Portgas D. Ace

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Michiko-Karasu

Portgas D. Ace
Poprvé se objevil: Kapitola 154 / Epizoda 91
Skupina: Bělovousovi piráti
Post: Velitel 2. divize
Věk: 20
Narozeniny: 1. ledna
Odměna: 550 miliónů beri
Ďáblovo ovoce: Mera Mera no Mi
Typ: Logia
Stav: Mrtev

Narozen jako Gol D. Ace – jediný syn Pirátského krále a Portgas D. Rouge. Vysloužil si přezdívku „Ohnivá pěst“ díky svému ovoci ohnivého typu – Mera Mera no Mi.

Byl adoptován Monkey D. Garpem a stal se nevlastním bratrem Luffyho a Saba.

V průběhu let se z něj stal velitel 2. divize Bělovousových pirátů a také bývalý kapitán Pikových pirátů.

Poprvé byla tato postava představena v Alabasta arcu, kde Ace hledal svého mladšího bratra Luffyho a byl na stopě Černovousovi.

Později byl Černovousem předán Světové vládě, která jej odsoudila za jeho zločiny, a v podstatě i za jeho spojitost s Gol D. Rogerem, k trestu smrti. Jeho odsouzení vyústilo v Bitvu o Marineford, ve které byl sice osvobozen, avšak svůj život obětoval, aby ochránil svého mladšího bratra před jedním z admirálů – Akainem.

Vzhled:

Portgas D. Ace Ačkoli nebyli krevně spjati, Ace vypadal až pozoruhodně stejně jako jeho adoptivní bratr Luffy, přestože Ace vždy vypadal mnohem seriózněji, plus byl i svalnatější a vyšší.

Jako malý často nosíval tričko s dvěma kanji znaky (nevinnost a násilí), k němu černé kraťasy a černý chránič na jeho levém lokti. Často býval zamračený, usmívat jsme jej mohli vidět jen v případě, že byl se svými bratry či vyváděl nějakou lotrovinu. Měl velmi podobné rysy jako jeho otec, když byl ještě mladý a bez kníru.

Ace hrdě nosil na zádech tetování – symbol Bělovousových pirátů – toto tetování bylo podle jeho vlastních slov jeho pýcha a radost. Další tetování měl na svém levém bicepsu, kde bylo vertikálně napsáno “ASCE“. Písmeno “S“ bylo přeškrtnuto jako památka na Sabovu pirátskou vlajku.

Předtím, než si nechal vytetovat Bělovousův znak na záda, nosil vpředu rozepnutou žlutou košili, později ji nosit přestal, aby byl Bělovousův znak dobře na očích, pak už nosil jen černé boty, černé bermudy s oranžovým páskem a modrý vak omotaný kolem jeho levé nohy. Na krku nosíval červený náhrdelník, oranžový chránič měl na levém lokti a log pose na levém zápěstí.

Portgas D. Ace Portgas D. Ace

Jeho typický klobouk byl ztracen během jeho bitvy s Černovousem, plus jeho typická dýka byla zkonfiskována vládou. Nicméně oba tyto předměty se později objeví na jeho náhrobku – buď byly získány nazpět, nebo to jsou pouhé duplikáty.

Osobnost:

Portgas D. Ace Ace byl inteligentní, zdvořilý a přívětivý. Podle slov Bělovouse nebyl Gol D. Rogerovi vůbec podobný. Rád oslavoval, jelikož to pro něj znamenalo, že se dobře nají, tuto vlastnost sdílel se svým mladším bratrem Luffym. Měl nepříjemnou poruchu zvanou Narkolepsie – nebyl schopen pořádně regulovat spánek. Usínal zcela neočekávaně, klidně uprostřed rozhovoru či jídla. Při jedné takové příležitosti, kdy usnul v restauraci v Alabastě, se hosté dokonce obávali, zda náhodou nezemřel.

Ačkoli byl Ace zdvořilý, měl poměrně nemilý zvyk (stejně jako Luffy a Sabo), který si odnesl z dětství – sníst, co se dá a vypařit se bez placení. Aceova zdvořilost nepřišla sama, jelikož byl vychováván bandity, tak zde moc zdvořilosti a slušnosti nepobral, byl spíše hrubý a chladný, avšak Makino tento nedostatek napravila na žádost samotného Ace, jelikož jednou chtěl osobně poděkovat Shanksovi, že se postaral o jeho mladšího brášku Luffyho.

Portgas D. Ace Když byl ještě mladý, dlouho zápasil se sebou samým, měl totiž problém nalézt důvod své vlastní existence. Připadalo mu, jakoby žil jen ve stínu svého slavného otce. Věděl, že spousta lidí by nechtěla, aby potomek pirátského krále žil, proto se sám sebe často ptal, jestli je vůbec dobře, že se narodil. Odpověď na tuto otázku mu nedal ani jeho nevlastní děda, Monkey D. Garp. Ace na tuto otázku dostal odpověď bohužel až v pozdější fázi svého života, u svého adoptivního a pro něj jediného otce, Bělovouse. Jeho životní cesta nebyla o strachu, zda bude žít či zemře, chtěl jen znát odpověď na to, zda bylo dobře, že se vůbec narodil. Když Ace umíral, tak nelitoval ničeho, ani své existence, ani svého života, ani svých rozhodnutí, litoval jen jedné jediné věci, že neuvidí svého malého bratra, jak si plní svůj sen, ale i na sklonku života Luffymu bezmezně věřil a věděl, že svého snu jednou dosáhne.

Ace nikdy nebyl schopen vycouvat z boje, ač se jednalo o boj předem prohraný, neustoupil, proto se mnoho lidí domnívalo, že si vlastně přeje zemřít, ve skutečnosti chtěl jen chránit své blízké za každou cenu.

Portgas D. Ace Byl bohužel velmi výbušný, tvrdohlavý a nechal se snadno vyprovokovat, především pokud někdo urážel či dokonce ublížil lidem jemu blízkým. Dle tvrzení Garpa je toto vlastnost, kterou sdílel se svým biologickým otcem. Dá se říci, že jeho tvrdohlavost a výbušnost jej přivedly do hrobu, jelikož pronásledoval Černovouse z důvodu, že v jeho očích Černovousova zrada byla hlavně urážkou Bělovouse. Ace se ihned vydal zrádce hledat, přestože mu to jeho posádka i sám Bělovous vymlouvali. To jej dostalo až k popravě, které unikl, naneštěstí nedokázal utéci, jak jej všichni nabádali, jakmile Akainu začal pošpiňovat Bělovousovo jméno. To jej bohužel stálo život, protože se do jejich boje připlet Luffy, kterého chtěl Ace přirozeně chránit.

Schopnosti:

Portgas D. Ace Jako velitel 2. divize Bělovousových pirátů měl Ace autoritu všech členů posádky a díky jeho ovoci Mera Mera byl jeden z nejsilnějších pirátů, kteří se plavili pod Bělovousovou vlajkou. O jeho síle a schopnostech vypovídá i fakt, že během jeho působení jako kapitán Pikových pirátů dostal nabídku stát se Shichibukai, kterou však odmítl. Luffy také jednou zmínil před svou posádkou, že přestože měl Luffy už dávno svou schopnost ovoce Gomu Gomu, tak nikdy nebyl schopen Ace, v té době ještě bez schopností ďáblova ovoce, porazit. Měl pověst, která jej předcházela, a jeho schopnosti mu vysloužily odměnu 550 000 000 beri. Někteří se dokonce domnívali, že jeho schopnosti jsou „za hranicemi tohoto světa.“

I. Fyzické schopnosti

Portgas D. Ace Nehledě na jeho ovoce Mera Mera, měl značnou fyzickou sílu. Náznaky jeho obrovské síly byly očividné již během jeho mládí, kdy byl schopen sám zbít do bezvědomí rváče, kteří mluvili hrubě o jeho otci. Také byl párkrát viděn jak nese nebo sedí na obrovském zvířeti, které během svého volného odpoledne sám zabil a donesl jej k večeři. V minulosti dokonce bojoval s Jinbe, kdy se málem navzájem zabili během pětidenního boje. Ace tento boj přežil avšak ihned po Jinbe připlul Bělovous, který s mladým Acem chtěl také bojovat, tuto bitvu Ace také přežil a ocitl se na Bělovousově lodi – takto se zkřížily cesty Ace a Bělovouse.

II. Ďáblovo ovoce

Viz článek Mera Mera no Mi

Portgas D. Ace

III. Zbraň

Ace u sebe stále nosil nůž, nicméně nikdy nebyl viděn, jak jej používá. V minulosti, když se snažil Bělovouse nesčetněkrát zabít, používal k tomuto účelu nepřeberné množství různých typů zbraní, včetně sekery a nože.

IV. Haki

Přestože to nebylo ukázáno v hlavním příběhu, ve flashbacku bylo odhaleno, že Ace disponuje Haoshoku Haki, které v té době však neuměl ovládat. Poprvé jej použil ve věku 10 let proti Bluejam pirátům, které poslal do říše snů, tedy kromě jejich kapitána, který sotva zůstal na nohou. V bitvě o Marineford se to jen potvrdilo poté, co Luffy nevědomky použil Haoshoku, Ace reagoval slovy: „Ty taky?“

Zajímavosti:

Portgas D. Ace
  • Studio universal v Japonsku postavilo repliku Aceova a Bělovousova náhrobku. Aceův epitaf na něm zní: „Aci, nechť je tvá duše věčná. Tvůj odvážný duch bude stále s námi.“ Tento epitaf byl také ukázán v epizodě 663.
  • Název původní posádky Ace – Pikoví piráti, je slovní hříčka na „Pikové eso“ (Ace of spades – Ace v angličtině znamená eso).
  • Ace sdílí den svého nazození s tvůrcem One piece – Eiichiro Oda (1. ledna).
  • V jednom z Japonských žebříčků oblíbenosti postav ve One piece, se Ace dostal na 6. příčku, což z něj dělá nejoblíbenějšího člena Bělovousových pirátů a zároveň nejoblíbenější zesnulou postavu celého One piece.
  • Kdyby býval Ace děvče, jmenoval by se “Anne“.
  • Aceovi by bývalo 21, kdyby se narodil “v termínu“. Namísto toho mu bylo v době smrti jen 20, jelikož jej jeho matka nosila o 11 měsíců déle, než měla. Což znamená, že strávil 20 měsíců v děloze své matky, místo obvyklých 9.
  • Ace je prvním známý uživatel Ďáblova ovoce po smrti.
  • Jeho odměna, 550 000 000 beri, byla nejvýšší odhalená odmněna v sériích před timeskipem.
Portgas D. Ace

Komentáře

#3732 Atoki, 10. 7. 2016, 19:42:44 Odpovědět

Pěkný článek, moc krát děkuji !

#3729 Kubais, 10. 7. 2016, 16:25:54 Odpovědět

Schválně jestli si čtenáři mangy všimli proměny Aceova tetování na zádech ?...

#3730 AngeeCz, 10. 7. 2016, 16:38:56 Odpovědět

Nejen jeho tetování, ale i Bělovousovy vlajky celkově. Zřejmě má Evropa tak velkou averzi ke svastice (která v Asijských náboženstvích znamená štěstí), že to Oda musel změnit Ale mně se líbí víc s kostmi, takže mi to až tak nevadí

#3731 zPolnaku.cz, 10. 7. 2016, 18:55:28 Odpovědět

#3450 Lombi-Gardea, 10. 5. 2016, 20:55:43 Odpovědět

Neví někdo (jestli to bylo vůbec kdy řečeno) na jakém ostrově je Ace pohřben?

#3456 WhiteMouse, 11. 5. 2016, 10:06:18 Odpovědět

Myslim ze to nebylo ani receno na jakem ostrove to bylo...

#3369 ShiroeX, 5. 5. 2016, 16:20:13 Odpovědět

nevím kdo by to mohl vědět ale nevíte náhodou jaký to byl díl kdy se poprvé objevil luffyho bracha na té alabastě ?

#3370 Portgas D. Ace, 5. 5. 2016, 17:25:32 Odpovědět

94 – Shledání mocných! Jeho jméno je Ace Ohnivá pěst

#2591 Perona-Chan, 15. 1. 2016, 5:58:40 Odpovědět

Krásny článok ace ne úplne super postava <3 a sexy

#2590 Koala, 13. 1. 2016, 15:23:04 Odpovědět

moc moc děkuji , ke konci článku opět ukápla slzička

#2572 sodd, 4. 1. 2016, 21:15:30 Odpovědět

arigato

#2571 mugiwara, 4. 1. 2016, 6:21:15 Odpovědět

super clanok arigato

#2570 Shiroyasha, 3. 1. 2016, 23:27:05 Odpovědět

Úplně se mi při čtení toho článku sevřela hruď =C Jinak skvělý článek ^^

#2566 Kiro, 3. 1. 2016, 0:45:42 Odpovědět

Děkuji za článek, chvílemi jsem myslela, že se zase rozbrečím

#2562 AngeeCz, 1. 1. 2016, 19:15:41 Odpovědět

Super článek a Aceovi všechno nejlepší (:

#2561 Verinder, 1. 1. 2016, 16:32:34 Odpovědět

#2560 Sunamar, 1. 1. 2016, 10:42:42 Odpovědět

Super článek a přeju vše nej jak Acovi, tak Odovi teda :D

Hakuhódžó no senši