Enel

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Retghar

Enel
Poprvé se objevil: Kapitola 254 / Epizoda 167
Skupina: Vůdce vojáků Automata
Narozeniny: 6. květen
Ďáblovo ovoce: Goro Goro no Mi
Typ: Logia
Stav: Naživu

Enel je bývalý „Bůh“ Skypie a hlavní záporák v arcu Skypiea. Před dvěma lety byl poražen Luffym a následně dorazil na měsíc, kde porazil měsíční piráty a stal se vůdcem armády Automata a celého měsíce.

Vzhled

Enel Enel je vysoký a svalnatý muž se světlými vlasy schovanými pod šátkem. Oda říkal, že kdyby si sundal šátek, tak pod ním má trvalou. Má dlouhé ušní lalůčky zatížené zlatými náušnicemi, které sahají až na jeho hruď. Je oblečen ve velmi luxusním stylu, který odpovídá jeho božskosti. Má dlouhé oranžovo černé kalhoty a kolem pasu modrou šerpu. Na nohou i na rukou má zlaté náramky a dva malé prstýnky na palcích u nohou. Enel nenosí boty. Povětšinu času má u sebe zlatou tyč, kterou používá i v boji. Za pomoci svého ovoce se může proměnit v obrovského boha hromu z čisté elektřiny. Na zádech má čtyři velké Tomoe bubny, na rozdíl od klasických Birkanských křídel, které mu dávají vzhled podobný bohu Raijinovy.

Osobnost

Luffy: takže být bohem znamená, že si můžeš vzít, cokoliv chceš?

Enel: Přesně tak! Život a Země mi patří. A teď si vezmu i tvůj život.

Enel o sobě přemýšlí jako o nepřemožitelném bohovi. Věří, že je svatá a nesmrtelná bytost a že si může dělat, cokoliv se mu zachce. Ve výsledku se chová dětinsky, ničeho se nebojí a je arogantní k tomu co se děje kolem něj. Životy ostatních ho vůbec nezajímají a nemá problém s tím, zabíjet tisíce lidí – vidí to jak božskou povinnost a taky se šíleně smál, když posílal Skypiu ke zkáze. Ve zkratce je to šílený psychopat, což se ukázalo, když vyrazil směrem na měsíc, což by měl být domov Boha (myslel tím samozřejmě sebe).

Lidé se nebojí Boha. Strach samotný je Bůh.

Enel Má pohodový a požitkářský životní styl. Pokud zrovna neplní své „božské povinnosti“ trestáním obyčejných lidí, tak většinou leží nebo jí ve své residenci, obsluhován krásnými ženami. Stejná nálada se přenáší i na jeho boje, kdy je málokdy vážný a většinou je v klidu a užívá si, když útoky procházejí skrz něj a ponižuje nepřítele. Když bojoval proti Kamakirimu, tak dokonce usnul uprostřed boje, aby dokázal svou nesmrtelnost. Někdy otravné protivníky jednoduše praští svou tyčí. Jako například Usoppa, který na něj používal svůj Usopp Spell, tak ho jednoduše praštil.

Enel Když se Enel dostane do situace, kdy nemá jasnou převahu, tak je velmi šokovaný. To bylo ukázáno, když se snažil přesvědčit Wipera, ať nepoužívá reject dial nebo když zjistil, že Luffy je imunní vůči blesku. Než se ukázal Luffy, tak díky svému ovoci a Mantře vypadal, že nemá vůbec z ničeho strach, což je posilovalo jeho „božský komplex“. Jakmile začal Luffy vyhrávat v boji, tak se ho snažil zneschopnit, aby se zbavil hrozby a udržel si svůj neporazitelný status, zatímco tvrdil, že nemá žádný důvod s Luffym bojovat. Od té chvíle se pak choval zbaběle a nejistě a snažil se vyhnout konfrontaci s Luffym. Nicméně dokázal vyjádřit i uznání. Byl ohromenou Robininou znalostí Zlatého města a řekl Luffymu, že byl velmi odvážný, když ho potkal na arše.

Jako spousta postav má i Enel svůj typický smích. Na začátek přidává „ya“ (Yaaa ha ha ha ha ha!). Podle Ody má také Enel velmi rád jablka.

Schopnosti

Enel Enel je extrémně silný, i když oproti ostatním vypadá celkem slabě, ale to hlavně kvůli Luffyho imunitě vůči většině jeho bleskových útoků a navíc ho byl schopný zranit, díky svému gumovému tělu. Poprvé byla Enelova síla ukázaná, když bez námahy porazil Kamakiriho. Později zase jednoduše porazil dalšího bojovníka a to Laki.

Enel má velké vědomosti a zná spoustu věcí, které Nebeští ostrované nemají nebo neznají, jako třeba co je to zlato. Díky tomu si může všechny tyto věci nechat s tím, že je jich opravdu hoden. Nicméně, před příchodem Luffyho nevěděl o existenci gumy. Navíc je také velmi vnímavý a má dobré dedukční schopnosti. Rychle prokoukl Robininu lež a došel k závěru, že Zlatý Zvon není na Upper Yardu, ale za ním. Navzdory jeho sebejistotě, Enelův odhad že ve hře o přežití je jen on a 4 další byl mylný, protože nevěděl, že Luffy přežil v žaludku Noly. Proto hned eliminoval Gan Falla, aby jeho předpověď byla pravdivá.

Také dokázal, že je velmi schopný manipulátor a utužoval napětí mezi Skypiany a Shandiany, které trvalo už 400 let a podněcoval tak válku a chaos mezi nimi, což oslabilo obě strany a nezbylo moc lidí, co by se vydali na průzkum ruin. Díky jeho dlouhému studování ruin pochopil, jak vznikl 400 let dlouhý konflikt, což ukazuje, že rozšiřoval své vědomosti, aby pomohl svým vlastním účelům. Také dokázal přelstít Robin, která je ze slamáku v tomto ohledu nejchytřejší a taky velmi dobrá manipulátorka.

Mimo to je také velmi technicky zdatný a rozumí různým technologiím. Sám navrhl Maxim a přesně věděl jak má vše fungovat. Když se něco pokazilo, tak byl schopný to opravit. Také vymyslel systém na výrobu bouřkových mraků, elektrický energetický systém a záchranný dialový systém, kdyby se poškodili motory archy. Také chápal některé meteorologické jevy a znal většinu dialů.

I. Fyzické schopnosti

Enel má obrovskou fyzickou sílu a dobře ovládá akrobacii, když často dělal otočky jen na jedné ruce a také má velkou odolnost, když ustál spoustu Luffyho útoků. Enel také dupl na Zora, když byl na zemi a ta se následně zatřásla. Sám Zoro pak komentoval, že jeho síla je obrovská v naprostém překvapení a strachu.

II. Ďáblovo ovoce

Enel snědl ďáblovo ovoce typu Logia – Goro Goro no Mi.

Enel

III. Haki

Enel ovládá Kenbunshoku Haki na Skypii zvané jako Mantra. Své Haki dokáže propojit se schopnostmi svého ďáblova ovoce tak, že za pomocí elektromagnetických vln rozšíří rozsah svého vnímání na skoro celou Skypii. Ovšem nedokázal odhalit Luffyho, když byl v žaludku Noly, nebo se vyhnout náhodným a hodně rychlým útokům. Sám pak Enel přiznal, že Mantra není dokonalá.

IV. Zbraň

Enel používá dlouho zlatou tyč, se kterou dokáže rozdávat silné údery. Většinou ji používá na protivníky, které nepovažuje za hodné, aby na ně použil svou elektřinu. Také je hodně používal proti gumovému tělu Luffyho, když elektrické útoky nefungovaly. Také ji proměnil v trojzubec, aby mohl Luffyho propíchnout stejně jako použít elektřinu a zbraň rozpálit v rámci většího poškození.

Enel Enel
Enel s tyčí / Tyč jako trojzubec

Minulost

Enel se narodil a vyrostl na Birce, ale 8 let před aktuálním příběhem, když našel a snědl Goro Goro no Mi, tak zničil svůj domov a vydal se na Skypii se svými následovníky. Bylo řečeno, že Birka je domovem spousty silných válečníků, ale proti Enelovi neměl nikdo šanci. Později se svými následovníky svrhl vládce Skypie, Gan Falla a stal se sám novým vůdcem. Vybudoval si kult osobnosti a jmenoval se bohem. I když to vypadalo, že na Skypii vládne mír, tak to ve skutečnosti bylo jinak a každý, kdo se opovážil mluvit o Enelovi nedobře byl zabit sloupcem elektřiny přímo z nebe. Také donutil ty, kteří spolupracovali s Gan Fallem, aby mu postavili obrovskou loď Maxim, se kterou se měl dostat na Fairy Vearth. To se mu nakonec i podařilo po tom co ho Luffy porazil a ukázalo se, že Fairy Vearth je ve skutečnosti měsíc.

Více o jeho dobrodružstvích na měsící v následujícím článku:

Enel

Zajímavosti

  • Oda potvrdil, že kdyby byl Enel hledaný pirát, měl by odměnu nejspíš 500 000 000 belly.
  • Enel je první protivník, který používal Haki. Také to byl první protivník, co nebyl pirát nebo Mariňák.
  • Enel je i jméno největší elektrárenské společnosti v Itálii.
  • Symboly na Enelových bubnech se nazývají Tomoe a jsou velmi rozšířené v Japonsku jako znaky a loga. Tomoe má taky na sobě Sentomaru.
  • Monkey D. Luffy je Enelův přirozený nepřítel (kvůli schopnostem jeho ovoce) a také to sedí na to, že klan D. jsou přirození nepřátelé Bohů a Enel se sám považoval za Boha.
  • Enelovo přesvědčení, že je bůh, je podobné tomu, jak o sobě smýšlí Tenryubito.

Komentáře

#5410 exitus746, 7. 9. 2017, 2:34:56 Odpovědět

Enel by se měl vrátit. Létat se svou lodí nad zemí hezky mimo dosah střel a ničit nepřátele svými blesky.

#4181 pokoloko, 5. 3. 2017, 20:46:10 Odpovědět

Super článok ,len tam je malá chyba. prvý protivník s haki bol satori.

#2638 samchissk, 1. 2. 2016, 18:14:08 Odpovědět

AKA. eminem vol.2 xD strašne sa mi na eminema podobá

#2643 Edelon, 1. 2. 2016, 20:38:39 Odpovědět

má se mu podobat, oda má rád eminema tak podle něj udělal enela :D

#2645 samchissk, 2. 2. 2016, 14:58:18 Odpovědět

Ahá teraz si spomínam tuším som to videl v nejákom videu :D

#2646 Edelon, 2. 2. 2016, 17:14:35 Odpovědět

Ano, myslím, že na kanále Mugiwary :D nějaké zajímavosti :)

#2478 Neko_chan, 8. 12. 2015, 15:35:31 Odpovědět

Postava skvela ale jeho ovocie sa mi nepáci...blesky nerada mam

#2403 asanos, 3. 12. 2015, 20:12:37 Odpovědět

#2398 Pein44, 2. 12. 2015, 23:48:39 Odpovědět

super článok aspo som si spomenul že by som sa mal pomodliť

#2397 Erra01, 2. 12. 2015, 21:16:02 Odpovědět

mě nejvíce iritovalo to že už od prvního momentu co jsem viděla jeho schopnost tak jsem věděla že jeho přirozeným nepřitelem bude Luffy jelikož guma nevede elektřinu .. pak když už došlo na ten boj mezi Luffym a Enelem tak Nami řekla něco jako " no jasně guma přeci nevede elektřinu ...proč mi to hned nedocvaklo?" a já jen "tak né hej Blesku " . Byla to pro mě muka

#2396 Rayleigh, 2. 12. 2015, 0:57:04 Odpovědět

zajímalo by mě kdyby měl bojovat proti třeba admirálovi nějakýmu nebo mingovi nebo proti jinýmu silnýmu pirátovi asi by to bylo ezy s jeho schopností co myslíte :D :D

#2399 Franky, 3. 12. 2015, 18:17:03 Odpovědět

minga by dal podla mna v pohdoe ale s Admiralmi by mal asi problem .. respo myslim kizaru :D to by bolo mzik sem mzik tam ... atd atd :D

#2400 Retghar, 3. 12. 2015, 18:30:56 Odpovědět

S logickýho hlediska je to rychlost světla vs. rychlost světla :D Hlavní otázka je BHaki. Jestli ho tehdy Oda ještě neměl domyšlený nevím, ale Enel neukázal že by ho měl. Leda, že by se ho nějak naučil na měsíci :D

#2401 Frank, 3. 12. 2015, 18:49:45 Odpovědět

no ja by som ho neprecenoval len kvoly ovociu aj Kizaru je velmi rychly a Marco si s tym poradil a haki pred schopnostamy DF uzivatela ochrani aj ked by to mohol byt drsny fight nemyslim si zeby s doffym vyhral

#2402 Retghar, 3. 12. 2015, 19:27:50 Odpovědět

Hlavní otázka je Enel po timeskipu no

#2404 Franky, 3. 12. 2015, 21:48:51 Odpovědět

Podla mna tym ze bol porazeny luffym mu muselo krapet klesnut ego .. tak urcite bude nabuchany po timeskipe ... akoze patri medzi mojich oblubenych zaporakov ... tak nech sa ukaze :D

#2392 Franky, 1. 12. 2015, 18:34:35 Odpovědět

oražen Luffym
měsíční piráta

a uz sa mi po tychto dvoch veciach nechcelo dalej citat :D ....

#2394 Retghar, 1. 12. 2015, 22:22:52 Odpovědět

Ten začátek sem dopisoval v adminu a ujelo to trochu :D opraveny a zbytek by mel byt ok :D

#2391 Retghar, 1. 12. 2015, 16:50:35 Odpovědět

Za mě se na něho těším nejvíc až se vrátí ze všech postav zatím

#2393 Frank, 1. 12. 2015, 19:03:54 Odpovědět

bolo niekde spomenute ake postavy sa vratia? :D

#2395 Retghar, 1. 12. 2015, 22:26:19 Odpovědět

Ne, ale některý už se vracejí :D

Hakuhódžó no senši