Sentomaru

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

Poprvé se objevil: Kapitola 497 / Epizoda 401
Skupina: Marina
Post: Bodyguard Dr. Vegapunka, důstojník
Věk: Neznámo
Narozeniny: 10. březen
Odměna: Žádná
Ďáblovo ovoce (typ): Ne
Stav: Naživu

Sentomaru je osobní strážce Dr. Vegapunka a velí jednotce mariňáků – vědců. Po timeskipu patří mezi plnohodnotné důstojníky v Marině. Kvůli jeho činům ho můžeme považovat za vedlejšího antagonistu v arcu Návrat na souostroví Sabaody.

Vzhled

Sentomaru je poměrně velký muž, který má tělo podobné stavby jako zápasníci sumo. Pod levým okem má jizvu, která se táhne až ke koutku úst. Vlasy má černé, střižené nad ramena a s ofinou. Jeho oděv se skládá z tílka, které připomíná velký bryndáček nebo zástěru. Na něm má znak tomoe s ornamentem uprostřed (vpředu) a vzadu má červenobílý provaz, něco jako tsuna, který nosil Yokozuna (americký wrestler). Sentomaru měl na pravé ruce obvazy a kanji nápis Sen (= bitva) na levém rameni. Obvykle s sebou nosí dvojhlavou sekeru, která je přibližně stejně velká jako on.

sentomaru sentomaru
Před timeskipem / Po timeskipu

Po timeskipu byl viděn s mariňáckým kabátem přes ramena. Už neměl obvazy a jeho znak na břiše se malinko pozměnil.

Osobnost

Sentomaru o sobě tvrdí, že má nejsilnější obranu a že ho nikdo nedonutí odpovídat na otázky. Nicméně, navzdory jeho tvrzení je ochoten říkat věci nejen o sobě při jakékoli příležitosti, aniž by se jho někdo přímo zeptal. Kdykoli se takto prořekne, dodá, že to řekl z vlastní vůle a ne, že by chtěl někomu odpovědět. Zdá se, že je velice vnímavý, když ihned poznal, že Luffy použil BH při souboji s Pacifistou. Během timeskipu byl Sentomaru oficiálně jmenován mariňáckým důstojníkem, a když se dozvěděl a možném návratu Slamáků, snažil se je chytit pomocí dvou pacifistů. Zdá se, že má respekt k silným protivníkům, což projevil hláškou: „Luffy není taková špína jako ty“ k falešnému Slamákovi.

Vztahy

Sentomaru říká Kizaruovi strejdo (v nepříbuzném slova smyslu), což může naznačovat, že k sobě mají vzájemný respekt. I když byl Sentomaru bodyguardem Vegapunka, nic víc se o jeho vztahu k němu neví. Sentomaru se nechal slyšet, že nemá nic proti pirátům a po timeskipu se zřejmě moc nezměnilo, i když nyní může oficiálně piráty zatýkat.

Síla a schopnosti

Sentomaru tvrdí, že je bodyguardem světové třídy. Jeho bojový styl je podobný Kumovi nebo Jinbeovi. Stojí v zápasnickém postoji a rozdává rány dlaněmi, které jsou posílené haki. To mu umožňuje zraňovat i uživatele ďáblova ovoce stejně jako obyčejného člověka. I přes jeho velké tělo je celkem hbitý. Navíc se zdá, že má v oblasti vědy určité odborné znalosti.

Haki

Sentomaru používá BH, aby zesílil své útoky. S jeho haki je spojena technika Ashigara Dokkoi:

  • Sentomaru udeří protivníka otevřenou dlaní s pomocí Busoshoku Haki. K udělení poškození se ani nemusí dotknout protivníka, ale samotné použití haki způsobí, že se nepřítel proletí. Poprvé tuto techniku použil proti Luffymu. Název techniky je slovní hříčka – „Ashigara“ se vyslovuje stejně jako název hor, odkud pochází Kintaro (charakter, na kterém je postava Sentomaru založená).

sentomaru
Sentomaru používá techniku proti Luffymu

Zbraň

K Sentomaruovi neodmyslitelně patří oboustranná sekera. Používá ji především proti silnějším protivníkům, jako je Chopper v Monster formě. Na placato ji použil proti falešnému Luffymu.

sentomaru

Minulost

sentomaru Sentomaru byl poprvé viděn na budově, když se Ďábel Dias pokoušel utéct od svých otrokářů – tenryubito. Tehdy ještě nebyl představen. Když dorazil Kizaru, Sentomaru přemýšlel, proč o příchodu admirála nic neví. Po chvíli se mu Sentomaru vysmál, když chtěl použít černý Den Den Mushi, namísto malého. Jeho představení následovalo poté, co Slamáci porazili PX-4. Společně s PX-1 zaútočil na Slamáky a on sám se zaměřil na Luffyho, Robin a Choppera. Luffy proti němu neměl šanci a Sentomaru prohlašoval, že má nejsilnější obranu.

Během bojů prozradil mnoho informací o Kumových schopnostech a proti Luffymu ani nepotřeboval použít sekeru. Naposledy byl na souostroví viděn, když se divil chopperově Monster formě. Dále jsme ho mohli vidět ve válce nejlepších, kam si s sebou vzal asi 20 pacifistů. Během bitvy si stěžoval na Hancock, která rozbila nejednoho pacifistu. Když žádal odpověď, Boa řekla „Láska udeří jako hurikán“, což Sentomarua poměrně zmátlo. Po Shanksově příchodu zůstal stát v pozadí se svými pacifisty.

sentomaru
Sentomaru a pacifisti

Po timeskipu jsme se s ním opět setkali na souostroví Sabaody. Sentomaru se sem vydal už jako oficiální člen Mariny, když se dozvěděl o znovu setkání Slamáků. Díky některým činům Kumy věděl, že se Slamáci jednou na ostrov vrátí a byl si vědom, že budou silnější. Následně je viděn v oblasti 46, kde se snaží zastavit piráty. Záhy zjišťuje, že se jedná o falešné Slamáky poté, co je nechá identifikovat pacifistou PX-5. Následně se objeví skutečný Luffy a Sentomaru na něj posílá pacifistu, kterého však Luffy lehce zneškodní. Podobně probíhá setkání se Sanjim a Zorem, kteří si poradili s PX-7.

Když Slamáci uprchli, Sentomaru informuje své nadřízené o událostech na souostroví a je vidět, že falešní Slamáci jsou zajati. Přes Den Den Mushi dává vědět, že Slamáci míří do Nového Světa silnější než kdy dříve.

Zajímavosti

  • Tato postava se zakládá na japonském folklórním hrdinovi Kintarō (také známý jako samuraj Sakata no Kintoki), který byl známý tím, že nosil pouze „bryndáček“, masivní sekeru a zápasil sumo s medvědy. Nicméně jméno Sentomaru (doslovně přeloženo jako „Malá bojovná broskev“) vychází z jiného hrdiny – Momotara (což znamená broskvový chlapec). Když Sentomaru mluvil s Kizaruem, jedl právě broskev.
  • Sentomaru byl podobně jako Enel viděn s tomoe symbolem. Sentomaru ho má vpředu na oblečení.
  • Jedná se o první charakter, jehož jméno bylo napsáno pomocí kanji (obyčejně je psáno katakanou – kromě vysoce postavených admirálů). Tato charakteristika je později spojená s těmi, kteří pocházejí ze země Wano.
  • Cosplay Sentomarua na show One Piece Premier v roce 2012.
sentomaru

Komentáře

#5187 Luckamysak, 15. 8. 2017, 23:22:21 Odpovědět

Děkuji za článek. Rozšířila jsem si obzory a příjemně zavzpomínala

#5186 ShadowKitty, 15. 8. 2017, 21:25:04 Odpovědět

Děkuji za článek.

#5184 Michis125, 15. 8. 2017, 0:10:01 Odpovědět

Děkuji moc za článek.

#5183 Shiroitaka, 14. 8. 2017, 22:07:44 Odpovědět

Podla mna to dotiahne daleko v marine

#5064 NeoAngeliqueAbyss, 7. 8. 2017, 21:34:55 Odpovědět

I když ho moc nemusím, je to zajímavý článek...děkuji

#5059 DadaRac, 7. 8. 2017, 18:24:22 Odpovědět

Opět zajímavý článek

Hakuhódžó no senši