Sanji

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Terry

Poprvé se objevil: Kapitola 43 / Epizoda 20
Skupina: Pirát – Slamáci
Post: Kuchař
Věk: 21 po timeskipu
Narozeniny: 2. březen
Odměna: 177 000 000 Belly (Pouze živý)
Ďáblovo ovoce (typ): Žádné
Stav: Naživu

Krátce

Je poznačený zážitkom z detstva, keď musel niekoľko týždňov hladovať na ostrove bez jediného kúska jedla. Odvtedy kladie pred jedlo už len jedinú vec – ženy. Napriek tomu má stále svoj sen a chce objaviť bájne more zvané All Blue, kvôli ktorému sa nakoniec stal pirátom. Na svojej plavbe za splnením si svojho sna čelil tretiemu najsilnejšiemu členovi Baroque Works, porazil jedného z kňazov na Skypii, sám vtrhol do vlaku a postavil sa členom CP9, porazil vlkodlaka a tretieho najsilnejšieho agenta CP9 na Enies Lobby, veliteľa Zombie armády na Thriller Bark a dokonca stretol človeka, ktorý vyzeral rovnako ako kresba na jeho plagáte s odmenou. Po dvoch rokoch strávených v „pekle“ sa vracia, predvádza na Rybáckom ostrove jednu z techník CP9 a na Punk Hazarde sa postaví svojmu doteraz najsilnejšiemu súperovi. Vždy elegantný kuchár, ktorý v boji používa výlučne len nohy, „Kuro Ashi“ Sanji!

Podrobně

Sanji je pirát a kuchař Slamákových pirátů. Je pátým členem posádky a čtvrtým, který se oficiálně přidal. Narodil se v North Blue a tímto je prvním členem posádky, který nepochází z East Blue. Jeho snem je najít All Blue – moře, ve kterém jsou ryby ze všech moří světa (East Blue, West Blue, North Blue, South Blue), je to ráj kuchařů. Jeho nynější odměna je 77,000,000 beli.

Sanji je hubený, svalnatý muž s velmi dlouhými a silnými nohami a s blond vlasy sčesanými na stranu. Na začátku série byly sčesány napravo, a tak zahalovaly jeho levé oko. Po timeskipu jsou sčesány nalevo a zahaleno je oko pravé. Po timeskipu jsou také jeho vlasy trochu vlnitější a vypadají zanedbaněji.

Hlavní fyzická zvláštnost na Sanjim je jeho obočí. Každé z nich má spirálku na jiném konci. Pravé obočí je zakončeno spirálkou na vnější straně a levé končí spirálkou na vnitřní straně. Tímto se stává jeho obličej asymetrickým, avšak díky jeho účesu to nikdy není na první pohled zřetelné. Má černé oči, ale na začátku Thriller Bark arcu v anime měl oči šedomodré.

Sanji chodí téměř vždycky v černém obleku s kravatou a košilí s dlouhým rukávem v různých barvách (nejčastěji bývá oranžová, modrá či černá, občas také pruhovaná). Sanji mění své oděvy častěji než zbytek mužské posádky Slamáků.

Vzhled

Před timeskipem

Během Drum Island arcu nosil hnědý kabát s kožešinkou na lemování.

Během Alabasta arcu nosil modrý pouštní oděv a oranžové sluneční brýle.

Během Skypiea arcu nosil růžové triko s puntíky a černé kalhoty ke kolenům.

Během Davy Back Fight arcu nosil triko v barvě levandule a modrou kravatu.

Během Water 7 arcu nenosil své sako, ale černou vestu přes oranžovou košili s proužky.

Během Post-Enies Lobby arcu měl tmavě levandulové triko a červenou kravatu.

Během rozdělení Slamáků po Sabaody Archipelago arcu byl donucen převléct se do dámských (okama) oblečků. Jeho oblečení bylo zkompletováno i s parukou a líčením. Avšak brzy se opět vrátil ke svému běžnému oblečení.

Sanji také nosí formální boty, které byly speciálně vyrobené kvůli jeho specifickému bojovému stylu. Jsou velmi odolné a trvanlivé. Avšak síla jeho útoků je velice silná i bez speciální bot, jak jsme mohli vidět při jeho boji s Kuroobim.

Sanji je také náruživý kuřák, pouze málokdy je viděn bez cigarety.

Po timeskipu

Po dvou letém timeskipu si nyní Sanji zakrývá pravé oko vlasy, které o kousek porostly. Má tmavou bradku a strniště nad rty a obě jeho obočí mají kudrlinku na pravé straně. Také více zesvalnatěl, má nyní širší krk stejně jako Zoro a Luffy. Nosí černý oblek a žlutou košili a v Punk Hazard arcu byla košile taktéž černá.

Na Punk Hazardu také použil Kinemon sílu svého ovoce a dal Sanjimu kabát se dvěma řadami knoflíků po čas, kdy byl Sanji v těle Nami.

Osobnost

Stejně jako Zoro je i Sanji vnímavější než vypadá a často řekne lidem to, co musí slyšet ne to, co chtějí slyšet. Je jeden z nejzatvrzelejších členů posádky, dokáže pouštět hrůzu tak jako Zoro, avšak narozdíl od něj Sanji dokáže ukázat své emoce, a tak ho i občas můžeme vidět plačícího. Také velmi rychle ztrácí trpělivost, a tak ho lze velmi rychle rozlobit, což často vede k následnému zmlácení všech nepřátel (a Luffyho). Při jeho boji s Jabrou řekl, že když se hodně naštve, “vzplane“. Od té doby jsme ho mohli vidět již několikrát doslova v plamenech, například při boji s Absalomem či Duvalem.

I přes to, že je jeden z nejzatvrzelejších členů posádky, se často chová stejně hloupě a bláznivě jako nedospělejší členové posádky (Luffy, Usopp, Chopper, Brook) a také se občas dokáže nadchnout pro kdejakou hloupost. Je také jeden ze členů posádky, který věří na sílu afra.

Sanji má ve zvyku ztrácet se zbytku posádky (avšak narozdíl od Zoro dokáže najít cestu zpátky). Toto jsme mohli vidět například, když se při Little Garden arcu odpoji od skupiny a našel úkryt Mr. 3 nebo když v Enies Lobby arcu odešel z místa, kde celá posádka bojvala proti dvoustům kapitánů a místo toho odešel k Bráně Spravedlnosti. Je dost chytrý a často myslí dopředu.

Sanji je milovník, flirtuje s každou atraktivní dámou, což mu vysloužilo přezdívku „ero-cook“ (=ero-kuchař). Sám řekl, že Nami byla z 98,72% rozhodujícím důvodem, proč se přidal k Luffyho posádce. Po dvou letech strávených na ostrově Momoiro se Sanji stal ještě více perverzním. Také přísahal, že ochrání všechny ženy (ať atraktivní nebo ne) i za cenu jeho života a také, že nikdy žádné ženě neublíží (ani když je nepřítel).

Má silnou úctu k jídlu, nikdy nenechá nikoho hladovět. Toto pramení z jeho dětství, když při bouři ztroskotala loď, na které pracoval a byl uvězněn se Zeffem na pustém kamenném ostrůvku po mnoho dní.

Schopnosti

Sanji patří mezi tři nejsilnější bojovníky posádky i přes to, že nepatří mezi tři členy s největší vypsanou odměnou. Je jedním z fyzicky nejsilnějších členů posádky a také jedním z nejchytřejších a často taktizujících čle­nů.

Když byl mladší, velmi rád četl knížky, nejčastěji pohádky a různé legendy, a tak byl velmi dobře obeznámen například s příběhem lháře Norlanda. Jako mladý také četl knihu o Ďáblových ovocí, kde se dozvěděl o ovoci Suke Suke no Mi (ovoce, které dá člověku neviditelnost), po kterém následně velmi toužil. O jeho dalších znalostech Ďáblových ovocí zatím nevíme.

Sanži je znám především pro obrovskou sílu v nohách, avšak i zbytek jeho těla je velice silný a odolný, především jeho ruce jsou velmi silné a to mu umožňuje používat mnoho různých postojů na rukách, díky kterým může volněji pohybovat nohami.

Po dvou letém tréninku je jeho tělo mnohem silnější, odolnější a rychlejší. Byl schopný jedním kopem zlomit krk Pacifistovi, což je něco, co před timeskipem bylo pro něj naprosto nemožné. Také vyvinul dvě nové techniky „Blue Walk“ a „Sky Walk“, techniky velmi podobné technice, kterou používala například CP9, Geppo. Tyto dvě techniky mu umožňují plavat obrovskou rychlostí a také skákat po obloze.

Sanji používá bojový styl nazvaný „Styl Černé nohy“ (Black Leg Style), který ho naučil pirát Zeff. Jeho nohy jsou tak silné, že dokáží ničit obrovské balvany a různá monstrozní stvoření jako jsou Bananawani či Mohmoo.

Sanjiho bojový styl je nejspíš inspirován brazilským bojovým uměním Capoeirou, korejským bojovým uměním Taekwondem, čínským bojovým uměním Tan Tui, francouzským bojovým uměním Savate a také nejspíš velmi silným a nebezpečným bojovým uměním (jak pro uživatele, tak pro oponenta) nazvaným Blood Leg (=Krvavá noha). Většina Sanjiho útoků je francouzsky a jejich jména jsou inspirována termíny z vaření a jsou nějakým způsobem propojena s částí těla, na kterou je útok směřován.

Během Enies Lobby arcu Sanji vyvinul novou techniku zvanou Diable Jambe. Tuto schopnost aktivuje tím, že se začne ve velké rychlosti točit na jedné noze, čímž ji zahřeje do obrovským teplot až začne žhnout rudě či žlutě a tím velmi zesílí sílu útoků. Avšak používání opakovaných útoků během Diable Jambe působí zranění i samotnému Sanjimu až do bodu, kdy by se mu mohla noha zlomit. Má velkou toleranci vůči ohni, jelikož Diable Jambe dokáže zapálit nepřítele, ale Sanjimu neublíží, za což nejspíš může fakt, že je kuchař. Avšak Oda řekl, že mu žhavý plamen Diable Jambe neublíží, protože jeho srdce hoří žhavěji.

I přes to, že Sanji ještě neukázal žádné schopnosti používání Haki, již víme, že je vlastníkem Busoshoku a Kenbunshoku Haki. Sanji, stejně jako Zoro, ví o existenci Haoshoku Haki, když oba komentovali Luffyho schopnost knockoutovat polovinu Hordyho mužů, ale není známo, zda Haoshoku Haki vlastní.

Minulost

Před devíti lety Sanji pracoval jako kuchař na lodi Orbit v North Blue. Tuto loď napadl pirát „Červená noha“ Zeff s jeho posádkou, avšak obě lodě byly zasaženy bouří a potopily se. Zeff zachránil malého Sanjiho před utopením se a vytáhl ho na kamenitý ostrůvek. Důvodem, proč ho Zeff zachránil, bylo to, že oba sdíleli ten samý sen – najít moře All Blue.

Během oné bouře se na tento pustý ostrov vyplavily i dva pytle se zásobami, Zeff je rozdělil a rozkázal Sanjimu, aby se posadil na druhý konec ostrůvku a vyhlížel loď. I přes jeho protesty, že Zeffova část přídělu jídla je větší, se Sanji posadil na druhou část ostrova a čekal. Dny ubíhaly, jídlo došlo, ale žádná loď nikdy nepříjela. V anime a manze se počet dní, které strávili vyplavení na ostrůvku, liší. Když byl Sanji již naprosto vyhladovělý, rozhodl se Zeffa zabít a ukrást mu jeho jídlo. V návalu vzteku rozsekl Zeffův pytel se zásobami a zjistil, že v něm je pouze zlato a za Sanjiho záchranu Zeff obětoval svou nohu.

Zeff se poté Sanjimu svěřil, že si přeje otevřít restauraci na moři a Sanji, jelikož se cítí provinile, se mu rozhodne pomoct. Za krátkou chvíli se na obzoru objeví loď a zachrání je. Sanji se zapřísáhne, že nikdy nenechá nikoho hladovět, nezáleží na tom jak chudý či zlý onen člověk je. Krátce potom, co začne pracovat v Zeffově restauraci začne kouřit, aby udělal dojem na Zeffa. Tento zlozvyk Sanjimu zůstal i přes varování Zeffa, že mu to zničí chuťové pohárky.

Komentáře

#5377 mirkasnow, 2. 9. 2017, 22:36:25 Odpovědět

proč jediný Sanji má na plakátu "only alive" ? Možná jsem to někde přehlídla, ale tak zeptám se :D

#5378 Michis125, 2. 9. 2017, 23:01:54 Odpovědět

To se dozvíš v prvním arcu yonkó sagy na Zou. Nechci spoilerovat.

#5498 Luksa3333, 20. 9. 2017, 14:46:15 Odpovědět

viz. anime díl 765, http://mugiwara.cz/novinky/458 ;)

#1076 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 22:34:58 Odpovědět

Sanji-kun

#423 PHILLman, 9. 7. 2015, 18:58:22 Odpovědět

hlavně jak Kuma poslal Luffyho na Amazokský ostrov a pak se ukázalo, že dokáže odolat Kráse hadí královny, tak jsem si furt říkal, že Sanji by byl totálně v kelu :D
A pak se na ni jen kouknul dalekohledem a zkameněl :D a ani nemusela použít svou kamenící techniku.

Ale je fakt, že mi leze na nervy, jak nemůže uhodit ženu, ani kdyby ho měla zabít. Jako Sanji je fakt frajer, ale neměl by to zase přehánět :D

#425 Shanks101, 9. 7. 2015, 19:02:20 Odpovědět

je to borec

#418 Koala, 9. 7. 2015, 17:46:04 Odpovědět

Moc děkuji za článek. Sanji je proslavený kuchyní a láskou k ženám . Láska k ženám ho chudáka málem dvakrát zabila, jednou v Enies Loby a po druhý na rybáckém ostrově

#421 Adri-chan, 9. 7. 2015, 18:36:42 Odpovědět

Sukničkář číslo jedna

#414 AwPGamer, 9. 7. 2015, 16:55:21 Odpovědět

Sanji, nejlepší kuchař .. V Alabastě, jak byl ten měnící šašek co tančil balet a bojoval proti Sanjimu, byl nejlepší moment jak si měnil tvář ten baletista a tak rozptyloval Sanjiho .. Nebo jak dává Robin a Nami to nejlepší jídlo a ostatním dává zbylé odpadky :D .. Má nejlepší bradku :-)

#415 Retghar, 9. 7. 2015, 17:00:46 Odpovědět

Říkat Boníkovi šašek

#416 AwPGamer, 9. 7. 2015, 17:03:21 Odpovědět

Nemohl jsem si vzpomenout na jeho jméno, ale stejně vypadá skoro jak šašek z cirkusu

#424 Shanks101, 9. 7. 2015, 19:01:21 Odpovědět

slamakovo nej kamoš

#453 AwPGamer, 11. 7. 2015, 10:39:23 Odpovědět

Jojo, ale to ovoce teda není moc dobré :D

#454 Retghar, 11. 7. 2015, 11:43:20 Odpovědět

časem možná změníš názor :D

#455 Shanks101, 11. 7. 2015, 12:38:34 Odpovědět

Ja jsem jej plne docenil až při uteku s velkeho vezeni kdy opet Slamaka zachranil a jak jej celou dobu bovzbuzoval ojéééé

Hakuhódžó no senši