Sakazuki

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

akainu
Poprvé se objevil: Kapitola 397 / Epizoda 278
Skupina: Marina
Post: Admirál loďstva (Fleet Admiral)
Věk: 55 po timeskipu
Narozeniny: 16. srpen
Ďáblovo ovoce (typ): Magu Magu no Mi (logia)
Stav: Naživu

Sakazuki, běžně známý pod přezdívkou Akainu je aktuální nejvyšší admirál námořnictva poté, co Sengoku odstoupil. Před tím byl jedním ze tří admirálů a on byl posledním představeným. Na pozici admirála loďstva nastoupil poté, co porazil Kuzana po desetidenním boji na ostrově Punk Hazard. Jedno z prvních rozhodnutí bylo přemístění velitelství Mariny do Nového Světa, což patří k jeho přípravě na „novou éru pirátů“.

akainu V manze se o něm poprvé zmínila Robin, když se setkala s Aokijem. V anime se o něm zmínil již dříve viceadmirál Jonathan. Vzhledem k jeho činům byl jeden z ústředních protivníku v arcu Marineford. Sakazuki je zarputilý stoupenec absolutní spravedlnosti, až do takové míry, kdy jeho extrémismus donutil jeho vysoce postaveného kolegu, aby odešel z Mariny. Věří, že dědictví člověka je odrazem toho, jakou hrozbu představuje. Proto se také zaměřil na Luffyho a Ace v bitvě u Marinefordu, aby očistil jejich „zlou krev“. Tato víra ho vedla až k tomu, aby zabil Ace a pokusu zabít Luffyho, kterému střet s Akainem připomíná jizva na hrudi.

Vzhled

Sakazuki je velmi vysoký (asi jako jeho kolegové admirálové), svalnatý muž se světlou pletí. Má černé, krátké vlasy a hranatý obličej s výraznými rysy. Z barevné kresby od Ody a z anime je vidět, že má hnědé oči. Obyčejně má standardní mariňáckou čepici, karmínový oblek zdobený růžovou růží v levé knoflíkové dírce. Pod oblekem má červeně zbarvenou košili (bez kravaty) se vzorem květů, rozepnutou tak, že je vidět jeho krk i část tetování. Dále nosí černé boty a rukavice. Jeho tetování je černé (v anime modré) a pokračuje přes levou hruď, bok a části ruky a zad. Vzorem jsou plameny s malými květy. Jeho druhé tetování je černý meč na pravém rameni.

akainu akainu akainu
Akainu jako dítě / Jako mladý mariňák / Před timeskipem

Během incidentu na ostrově Ohara nosil jednoduchý světlý plášť Mariny s kapucí. Již od mládí nosí čepici se kšiltem, která často zakrývá jeho oči. Po timeskipu se jeho vzhled trochu změnil, jednak má šrámy po boji s Aokijem (škrábance na hlavě a krku, roztrhlé ucho) a také si nechal narůst bradku a malý knír. Co se týče outfitu, tak jeho typický oblek vyměnil za podobný tomu, který nosil Sengoku, nicméně jeho košile s květinovým vzorem zůstává. Byl také poprvé viděn s doutníkem.

akainu akainu
Tetování / Po timeskipu

Osobnost

Sakazukiho přísný až mrtvý výraz plně odráží jeho osobnost. Je nemilosrdný, neoblomný, manipulativní a věří v absolutní spravedlnost, což také dokazuje jeho heslo: „Důkladná spravedlnost“. Každá nedůslednost je pro něj neúspěch a pro výhru udělá cokoliv. Poprvé jsme se s jeho krutostí setkali při ostřelování Ohary:

„Musíme být důkladní! Pokud jeden jediný z těchto učenců uteče na lodi, pak byly všechny naše oběti zbytečné! Musíme eliminovat samotnou možnost existence zla !!“

Sakazukiho názor na ničení lodí obyvatel Ohary

Ani zabít vlastního člověka, by mu nedělalo problém v cestě za úspěchem. Nejen, že nechal umírat mariňáky ke konci bitvy v Marinefordu, ale nebýt Shankse, možná by zabil i Cobyho, který se mu postavil, aby ukončil bitvu.

akainu
Shaks zachraňuje Cobyho

akainu Akainu byl zasedlý na Luffyho nejen kvůli tomu, že je to bratr Ace a syn Dragona, ale také, protože si umí udělat přátele, což ho činí nebezpečným. V bitvě v Marinefordu to potvrzuje – zatímco ostatní piráti utíkají a Černovous útočí na Marinu, Akainu si jde za svým cílem – nedopustit, aby Luffy nebo Ace utekl, což se mu povede splnit jen z poloviny.

Nyní je své funkci admirála respektován, na druhé straně se ho obávají, protože může klidně někoho ze svých řad zabít, když se vzepře nebo nesplní úkol. I přes své postavení je Akainu ochoten lhát nebo klamat nepřátele za účelem dosažení spravedlnosti. Jeho manipulace se setkává s úspěchem, což dokázal, když poštval Squarda proti Bělovousovi nebo překazil útěk Ace manipulativními slovy. Lidi, kteří s ním nesouhlasí nebo proti němu vystoupí z řady, považuje pouze za otravnou překážku.

Schopnosti

Jako admirál námořnictva velí Sakazuki celé organizaci mariňáků. Má tedy na povel všechny vojáky a důstojníky a samozřejmě může vyhlásit i Buster Call. Zároveň může povyšovat/degra­dovat mariňáky i odebírat titul Shichibukai. Sám se však musí zodpovídat, a to Kongovi a Gorosei.

Sakazukiho temná strana je více proslulá mezi silnějšími postavami v Novém Světě, kde zasévá strach do srdcí pirátů, ale i mariňáků. Když Van Augur identifikoval Akaina na lodi, Černovous ihned utekl, aby proti němu nemusel bojovat. V tom čase již měl schopnost Gura Gura no Mi a několik členů posádky z Impel Down, stejně se však Akaina bál. Jeho sílu podporuje i fakt, že mnoho vysoce postavených členů Sakazukiho doporučovalo na admirála námořnictva. I Jinbe přiznal, že Marina v čele s Akainem je velice silná. Jak již bylo zmíněno, jeho silnou schopností je manipulace s lidmi.

I. Fyzické schopnosti

akainu Sakazuki má nadlidskou výdrž, kterou využil v bitvě v Marinefordu. Byl dostatečně silný, aby čelil bělovousovým útokům (zastavil jeho bisento jednou nohou) a navíc byl schopný bojovat proti Ivankovi (kterého porazil) a dvěma bývalým Shichbukaiům – Crocodileovi a Jinbeovi, bez známky žádného vyčerpání. V souboji proti Aceovi měl navrch a to také z důvodu nadřazenosti ďáblova ovoce. Nemluvě o 10-ti denním boji s Aokijem, který vyhrál, přestože utrpěl vážná zranění. Má také velice dobrý sluch, když slyšel aktivitu pod vodou, ještě než začala válka.

II. Ďáblovo ovoce

magu magu

III. Haki

Jako ostatní admirálové i Akainu ovládá haki. Byl viděn jak ovládá Busoshoku Haki spolu s viceadmirály.

IV. Zbraň

Jako dítě nosil nůž, během mládí používal katanu. Nyní nepoužívá žádnou zbraň.

Minulost

Akainu vstoupil do Mariny zřejmě ve 23 letech. Během incidentu na Ohaře měl post viceadmirála a spolu s dalšími viceadmirály vedl Buster Call. Nařídil zničení lodi s civilisty a jako důvod uvedl, že by se zde mohli schovávat vědci. Boa Hancock zmínila, že všichni tři admirálové budou přítomni u popravy Ace. Během bitvy v Marinefordu se utkal s několika piráty včetně Bělovouse nebo Ace, kterého zde zabil.

akainu

Během timeskipu proběhl souboj mezi Kuzanem a Sakazukim na ostrově Punk Hazard o pozici admirála loďstva. Sakazuki po 10 dnech vyhrál, a protože byl Kuzan jeho přítel, nezabil ho. Kuzan pod ním nechtěl sloužit a odešel od Mariny. Sakazuki silně prosazuje absolutní spravedlnost, nechává přesunout hlavní velitelství a na pozici admirála povyšuje Fujitoru a Ryokugyua. Poté, co se ve světě objevila zpráva o odstoupení Doflaminga z postu Shichibukaie, je Akainu povolán ke Gorosei.

Více informací najdete zde:

Marineford

Zajímavosti

  • „Akainu“ znamená v japonštině „Rudý Pes“. „Sakazuki“ znamená „hrnek saké“.
  • Způsob, jakým je Akainu zobrazován připomíná slavného japonského herce Bunta Sagawaru. Pravé jméno (Sakazuki) zřejmě vzniklo z jeho třech filmů. Stejně tak má herec i Akainu narozeniny ve stejný den.

sakazuki
Bunta Sagawara

  • Jeho přezdívka (stejně jako u ostatních admirálů – Aokij, Kizaru) může být převzata z legendy Momotaro, což je hrdina z japonského folkloru.
  • Během Mid 2014 rozhovoru Oda řekl, že pokud by byl Sakazuki protagonistou, tak by díky své síle našel One Piece do jednoho roku. To naznačuje, že by mohl být silný nebo silnější než Yonko.
  • V pátém hlasování fanoušků se Sakazuki zařadil na 47. místo.
  • Ještě před zveřejněním Akainova vzhledu se mnoho ne-kanónových autorů pokoušelo popsat jeho vzhled po timeskipu. Ukázalo se, že jejich pokusy byly velmi nepřesné vůči originální podobě v manze.

Komentáře

#5741 Franky, 13. 4. 2018, 12:21:26 Odpovědět

prave som na to natrafil vo World of Warcraft a smial som sa do kolien ...
http://www.wowhead.com/item=137084/akainus-absolute-justice

#3661 Elsie, 26. 6. 2016, 23:52:17 Odpovědět

Jsem jediná komu se Akainu libí jak vzhledově, tak i povahově? :D

#3591 Atoki, 3. 6. 2016, 23:48:44 Odpovědět

Tuhle postavu fakt nemám rád.. :/

#3590 WhiteMouse, 3. 6. 2016, 19:44:03 Odpovědět

"Pffff" hovoří za vše k Sakazukimu. Jinak článek jako vždy pěkně sepsaný a provedený

#3589 samchissk, 3. 6. 2016, 19:21:19 Odpovědět

Blackbeard a Aokiji vs Sakazuki

#3587 Luffy94, 3. 6. 2016, 18:38:49 Odpovědět

Sakazuki k Slamákom!

#3585 scorpio11550, 3. 6. 2016, 15:58:17 Odpovědět

Bože dúfam že v anime jeho smrť nescenzurujú
(aspoň moja predstava je že v nejakom veľkom boji (možno záverečný) pokúsi zabiť Luffyho no do toho mu tam skočí Sabo a po nejakej dobe jemu urobí dieru do hrudníka)

#3586 Retghar, 3. 6. 2016, 16:39:03 Odpovědět

Má to Toei - jasně že jestli tam bude tak cenzurovaná
Ale snad přežije, byla by ho škoda, taková fajn postava

#3593 Pein44, 4. 6. 2016, 3:04:31 Odpovědět

podla mňa nezomrie

#3594 scorpio11550, 4. 6. 2016, 16:49:51 Odpovědět

Prosím vás necítite ten krásny pocit zadosťučnenia?

P.S. samozrejme je to fanart keby to niekomu nedošlo

#3598 Shiroyasha, 4. 6. 2016, 23:30:55 Odpovědět

Kéž by to byla pravda ^^

#3600 Retghar, 5. 6. 2016, 0:13:55 Odpovědět

hmmm... ne To by byla škoda být to nějak takhle

#3583 Shiroyasha, 3. 6. 2016, 14:48:10 Odpovědět

Pěkný článek na hroznou postavu =D

Btw v tej Minulosti... "všichni tři viceadmirálové budou přítomni u popravy Ace" a "a na pozici viceadmirála povyšuje Fujitoru a Ryokugyua" nemá tam být admirálové?

#3584 Dvori66, 3. 6. 2016, 15:50:43 Odpovědět

Jojo, už jsem to opravil :)

#3580 HaN!BaL, 3. 6. 2016, 10:15:58 Odpovědět

Pekny clanok dikes

#3579 Wampire4SK, 3. 6. 2016, 5:50:20 Odpovědět

Ďekuju , konečne je tu moja najoblúbenejšia postava

Hakuhódžó no senši