Tony Tony Chopper

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Raijin

brook
Poprvé se objevil: Kapitola 134 / Epizoda 81
Skupina: Pirát – člen Slamáků
Post: Doktor
Věk: 17 po timeskipu
Narozeniny: 24. prosinec
Odměna: 100 Belly
Ďáblovo ovoce (typ): Hito Hito no Mi (Zoan)
Stav: Naživu

Aktualizace: Dvori66, 23.07.17

Tony Tony Chopper, také známý jako „Milovník cukrové vaty“, je doktor Slamáků. Chopper je sob, který snědl ovoce Hito Hito no Mi. Pochází z ostrova Drum, kde se naučil medicínu a zde se také přidal k Luffymu. Jedná se o zatím jediného Slamáka, který se narodil v Grand Line. Zároveň je to šestý člen posádky a připojil se jako pátý. Jeho odměna 100 belly naznačuje, že si ho pletou s mazlíčkem posádky.

Vzhled

Většinu času je Chopper malý, velikostí připomínající batole, hybrid člověka a soba. Vypadá jako malý chibi plyšák, ale jeho ďáblovo ovoce mu umožňuje měnit vzhled podle situace. Chopperovo levý paroh je zpevněný kovovou destičkou, protože se mu zlomil, když hledal houbu jménem Amiudake. Přimotal se totiž do svého bývalého stáda, kde ho alfa samec zranil. Na hlavě nosí zpravidla velký červený cilindr, který má zpředu bílý kříž. Také nosil rudé šortky a modrý batoh se stejným křížem, jako má na klobouku. Dále má pozoruhodný modrý nos. Mnoho ženských postav si o Chopperovi myslí že je velmi roztomilý. Často se v sérii objevuje vtípek, kdy ostatní postavy z One Piece si Choppera pletou s tanuki (psík mývalovitý), když je své hybridní nebo „Brain Point“ formě. Japonské slovo „tonakai“ (= sob) stojí za vznikem jeho jména „Tony“. Ve své sobí formě vypadá podobně jako ostatní sobi, a když se promění do lidské formy, vypadá jako Yeti nebo gorila.

chopper chopper
Před timeskipem / Po timeskipu

Jako většina mužských postav i on nemění moc oblečení během průběhu série One Piece. V Alabastě měl na sobě světlé tričko se zeleným límcem. Na něm měl modrou košili s velkými rukávy. Během arcu Enies Lobby nosil rudou koženou bundu. Po 2 letech se ve své sobí formě znatelně zvětšil. Když je ve své lidské formě, tak hodně zmohutněl a vyrostl. Nosí velkou modrou čepici pod kterou je jeho starý růžový klobouk. Také nosí bílo-žluté proužkované tílko a oranžové kalhoty. Jeho modrý batoh zůstává. Na Punk Hazardu měl žlutou bundu a později pruhované triko s dlouhými rukávy. Na Dressrose má své oblečení maskované. Na Zou měl ze začátku růžový kabát a na kloboučku královskou korunku.

Osobnost

chopper Chopper je naivní a neuvěřitelně plachý, když se objeví někdo neznámý. Stejně jako Luffy i on se dokáže nadchnout ze schopností soupeřů nebo přátel. Stejně jako Nami nebo Ussop i on je celkem zbabělý, ale jeho zbabělost je lze přisoudit k tomu že je ještě dítě a nevěří tolik svým bojovým schopnostem. Chopper velice důvěřuje svým přátelům a nemá rád když jeho přátelé mají mezi sebou nějak konflikt (Ussop a Luffy). Chopper víceméně hledá stále sám sebe a některé přátele bere jako svůj vzor, což dokazuje napodobování jejich chování. Bojí se cizích lidí, protože má špatné vzpomínky na to, jak mu lidi z ostrova, na kterém se narodil, nadávali obludo a stříleli po něm z pušky, Když se chce Chopper před někým schovat, tak se schová za zeď tak, že není vidět polovina jeho tváře a zbytek je vidět. Když někdo Chopperovi složí kompliment, tak mu začne sprostě nadávat, ale cítí se šťastně a rozpačitě (také dělá tanec slavného komika Kena Shimury). Chopper taky věří Ussopovým a Naminín lžím. Také se nechá podobně jako Luffy snadno podvést.Po 2 letech se Chopperova povaha moc radikálně nezměnila, akorát začal více důvěřovat lidem. Pokud je pověřen nějakým úkolem, hodně se snaží, aby ho splnil.

Chopper se zdá být velice tolerantní k těm, kteří mu jsou blízko, což potvrdil, když se zastal Usoppa, který se chtěl po událostech na Enies Lobby vrátit k posádce. Jeho přátelé mu také dodávají mnoho odvahy, což způsobuje to, že má menší nutkání utíkat z boje. Chopperovo snem je pokračovat v práci a přesvědčení, které měl Hiluluk. Stal se lékařem a chce vyléčit jakoukoliv nemoc. Pokud jsou tedy požadovány jeho lékařské dovednosti, jeho dětinská povaha mizí a stará se pouze o blaho svých pacientů. Také věří, že doktoři mají zachraňovat životy a velice ho štve, když někdo zachází se svým životem bez respektu. To bylo také důvodem, proč nenávidí Hogbacka a Caesara Clowna.

chopper Chopper považuje Slamáky za svou rodinu, a když byl během boje Davy Back součástí Foxyho posádky, byl velice rozrušený a brečel. Přestal naříkat až poté, co mu Zoro řekl, ať se vzmuží. Chopper má také tendenci rychle propuknout panice. To se ukázalo například, když viděl někoho zraněného během boje a začal volat: „Zavolejte lékaře!!“. Teprve po chvíli si uvědomil, že on sám je lékař. Po timeskipu se ukazuje Chopper více jako člověk, než obluda, která pomáhá Luffymu. Některé jeho zvyky, uvedené výše, už také přešel, i když některé stále přetrvávají. Chopper je také romantik, i když nejeví zájem ženy (např. Nami). Červená se ale v přítomnosti krásných sobů – Milky. Jeho chování se trochu podobá Sanjiho chování, když jeví zájem o ženy.

Vztahy

Chopperovo biologická rodina je stádo sobů, které opustil. Poté, co snědl Hito Hito no Mi, se spřátelil s doktorem Hilulukem, který byl pro něj jako „otec“. Měli mezi sebou blízký vztah a silné pouto. Chopper nazývá Hiluluka jako nejlepším doktorem na světě. Když Hiluluk umíral, přál si, aby Tonyho učila Kureha. Kureha byla schopnou doktorkou, která pomohla Chopperovi zlepšit dovednosti v oblasti medicíny. I když často skrývala své pocity k němu, měla ho velice ráda.

chopper Chopper patří k těm Slamákům, kteří se přidávají k blbostem, které vymyslí Luffy nebo Usopp. Jeho mentor, Dr. Hiluluk, mu naznačil, jaké to je být pirátem, avšak Luffy byl prvním člověkem, u kterého mohl pochopit plný smysl života pod pirátskou vlajkou. Byl ohromen tím, jak se Luffy staral o své kamarády nebo pomohl ochránit čest Hiluluka. Chopper je pro posádku velkým přínosem jako doktor, ale dokáže být užitečný i v boji, což také dokazují jejich týmové kombinace.

Síla a schopnosti

Jen zřídka kdy se setkáme s doktorem, který plní i další role v posádce. Chopperovo povinnosti však nejsou omezeny pouze na medicínu. Občas se chopí úkolů jako je řízení lodi, když se okolo bojuje nebo se sám zúčastňuje boje s nepřáteli. Nicméně, vzhledem k jeho relativně nízkým zkušenostem s bojem nebo jeho časově omezenou silou (Rumble Ball), může být Chopper považován za člena „slabého tria“ spolu s Usoppem a Nami. Částečně to také může být způsobeno nedostatkem bojové intuice a naivity, ačkoli po timeskipu se jeho schopnosti zlepšily. Mezi jeho silnou stránku lze považovat fakt, že je stále zvířetem, což mu umožňuje mluvit s ostatními zvířaty a být tak jako překladatel.

I. Znalost medicíny

Jako doktor posádky má Chopper značné znalosti v oblasti medicíny a léčiv. Dokáže připravit mnoho různých mastí nebo prášků i z běžně dostupného ovoce, kořínků nebo zeleniny. Je také schopný při operacích nebo resuscitaci. Většinu léčebných metod, které používá, se naučil v době, kdy byl s Dr. Hilulukem a Kurehou. Během timeskipu je zřejmě ještě více zdokonalil. Důkazem může být jeho pomoc na Zou, kde dokázal s ostatními Slamáky (co byli s ním) a doktorem z kmene Minků uzdravit těžce zraněné minky, kteří bojovali s Jackem a jeho piráty.

Během pobytu v království Torino zvedl svou úroveň v oblasti farmakologie. Naučil se výrobu nových léků, o kterým předtím vůbec nevěděl. Snad největší uplatnění jeho dovedností bylo vidět, když léčil slona Zunishu. Dále má Chopper znalosti o droze NHC10, a proto ví, jak zmírni škodlivé vedlejší účinky a je schopen stabilizovat pacienty, kteří se touto látkou předávkovali. Jeho inteligence mu dokonce dovolila vytvořit svou vlastní drogu s názvem „Rumble Ball“, o které bude ještě řeč níže. K jeho dalším dovednostem by mohlo patřit úspěšné poskytnutí transfúze, a to i mezi dvěma různými rasami (člověk – rybák). Byl si tedy vědom, jaké krevní skupiny pacienti mají – Luffy F (jako Jinbe) a Sanji S RH-, což je celkem vzácná krevní skupina.

II. Ďáblovo ovoce

Chopper snědl ďáblovo ovoce Hito Hito no Mi, které mu umožňuje vytvářet – měnit hybridní formy člověka a soba. Více se dozvíte v samostatném článku později.

III. Rumble Ball

chopper Kromě běžných forem, které mu umožňuje ďáblovo ovoce, dokáže Chopper zaujmout i další formy. To díky droze zvané Rumble kulička. Jedná se o žlutou kuličku, která mu dává přístup k dalším formám a to po dobu tří minut. Vzhledem k rizikům, které s sebou Rumble přináší, se musí Chopper hlídat a může si je dávat pouze po 6 hodinových pauzách. Pokud toto poruší a dá si druhou, jeho transformace se stanou nekontrolované a pokud by si dal ještě třetí, promění se monstrózního obra, jak jsme viděli např. v Enies Lobby. Tato nekontrolovaná síla dělá z Choppera velmi nebezpečného protivníka, avšak má špatné důsledky na jeho zdraví. To však platilo do timeskipu.

Před TS se mohl Chopper proměnit do 5 forem: Jumping, Guard. Arm, Brain a Horn Point. Po dvouletém trénování přibyly další formy jako „Kung Fu Point“ nebo vylepšený Horn point a Guard Point. Nyní je schopen tyto formy používat bez toho, aby musel sníst Rumble kuličku. Ta mu teď slouží k tomu, aby se dostal do „Monster Pointu“ a kontrolovaně v něm mohl bojovat po dobu tří minut.

chopper
Po TS může Chopper běžně využívat těchto forem, kromě té poslední, pro kterou je potřeba Rumble Ball

IV. Bojové schopnosti

Jako sob je Chopper již od narození velmi rychlý a agilní. Poté, co snědl ďáblovo ovoce, získal i lepší fyzické vlastnosti člověka. Je vytrvalý a má velkou odolnost vůči útokům, jak se ukázalo na Enies Lobby. Jeho fyzickou sílu dále zvyšoval během dvouletého trénování v království Torino. Ve své Heavy Point formě má skutečně ohromnou sílu. Jeho nová forma „Kung Fu“ mu navíc umožňuje spojení fyzické síly a agility. I bez použití zvláštních forem je schopný bojovat se silnými protivníky. Chopper také prokázal, že má silnou vůli.

Jeho znalosti v oblasti anatomie mohou pomoct i v boji, Chopper byl schopný využít svých znalostí a najít slabé místo na těle obra Oarse. Výhodou jeho původu je dobrý čich. Dokáže vycítit pachy na velkou vzdálenost, ale na druhou stranu mu silná aromata nedělají dobře. Ve dvou případech nám ukázal svou techniku Anestezie, která spočívá v uspání člověka pomocí anestetik. To jsme mohli vidět v Alabastě nebo na dětech v Punk Hazardu. Vzhledem k tomu, že Choppera nepřitahují ženy, je imunní proti schopnostem Boa Hancock Mero Mero no Mi.

Minulost

Každou nemoc lze vyléčit

chopper Chopper se narodil jako mírumilovný sob s modrým nosem, ale ostatní soby s ním kvůli jeho nosu jednali jako s vyhnancem. Dovolili mu, aby chodil pár metrů za nimi. Bohužel když snědl ovoce Hito Hito no Mi, tak sobi poznali na Chopperovi že je něco jiného a vyhnali ho. Poté chtěl Chopper komunikovat s lidmi, ale ti si mysleli, že je obluda tak po něm začali střílet zbraněmi a chtěli ho zabít. Chopper byl vážně postřelen, ale zachránil ho šarlatánský doktor Hiluluk, který se kvůli Chopperovi svlékl ve sněhu do naha, aby mu Chopper uvěřil že nemá zlé úmyslu. Hiluluk učil Choppera svojí filozofii života a také to, že Jolly Roger je symbolem síly a víry.

chopper chopper
Před snědením DF / Jako uživatel ďáblova ovoce

Když Chopper zjistil, že je Hiluluk vážně nemocný, tak se vydal na cestu najít houby, která měla ve knize značku kříže. Chopper si prošel peklem a Hililukovi jí přenesl a uvařil za účelem, že se uzdraví. Až doktorka Kureha mu vysvětlila, že kříž znamená smrtelně jedovatá. Když Hililuk umřel, tak se Choppera ujala doktorka Kureha. Šest let ho učila medicíně. Chopper těch let velice tvrdě pracoval a Hiluluk se navždy stal jeho hrdinou a přítelem.

chopper

Jak Chopper získával více znalostí a informací, dokázal vyvinout Rumble Ball. Tento prášek v podobě žlutých kuliček modifikuje proces transformace, kterou Chopper využívá díky ovoci Hito Hito no Mi, a on má tak přístup k dalším formám. Jednoho se stal incident, kdy si vzal více Rumble kuliček a proměnil se do Monster formy, Poté, co se probudil zjistil, že taková forma má vedlejší účinky.

Alabasta sága

O událostech v království Drum pojednává samostatný článek ZDE

Zajímavosti

 • První koncept postavy:
chopper
 • Jméno Tony Tony Chopper je slovní hříčkou na „Tonakai“ (=sob) a částečně pochází z myšlenky, že jeho parohy vypadají tak, že s nimi může kácet stromy.
 • Stejně jako mnoho dalších postav má i Chopper svou Jolly Roger. Motiv pochází od jeho adoptivního otce, dr. Hiluluka.

chopper chopper
Jolly Roger před TS / Po TS

 • Když Oda vytvářel postavu Choppera, uvedl, že chce udělat maskota, který je roztomilý a zároveň odvážný.
 • Chopper se jako první uživatel ďáblova ovoce připojil k posádce Slamáků.
 • Jeden fanoušek si všiml, že když je Chopper zaskočen, jsou jeho parohy připojeny spíše ke klobouku, než k hlavě. Oda na to odpověděl, že je to podobné k ostatním postavám, které když se diví, tak jim vylezou oči z důlků.
chopper
 • Postava Choppera by mohla vycházet z animované pohádky Rudolf (sob s červeným nosem). I jeho narozeniny na Štědrý den tomuto faktu přidávají. Na začátku arcu Drum, kde se popisoval sestup dr. Kurehy z hor, byla vidět silueta soba, který táhne saně. Jedná se tedy o podobnost se Santa Clausem, který se nechá táhnout vánočními soby. Navíc, dr. Hiluluk občas vnikal do domů komínem.
 • Po dlouhou dobu se na Choppera pohlížela různě: muž, sob, gorila, tanuki … V kapitole 595 začal Chopper přijímat to, co doopravdy je, monstrum. Obvykle se jedná o metaforické otázky, které jsou pomocí sebepozorování založeny na morálnosti a lidských volbách ve smyslu, že to co dělá by lidská bytost neudělala. Většinou se však setkáváme s monstry, které projevují v této oblasti nevědomost, což vede k ospravedlnění jejich jednání. V obou případech se snaží držet dál od lidí.
 • Oda chtěl na Chopperově rodině ukázat, že i když není člověk příbuzný s jinou osobou, může být stále považován za člena rodiny.
 • Chopperovo Monster Point může odkazovat na Wendigo, monstrum z folklóru Algoquin.
 • Často se opakuje situace, kde se Chopper pokládá za mazlíčka posádky. Dokazuje to jak pohled Mariny, tak třeba to, že Crocodile ho vyloučil ze seznamu protivníků v arcu Alabasta.
 • Další vtípek, který se často objevuje je, když je chladno a někdo požádá Choppera o jeho kožešinu.
 • Chopper je jediným Slamákem, který má ďáblovo ovoce typu Zoan.
 • Jedná se o prvního viděného uživatele ďáblova ovoce, který není člověk.
 • Herečka Jamie Lee Curtis se nechala slyšet, že Chopper je její oblíbená postava.
 • Vždy, když se slaví, dělá Chopper Yasugi Bushi. Jedná se o tradiční japonský tanec a zpěv, zatímco má dvě tyčky v nose a puse.

Další zajímavosti ze SBS:

 • Chopperovo oblíbené jídlo je cukrová vata, čokoláda a další cukrovinky.
 • Chopper nemá rád k jídlu něco pikantního.
 • Chopper si rád dělá multi šťávu.
 • Chopper je vykreslován jako nejmladší člen rodiny.
 • Kdyby byl svět OP v reálném světě, byl by z Kanady.
 • Když se dabérky Robin zeptali, jakou květinu představuje Chipper, odpověděla tulipán.
 • Chopperovo krevní skupina je X, stejně jako u Nami a Brooka.
 • Chopper se koupe každé tři dny.
 • Chopper spí obvykle od 9h večer do 7h ráno.
 • Kdyby nebyl pirát, byl by Chopper učitelem na základní škole.

Komentáře

#4296 kesanko, 18. 6. 2017, 20:01:51 Odpovědět

neviete akú bude mať 8. formu po timespiku?

#4053 kesanko, 20. 2. 2017, 14:23:35 Odpovědět

veď to ale podla mňa má nízku odmenu preto lebo marína chce celú posádku slamákov tak preto mu ju dali

#4054 AngeeCz, 20. 2. 2017, 15:03:12 Odpovědět

#4051 kesanko, 20. 2. 2017, 9:25:03 Odpovědět

veď toto on bi sa mohol kludne odmenou virovnať aj nami alebo frankymu ale kvoli tomu že je tak kawai tak vláda si mislí že nie je nebezpeční

#4052 AngeeCz, 20. 2. 2017, 13:34:18 Odpovědět

To je jasné, ale přijde mi beze smyslu dávat mu tak malou odměnu, že by se ani nikdo neobtěžoval ho chytit a odvést marině třeba takovej Teach byl u Bělovouse víc jak 20 let a neměl žádnou odměnu..

#4050 AngeeCz, 20. 2. 2017, 1:18:02 Odpovědět

Upřímně, docela mě zajímá, co u Choppera marína sleduje tou odměnou dělat takový změny v záznamech jen kvůli pár drobným (pokud povážíme, že beli je ekvivalentní měna k japonským yenům, což podle toho, co zatím Oda řekl v SBS, docela sedí, pak 100 beli = cca 23 Kč, a to už je vyjde mnohem dráž vytisknout tolik plakátů, sehnat fotku a zapsat to do nějakého toho archivu hledaných zločinců ) je přinejmenším podezřelé
A taky je mi ho docela líto, vždyť se v Enies Lobby přeměnil do obrovského monstra a roztřískal několik budov, a mariňáci nic. Chudák

#4066 Luffy94, 21. 2. 2017, 15:54:29 Odpovědět

Vo svete, kde zješ čudné ovocie a získaš špeciálne schopnosti, kde na jednom ostrove žije vysoko vyvinutá civilizácia a na druhom ostrove sa prechádzajú dinosaury, kde môžeš len tak omráčiť tisíce nepriateľov ak máš dosť vysokú silu vôle,... ja si myslím, že ten joke s Chopperovou odmenou netreba až tak analyzovať a predovšetkým nie po ekonomickej stránke (náklady na tlač plagátov, vytváranie záznamov,...).

#4072 AngeeCz, 21. 2. 2017, 18:10:41 Odpovědět

Tak jasně, jen mi to přišlo úsměvné třeba s tím Oda plánuje nějaký gag, nedivila bych se

#4046 EmaBalintova, 18. 2. 2017, 12:54:47 Odpovědět

Zaujímalo by ma, čo by sa stalo, keby Hito-Hito zjedol človek mohol by tiež meniť nejaké tie hybridné formy ?

#4047 Lexi, 18. 2. 2017, 14:59:10 Odpovědět

Ne, člověku je Hito-Hito naprosto k ničemu :D Jediný, co by tím získal je neschopnost plavat :D

#4049 AngeeCz, 20. 2. 2017, 1:07:54 Odpovědět

To je dost sporné přinejmenším si myslím, že pokud by šlo o někoho s postavou podobnou třeba Luffymu, mohl by díky ovoci získat větší svaly (tedy i větší sílu) a třeba i větší výšku / jiný vzhled. Stačí se podívat, jaký svaly má Chopper v lidské podobě... To se může hodit jak při boji, tak třeba i při špionáži/infiltraci. Nebo, v případě, že by ho snědla žena, by mohla navíc i měnit pohlaví nemůžeme teda úplně tvrdit, že by to na daného člověka žádný vliv nemělo. Akorát se nedá odhadnout, jaký přesně by to mělo vliv, protože není úplně jasné, jak fungují Zoany (respektive, pokud existuje ovoce, co přemění uživatele do člověka, jak se určí, jak ten člověk bude vypadat/jakou bude mít fyzičku/jakého bude pohlaví? Těžko říct. :) :D)

#4055 Lexi, 20. 2. 2017, 15:05:40 Odpovědět

Upřímně na tom nic sporného nevidím :D. Když je někdo člověk, už prostě nemůže být více člověkem, i kdyby to byl člověk slabý, ošklivý, hloupý a Jashin ví co ještě, je to prostě člověk :D. A mám dojem ( ale nejsem si jistá, tak abych tu nekecala) že je to i potvrzené. :D

#4056 Balthazar6, 20. 2. 2017, 16:07:31 Odpovědět

Pokud se nepletu, tak ovoce Hito-Hito ma i Sengoku.

#4075 scorpio11550, 21. 2. 2017, 18:36:20 Odpovědět

On má model Budha, mytický Zoan. Ale hej je to Hito Hito

#4057 AngeeCz, 20. 2. 2017, 16:08:45 Odpovědět

Obávám se, že až tak snadné to s Ďáblovými ovoci není A ano, Oda na tu otázku odpovídal v SBS, kde řekl, že by ten člověk byl "osvícen", což nic moc neříká. Možná by se stal inteligentnějším? Kdo ví. Každopádně nikdo nemá právo tu tvrdit, že je 100% jasné, jak by to bylo, tak klid

#4074 scorpio11550, 21. 2. 2017, 18:35:26 Odpovědět

This fruit's ability is not effective for humans, as if one ate it, they will not gain any abilities, but all the weaknesses of a normal Devil Fruit user. Oda jokingly stated that the human eater would perhaps gain some enlightenment, finding themselves.

#4298 PHILLman, 18. 6. 2017, 20:44:09 Odpovědět

Úplně k ničemu by mu jistě nebylo. Každé ovoce , když se ho naučíš ovládat, ti může mnohé nabídnout.
Kdyby hito-hito snědl člověk, jistě by se stal v každém ohledu dokonalým člověkem. Kromě inteligence (třeba dr. Vegapunk je určitě velice inteligentní, ale ten kdo by snědl toto ovoce, by mohl být ještě inteligentnější) a fyzických schopností by ti toho mohlo dát ještě daleko víc.

#1443 PHILLman, 6. 10. 2015, 17:18:59 Odpovědět

Zvláštní je, ze lide, kteří snedli nějaké zoan ovoce, se dokazi promenit na upne zvire. Ale Choper, ktery snedl lidsky zoan, se nedokaze promenit na uplneho člověka.

Ps: Článek by potřeboval menší pravopisnou korekturu

#1444 Retghar, 6. 10. 2015, 17:30:00 Odpovědět

Článek psal slovák česky. A ona většina starých článků potřebuje úpravy - obrázky atd... je toho dost no.

#1445 PHILLman, 6. 10. 2015, 18:38:17 Odpovědět

Tak to chápu.
Ale spíš jsem čekal reakci na Chopera

#4063 Firingo, 21. 2. 2017, 10:15:01 Odpovědět

Dobrá otázka Tak teoreticky třeba by to dokázal pokud by se na to zaměřil, on však věnuje svou snahu spíš do proměn s určitým účelem Nebudeme si však nic nalhávat poměrně jistě to hlubší smysl nemá a Oda jen chtěl aby to vždy byl ten roztomilý Chopper a tak nikdy nevypadá zcela odlišně

Hakuhódžó no senši