nezaútočil.

Schopnosti:

Jakožto velitel páté divize Bělovousových pirátů, Vista má na povel všechny níže postavené podřízené. Je velmi zkušený veterán, jelikož byl ukázán jako člen Bělovousových pirátů ještě za časů Gol D. Rogera. Je jedním z nejsilnějších členů Bělovousových pirátů, což dokazuje jeho pozice velitele páté divize. Jelikož byl člověkem, koho Marco přímo vybral a pověřil ochranou Luffyho od Mihawka, je nejspíš také nejsilnějším šermířem Bělovousových pirátů; tohle dokonce řekl i sám Mihawk ve fillerové scéně.

Má neuvěřitelnou sílu a reflexy, a také se dokáže pohybovat velmi rychle, protože okamžitě pomohl Luffymu proti Dracule Mihawkovi. Byl schopen odrazit útok obra se sekerou a rozseknout několik dělových koulí ve vzduchu.

Dalším důkazem jeho síly je to, že ve válce neutržil žádné významné zranění, přestože bojoval proti některým Shichibukaiům a Admirálům, stejně tak jako hodně silným důstojníkům.

l. Zbrań

Vista nosí dvě podobně vypadající šavle s fialovými ručkami, které se od sebe dají viditelně rozeznat díky rozdílným pouzdrům připojeným k jeho bokům. V anime, některé z jeho útoků vytváří červené okvětní lístky (podobně, jako když se objevují růžové okvětní lístky kdykoliv Nico Robin použije svoji schopnost ovoce), což jen dodává k jeho přezdívce “Květinový Meč Vista“; také v anime Vista ukázal jen okvětní lístky růží, ale řekl, že umí vytvářet i jiné druhy okvětních lístků. Prozatím se neví, jestli to je nějaká schopnost ďáblova ovoce, nebo ne.
Zdá se být světově proslulým šermířem, protože i sám nejsilnější šermíř na světě řekl, že jen hlupák by neznal Vistovo jméno. Vista dostál svojí reputaci, když dokázal být v boji šermířů na stejno s Mihawkem po velkou část války bez jakéhokoliv náznaku, že se musel víc bránit. V anime také dokázal vyblokovat střely pomocí jeho mečů, aby ochránil své spojence před střelbou, když utíkali.

U Visty známe jen jeden útok:

  • Rose Rondo (ローズ・ロンド Rōzu Rondo, doslova “Kruhový Tanec Růží“): Technika, která je pouze v anime. Vista skočí dozadu a švihne oběma meči, čímž vrhne velké množství okvětních lístků, které letí na protivníka. Efekt okvětních lístků je neznámý, protože je nepřítel dokázal vyblokovat. Poprvé byl tento útok použitý proti Mihawkovi ve fillerové scéně v anime, a později byl použit, aby zastavil Akainovo magma.

Il. Haki

Vista umí používat Haki k boji proti uživatelům ďáblova ovoce. Umí používat alespoň Busoshoku Haki, což ukázal při boji proti Akainovi, uživateli Logie.

Vista
Vistovo setkání s Mihawkem během války v Marinefordu

Zajímavosti:

  • “Vista“ má hned několik významů v překladu. Například “perspektiva“ nebo “pohled“. Jinak řečeno – může to odkazovat jak na krajinu, tak na nějaký názor.
  • Jeho vztah s jinými piráty je neznámý, avšak na konci války byl viděn, jak společně s Yasoppem sdílí nespokojený pohled. “Blue Deep“ databook zmiňuje, že se mezi nimi něco stalo v minulosti, neví se však co přesně.
Vista

Vista se také objevil v 13. Openingu série – “One Day“, společně s Marcem, Jozuem a Bělovousem
Vista

Komentáře

#699 Kirratu, 26. 7. 2015, 23:26:12 Odpovědět

dakujem pekny clanok az na tu malu chybicku pri uvode je napisane Post: Velitel 3. divize ale o stiri riadky je tam uz Květinový Meč“ Vista je velitelem páté divize Bělovousových pirátů. :D

#700 Deidara, 26. 7. 2015, 23:31:04 Odpovědět

opraveno

#674 Multinaruto, 24. 7. 2015, 10:53:39 Odpovědět

Dost jsem o téhle postavě neslyšel, přitom se vyrovnává Mihawkovi :O Arigato za článek.

Hakuhódžó no senši