Roronoa Zoro

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Retghar

roronoa zoro
Poprvé se objevil: Kapitola 3 (manga) / Epizoda 2 (anime)
Skupina: Pirát – člen Slamáků (Lovec odměn – bývalý)
Post: Šermíř
Věk: 21 po timeskipu
Narozeniny: 11. listopad
Odměna: 320 000 000Belly
Stav: Naživu

Roronoa Zoro, také známý jako Pirátský lovec Zoro, je pirát a bývalý lovec odměn. Byl prvním členem, který se přidal do slamácké posádky a také představuje po Luffym největší hrozbu. Díky jeho pověsti mistrovského šermíře a obrovské síle si někteří ze začátku mysleli, že kapitánem je on. Zoro se jako jeden z 12 pirátů počítá do Nejhorší generace (dříve známé jako 12 supernov).

Vzhled

Zoro je svalnatý, lehce opálený muž. Vždy u sebe nosí 3 katany a černý šátek na levé ruce, který si dá na hlavu, pokud bere aktuální boj vážně. Má spoustu jizev z mnoha bojů. Největší je od levého ramena až k pravému boku od Mihawka. Další na kotnících, když se snažil si v Little garden useknout nohy. Po timeskipu získal ještě jizvu přes levé oko. Dalším typickým znakem jsou jeho krátké zelené vlasy, kvůli kterým mu Sanji často říká marimo.

Před timeskipem

roronoa zoro Jako většina posádky má Zoro podobné oblečení většinu série. Před timeskipem nosil černé kalhoty zastrčené v černých botách, bílé tričko s rozepnutým knoflíky u krku a zelenou haramaki. Nicméně jeho oblečení se částečně měnilo v průběhu arců. Během Arlong parku měl modrou rozepnutou košili se spirálovými motivy. Po zranění od Mihawka nosil Zoro bandáže. V Loguetownu získal dva nové meče, Sandai Kitetsu a Yubashiri, jako náhradu za ty, které zničil Mihawk. Během arcu na ostrovu Drum měl nejdříve zimní oblečení, pak si šel ale zaplavat a ztratil se, tak chodil bez trika a bot, než ukradl oblečení jednomu muži s Wapolovy armády. V Alabastě nosil navíc oranžovou Kefíju a bílý plášť s dlouhými rukávy a černými linkami. Spodní část kalhot měl roztrhlou nad kotníky. Na Skypii nosil tmavě modré triko a brýle na hlavě nebo kolem krku dokud se nerozbily. Na konci Water 7 a v Enies Lobby nosil rozepnutou žlutou vestu. Po Enies Lobby nosil chvíli černé triko se znakem společnosti Galley-La. Na konci Thriller Bark arcu měl šedou rozepnutou košili a také vyměnil Yubashiri, které zničil Shu v Enies Lobby za Shusui když porazil Ryumu. Během Sabaody měl bílou košili s červenými pruhy. Na ostrově Kuraigana, kam ho poslal Kuma, ho Perona kompletně omotala obvazy, protože byl hodně zraněný.

roronoa zoro roronoa zoro roronoa zoro roronoa zoro
Ostrov Drum / Alabasta / Skypiea / Enies Lobby

Po timeskipu

Během timeskipu získal Zoro jizvu před levé oko a má ho stále zavřené. Jeho vlasy jsou po timeskipu trochu delší a také je svalnatější. Zoro nosí dlouhý, tmavě zelený plášť s červenou šerpou kolem pasu. Pod pláštěm stále nosí zelené haramaki. Také je trochu vyšší. Na zamrzlé straně Punk Hazardu nosil bílý zimní plášť, který sebral od jednoho člena Hnědovousovy jednotky. Během arcu Dressrosa měl na sobě černý oblek, sluneční brýle a bílé vousy jako maskování. Jeho brýle byli zničeny Fujitorou a vousy si sundal, když už byl odhalen. V jednu chvíli měl na Dressrose taky kočičí oblek jako maskování od Kin’emona.

roronoa zoro roronoa zoro roronoa zoro
Punk Hazard / Dressrosa / Kočičí převlek

Osobnost

Zoro je převážně vážný, ale často dokáže ztratit trpělivost. Mimo situace, kde se cítí sebejistě, se jen málo usmívá nebo směje. Navíc v celé sérii, od doby co zemřela Kuina, byl Zoro viděn brečet jen dvakrát. Když prohrál s Mihavkem a přísahal Luffymu věrnost. I v těžkých a smutných chvílích pro celou posádku, si zachoval Zoro vážnou tvář, než aby dával více najevo své emoce. Věří tomu, že emoce mohou zastínit jeho úsudek jako šermíře. Když se ho Ohm zeptal, jestli jde pomstít Choppera, tak odvětil, že nerad bojuje kvůli takovým důvodům. Nehledě na tento jeho pohled má starost o zbytek posádky a snaží se je chránit. Dokáže být i velmi zastrašující a slabší protivníky vyděsit jen pohledem. Také je schopný ukázat obrovské odhodlání zabít někoho, když málem tasil meč na jednoho ze světové šlechty. Jde vidět, že se Zoro narodil jako zabiják, který v boji nedá najevo žádný soucit a také bylo řečeno, že už dříve zabíjel. Nicméně má Zoro dobré srdce a neváhá riskovat život pro druhé. Když bojuje se slabšími protivníky, tak se snaží držet zpět a používat tupou stranu meče, aby je vážně nezranil.

Má silné cítění pro vedení ostatních. I když technicky není Zoro samuraj, tak do určité míry dodržuje kodex bushido (například neútočí na protivníky, co jsou zády k němu atd.). Ať už souhlasí s Luffym nebo ne, tak vždy respektuje jeho rozhodnutí.

roronoa zoro Zoro v bojích velmi hazarduje, nehledě na svůj život. Častokrát utržil zranění, která by normálního člověka zabila a ustál je svou sílou vůle, jako například jizva od Mihawka, nebo Luffyho bolest, kterou mu předal Kuma. Díky tomu bývá velmi často v obvazech kvůli krvácení a získal víc jizev než jiný člen posádky. Díky svojí nátuře tyto zranění většinou ignoruje a pouští se do dalších bojů, i když není ještě vyléčen. Tímhle ohrožuje svůj život, protože se mu otevírají ještě nevyléčené rány. Jeho lehkomyslnost je až tak extrémní, že byl ochoten riskovat svou ruku, aby zjistil, jestli překoná prokletí Sandai Kitetsu nebo když si přeseknul kotníky, aby unikl z pasti, i když mu to nakonec nepomohlo. Zoro ukázal, že i když je vážně zraněn, tak se nebojí smrti.

roronoa zoro Zoro je velmi hrdý na reputaci, kterou si vybudoval jako šermíř a pirátský lovec. Když získal odměnu na svou hlavu v hodnotě 60 000 000 belly, která se později zdvojnásobila, tak si užíval fakt, že je jeho odměna vyšší než Sanjiho. Během útoku na Ennies Lobby jeden mariňák označil Zora jako Luffyho poskoka, což se velmi líbilo Sanjimu. Po návratu na Sabaody nazýval někdy Sanjiho jako #7, což odpovídá jeho příchodu na Sabaody. Nicméně i přes svou osobní hrdost, se dokázal Zoro sklonit k zemi pro dobro svých přátel, jako například před Kumou v Thriller Barku, když ho prosil, ať pomůže Luffymu nebo před Mihawkem, aby ho trénoval.

I když Zoro dokáže být velmi vnímavý během i mimo boj, tak nemá prakticky žádný smysl pro orientaci. Zoro také dokáže i během boje odpovídat ve svém „cool“ stylu, díky čemuž je prakticky uctíván hlavně Usoppem, Chopperem a Brookem. Zoro si také často odmotává obvazy, i když není úplně vyléčen, protože ho omezují v pohybu, za což je vždy seřván Chopperem, který mu říká, že jsou tam ty obvazy proto, aby se nemohl hýbat.

roronoa zoro Když je posádka na cestě na další ostrov, tak většinou tráví čas zvedáním činek nebo odpočinkem, jen aby byl většinou probuzen Nami, Sanjim nebo (náhodou) i Luffym. Hodně se stará o své meče a tiskne je u sebe, i když spí. Navíc byl hodně rozčilený, když byla zničena jeho Yubashiri. Miluje alkohol asi na stejné úrovni jako Luffy maso a Nami peníze. Navíc má velmi vysokou toleranci vůči alkoholu. Také často navrhuje velmi drastická řešení na jednoduché problémy, která by ostatní brali až jako poslední v nejhorším možném scénáři. Když se náhodou připoutali k sobě s Usoppem, tak jako první řešení navrhl, že si jeden z nich usekne ruku. Taky je jeden ze slamáků, který navrhuje zabití někoho nebo vyhrožování zabitím.

roronoa zoro Když se Zoro rozhodne bojovat seriózně, tak si kolem hlavy dá šátek co má normálně na levé ruce. Zoro žije pro vzrušení z boje; Scratchmen Appo okomentoval jeho vražednou auru a uznal, že Zoro je „opravdová bestie.“ Když chce obyčejný člověk bojovat se Zorem, tak většinou stačí jen jeho pohled, aby dotyčný vycouval. Také má ve zvyku se začít usmívat, když potká velmi zkušeného protivníka, což znervózní jak přátele, tak nepřátele. Nicméně si stále zachovává obrovské soustředění a chladnou hlavu, pokud je v sázce mnohem víc. Například když mu Ohm stál v cestě za záchranou Nami a Gan Falla. Proti Kakuovi, kdy na jeho porážce záležel život člena posádky. Také ho rychle přešla nafoukanost, když mu při boji Shu zničil Yubashiri. Perfektně to sedí k Zorovi, který mimo boje buď spí, ztrácí se, trénuje nebo na něj někdo křičí.

Kaku: Jak vidím, tak už jsi tasil svůj meč.

Zoro: Už vrčel, touží po krvi.

Zoro odpovídal Kakuovi v Enies Lobby

roronoa zoro Zoro dokáže být i velmi vnímavý a navrhnou dobré logické řešení v kritických situacích, jako když ve Water 7 zhodnotil jak se nejlépe vypořádat s tím, co se jevilo, jako Robinina zrada a znovu, když chtěla posádka přivést zpátky Usoppa po souboji s Luffym. Zoro byl jediný, kdo poukázal na to, že Usopp odešel ze své vlastní vůle. Ovšem častěji se do věcí pouští po hlavě a nechává výsledek na osudu. Zoro sám silně věří v osud, v čemž je hodně podobný Černovousově posádce. Jasně to bylo vidět, když si v Loguetownu vybíral Sandai Kitetsu. Po timeskipu navíc řekl pirátům, kterým zničil jejich loď, že můžou vinit jen osud za to, že skončil na jejich lodi. Na rozdíl od osudu ale Zoro vůbec nevěří v Boha. Když se Enel označil za Boha tak to Zora vůbec nezajímalo a sám pak řekl, že se nikdy k bohovi nemodlí.

Zoro: Necháme to…

Nami, Sanji & Chopper: Co…

Zoro: …na náhodě.

Zorův plán na to, jak dostat Rocket Mana přes bránu v Enies Lobby.

Zoro velmi uznává loajalitu a velmi těžce odpustí někomu, kdo ji poruší. Poprvé to bylo vidět, když Nami vzala Going Merry a Zoro zuřil a říkal, že ji v první řadě vůbec neměli věřit. Pak se to opakovalo i s Usoppem (Zoro jej odmítal znovu přijmout, dokud si neklekne a neomluví se Luffymu) a Robin (už jej unavovalo řešit, jestli je přítel nebo ne).

Mimo to Zoro také rád rybaří.

Vztahy

roronoa zoro Zoro je vždy připraven chránit své přátele, když jsou v nebezpečí i vlastním životem. Například, když byla na Skypii tažena Going Merry pryč, tak všem řekl, ať opustí loď a že on zůstane ji chránit. Dále když chtěl vyměnit na Thriller Barku svůj život za Luffyho, tak uzemnil Sanjiho, který ho chtěl zastavit. Dále pak když Usopp táhl zraněného Zora, aby utekli před Pacifistou, tak u zoro řekl, ať ho nechá být a uteče. Zorovi chybí Luffyho důvěra v ostatní, takže je vždy opatrný kolem určitých lidí. Například když se k nim poprvé přidala Robin, tak Zoro jako jediný jí zpočátku nevěřil. Nakonec, ale Robin častokrát zachránil a taky mu jako jediná nikdy neleze na nervy, protože mají stejnou povahu. Zoro má zlozvyk dělat si mnohem více nepřátel než ostatní členové posádky.

roronoa zoro Při jejich dobrodružstvích Zoro také narazil na spoustu šermířských rivalů jako T-Bone, Hatchan, Ohm, Kaku, Ryuma a jeho nejsilnější rival Mihawk. Zoro vždy chce bojovat s nejsilnějšími protivníky. Většinou po porážce protivníka, uzná protivník svou porážku a pak se chovají se Zorem přátelsky. Například Kaku a Daz Bones se oba usmáli po tom, co prohráli, Ryuma mu dal svůj meč a Hatchan se později stal jeho spojencem. Mihawk je zatím jeho jediný rival, kterého nedokázal porazit. Mihawk ovšem Zora respektuje a proto ho nechal u Baratie žít a následně ho pak trénoval během timeskipu, když Zoro prokázal svou sílu a odhodlání a dokázal porazit Humandrilly.

Schopnosti

I. Fyzické schopnosti

roronoa zoro Po 2 letech intenzivního tréninku s Mihawkem se stal Zoro mnohem silnější, než byl před ním. Při jeho prvním výstupu po timeskipu bylo ukázané, že jednoduše a rychle dokáže přeseknout obrovské objekty. Jedním sekem byl schopný rozseknout pacifistu na půl, zatímco před 2 roky jen stěží jednoho poškodil. Jeho síla byla více demonstrovaná, když na rozdíl od předchozích arců bojoval rovnou s nejsilnějším protivníkem a to Hody Jonesem a dokázal ho skoro porazit jedním sekem a navíc pod vodou. Také dokázal porazit uživatele Logie, což bylo předvedeno, když porazil monet a to aniž by použil Haki a přesekl ji v půli (tím ukázal, že s Haki by ji jednoduše zabil). Zoro má navíc obrovskou sílu i bez svého meče a už dříve byl schopný zvedat obrovské balvany a po timeskipu dokonce celé budovy. Také zvládá používat některé techniky i bez meče a je dost silný, aby odrazil ránu od Oarse.

roronoa zoro Zorova rychlost, obratnost a jeho reflexy jsou také mimořádné. Ukázal, že dokáže držet tempo se Sanjim, který se specializuje v boji s nohama, stejně jako se Soru uživateli Kakuem a Jabrou. Vícekrát bylo ukázáno, že se dokáže vyhnout nebo vyblokovat extrémně rychlé útoky (dokonce i střely z pušek), kterých by si normální člověk ani nevšiml. A i když byl velmi zraněný například po boji s Ryumou a Oarsem, tak se stále dokázal vyhnout Kumovým útokům a jeho laseru. Po dvou letech se i pod vodou dokázal pohybovat rychleji než někteří fishmani, což zmínil jeden z Hodyho pirátů, když říkal, že je nemyslitelné aby byl nějaký šermíř pod vodou rychlejší než fishman. Nakonec dokázal Zoro ustát všechno poškození a únavu, kterou měl v sobě nahromaděnou Luffy a k tomu měl ještě vlastní zranění od Ryumy a Kumy. Navíc to udělal, i když Kuma říkal, že ho to může v jeho stavu zabít. Zoro to ale přežil, a když se ho později Sanji na to ptal, tak jen odvětil, že se nic nestalo. Nutno podotknou že Luffy upadl po souboji do bezvědomí, ale Zoro zůstal stále při vědomí pouhou silou vůle. Nicméně později upadl do kómatu na tři dny.

Je jasné, že patří mezi postavy s největší odolností a to i když nemá ďáblovo ovoce. Také má velmi vysoký práh bolesti, když vydržel velký počet velmi vážných zranění.

 • Sečná rána od Mihawka.
 • Bodná rána Arlongovým nosem do hrudi.
 • Vlastní sečné rány do kotníků, v pokusu se dostat z pasti Mr. 3.
 • 2 sečné rány od Mr. 1.
 • Enelovy bleskové útoky.
 • Hodně seků Kakuovým Rankyaku.
 • Přímý zásah od Oarse.
 • Kumův Ursus Shock.

Jak může stále stát po tom, co schytal ránu od obra? Už ani nevím kdo je tu skutečné zombie.

Lola, když viděla, jak Zoro ustál ránu od Oarse.

II. Orientační smysl

Mimo boje má zoro jednou velkou slabost a tou je jednoznačně jeho orientační smysl. Často se dokáže ztratit prakticky kdekoliv a vždy vybere tu špatnou cestu. Zoro dokáže zmást i sám sebe, jako když si řekne, že půjde doprava, ale jde doleva. V Enies Lobby zase Nami všem ukázala, ať běží po schodech nahoru, ale Zoro běžel úplně jinam, jako by hledal jinou cestu. Dokáže se dokonce ztratit, i pokud běží přímou a rovnou cestou. V Dressrose to nejvíc pocítila trpaslice Wicca, když se snažila Zora navádět správnou cestou, ale ten vždy běžel úplně jinam, i když mu Wicca ukazovala kam běžet. Toto dělá starosti i ostatním slamákům a hlavně Sanji si z něj dělá kvůli tomu srandu. Zoro si to ovšem sám neuvědomuje a často viní ostatní z toho, že se ztratí. Jeho strašná orientace je v něm tak hluboko zakořeněná, že i když mu Moria vzal stín, tak za jeho pomoci vytvořené zombie se začalo ztrácet. Po timeskipu byl Zoro první, kdo se dostal na Sabaody, což šokovalo Sanjiho. Nicméně mu pomáhala Perona.

roronoa zoro roronoa zoro
Zoro se rozhodl že půjde doprava / Dokáže zabloudit i na jasné cestě

III. Šermířství

Zoro je velmi silný šermíř schopný používat jeden, dva nebo tři meče (ve speciálních případech i žádný nebo devět mečů). Je také schopný používat vzdušné útoky, kdy k seku použije stlačený vzduch. Brook řekl, že Zoro ovládá „Sílu destrukce.“ I když je schopný používat obě ruce i pusu, tak Zoro vypadá, že bude levák. Meče nosí na pravé straně, takže se dají rychle tasit levou rukou. Jde to také vidět při používání Ittoryu technik.

IV. Haki

roronoa zoro Prvně bylo řečeno Luffym, že Zoro ovládá Haki, když se řešilo, kdo by mohl bojovat proti Caesarovi, který je uživatel Logie. Zoro ví o Haoshoku Haki, ale stejně jako zbytek posádky neukázal, že by o něm něco věděl v první polovině One Piece. Také bylo řečeno, že ovládá i Kenbunshoku Haki, když se Luffy ptal, jestli cítí divoká zvířata v paláci Ruygu a odpověď byla ano. Když bojoval s Monet na Punk Hazardu, tak ji sekl na tváři, což dokázalo že Busoshoku Haki ovládá. Zoro se naučil dobře ovládat Busoshoku Haki a v Dressrose bylo ukázáno, že ho Mihawk naučil jak posílit za pomocí Haki své meče. Díky tomu dokáže všechny tři své meče posílit s Haki a porazil i Picu, který měl celé tělo posílené Hakim. Tím dokázal, že má mnohem silnější Haki než vrchní velitelé Doflamingovi rodiny. Za zmínku stojí, že při boji s Mr.1 Zoro zmínil, že najednou cítí všechny věci kolem sebe a dokázal se tak vyhnout všem balvanům, které na něj chtěl Mr. 1 shodit. Mohl to být náznak Kenbunshoku Haki.

Minulost

Jako dítě trénoval Zoro v doju ve vesnici Shimotsuki. V restauraci Baratie pak řekl, že jakmile se rozhodl stát se nejlepší šermířem, tak nechal svůj starý život za sebou.

roronoa zoro Už jako dítě byl Zoro schopný porazit většinu dospělých, ale nikdy nedokázal porazit Kuinu, dceru mistra v doju. Po jejich 2000 soubojích, které Zoro všechny prohrál, ji vyzval v soukromí na souboj se skutečnými meči. I když se hodně zlepšil, tak stejně prohrál a řekl Kuině o jeho snu stát se nejlepším šermířem na světě. Po tom co to slyšela, řekla Zorovi, že má stejný sen, ale nikdy se jí nesplní, protože jí otec řekl, že dívky se nikdy nestanou skutečným mistrem šermířem a její potenciál se sníží, jak bude její tělo dospívat. Zoro naštvaný jejím přístupem vzhledem k tomu že s ní stále prohrával a řekl jí, že ji jednou porazí, ale ne protože by byla holka, ale protože on bude lepší. Pak si dali slib, že se jednoho dne oba stanou nejlepšími šermíři. Další den utrpěla Kuina smrtelné zranění, když spadla ze schodů (šla pro brusný kámen, který by ale nepotřebovala, kdyby nebojovali skutečnými meči). Když zjistil, že nebude schopna nikdy naplnit svůj sen, tak jej vzal Zoro na sebe a požádal jejího otce o její meč, Wado Ichimonji, a začal vyvíjet svůj vlastní styl Santoryu (trojmečový styl), kdy držel v každé ruce jeden meč a třetí od Kuiny měl v Zubech.

Zoro se později dozvěděl o Mihawkovi, který má titul nejlepšího šermíře na světě. Na moře se vydal, aby ho našel a vyzval na duel. Nicméně se ztratil a už nenašel cestu domů. Aby přežil, tak začal sbírat odměny za piráty. Velmi rychle si vybudoval pověst jako Pirástký Lovec v East Blue a dokonce byl známý i na Grand Line, když o něm slyšeli v Baroque Works. Také byl považován za nejlepšího šermíře v East Blue, načež potkal 2 lovce odměn Johnnyho a Yosakua. Díky své pověsti lovce odměn, mu nabídli pozici očíslovaného agenta v Baroque Works. On odpověděl, že to přijme, pouze pokud by ho nechali vést organizaci (což odmítli). Následně Zoro zabil v sebeobraně Mr. 7, agenta, který mu tu pozici nabídl.

Zajímavosti

roronoa zoro
 • Původně Oda plánoval, že bude Zoro jeden z Buggyho bodyguardů.
 • Jako zbytek slamáků, má i Zoro svůj vlastní Jolly roger.
 • Zoro je jediný člen slamáků, kterého Luffy chtěl najít, ještě než se potkali.
 • Je jediným slamákem, pojmenovaným po skutečném pirátovi. V japonské výslovnosti se podobá totiž na jméno François l‘Ollonais.
 • Zoro je po Ryumovi první známá osoba co zabila draka. Navíc oba zabili draka stejným způsobem a to useknutím hlavy.
 • Zorovo znovuobjevení po timeskipu je podobné jako Mihawkovo představení. Oba přesekli Galeonu napůl, protože byli vyrušeni ze šlofíka.
 • V anglickém dabingu měl Zoro nejvíce dabérů ze slamáků (2 jako dospělý, 4 jako dítě).
 • V japonských hlasováních byl Zoro vždy umístěný jako druhý, dokud jeho místo nezískal Law v posledním hlasování. Navíc v popularitě útoků se jako druhý umístil jeho Santoryu Ogi: Sanzen Sekai.
 • Zoro většinou bojuje s druhým nejsilnějším členem ze skupiny protivníků, kterým Slamáci čelí.
 • Zoro vždy bojuje se protivníkem, který nejvíc připomíná šermíře.
 • Jako Luffy má i Zoro jizvu na hrudi a na obličeji.

Odpovědi ze SBS

 • Oda řekl, že Zoro by byl nejlépe reprezentován jako žralok a na coveru 3 kapitoly (ve které se objevil) byl obrázek Luffyho jak pluje na zádech žraloka.
 • Zorovo oblíbené jídlo je bílá rýže, maso Mořského krále a cokoliv co má něco společného s alkoholem.
 • Zorovo nejméně oblíbené jídlo je čokoláda.
 • Zoro je popisován jako „nejstarší syn ve Slamácké rodině.“
 • Ve skutečném světě by byl Zoro Japonec.
 • Na otázku, jakou rostlinu Zoro nejvíce připomíná, byla odpověď, že bodlák. (Odpovídala Robinina japonská dabérka).
 • Zorova krevní skupina je AB, stejně jako Frankyho.
 • Zoro se koupe jednou týdně.
 • Kormě šlofíků spí Zoro pravidelně od 4 ráno do 7 ráno.
 • Kdyby se nestal pirátem, tak by byl Zoro policejním důstojníkem.
 • Zorovo oblíbené jídlo co dělá je sashimi.
roronoa zoro roronoa zoro

Camea, crossovery a reference

 • Zoro se objevil ve speciálu Shonen Jumpu, kde útočil Enel na Tokyo a Odaibu.
 • Zoro se objevil v Cross Epoch. To byla společná práce Ody a Akira Toriyamy, Crossover One Piece a Dragon Ball.
 • Zoro se objevil ve hrách Jump Super Stars a Jump Ultimate Stars pro DS. Dále pak ve hře Vattroller X pro GBA a Battle Stadium D.O.N. na GameCube s PS2.
 • Zoro měl Cameo v anime Sayonara Zetsubou Sensei. Když byla představovaná Meru, tak byla vidět Harumi jak čte yaoi mangu ve které je Zoro a Sanji. Navíc měla v pokoji figurky Luffyho, Zora, Sanjiho a Sogekinga.
 • V jedné epizodě Kuroko no Basuke, utíral zem v koupelně starý muž, oblečený jako Zoro.
 • Ve speciální čarodějnické epizodě 26. série Simpsonových byl vidět Homer jako Zoro v oblečení po timeskipu.
 • V 7. epizodě Nurarihyon no Mago Sennen Makyo měla postava Itaku v každé ruce jeden srp a třetí v puse jako Zoro.

Chyby a jejich opravy

V průběhu vyházení měl Zoro pár chyb, které byly následně opraveny ve vydaných volume.

 • V Jumpu ve kterém vyšla kapitola 598, měl Zoro jizvu na pravém oku místo na levém. V kapitole 599 pak Oda psal, že to byla chyba a ve volume 61 už byla opravená.
roronoa zoro roronoa zoro
 • V posledním panelu 16 stránky v kapitole 698 měl Zoro na hrudi špatnou jizvu. Místo té od Mihawka tak byla ta, co má Luffy od Akaina. Opraveno to bylo v 70. volume.
roronoa zoro roronoa zoro
 • Na úvodním obrázku kapitoly 699 neměl Zoro jizvu přes oko vůbec. Bylo opraveno v 70. volume.
 • V anime nebyl na Zorově plakátu Usoppův stín, když byl poprvé viděn. V Epizodě 152 už pak byl přidaný.
roronoa zoro roronoa zoro
 • V kapitole 599, měla Zorova katana Shusui jinou pochvu, připomínající tu, od Lawova Nodachi. I když k tomu Oda nic nenapsal, tak se to dá brát jako chyba, když později měl Zoro zase klasickou pochvu. Chyba byla opraven v epizodě k dané kapitole.

Rozdíly mezi anime a mangou

V anime byla více rozvedena Zorova minulost. Zoro cestoval a sbíral znaky různých dojo, které porazil, dokud nenarazil na jedinou osobu, kterou porazit neodkázal, Kuinu. V anime je on příčinou proč se Zoro přidal do jejich doja. Uzavřel sázku s jejím otcem, že když jí porazí tak mu dá značku doja, ale když ne tak u nich začne trénovat. Pobral tolik mečů, kolik mohl a šel proti ní bojovat. Nicméně prohrál a bylo mu řečeno, ať nejprve začne trénovat s jedním mečem. Jeho historie pokračuje v anime dál, když se tam ukáže, jak se seznámil s Johnnym a Yosakuem. Zoro zabil jejich cíl, když vešel do baru, ale odměnu jim pak nechal, když mu zaplatí jídlo, za to že jim zabil jejich cíl. Později se ve městě objevil Dick s hromadou banditů a začali rabovat. Johnny a Yosaku si všiml dítěte, které se snažilo zastavit zloděje. Johnny přesvědčil Yosakua, že by mu měli pomoct, ale nebyly pro Dicka soupeři. Naštěstí se objevil Zoro, co si přišel pro odměnu za Dickovu hlavu, aby zaplatil katanu, co rozbil. Po tom co vyhrál, začali Johnny a Yosaku k Zorovi vzhlížet a říkat mu Aniki. (Japonské slovo pro staršího bratra nebo nadřízeného)

V anime pak byla rozšířena část, kdy byl poslán Kumou na Kuraiganu. Nejen že mu Perona odmítla vrátit jeho meče, ale chtěl z něj navíc udělat svého poskoka za pomocí jejího ovoce. Zašla až tak daleko, že oblékla Zora jako jejího bývalého podřízeného Kumashiho, zatímco byl mimo a když se probral, tak se vydal hledat své meče. V anime začal jeho trénink tím, že porazil vůdce humandrillů, kteří kopírovali Mihawkův styl boje.

roronoa zoro

Komentáře

#5418 EmptySpeed, 9. 9. 2017, 11:57:37 Odpovědět

výborná postava..smekám před tvůrcem :)

#5417 Trilliax, 9. 9. 2017, 11:30:47 Odpovědět

Působivé

#4805 DadaRac, 1. 8. 2017, 20:20:34 Odpovědět

Úžasný článek Tenhle článek už jsem přečetla nejméně pětkrát, klobouk dolů před tím kdo ho napsal

#4287 dvojta, 11. 6. 2017, 7:53:33 Odpovědět

super članek

#4039 EmaBalintova, 11. 2. 2017, 23:11:25 Odpovědět

Ja proste nemôžem z toho jeho orientačného zmyslu proste taká jeho čerešnička na torte super článok

#2746 tomass911, 2. 3. 2016, 9:16:14 Odpovědět

musim povedat a dat dole klobuk pred tym co to napisal mam zora rad a tento clanok som precital uz 2 krat je super napisany kamo si najlepsi :D

#2756 Retghar, 4. 3. 2016, 18:54:34 Odpovědět

Díky

#2743 SCHIBI, 1. 3. 2016, 19:33:39 Odpovědět

Hezky se to čte .

#2738 esterguru, 1. 3. 2016, 13:54:19 Odpovědět

Nejoblíbenější postava. A není ani divu to on mě přivedl k ONE PIECE. DÍKY

#2736 samchissk, 1. 3. 2016, 12:57:32 Odpovědět

Milujem jeho fighty

#1082 Alu, 22. 9. 2015, 8:43:50 Odpovědět

Nikdy som nepočula že by sa na mori orientovalo podľa mrakov ani som nevedela že je ľavák

#1073 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 22:21:42 Odpovědět

Zoro je best
vlastne začala som kúkať OP len kvôli nemu lebo som videla len jeho super scénky
A ta jeho neschopnosť orientácie vyvoláva u mňa humor lebo je to fakt dosť keď sa nevie zorientovať ani v rovnej ceste čo bolo keď mal sledovať Peronu a on odbočil keď ju mal sledovať
Kto by ho nemal rád?

#398 Shanks101, 9. 7. 2015, 12:12:47 Odpovědět

zoro je super hrdej človek ale stratilby se i nazachode kdyby tam nebyli jenom jedny dvere

#399 Koala, 9. 7. 2015, 12:42:40 Odpovědět

jo to by mu bylo podobný

#396 Koala, 9. 7. 2015, 11:50:24 Odpovědět

Moc děkuji za další pěkný článek. Doháním resty . Zorova orientace je skoro podobná mojí. Sice se neztrácím na rovinách. Bylo hezké vidět jak se to snaží zamluvit, až před Peronou měl dost velkej problém, ale stejně to nepřiznal

Hakuhódžó no senši