Nefertari Vivi

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Jansy

Poprvé se objevil: Kapitola 103 / Epizoda 62
Skupina: Baroque Works (bývalý člen), Alabasta
Post: Princezna v Alabastě, bývalý agent BQ
Věk: 18 po timeskipu
Narozeniny: 2. únor
Odměna: 0 Belly
Ďáblovo ovoce (typ): Žádné
Stav: Naživu

Stručně

Nefertari Vivi je princezna Alabasty, tudíž dcera Nefertari Kobry a Nefertari Titi. Je to také jedna z hlavních nepřátel slamáků z arcu Čekající Laboon, ale krátce potom cestuje se Slamáky většinu ságy Baroque Works. Poté co Slamáci opouští Alabastu, nemá v příběhu jednu z hlavních rolí, ale občas se v anime/manze objeví, jak si o slamácích čte v novinách.

Vzhled

Vivi má dlouhé vlnité modré vlasy, které nejčastěji nosí v ohonu. Také má velmi štíhlé tělo a dlouhé tenké nohy. Má tendenci nosit méně odhalující oblečení než například Nami a Robin.  Ale jako tyto dvě je často viděna v podpatcích. I když je to princezna, málokdy ji můžeme vidět nosit oblečení hodné jejího titulu, tedy až do chvíle, kdy pronesla svou dospívající řeč. Na obálce kapitoly 640 byla Vivi ukázána po timeskipu. Její vlasy jsou rozpuštěné a také má výraznější figuru.

Osobnost

I přesto, že je princezna, Vivi nikdy nevyžaduje nějaké zvláštní zacházení. Pokládá potřeby jiných daleko nad své vlastní a váhá se spoléhat na ostatní, nebo požádat je o pomoc s jejími vlastními problémy. Když Nami onemocněla, Vivi se roVivizhodla radši zastavit na ostrově Drum a vzít cestu oklikou, než jet přímo na Alabastu, kam se musela dostat co nejrychleji. Je skromná a málokdy se chová jako typická princezna. Také je velmi statečná, když jde proti silným nepřátelům, pro záchranu svých blízkých.  Její obětavost a smysl pro odpovědnost ji nutí nést břemeno země na svých bedrech. Je těžké ji naštvat a jednoduché se s ní usmířit. Je loajální ke svým přátelům, rodině, a zemi. Je ochotna se postavit do nebezpečné pozice kvůli zemi, i když to znamená postavit se Crocodilovi, či přidat se do tajné organizace Baroque Works, aby očistila otcovo jméno. Jako člen Alabastské královské rodiny miluje svou zemi a je schopna se pro ni obětovat. Nevadí ji dělat úkoly nevhodné pro princeznu, jako mytí nádobí. Vivi byla vychována k odpovědnosti ke své zemi. Už jako dítě chápala, co to znamená být princeznou. Když jí jako malou udeřil Wapol, rozbrečela se, ale i přesto, aby zachovala mír mezi zeměmi, omluvila se mu, že mu stála v cestě. Když se dostává na ostrov Drum, je schopna přesvědčit Luffyho, aby neútočil na vesničany, a ještě si zachová statečnou tvář poté, co byla postřelena. Její odvaha vesničany přesvědčí, aby se dostali do vesnice mírumilovně.  Když Vivi argumentuje je pro ni těžké přijít s urážkami. Má ve zvyku dávat lidem přezdívky, jako když říkala Zorovi Mr. Bushido. Také má zvyk kousat si svůj spodní ret, když je nervózní. Často má krátké proslovy o odpovědnosti, ale nemá ráda mluvení na veřejnosti.

Schopnosti

[hcm]img,uplo­ad/Raijin/obraz­ky/Vivi_Rides_Ca­rue.png,180, Vivi jazdí na Carue[/hcm]

Vivi se dobře umí pohybovat nepozorovaně - zvládla se dva roky pohybovat v or­ganizaci Baroque Works bez povšimnutí Crocodila. Jako Miss Wednesday umí Vivi řídit Carue. Ale jako princezna, Vivi nemá moc bojových zkušeností. Nicméně jako devátá dvojice Baroque works, Vivi a její partner společně překonali ještě další čtyři dvojice organizace. Vivi může k boji použít Carue, i přes její častou neschopnost. Ona sama ukazuje svou překvapivě dobrou pružnost, elegantně až skoro instinktivně se vyhýbá útokům.

Minulost

O Viviině minulosti se nejdříve zmínil Dalton v Drum Island Arcu. Byla přivedena na setkání králů spolu s dalšími blízkými jejího otce. Během setkání byl Wapol rozrušený slovy jeho otce a proto ji „omylem“ udeřil.  Navzdory tomu vstala a omluvila se mu za to, že je tak nemotorná. Poté, mimo oči Wapola se Vivi vybrečela.

Před jedenácti leti se Vivi poprvé setkala s Kohzou. Jeho otec mu zaplatil setkání se s králem. Avšak Kohza byl ke králi Cobrovi vcelku drzý. Kohzův otec se omluvil za chování jeho syna, ale král to bral jako hru a tak nechal otce i Kohzu bez postihu. Po rozhovoru s králem vyběhl Kohza ven se slzami v očích a narazil na malou Vivi která ho nazývala usmrkánkem. To je začátek boje mezi dvěma dětmi. Zachvíli přisla Vivi za otcem, že prohrála bitvu. Igaram byl naštvaný, že Kohza udeřil princeznu a Toto chtěl na omluvu donutit Kohzu k sebevraždě. Ale Cobra jim řekl, aby nezasahovali do boje mezi dětmi.
[hcm]img,uplo­ad/Raijin/obraz­ky/Vivi_Nomina­ted.png,165, Vivi ako malá[/hcm]

Později Kohza pozval Vivi do jeho skupiny Suna Suna klanu a vyzval ji k dalšímu boji. Znovu prohrála, ale vybojovala si respekt Suna Suna následovníků. Stala se vice-velitelem Suna Suna klanu. Později si všechny děti hrají spolu a Igaram s Cobrou za nimi vždy bdí za účelem ochrany Viviiny bezpečnosti.

Jednoho dne, když byla Vivi unesena, ji zachránili právě oni. Suna Suna klan bojoval proti dvoum únoscům, když v tom se objevil třetí a popadl Vivi. Ta ho kousla a utíkala ke zřícenině. Igaram s Cobrou se objevili poté co byly děti poraženy. Bylo jim řečeno, že mají Vivi. Na troskách ji únosce hledali a jeden z nich jí našel. V tom přišel Kohza a praštil ho zezadu holí. Začali na sebe útočit ale únosce byl poražen. Vtom dorazili další dva a chystali se bojovat s Kohzou, když v tom je srazili Cobra s Igaramem. Pell a Chaka porazili zbytek únosců.

Kohza odešel do oázy Yuba, aby vytvořil nové město. Přitom řekl Vivi aby se stala úžasnou princeznou. Mnoho let poté přišel shichibukai Crocodile do této země. Po období sucha, zažila Alabasta nedostatek deště. Všichni tvrdili, že déšť okolo králova paláce je požehnání, až přišel den, kdy se nalezl Dance Powder (to je prášek, který když spálíte zbůsobí déšť) dodávaný králi. Všichni věděli, že by to král jentak neudělal, ale důkazy byly téměř jasné. Když reputace krále poklesla a vzpoura se podnítila, Vivi infiltrovala Baroque works pod jménem Miss Wednesday. Cíl byl zjistit totožnost vůdce té organizace, který poskvrnil krále. Tam zjistila, že ten, kdo poskvrnil krále a snažil se infiltrovat její zemi nebyl nikdo jiný, než Crocodile, jeden ze Shichibukai.

Zajímavosti

  • Vivi má svou vlastní oficiální vlajku.
  • Je to 14. Nejoblíbenější postava a třetí nejoblíbenější žena z One piece (první je Nami a druhá Robin), je to také nejoblíbenější nepirátská postava.
  • Vivi je jediný charakter, který má poutače při komerčních přestávkách a zároveň není součástí posádky slamáků.

Komentáře

#1091 Alu, 22. 9. 2015, 16:19:33 Odpovědět

Ja som ju najprv nemala rada keď som ju videla ako Miss Wednesday ale keď sa na tých pár dní pridala ju slamákom začala som ju mať radšej a je to jediný žena, ktorú shipujem s Aceom lebo sa k nemu proste hodí

#1075 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 22:34:01 Odpovědět

Preto mám Vivi rada
A ani neviem prečo ale shipujem ju s Aceom

Hakuhódžó no senši