Gekko Moriah

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

gekko moriah
Poprvé se objevil: Kapitola 449 / Epizoda 343
Skupina: Shichibukai (bývalý), pirát
Post: Kapitán
Věk: 50 po timeskipu
Narozeniny: 6. září
Odměna: 320 000 000 Belly (dříve)
Ďáblovo ovoce (typ): Kage Kage no Mi (paramecia)
Stav: Naživu

Gekko Moriah je bývalý Shichibukai, který se plavil s největší lodí na světě, Thriller Barkem. Je to hlavní antagonista ságy Thriller Bark a také se účastnil války v Marinefordu. Po válce se ho Světová Vláda chtěla zbavit, ale Moriah stihl uniknout smrti a nyní nachází neznámo kde.

Vzhled

Moriah je abnormálně veliké postavy se znaky ďábla. Je vysoký 692 cm, což z něj dělá nejvyššího (bývalého) člena skupiny Shichibukai. Na hlavě má z boku dva rohy, špičaté zuby i uši a na krku má svislý pruh stehů. Jeho spodní část těla je relativně tlustá a zavalitá oproti horní části těla. Jeho vlasy jsou rudé a pleť má bílé, v mládí hodně světlé barvy. Jeho rty jsou modré až fialové a ladí k doplňkům oblečení. Jeho kabát s límcem a rukavice jsou černé, zatímco jeho kalhoty jsou oranžové se žlutými tvary. Pod kabátem nosí něco jako síťované tričko, nákrčník a náhrdelník s fialovým ozdobným křížem. Dále má hnědostříbrný opasek.

gekko moriah gekko moriah
Manga / Anime

Během popravy Golda Rogera vypadal Moriah hubenější a měl špičatou bradu. V SBS 63 nakreslil Oda Gekka jako dítě. Tehdy měl ještě rohy velmi malé, nosil bílou košili a kalhoty se kšandami. Za opaskem měl malou dýku a hrál si s panenkou ducha.

gekko moriah moriah
Moriah jako dítě / Ve věku 26 let

Osobnost

I když jsem vám dovolil pokračovat ve vaší cestě… S vaší silou je smrt to jediné, co najdete… Ani zdaleka nejste připraveni na „Nový Svět“!! I přesto, že jste zřejmě dali dohromady skvělou posádku… Jednou ji ztratíte!! Má slova… vychází ze zkušeností. Moji podřízení… byli známí široko daleko… Proč jsem je tedy všechny ztratil??!! Ztratil jsem je, protože byli stále naživu!!! Kdyby byli zombie, mrtví hned od začátku, nic bych ztratit nemohl!!! Zombie jsou nezranitelné!! Věční bojovníci… i když je očistíte… stále se za ně najde náhrada!!!

  • Takto vyjádřil své ideály Gekko Moriah

gekko
Jeho výraz při vzpomínce na svou první posádku

Gekko Moriah se snaží být uvolněný a držet klidný postoj v každé situaci. Domnívá se, že už nemůže nic ztratit. Také zastává názor, že skuteční piráti se nesmí bát smrti. Jako ostatní Shichibukajové, i on se neustálé usmívá a snaží se být nad věcí, ale pouze do doby, než je jeho moc zesměšňována nebo věří, že se mu přihodí něco špatného. Stejně jako mnoho dalších postav v OP, i Moriah má svůj osobitý smích: Kishishishi. Moriah se většinou vyhýbá souboji nebo nechce bojovat přímo, přičemž využívá k boji své stínové techniky nebo podřízené. To však ukazuje i jeho slabinu. Kontrola svých podřízených je sice namáhavá, ale podle Jinbee je samotný Moriah slabý kvůli nedostatku tréninku.

gekko moriah
Klon, vytvořený schopnostmi Kage Kage no Mi

Moriah se domnívá, že je možné stát se Pirátským Králem, pokud máte mocné podřízené. Ačkoli kdysi tvrdil, že spoléhá jen na své vlastní síly, je neuvěřitelně líný. Jeho motto zní: „Spolehni se na ostatní při cestě za vlastním cílem“ a jeho oblíbená fráze je „Dokážeš to“. To lze vidět i v jeho stylu boje. Nejraději leží a nechává za sebe bojovat svůj stín, a to díky schopnostem Kage Kage no Mi. Moriah má značné znalosti o Novém Světě a ví, jak to tam chodí. Když potkal Luffyho na Thriller Barku, řekl mu, že s jeho aktuální silou svou posádku ztratí. Jeho předpověď se splnila, když Slamáci poprvé dorazili na souostroví Sabaody.

Moriah má mnoho zkušeností, protože dříve bojoval se spoustou protivníků, včetně Yonkó. Je to dobrý bojovník a stratég, ale jeho lenost ho přiměla podcenit své soupeře, což vedlo k jeho porážce. Moriah měl v minulosti silné posádky, ale jeho cestování skončilo tragédií, když narazil na Kaida. On byl jediný, který toto setkání přežil a okamžitě z Nového Světa utekl. Rozhodl se pro jiný způsob života, aby nemusel zažívat bolest ze ztráty posádky. Kaido změnil jeho pohled na podřízené, nyní si myslí, že jeho zombie jsou lepší kvůli jejich „nemrtvosti“. Zombie jsou také zdrojem jeho motivace – chce vytvořit tak velkou zombie posádku, aby dokázal Kaida porazit.

Vztahy

Moriah má s posádkou na Thriller Barku velmi dobrý vztah. Jsou mu loajální a mají k němu respekt. Nicméně, kontroluje mnoho zombie jen díky své schopnosti ďáblova ovoce. Lidé, kteří jsou s ním v posádce mu slouží kvůli uzavřené dohodě nebo proto, že s ním sdílejí podobné cíle. Co se týče skupiny Shichibukai, Kuma mu nabídl pomoc, i přes svou neúctu k němu. Zdá se, že Moriah a Jinbe měli v minulosti spory, což bylo vidět i během války v Marinefordu.

Síla a schopnosti

Moriah je inteligentní, také je to dobrý stratég, jak se ukázalo během bojů. Jeho plány často zahrnují použití zombíků a různé změny jejich stínů tak, aby co nejlépe vyhovovaly jeho cílům. Je mu dobře známa mechanika ďáblova ovoce, které snědl Kuma, a to okamžitá teleportace lidí. Mnoho lidí o této schopnosti neví. Bohužel jeho časté spoléhání na své podřízené (nebo stíny) přispívá k oslabení vlastního těla. Pokud dojde na boj jeden proti jednomu, snaží se z boje vycouvat. Na konci bitvy u Marinefordu řekl Doflamingo, že Moriah je moc slabý na to, aby zastával post Shichibukaie. Mihawk však uvedl, že si v bitvě vedl dobře. Nicméně i přes skupinu Pacifistů se podařilo Moriahovi utéct.

Fyzické schopnosti

Moriah má celkem dobrou odolnost a vytrvalost. Dokáže se z protivníkových úderů rychle zotavit. Má také silnou vůli, což dokázal tím, že udržel v těle až 1 000 stínů. Jeho vůle ho také dokázala ochránit před Luffyho HH v Marinefordu.

moriah
Moriah posílený stíny

Ďáblovo ovoce

Kage Kage no Mi bude věnován samostatný článek.

Zbraň

Moriah má obrovské nůžky, které používá ve spolupráci se schopnostmi Kage Kage no Mi, aby oddělil stíny od těl. Nosí je s sebou neustále, aby mohl brát stíny i během bitvy. Když nůžky rozpojí, stávají se z nich dva meče. S pomocí stínů, které vzal schopným šermířům se z něj stává také velice dobrý šermíř.

moriah moriah
Nůžky použité k odstřižení stínu / Nůžky jako pár mečů

Minulost

Moriah byl přítomen na popravě Gol D. Rogera a byl svědkem jeho slavného projevu, což také přispělo k jeho touze stát se Pirátským králem. Stejně jako mnoho dalších se tedy pustil do vytváření své posádky a prosazování svého jména v Novém světě. Na neznámém místě našel Moriah mladou Peronu a začal se o ní starat. Perona se posléze rozhodla s ním zůstat.

Moriah se po nějaké době stal známým pirátem a stal se rivalem jednoho z Yonkó – Kaida. Také se přidal do skupiny Shichibukai. Jednoho dne byla však celá jeho posádka zabita a Moriah jako jediný vyvázl. Od té doby se Moriah snaží vybudovat silnou posádku jen za jedním účelem, a to pomstít se a porazit Kaida. Deset let před příchodem Slamáků na Thriller Bark, se k Moriahovi (s kterým již byla Perona a Absalom) přidal muž jménem Hogback. Byl to doktor, který s ním uzavřel smlouvu, Moriah oživil pomocí stínu jeho lásku Victoriu Cindry, doktor mu na oplátku slíbil věrnost.

Všichni společně začali tvořit loď, dnes známou jako Thriller Bark a cestoval s ní do Floriánského trojúhelníku. Tam začal všechny lákat na ostrov a využíval stíny pirátů pro tvorbu vlastní posádky. Stíny opatřil Moriah a těla zas Hogback. Před pěti lety přišel na Thriller Bark Brook. Byl chycen a jeho stín oživil Ryumu. Brook se však nevzdal a bojoval proti zombíkům, nicméně na Ryumu už ale nestačil. Moriah byl nucen obnovit svou armádu pouze z toho, co Brook nechal za sebou.

Události během arcu Thriller Bark a těch následujících jsou popsány ZDE.

Navzdory Doflamingovu tvrzení, několik lidí vidělo živého Gekka Moriu, jak se ukrývá někde v Novém světě.

Zajímavosti

  • Původní koncept této postavy prošel mnoha změnami. Jeden koncept ukazuje postavu s maskou a kapucí, druhý koncept naznačuje, že měl mít Moriah rozdělenou osobnost.

moriah moriah
První koncept / Druhý koncept

  • V 5. hlasování fanoušků se Gekko Moriah umístil na 72. místě v anketě o nejoblíbenější postavu.
  • Moriah je zatím jediný Shichibukai, který nemá epitet.
  • Jeho jméno a oblečení (límeček) naznačují téma ještěrky (angl. gecko). Límeček připomíná agamu límcovou.
  • Gekko znamená v japonštině „měsíční světlo“, Moriah pochází ze slovíčka „imori“, což je „mlok“. Když spojíme jména k sobě a začátek a konec si odmyslíme, dostaneme „komori“, což znamená „netopýr“.
  • Moriah jako žena:
gekko

Komentáře

#4804 DadaRac, 1. srpna, 20:18:22 Odpovědět

Pěkný článek, ale já ho nemám ráda škoda, jen že není nějaký článek o Peroně, ten bych si ráda přečetla

#4806 Franky, 1. srpna, 21:00:30 Odpovědět

Perona nam tu vsetkym chyba ... uz nic nieje sexy ....

#4807 AngeeCz, 1. srpna, 21:25:36 Odpovědět

Právě si sepisuju články, na které se v budoucnu vrhnu, tak uvidíme co se dá s Peronou udělat

#4810 DadaRac, 1. srpna, 22:25:25 Odpovědět

Tak to se mám na co těšit

#4646 Rajce, 26. července, 16:13:49 Odpovědět

WOW nice ta minulost byla zajímavá, škoda, že se o Peroně neví víc jinak celkem obecně známé věci ale moc pěkné

#4520 MonkeyDLuffy, 19. července, 21:40:40 Odpovědět

Pein aj ty si tu to som ja Ash

Ale áno tešim sa aj ja

#4521 Pein44, 19. července, 22:19:47 Odpovědět

aky Ash ?

#4519 Pein44, 19. července, 21:33:58 Odpovědět

som zvedavý na jeho minulosť dúfam že nám to čoskoro ukážu keď už bude ten Wano arc

Hakuhódžó no senši