Kuzan

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

Kuzan
Poprvé se objevil: Kapitola 303 / Epizoda 225
Skupina: Černovousovi piráti (dříve Marina)
Post: Člen posádky (bývalý admirál)
Věk: 49 po timeskipu
Narozeniny: 21. září
Odměna: Žádná
Ďáblovo ovoce (typ): Hie Hie no Mi (logia)
Stav: Naživu

Kuzan, dříve známější pod aliasem Aokiji, je bývalý mariňácký admirál, který byl jako první z admirálů odhalen. Sengoku ho nominoval na post admirála loďstva, ale po souboji se Sakazukim rezignoval a Marinu opustil. Zřejmě se připojil k posádce Černovouse. Aokiji je hlavním antagonistou Long Ring Long arcu a spolu s dalšími mariňáky i arcu Marineford.

Vzhled

Kuzan je vysoký muž se štíhlou, ale svalnatou postavou. Je přibližně stejně velký jako Sakazuki nebo Borsalino. Při setkání s Brookem byl vyšší, oproti Doflamingovi je ale menší, což znamená, že je vysoký asi 270 až 300 cm. Kuzan má černé kudrnaté vlasy, které jsou střižené přibližně po tváře. Jeho kůže je opálená a po timeskipu má nepatrnou bradku. Během jeho služeb za Marinu nosil bílou vestu, zapnutou na knoflíky, modrou košili s dlouhým rukávem a žlutou kravatu. Dále nosil bílé kalhoty, černé boty a na čele zelenou spací masku. Při přípravě na bitvu v Marinefordu měl mariňácký kabát (pouze přes ramena) s velkým límcem a zlatými nárameníky. Na rozdíl od ostatních admirálů vypadal Kuzan mladší, než ve skutečnosti byl, což je z části způsobeno jeho stylem oblékání.

kuzan kuzan
Před timeskipem / Po timeskipu

Když byl Kuzan malý, dělal úšklebky. Nosil špinavou, světle modrou košili s kravatou a pruhovanými šortkami. Na zádech měl přivázaný slunečník, v jedné ruce láhev a v druhé ruksak. V jeho kudrnatých vlasem se skrývaly sluneční brýle. Jako mladý mariňák nosil mariňáckou čepici. Před 22 lety, během incidentu na Ohaře, nosil Kuzan na hlavě tmavě modrý šátek s bílým symbolem Mariny. Nosil také kulaté sluneční brýle a tmavý kabát. Toto oblečení měl na sobě i před 27 lety, během bitvy Edd War.

kuzan kuzan
Kuzan jako dítě / Ve 22 letech

Po timeskipu nosí stále podobné oblečení. Světle modrý šátek na hlavě (už bez znaku Mariny), dlouhý tmavý kabát, černé kalhoty, „kovbojské“ boty a bílou košili s velkým výstřihem. Přes rameno nosí hnědý batoh. Stále nosí i své kulaté sluneční brýle. Podobně jako Sakazuki, i Kuzan si nechal nepatrně narůst vousy. Jako vzpomínku na bitvu v Punk Hazardu si odnesl několik jizev, tu největší má na pravé části těla a pravé ruce. Vypadá to, že při souboji přišel i o část nohy, kterou nahrazuje protézou z ledu (vytvořenou pravděpodobně díky své schopnosti).

kuzan kuzan
Kuzanovo obličej po timeskipu / Stopy po souboji se Sakazukim

Osobnost

Kuzan je velmi bezstarostný člověk, kterého téměř nic neudiví nebo nepřekvapí. Když už se však něco překvapivého objeví, vysloví frázi „Arara“, což znamená „Ach, můj“. Jeho nedostatek zájmu a „Líná Spravedlnost“ (jak sám popsal své motto) často mate ostatní, kteří nevěří tomu, že by měl takový člověk vysoké postavení u Mariny. To vede k tomu, že ho rychle podcení a Kuzan se tak stává více nebezpečnější. Zatím není známo, zda je opravdu líný nebo se přetvařuje. Nicméně, pokud vyhodnotí situaci, ve které je potřeba zasáhnout, vždy začne jednat (např. vytvoření přechodu v zemi Long Ring Long).

kuzan
Kuzan odpočívá, zatímco mluví se Slamáky

V souladu s věkovým rozdílem oproti ostatním admirálům (před timeskipem), se Kuzan neoznačuje jako „Washi“ (typické „já“ v japonštině pro starší muže), ale častěji jako „Ore“ (v jap. „já“ více používané mladými lidmi). Jeho způsob mluvy je také laxnější než u Borsalina (který mluví nesmírně zdvořile). Jeho proslov je klidnější a obsahuje mnoho elips a staženin, ale chybí mu hrubší dvojsmysl, který používá např. Sakazuki. Kuzan má tendenci začít konverzaci slůvkem „Promiňte“ nebo „Nerad vyrušuji, ale…“. Před timeskipem se jevil jako nejvíce benevolentní admirál. Pomohl Tonjitovi (chlápek z Long Ring Long arcu) nebo Robin, kterou nechal uniknout z Ohary. Také má odpor k Shichibukaiům, respektive ke Crocodilovi, když řekl, že Luffyho nezabil jen proto, že porazil Crocodila.

„Ta věc, které se říká "Spravedlnost“, mění svůj tvar… V závislosti na tom, kde stojíte."

Kuzanův názor na spravedlnost

Na rozdíl od svého bývalého kolegy, Sakazukiho, má Kuzan smysl pro čest. Držel své slovo, že nebude útočit na Slamáky poté, co přijal návrh na souboj jeden na jednoho s Luffym. Jeho morální postoj nebyl zatím potvrzen, avšak z jeho chování vyplývá, že zastává Morální Spravedlnost. Je znechucený brutálními akcemi Sakazukiho (viz. Ohara) a nazývá ho šílencem. I když je zastáncem Morální Spravedlnosti, uvědomuje si své postavení u Mariny a ve svých povinnostech neváhá využít všechny dostupné prostředky. Tohle jsme mohli vidět, když zaútočil na Jagura D. Saula nebo na Luffyho během války v Marinefordu. Kuzan byl věrným stoupencem Světové Vlády. Vždy se snažil splnit rozkazy, ale někdy si našel své důvody, které těmto rozkazům odporovaly. Jednalo se o situace, kde projevil smysl pro čest a slitování, které však Světová Vláda neměla. Poté, co se mnohokrát podílel na zabíjení nevinných lidí (stejně jako mnoho dalších postav v OP – Saul, Smoker), uvědomil si, do jaké hloubky může Světová Vláda zajít, aby dosáhla svých cílů.

Jeho uvolněné chování při plnění jeho povinností se podobá Borsalinovi, což z něj dělá jednu z více komplikovaných postav v celé sérii. Navzdory tomu, že nechtěl post admirála loďstva, byl velmi proti tomu, aby tento post dostal Sakazuki a dokonce kvůli tomu s ním bojoval. Poté, co byl poražen, raději odešel od Mariny, aby nemusel sloužit pod Sakazukim. Během války v Marinefordu projevoval svou laxní až přátelskou povahu, přičemž byl celkem bezohledný a agresivní. Často mířil své útoky proti Bělovousovi, a jeho posádce (Jozuovi) způsobil nemalé zranění. Také udělal vše proto, aby utlumil invazi pirátů a znemožnil jejich únik. Po timeskipu si uvědomil, jak je svět (zejména vláda a armáda) zkorumpovaný. Vypadá to, že se teď soustředí na své přátele, jak ukázal při záchraně Smokera před Doflamingem na Punk Hazardu.

Vztahy

Podle Jinbeho je Kuzan mezi mariňáky velmi populární, což byl také důvod, proč ho chtěli do vedení. Bylo také řečeno, že Garpovi „dluží laskavost“, což naznačuje, že v minulosti něco Luffyho dědeček pro Kuzana udělal. Kuzan byl blízkým přítelem Jaguara D. Saula, také z toho důvodu nejspíše nechal Robin utéct. Saul chtěl totiž Robin ochránit a Kuzan jeho vůli respektoval, ale jejich přátelství nestačilo k tomu, aby Saulův život ušetřil. Mezi jeho další přátele patří Smoker, kterého ochránil na Punk Hazardu. Jako pro každého mariňáka i pro Kuzana jsou piráti nepřátelé. Co se týče Slamáků, Kuzan se s nimi několikrát setkal, ale nikdy je nezastavil nebo nezatkl. Důvodem byla nejspíše jeho zvědavost, kam se tato posádka dostane. Když uviděl později Robin, byl zklamaný, že se dala na cestu piráta. Později se u Kuzana ukazuje starost o Robin, byl rád, že si našla místo v takové posádce, která oproti ostatním moc dobře ví, co znamená přátelství.

Síla a schopnosti

kuzan Jako bývalý admirál je Kuzan schopný velitel, měl autoritu a taky značný vliv. Mezi jeho největší pravomoci patřila možnost iniciovat Buster Call. Jeho kvalit si byl vědom i Sengoku, který ho chtěl vidět na postu admirála loďstva. Nicméně, když Marinu opustil, o všechny tyto práva rázem přišel. Mezi jeho další schopnosti patří navigace, dokáže procestovat Grand Line na kole a po timeskipu mu dělá společnost tučňák. Samozřejmě, že s (bývalým) vysokým postavením souvisí i síla postavy. Kuzan je schopný bojovat s nejsilnějšími piráty jako je např. Jozu, kterého celkem snadno porazil. Slamáky by též dříve snadno porazil. I Doflamingo si rozmyslel boj s ním, nemluvě o souboji s Akainem, který trval neuvěřitelných 10 dní. I když byl Kuzan poražen, prokázal velkou odolnost i sílu. Gorosei ho taktéž považují za velice silného a velmi je rozrušila zpráva, že se přidal k Černovousovi.

I. Fyzické schopnosti

Kromě toho, že je uživatel ďáblova ovoce, prokázal Kuzan vysokou fyzickou zdatnost. Snadno odrážel útoky od Luffyho, Zora nebo Sanjiho. Dokonce i kop od Marca, posílený haki, mu nezpůsobil zranění. Dále dokáže velmi vysoko vyskočit a rychle se pohybovat pomocí techniky Soru nebo pomocí své schopnosti DF. Jeho sluch je také velmi dobrý, protože byl schopen slyšet činnost pod vodou.

II. Ďáblovo ovoce

Kuzan snědl ďáblovo ovoce Hie Hie no Mi. Více informací se dočtete v samostatném článku zde:

Logia

III. Haki

Bylo řečeno, že všichni (vice)admirálové disponují Haki. Během bitvy v Marinefordu použil Busoshoku Haki.

IV. Zbraně

Ukázalo se, že Kuzan je velmi obratný při používání zbraní, které si vytvoří z ledu za pomoci své schopnosti. Byl viděn s mečem nebo s kopím.

kuzan
Kuzanovo meč z ledu

Minulost

Kuzan se přidal k mariňákům, když mu bylo 19 let. Poprvé byl viděn v Marinefordu po boku s Garpem, Saulem a ostatními mariňáky. Kuzan byl též zapojen do incidentu v Ohaře. Zatím není úplně známo, jak velký podíl nese na zničení ostrova, avšak bylo viděno, jaký má odpor vůči rozkazům od Sakazukiho.

„Zapamatuj si tohle: Já nejsem tvůj spojenec… Pokud nic neuděláš, budu první "nepřítel“, který tě chytí"

Kuzan varuje Robin

Kuzan nechal Robin jít, ale Saul pocítil sílu jeho ďáblova ovoce na vlastní kůži. I když Robin pomohl utéct, varoval ji, že není její spojenec. Když se o tom dozvěděli Gorosei, byli rozčíleni a varovali Kuzana, aby si hlídal svou hodnost. Kuzan sledoval Slamáky a setkal se s nimi v zemi Long Ring Long. Prohodil s nimi pár slov o Robin, načež začal souboj. Luffy nechal odjet posádku a chtěl to vyřešit s Aokijem sám. Luffy souboj prohraje, ale Aokij ho nechá být. Následně zavolá Spandamovi, že Robin míří do Water 7.

Kuzan sledoval celé dějství v Enies Lobby a poté se setkal s Robin o samotě. Počítal s velkými boji, ale nepředpokládal, že by Slamáci porazili CP9. Po krátkém dialogu s ní opustil Water 7. Jako mnoho dalších i Kuzan byl povolán k popravě Ace. Na začátku seděl mezi ostatními admirály. Později se musel účastnit boje a svou pozici opustil. Během války v Marinefordu prokázal svou sílu a dokázal své nepřátele velice potrápit. Ke konci války se snažil zmrazit vodu, aby Luffy nemohl uniknout, to se mu však nepovedlo. Po válce je viděn Kuzan v kanceláři, kde hovoří o základně G-5 a Luffyho návratu ke zvonu Ox. Poté, co Sengoku rezignoval, navrhl ho jako svého nástupce.

I přesto, že měl Kuzan podporu Sengoka, zástupci Světové Vlády chtěli za vrchního admirála Sakazukiho. O pozici bojovali 10 dní na Punk Hazardu. Vítězem se stal Sakazuki a Kuzan opustil Marinu. Následně se objevily spekulace, že se Kuzan zapletl do podsvětí. Nicméně, Kuzan se k této zprávě nevyjádřil. Dále se objevil na Punk Hazardu, kde zasáhl proti Doflamingovi, který šel po Smokerovi. Během arcu Dressrosa se ukázalo, že spojil síly s posádkou Černovouse.

Zajímavosti

  • Kuzanovo vzhled tváře je založen na herci jménem Yusaku Matsuda. Postava, kterou tento herec hrál v seriálu „Detektivka“ měla podobnou vizáž jako Kuzan. Kuzanovo datum narození souhlasí s Matsudovým.

kuzan
Yusaku Matsuda

  • Jeho alias (stejně jako u ostatních admirálů) je převzat z legendy Momotaro
  • V 5. hlasování fanoušků se Kuzan objevil na 22. místě, což z něj udělalo nejpopulárnějšího mariňáka před timeskipem.
  • Je to první admirál, kterého jsme mohli po TS vidět.
  • Kuzanovo jméno může v překladu znamenat „Devět Hor“. Aokiji znamená v japonštině „Modrý Bažant“.

Komentáře

#5742 Antitalent, 13. 4. 2018, 14:43:59 Odpovědět

Kuzana bych si dokázal představit u Slamáků Úplně vidím, jak si zamane, že bude ochraňovat Robin a bude vedle lodi jezdit na kole

#3654 Shiroyasha, 18. 6. 2016, 13:42:33 Odpovědět

Kuzan je best x3 A jsem ráda, že jeho místo nahradil Issho, který je taky dost v pohodě a má to v hlavě tky v pořádku =D
Jinak Kuzan během filmu Z, ten jeho výrok o One Piece a pirátech... awww, to bylo luxusní ^u^

#3652 Koukle, 17. 6. 2016, 13:42:30 Odpovědět

Super charakter :) je to borec. Nejoblíbenější mariňák (bývalí)

#3651 WhiteMouse, 17. 6. 2016, 13:06:17 Odpovědět

Tuhle postavu mam opravdu ráda, je proste boží :D super článek :D

#3648 PHILLman, 17. 6. 2016, 0:22:38 Odpovědět

Jak je to s tím jeho přidáním k Černovousovi? Mně to přijde jako blbost.
Nemůže to být jen taková fáma OP? Co by s Černovousem dělal a proč? Jaký by mohl mít důvod. Navíc přece nesnášel piráty.

#3656 Taida_Rukashu, 19. 6. 2016, 6:34:34 Odpovědět

Infiltrácia?

#3657 PHILLman, 19. 6. 2016, 21:46:35 Odpovědět

ale k čemu, když odešel od maríny. Jedině by i to muselo být naplánované. Ale to by o tom gorosei věděli.

#3658 Pein44, 20. 6. 2016, 0:40:11 Odpovědět

podla mňa má vlastné plány a nezodpovedá sa už nikomu

#3660 Vorsoth, 23. 6. 2016, 16:54:52 Odpovědět

Můj názor je, že chtěl být blízko Černovouse, protože tuší, že bude ve finále se Slamákem a chtěl u toho být. Podle mě nakonec bude laxní a na černoprdelníka se ve finální bitvě vykašle a bude jen sledovat vývoj boje. Další možností je, že bude mít nějaký dobrý důvod proč se k němu přidal. Poslední možnost by byla, že měl na výběr: bud z něho vytrhne to ledové ovoce a tím ho zabije anebo se k němu přidat (třeba byl přemoženej, celá posádka Černovouse by ho mohla udolat a sundat ho - bůhví kolik z posádky mají silná ovoce získaná sběrem za ty 4 roky, to žádnej admirál nerozdejchá když na něj sesype 10 uživatelů se silnejma ovocema).

#3645 Pein44, 16. 6. 2016, 22:52:22 Odpovědět

diki za super článok ja by som sa skôr nečudoval keby Kuzan zomrel

#3644 Maick111, 16. 6. 2016, 22:16:59 Odpovědět

Můj nejoblíbenější admirál a svou leností je mi blízký Super článek o super postavě snad se dočkáme dne kdy se přidá ke Slamákům nebo jim aspoň bude pomáhat

#3643 Atoki, 16. 6. 2016, 20:48:32 Odpovědět

Velice pěkný a povedený článek :D bylo by vážně super kdyby se Kuzan přidal k Slamákům :D

#3646 AngeeCz, 16. 6. 2016, 23:28:11 Odpovědět

No popravdě, asi by mi tam moc dobře neseděl je povahou, silou i zkušenostmi úplně někde jinde. Něco jako Jinbei, prostě mi nepříjde, že by z něj mohl být slamák
Ale v alianci s Luffym bych ho určitě ráda viděla

#3647 Balthazar6, 16. 6. 2016, 23:41:00 Odpovědět

Ja teda doufam, ze se ke slamakum neprida. Me osobne by potesilo, kdyby se pridal k revolucionarum.

#3649 Retghar, 17. 6. 2016, 2:06:19 Odpovědět

No. Snad se ukáže co dělá jako BBho spojenec. A ke slamakum bych ho fakt neviděl, ale Jinbe s největší pravděpodobností jo

#3653 AngeeCz, 17. 6. 2016, 14:15:58 Odpovědět

Jinbeho tam chci ještě míň, než Kuzana. Jednak je relativně silnej na to, aby se tam nacpal, takže by celkem rozbořil Monster Trio, a jednak se tam prostě nehodí nevím, Jinbei mi nepříjde jako Slamák. To už bych tam radši viděla nějakého minka

#3650 Atoki, 17. 6. 2016, 8:41:47 Odpovědět

Jo, to rozhodně alliance by byla skvělá :D

Hakuhódžó no senši