Nico Olvia

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

olvia
Poprvé se objevila: Kapitola 392 (manga) / Epizoda 275 (anime)
Skupina: Archeoložka – klan Ohara
Věk: Neznámý
Narozeniny: 6. únor
Odměna: Neznámá
Ďáblovo ovoce (typ): Žádné
Stav: Zesnulá

Nico Olvia je matka Nico Robin a před 22 lety byla archeoložkou na ostrově Ohara.

Vzhled

Nico Olvia připomínala svou dceru před timeskipem v mnoha ohledech. Měly téměř stejné rysy obličeje i postavy a měly i stejný typ a barvu očí ( hnědé v manze, modré v anime). Na druhou stranu Olvia měla bílé nepatrně vlnité vlasy. V anime měla světlejší barvu pleti. Když opouštěla Oharu s cílem najít Poneglyfy, měla kratší vlasy.

olvia olvia
Anime / Manga

Po svém návratu měla jiný oděv – kabát s kožešinovou podšívkou, světle modré triko a zelené kalhoty. Kolem pasu měla opasek se zlatými kruhy a na krku malý náhrdelník, který tvořily tři malé perly a tenký provázek.

Osobnost

Nico Olvia si byla dobře vědoma nepřátelství Světové Vlády vůči Ohařanům a věděla, že bádání o poneglyfech bude nebezpečné. Navzdory tomu napnula plachty a vydala se do světa poznat pravou historii a události, ke kterým došlo během Prázdného století. Vytrpěla vězení, aniž by se přiznala, čímž prokázala svou statečnost a hrdost.

Měla velké pouto ke své dceři Robin, a když se jí rozhodla opustit, velice jí to bolelo. Později, když byla knihovna v plamenech, neztratila naději a byla ochotna tam zůstat, aby zachránila cenné knihy. Aby Robin ochránila, poslala jí pryč za Saulem, čímž zvýšila její šanci na život, aby mohla poznat skutečnou historii a vynést ji na světlo.

Vztahy

Jak již bylo zmíněno, velmi milovala svou dceru. I přesto ji však musela kvůli práci opustit. Olviin manžel zemřel mnoho let před začátkem děje. Z flashbacku je zřejmé, že zemřel před narozením Robin nebo zanedlouho poté, když byla Robin příliš malá na to, aby si ho pamatovala.

olvia
Olvia se loučí s dcerou

Síla a schopnosti

Jako archeoložka měla značné znalosti o historii. Měla ale i schopnost, která ji byla osudovou – uměla číst poneglyfy, a tak odkrýt skutečnou pravdu o Prázdném století nebo odhalit informace o starověkých zbraních. Během uvěznění ukázala svou odhodlanost a nepřiznala, že je z Ohary. Poté se Saulovou pomocí utekla a vrátila se domů. Její vytrvalost jí pomohla v situaci, kdy se proti ní postavili dva členové CP9 a bili ji. Přesto byla schopna pomáhat ostatním se záchranou knih, které se snažili ochránit před ohněm hodem do vody.

Co se týče zbraní, uměla střílet z pušky, jak předvedla, když ve snaze zastrašit Spandineho mu střelila do jeho pláště, ale nezranila ho. Olvia byla odhodlaná ho trefit dalším výstřelem, pokud by měla příležitost.

Minulost

Poté, co její manžel zemřel, se vydala na šesti roční cestu za poneglyfy společně s 33 archeology. I když to bylo politováníhodné, věděla, že je to něco, co musí udělat. Nechala Robin u svého staršího bratra Orana, i když jeho žena byla proti.

Na konci šestého roku byla jejich loď chycena Marinou. Všichni na palubě bojovali, aby Olviu ochránili, ale nakonec byli všichni zabiti a Olvia byla zajata. Olvia byla poté uvězněna a vyslýchána. Následně ji propustil Jaguar D. Saul, který byl znechucen systém jediné spravedlnosti Světové Vlády. Olvia mu byla věčná, ale nemohla mu odpustit činy, které způsobil její posádce.

olvia
Olvia je předvedena před Saula

Po příjezdu na Oharu se vydala do Stromu vědění, kde se nacházela knihovna. Zde se omluvila za to, že její expedice nevyšla, a že poštvala Vládu proti Ohaře. Učenci ale cítili vinu na své straně, když ji poslali na tak nebezpečnou cestu a poznamenali, že Světová Vláda je nikdy neměla v oblibě kvůli tomu, že studují historii a zajímají se o poneglyfy. A to mimo jiné kvůli tomu, aby se nezmocnili starověkých zbraní.

olvia Potom, co učence varovala, zaslechla, že vládní loď zakotvila na břehu. Ihned běžela pro pušku a s ní naproti vládním agentům, aniž by si uvědomila, že její dcera běží právě proti ní. Když dorazila ke Spandinemu, vyslala jednu střelu jako varování. Nicméně, Spandine jí vysvětlil, že k ostrovu míří bojové lodě, které ostrov srovnají se zemí. Musí vyslat světu jasný signál, že studování poneglyfů je zakázané. Poté ji agenti zadrželi a brutálně ukazovali všem, že ona je viníkem této situace.

olvia
Olvia konfrontuje agenty CP9

Poté, co Clover promluvil ke Světové Vládě, Robin poznala svou matku, kterou však agenti vedli pryč. Olvia nechtěla přiznat svůj vztah k ní, aby ji ochránila, ale Robin trvala na svém. Když byl Spandine málem zasažen výbuchem, zpanikařil a zapomněl na Robin i Olviu a staral se jen o to, aby se odtamtud dostal. Matka s dcerou se tak konečně setkali a Olvia Robin objala s tím, že je na ni pyšná. Poté požádala Saula, aby vzal Robin do bezpečí. Její přání bylo, aby Robin žila život naplno a odhalila všem pravou historii.

olvia
Olvia a Robin se znovu shledaly

Když se poté vydala pomoct učencům a ocitla se v ohnivém vězení, myslela na Robin, kterou již neopustila jako dříve, ale nyní už se slovy jako matka. Potom, co se celý strom zřítil, se předpokládá, že všichni učenci zahynuli.

Zajímavosti

  • Robinin plakát hledaných (s odměnou 80 mil belly) je v určitých věcech podobný plakátu její matky. Oba plakáty zobrazují tvář z pravé strany a na obou je pozadí ničivé povahy – plameny u Olvii a velký kouř u Robin.
  • Olviina odměna není známa, avšak když se podíváme na plakát, nejmenší možná suma je 1 000 000 Belly
  • Narozeniny má ve stejný den jako má Robin
  • V japonském i anglickém dabingu ji namlouvá Robinina dabérka.
  • Ve 4. hlasování o nejoblíbenější postavu v Japonsku obsadila 122. místo (ve 3. hlasování 44. místo)

Komentáře

#5738 Vinsmoke_Zeki, 12. 3. 2018, 18:03:02 Odpovědět

To by bylo zajímavé kdyby aokiji byl otcem robin : ) Určitě by to ale vrhlo příběh jiným směrem

#5739 Luffy94, 12. 3. 2018, 18:52:23 Odpovědět

"Princeznička moja, sleduj ako zabijem tvojho jediného priateľa pred tvojimi očami. Ále, aby sa nepovedalo... tu máš únikovú cestu a choď si, kam chceš, aj keď máš len 8 rokov. Ale ak sa v budúcnosti dozviem, že si bola zlá, budem prvý, kto ti pôjde po krku!"

#5276 Rajce, 20. 8. 2017, 18:21:31 Odpovědět

Moc pěkně napsáno, ten konec je vždycky tak smutný, ale jen se chci zeptat na váš názor, opravdu si myslíte že je Nico Olivia mrtvá? jen mě tak zajímá

#5277 Luffy94, 20. 8. 2017, 19:25:35 Odpovědět

Je pravdepodobné, že zahynula pri bombardovaní, ale je možné, že unikla. Rovnako tak je možné, že prežili aj ostatní archeológovia. Jediní, o ktorých vieme, že neprežili, boli ľudia na palube lode, ktorú nechal Sakazuki potopiť.

#5199 Michis125, 17. 8. 2017, 15:45:48 Odpovědět

Pěkný článek

#5191 NeoAngeliqueAbyss, 16. 8. 2017, 14:18:45 Odpovědět

Děkuji, že si vyhověl mému přání...
A je to povedený článek

EDIT: I když jako ikonku si mohl vybrat lepší obrázek...

#5193 Dvori66, 16. 8. 2017, 15:53:22 Odpovědět

Jaký obrázek máš na mysli?

#5194 NeoAngeliqueAbyss, 16. 8. 2017, 17:26:10 Odpovědět

No, přímo v těch novinkách...není úplně lichotivý...ale to je detail...

#5188 CarrotRabbitMink, 16. 8. 2017, 0:58:27 Odpovědět

Strašně pěkně sepsáno <3

#5185 DadaRac, 15. 8. 2017, 10:32:36 Odpovědět

Překrásný článek

Hakuhódžó no senši