Usopp

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

usopp
Poprvé se objevil: Kapitola 23 (manga) / Epizoda 8 (anime)
Skupina (postavení): Pirát – Slamáci (člen)
Post: Ostřelovač
Věk: 19 po timeskipu
Narozeniny: 1. duben
Odměna: 200 000 000Belly
Ďáblovo ovoce (typ): Žádné
Stav: Naživu

Usopp je ostřelovač Slamáků a bývalý kapitán Usoppových pirátů. Když byl Usopp poprvé představen, často (komicky) označován jako „Lhář“ od Slamáků kvůli „Uso“ v jeho jménu, což znamená lež. Stal se oficiálně třetím (neoficiálně čtvrtým) členem posádky, také se jako třetí (po Nami a Robin) vrátil do posádky na konci Post-Enies Lobby arcu. Jeho odměna činí 30 000 000 beli a je vypsána na jeho alias (Sogekinga). Zároveň je považován za člena „slabého“ tria posádky (spolu s Nami a Chopperem). Poté, co použil Kenbunshoku Haki, se stal čtvrtým členem Slamákových pirátů, který předvedl použití Haki.

Vzhled

Před timeskipem

Usopp

Usopp byl štíhlý teenager se středně dlouhými černými kudrnatými vlasy a dlouhým nosem. Svůj proslulý nos zdědil po matce, avšak zbytkem obličeje se podobá svému otcovi. Během doby, kdy se Slamáci rozdělili, poté co přistál na Boin Archipelago, Usopp velmi ztloustnul kvůli přejídání.
Většinou nosil olivově zelený šátek na hlavě, modro-bílé pruhované potítko na levé ruce a speciální ostrostřelecké brýle. Na sobě míval hnědý overal s bílým šátkem kolem pasu a žádné tričko (ale během Skypiea arcu nosil kalně zelené triko). Také s sebou vždycky nosí žlutou brašnu, ve které si nosí všechny jeho vynálezy a nástroje.

Po timeskipu

Usopp

Po dvou-letém timeskipu již Usopp není tlustý, ba naopak získal mnoho svalů navíc, nabral výšku a stal se celkově „mužnějším“. Jeho vlasy o dost porostly, a tak je nosí v copu.
Usopp má i nové brýle, které nosí kolem krku a má na hlavě ušní chrániče (či sluchátka). Nyní nosí bradku, bílý klobouk, žluté kalhoty, červené kšandy a boty. Žlutou brašnu vyměnil za červenou a stále nosí modro bíle pruhované potítko na levé ruce.
Během Punk Hazard arcu nosil černý kabát s bílými pruhy na stranách, který ukradl členovi Hnědovousové kentauří hlídací jednotky.
Během Dressrosa arcu nosil oranžovou rozepnutou bundu se vzorem kruhů na rukách a červenou čepici, která má špičatý pahýl na konci, což používal k tomu, aby trpaslíci věřili, že je potomkem Nolanda.

Usopp Usopp
Usopp Usopp
Thriller Bark / Boin Archipelago / Punk Hazard / Dressrosa

Osobnost

Usopp je jedním z nejvíce sentimentálních členů posádky, brečí a často ztrácí nervy ve stresových situacích. Na začátku série byl Usopp lehce vystrašitelný, úzkostlivý, nejistý a patologický lhář. Narozdíl od namininé zbabělosti jeho zbabělost pramení ze strachu a nejistoty. Je avšak schopný svůj strach ovládnout, když jde do tuhého. Rád lže v nebezpečných situacích, aby se cítil trochu lépe a nebo lže, když se chce vyhnout něčemu (například vstupu na neznámý ostrov). Jeho nejčastější výmluvou je, že dostal nemoc s názvem „Nemohu-jít-na-tento-ostrov“. Před timeskipem se rád označoval (hlavně před Chopperem) jako kapitán Usopp.

Jeho nejistota o užitečnosti v posádce v něm nakonec vyvrcholila poté, co byl poražen Frankyho partou a nesouhlasil o osudu Going Merry (kterou měl velmi rád), což vedlo ke konfliktu s Luffym a odchodu z posádky. I když je inteligentní a znamenitý střelec, měl stále problémy ukázat své lepší vlastnosti a silné stránky, dokud mu boj v Enies Lobby neotevřel oči. Od té doby konečně Usopp viděl svou lepší polovinu a i přes to, že není tak silný jako ostatní, stále je důležitý člen posádky.

Po jeho setkání s obry Dorrym a Broggym na Little Garden, byl Usoppův sen stát se statečným bojovníkem, tak jako jsou již řečení obři a také touží po tom, podívat se někdy na Elbaf – rodiště obrů bojovníků. Pochopil způsoby bojovníka a jeho pýchu v boji během bitvy. V důsledku toho, že často vidí a potkává bojovníky z Elbafu, se stali jeho zdrojem inspirace v cestě stát se statečným válečníkem moří.

Během Thriller Bark arcu jsme zjistili, že Usopp je vlastně celou dobu velmi negativní člověk, že je prakticky neustále v depresi. Perona používala účinky negativních sil, aby oběti dostala do deprese, avšak Usopp byl proti těmto účinkům imunní. Během timeskipu ukázal neobvyklý nedostatek strachu, když se pokoušel dostat z ostrova a čelil obřímu broukovi.
Po timeskipu si začal více věřit, hlavně v ohledu jeho bojových schopností a tvrdí, že se stal bojovníkem. Nicméně jeho strach z nebezpečí a silnějších nepřátel stále přetrvává, ale s protivníky na jeho úrovni bez váhání bojuje. Jeho výmluvy se také nezměnily, stejně jako jeho zvyk lhát.

Usopp nám také několikrát ukázal jeho mírně zvrácenou stranu. Nejlepším příkladem je, když se dozvěděl, že Brook mohl pomocí své duše cestovat zdmi a pozorovat dívky během timeskipu. Usopp začal plakat k Zorovi, protože žárlí na Brooka.

Sogeking

Usopp

Sogeking je usoppovo „alter-ego“, které si vytvořil během Water 7 a Enies Lobby arcu. Když viděl, jak se ostatní snaží zachránit Robin, cítil se provinile kvůli jeho odchodu z posádky. Převlékl se tedy za „Sogekinga“, jehož typickým rysem je žlutá maska a červený plášť a šel na pomoc posádce. Během tohoto období často mluvil hlubším hlasem, aby ho ostatní nepoznali. Téměř každého oslovoval s příponou „-kun“. Jako Sogeking také pozměnil názvy svých útoků – z japonštiny do angličtiny. Občas však mluvil jako Usopp a upustil od nebojácného chování, což mohlo narušit jeho vytvořenou identitu. Všichni kromě Luffyho a Choppera si při pohledu na nos Sogekinga uvědomili, že je to Usopp. V Sirup Village ho jako jediní dokázali poznat členové Usoppových pirátů.
Usopp

Jako Sogeking mohl Usopp bojovat po boku ostatních, aniž by musel řešit otázku jeho odchodu. Během tohoto období si uvědomil, že je jeho role v posádce důležitější, než si myslel.. Při boji proti Peroně si pomocí svého alter-ega zvyšoval sebevědomí a dokázal se vypořádat se stresem.

Schopnosti

Oda v diskuzi pronesl, že bez ohledu na to, kdo se ke Slamákům připojí, bude Usopp tím nejslabším. Proto je také svou silou nejblíže k průměrnému člověku z celé posádky. Aby se dokázal vypořádat se silnějšími protivníky, potřebuje své zbraně. Býval obrovský zbabělec a často chtěl z boje utéct ještě před jeho začátkem, ale po svém tréninku již dokáže využít svůj střelecký potenciál. Jeho fyzická i duševní síla se během timeskipu zvýšila, což předvedl Caesarovým mužům.
Usopp zdědil po svém otci vynikající mušku, proto je ostrostřelcem Slamáků. Jeho schopnosti jsou založeny na jeho vynalézavosti a jeho porozumění stavitelství. Je také velmi chytrý, v boji dost přemýšlí a snaží se využívat své znalosti k výhře. Překvapil Caesara při jeho úniku střelou pout z mořského kamene a tím zneutralizoval jeho sílu. Jeho skvělou mušku poznal na vlastní kůži i Spandam, kterého Usopp ostřeloval ze vzdálenosti větší než kilometr.
Usopp má velmi dobrý zrak, byl první, kdo viděl Gekko Moriu uvnitř Oarse a také byl jediný, který uviděl Monet, když pozorovala Slamáky na Punk Hazardu.
Předtím, než posádka potkala Frankyho, byl Usopp neoficiální mechanik posádky. Staral se o opravy Going Merry a vytvořil Namin Clima-Tact a svůj prak Kabuto. Má také znalosti chemie, dokáže si vytvořit různorodé náboje do svého praku. Oproti loďařům je však Usopp stále amatér, ale Franky si jeho dovedností cení.

 • I. Fyzické schopnosti

Usoppova výdrž je velmi obdivuhodná. Během svých bojů je velmi často vážně zraněn, ale je schopen pokračovat a boj dokončit, jeden příklad za všechny je boj proti Mr. 4 z Baroque Works. Je velice rychlý a často používá taktiku tref-a-uteč, která funguje nejlépe, když má své přátele v záloze. To je způsobeno jeho nervozitou, která je posílena základními instinkty přežití – boj nebo útěk. Dokonce je schopný běžet rychleji než Pacifista a ještě nést zraněného Zora.
Po timeskipu se jeho výdrž a odolnost ještě zlepšily, což znamená, že jeho vypracované tělo není jen pro parádu.
Usopp je také dobrý umělec, byl to právě on, kdo nakreslil první Jolly Roger, která se tak stala znakem Slamákových pirátů. Také dokáže vytvářet složité ledové sochy (narozdíl od Luffyho a Choppera, kteří dokáží postavit jen obyčejného sněhuláka). Když byl Usopp malý, přinutil bojovat pavouky, aniž by byl pokousán nebo dostal otravu z jedu. Také nebyl nikdy vážně nemocný.

 • II. Haki

Usopp použil své Kenbunshoku Haki během druhé poloviny povstání na Dressrose. Byl schopen vidět aury Luffyho, Lawa a Sugar, kteří byli v královském paláci z náhorní plošiny nedaleko Colisea. Pak byl připraven určit svůj cíl a sestřelit ho z takové dálky. Usopp nad ním nemá dosud kontrolu, protože ho nevědomky použil v okamžiku střelby.

 • III. Zbraně

Praky

Prak je pro Usoppa nejtypičtější zbraní, během série vystřídal několik typů. Nejznámějším je „Ginga Pachinko“, do kterého používá různé typy munice. Během Enies Lobby arcu nám představil novou zbraň – „Kabuto“. Po timeskipu používá Usopp „Kuro Kabuto“ – velký černý prak a jako munice mu mimo jiné slouží Pop Greens – semínka rostlin, které nasbíral na Boin Archipelago.

Minulost

Usopp je syn piráta Yasoppa, který se přidal k posádce „Červenovlasého“ Shankse a opustil tak svou manželku a syna. Usopp začal každý den volat, že přijíždějí piráti v domnění, že to rozveselí a dodá sílu jeho nemocné matce. Poté, co jeho matka zemřela, v tomto vykřikování pokračoval. Snažil se tím vyrovnat s bolestí, že ztratil oba rodiče, že je na vše sám.

Vesničané si již zvykli na jeho počínání, ale i tak ho občas honili po vesnici a házeli po něm různé věci (aby se neřeklo…). Někteří vesničané dokonce jeho běh po vesnici využívali jako budíček. Usopp si často vymýšlel různé hrdinské příběhy, které vyprávěl mladé dívce Kaye, která byla nemocná, a tak nemohla opouštět svůj dům.
Usopp se sám nazýval pirátem a do své „posádky“ vzal tři mladší děti – Ninjina, Tamanegiho a Piimana. Tato posádka se nazývala „Usoppovi piráti“.

Usopp Usopp
Usopp s matkou / Usopp vypráví příběhy Kaye

Zajímavosti

 • Kromě pirátské vlajky Slamáků má Usopp ještě svou vlastní vlajku. Když ho Luffy požádal o návrh společné vlajky, namaloval svou vlajku (což odráželo jeho domněnky, že je kapitán). Tuto vlajku Luffy okamžitě odmítl a tak namaloval vlajku se slamákem, kterou dodnes používají. Po timeskipu jsme mohli vidět novější verzi pirátské vlajky Usoppa, kde má sluchátka a Černé Kabuto.

Usopp Usopp
Stará / nová vlajka Usoppa

 • Usoppa je možné vidět na plakátu hledaných u Luffyho a Zora. U Luffyho je otočen zády a u Zora je vidět jeho částečná silueta. Později byl z plakátu Zora odstraněn, nejspíše kvůli jeho špatné viditelnosti.
Usopp Usopp
 • Usoppův nos je o něco delší než ten Kaka. Podle Mr.2 je jeho nos nejzábavnější na světě.
 • Je dost možné, že jeho dlouhý nos byl inspirován pohádkou „Pinocchio“, což je dřevěná loutka, které rostl nos, když lhal.
 • Usoppova osobnost by také mohla zakládat na „Dobrodružství barona Prášila“, který řekl, že procestoval svět na dělové kouli. To samé řekl Usopp v 19. epizodě.
 • Další podobností může být s Ezopovou bajkou „Chlapec, který křičel vlk!“. V tomto příběhu běhá chlapec do vesnice a mylně varuje občany před hrozícím útokem vlka, aby si získal pozornost. Když se však vlk ukáže, už chlapci nikdo nevěří. Podobně to dělal i Usopp – běhal po vesnici a varoval před piráty. Autorem této bajky je Ezop (Aesop) a slovo „Uso (嘘)“ znamená v japonštině lež (Uso+Aesop=Usopp). Je tak možné, že tyto podobnosti stály za zrodem postavy Usoppa.
 • Ironií je, že většina báchorek, které Usopp vyprávěl Kaye, se stávají skutečností během plavby se Slamáky. Patří mezi ně setkání s obří zlatou rybkou (když opouštěli Little Garden), boj proti velkému krtkovi (během Alabasta arcu), setkání s trpaslíky (na Green Bitu) a nakonec byl i kapitán, jak ho všichni trpaslíci a hračky nazývali.
 • Stejně jako Sanji a Luffy Usopp neví, jaký je pocit být nemocný.
 • Kappei Yamaguchi, japonský dabér Usoppa přišel s notami k písni Sogeking. Oda mu poskytl slova a požádal ho, aby hudbu zpracoval sám. Kappei rovněž uvedl, že píseň Sogeking je nejžádanější.
 • Usopp má narozeniny na Apríl, což je docela trefný s ohledem na jeho schopnosti ve lhaní.
 • Byl první, který představil gumičku obyvatelům Skypie
 • Skypiea má zábavný park věnovaný Usoppovi s názvem „Gumičková země“. U vstupu je brána, kde stojí Usoppova svalnatá socha držící oštěp.
 • Usopp je jediný ze Slamáků, kterého Světová Vláda nezná. Není totiž na seznamu hledaných pirátů, protože odměna 30 000 000 belly je vypsána na Sogekinga. I když vláda ví, jak vypadá (Pacifista ho dokáže označit), stále nezná jeho pravé jméno.
 • Usoppova postava by se mohla zakládat na japonských legendárních o bytostech Tengu, které měli dlouhé nosy a navykli si podvádět lidi. Kin'emon se na něj dokonce odkázal jako na Tengu.
 • Usopp je druhá postava, která byla mylně označena za „zachránce“ po osvobození zajatců. Prvním byl Buggy, ale oproti němu byl Usopp zrazen těmi, koho zachránil, když na jeho hlavu vypsal Doflamingo odměnu.

Některé SBS odpovědi a zajímavosti

 • Usoppovo nejoblíbenější jídlo je štika z Podzimního ostrova.
 • Usoppovo nejméně oblíbeným jídlem jsou houby (v mládí snědl jedovatou houbu).
 • Usopp je popisován jako třetí syn z rodiny.
 • Ve skutečném světe by byl Usopp z Afriky.
 • Usopp má krevní skupiny typu „S“, stejně jako Robin.
 • Usopp se koupe jednou za tři dny.
 • On a Robin střihají posádce vlasy.
 • Usopp chodí spát obvykle v 1:00 a probouzí se v 8:00.
 • Kdyby nebyl pirát, pracoval by jako grafický designer

Komentáře

#5768 Franky, 8. 6. 2019, 21:39:53 Odpovědět
#4044 kesanko, 14. 2. 2017, 14:46:11 Odpovědět

ved počkaj ak by sa nebál bol bi odosť silnejší a k tomu sa u neho prebudilo haki aj je to moja najoblúbenejšia postava

#4045 Luffy94, 14. 2. 2017, 19:19:07 Odpovědět

Okrem toho má aj nadprirodzené schopnosti. Vtedy, keď ho Hajruudin zdvihol do vzduchu a zrazu sa všade rozjasnilo svetlo. Možno niečo s jeho aurou, ako má napr. Zoro.

#4043 EmaBalintova, 14. 2. 2017, 14:21:23 Odpovědět

Pekný článok aj keď nie je nejak super silný, je to jedna z mojich obľúbených postáv

#3685 Atoki, 2. 7. 2016, 17:49:11 Odpovědět

Velmi pěkný článek, ale ta fotka tlustého Usoppa mě dostala :DD

#3682 Franky, 30. 6. 2016, 22:34:49 Odpovědět

Cim viac pozeram OP odznova ... tym viacej ho neznasam ...
inka , chysta sa update? ... pretoze cely clanok mi uz pride v niektorych vetach ako milne info ...

#3683 Dvori66, 1. 7. 2016, 7:37:32 Odpovědět

Článek nepatří mezi ty starší, proto nepředpokládám, že by se měl aktualizovat. Co se ti na něm nezdá? Kdyžtak to upravím...

#3684 Deidara, 1. 7. 2016, 11:30:16 Odpovědět

čekalo se teda na to, až budou nové odměny v anime, před pár dny jsme je u slamáků aktualizovali, jinak taky nevidím důvod do článku nutně zasahovat, je tu spousta jiné a důležitější práce

#2669 samchissk, 8. 2. 2016, 19:55:34 Odpovědět

Skoda že nebolo ukázané zo sogekingovej minulosti , vážne som chcel vedieť kde sa stretol s usoppom , a prečo má usopp takú istú zbran ako mal sogeking ??

#2670 Connor, 8. 2. 2016, 20:13:23 Odpovědět

Protože Ussop je Sogeking

#2672 Palica122, 8. 2. 2016, 20:16:50 Odpovědět

On je ako Luffy

#2673 Connor, 8. 2. 2016, 20:30:53 Odpovědět

To možná urážíš Luffyho

#2676 Luffy94, 8. 2. 2016, 23:05:37 Odpovědět

Usopp je Sogeking? To kde si zobral taký nezmysel?

#2688 Connor, 9. 2. 2016, 21:00:27 Odpovědět

Ehm sebral jsem to ve One Piece, kdyby jsi se Luffy94 koukal poradně

#2691 Luffy94, 9. 2. 2016, 23:39:15 Odpovědět

Máš aj nejaký dôkaz? Lebo ak to bol Usopp, ako to, že na plagáte s odmenami skončil Sogeking.

#2682 samchissk, 9. 2. 2016, 14:33:03 Odpovědět

Nekecaj , fááákt potom celý moj život bol klamstvo O:

#2679 Pein44, 8. 2. 2016, 23:51:34 Odpovědět

samchissk presne aj mňa to vždy zaujímalo dúfam že bude nejakí flash back kde nám to vysvetlia

#2681 samchissk, 9. 2. 2016, 14:30:39 Odpovědět

to mal byť žart ale čakal som horšie reakcie :D

#2690 Pein44, 9. 2. 2016, 21:55:47 Odpovědět

to že je to žart sme podla mňa pochopili len ja a Luffy94 ale aj tak super :D ( mam veľmi rád provokácie)

#2692 scorpio11550, 10. 2. 2016, 15:29:06 Odpovědět

Nepodceňuj kominutu vačšina ludí sa zasmiala a scrollovala ďalej

#1035 Sai, 20. 9. 2015, 10:47:07 Odpovědět

výborný článok ďakujeme a len tak ďalej, lebo postáv je veľa a rovnako aj otázok..

#1009 maeros, 17. 9. 2015, 1:48:39 Odpovědět

krasny clanek jenom pokud se nepletu tak sanjiho vlada taky nezna alspon teda jeho oblicej

jo jeste tohle je tu 2*
Usopp má narozeniny na Apríl, což je docela trefný s ohledem na jeho schopnosti ve lhaní.

a sugar porazil takze byl zachrancem ne? :-D

jinak krasnej clanek nektery veci mne prekvapily

#1011 Dvori66, 17. 9. 2015, 9:17:19 Odpovědět

Sanji má své jméno na plakátu, že tam má obličej podobný Duvalovi (před jeho proměnou) je věc druhá.
Díky za poznámku, zajímavosti opraveny. Co se týče Sugar, tak si za to může sama :D

#1007 Alu, 16. 9. 2015, 16:29:30 Odpovědět

Ani som nevedela že Usopp má haki a že bol vidieť na Zorovom plagáte
tu v týchto článkoch sa človek dozvie veľa nových vecí

#430 Multinaruto, 9. 7. 2015, 20:04:09 Odpovědět

Pěkný článek

#429 Shanks101, 9. 7. 2015, 19:14:16 Odpovědět

Jinak tato postava mi ze zacatku strasne lezla na nervi po taimskipu už je to oneco lepší ale to jak si furt stežuje proste jednoho akorat nasere nebo kdyz jde do tuhiho tak se hnedka dekuje alespon ze zacatku postupem casu je to lepsi ale furt mi moc nesedi šašek super pirat marnej asi tak

#417 PHILLman, 9. 7. 2015, 17:31:36 Odpovědět

Hlavně jsem se těšil, že se po timeskupu z Usoppa konečně stane borec. Když se setkal s nami a použil tu květinovou techniku, tak jsem si řekl:,, Ok, sice používá rostliny,ale třeba už bude použitelnej v boji."
To jsem se ale seknul. Sice nakonec porazil tu "opičí rybu" na rybáckým ostrově, ale stejně pořád vyvádí jako malé děcko, když se někde něco objeví, a to mě děsně štve.

#419 Koala, 9. 7. 2015, 17:47:48 Odpovědět

Ta jeho povaha se hned tak nezmění, ale dělá aspoň malé krůčky co se týče víry ve své ostrostřelecké schopnosti. To už je taky pokrok ne

#420 Adri-chan, 9. 7. 2015, 18:35:42 Odpovědět

Usopp je bábovka od přírody, to se prostě jen tak nezmnění

#428 Shanks101, 9. 7. 2015, 19:10:52 Odpovědět

Ale aspon se snaži a pracuje na sobě

#431 Multinaruto, 9. 7. 2015, 20:06:00 Odpovědět

To se mi právě na něm nejvíce líbí, chce pomoct i když nemá žádné super schopnosti ... mimo to je synem ostrostřelce, který je na lodi jedno Yonkou :D tak zas nějaký ten talent musel zdědit ...

#1010 maeros, 17. 9. 2015, 1:50:44 Odpovědět

taky me to na nej rozciluje zvlaste po time skipu ma slusne schopnosti a prijde mi ze neutika jenom pred silnejsima

#413 AwPGamer, 9. 7. 2015, 16:48:51 Odpovědět

Přesně tak jak v té sirupové vesnici vyprávěl ty různé příběhy .. Docela se i bavím, když Luffy a Usopp dělají různé blbůstky

#411 Koala, 9. 7. 2015, 16:18:18 Odpovědět

Moc děkuji za článek. Usopp a jeho pohádky . Ale zase jedna pohádka byla pravdivá o té zlaté rybě a ostrovu z jejích hovínek . Usopp ať je jaký koli taky má své kouzlo, dokáže ostatní rozveselit a je dobrý parťák Luffymu při vymýšlení různých lupáren

Hakuhódžó no senši