Edward Newgate

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: AngeeCz

Poprvé se objevil: Kapitola 234 (manga) / Epizoda 151 (anime)
Skupina: Bělovousovi piráti, Yonko (bývalý)
Post: Kapitán
Věk: 72
Narozeniny: 6. duben
Odměna: Neznámá
Ďáblovo ovoce (typ): Gura Gura no Mi (paramecia)
Stav: Zesnulý

Edward Newgate, známý též jako “Bělovous“, byl kapitánem Bělovousových pirátů a byl známý jako “Nejsilnější muž světa“ po smrti Gol D. Rogera. Byl členem čtyř Yonko, kteří vládnou Novému Světu, až do své smrti během války v Marinefordu.

Vzhled:

Bělovous Bělovous

Ve svých mladších letech nosil rozepnutou hnědou vestu a černý šátek, a jeho charakteristický knír zatím neměl. Později mu narostl nápadný knír ve tvaru půlměsíce, díky kterému získal svůj přídomek, “Bělovous“. Když mu bylo 52, nosil modro-žlutou pirátskou čepici se svým symbolem na černém šátku a pod nimi dlouhé, blonďaté vlasy.

Bělovous byl abnormálně veliký, skoro třikrát větší než normální člověk. Avšak narozdíl od ostatních velikých lidí měl správné proporce. Měl dlouhý obličej, plný vrásek (obzvlášť v oblasti očí) kvůli svému stáří, a mnoho jizev na hrudi, a byl velmi svalnatý. Jeho bicepsy se zvětšovaly kdykoliv použil svoji sílu Ďáblova ovoce. Jako všichni jeho muži, měl svůj vlastní symbol vytetovaný na zádech. V manze jsou jeho oči hnědé, ale v anime jsou více do žluta.

Na hlavě nosil černou čelenku a na zádech bílý, kapitánský plášť, který volně visel na jeho širokých ramenou a byl na něm jeho symbol. Vždy byl viděn s odkrytým hrudníkem a nosil světlé, volné kalhoty zastrčené ve velkých černých botách, a tmavou pirátskou šerpu kolem pasu. Když nebojoval, Bělovous byl většinou na kyslíku a připojený k několika medickým přístrojům, kvůli jeho zdravotním problémům způsobeným stářím.

V manze, poté co Akainu zničil polovinu jeho hlavy, Bělovous ztratil své levé oko a levou stranu kníru, a také měl obří díru v jeho hrudníku, způsobenou Squardem a později i Akainem. Za celých 72 let jeho života však nezískal ani jedno zranění na zádech, protože nikdy neutíkal ze svých bojů.

Jako dítě nosil světlé triko bez rukávů s černým nápisem. Také nosil kraťasy a bílý šátek. Měl obvazy a modřiny ze svých bojů.

Bělovous Bělovous
Mladý Edward ještě předtím, než byl známý jako Bělovous / Starší Edward, jak se objevil ve filmu Z

Osobnost:

Edward Newgate se zdál být ve svých mladších letech velmi veselý a bezstarostný. Narozdíl od jeho druhů, kteří toužili po pokladech a bohatství, on chtěl jen rodinu a považoval to za jeho největší poklad.

Jeho vláda na moři, reputace a velká síla ho udělala velmi sebejistým a odvážným. Když se prvně objevil, zdálo se, že nevidí žádné chyby ve svých rozhodnutích a odmítal všechny rady od ostatních, například když mu jeho zdravotnice říkaly, aby nepil tolik alkoholu, nebo když ho Shanks varoval ohledně Černovouse. Později se však ukázalo, že byl mnohem víc pozorný, než se zdálo (avšak tak jednal jen, když k tomu měl silný důvod – například u Rybáckého ostrova, který chtěl osvobodit od pirátů, nebo u Ace, kterého si vážil jako vlastního syna). Ikdyž vypadal, že má až příliš velké ego, hluboko uvnitř věděl, že nebyl o nic víc než jen obyčejný muž a byl si moc dobře vědom své smrtelnosti. Věděl, že mladí lidé jsou klíčem k budoucnosti, a že jejich životy jsou mnohem důležitější, než ten jeho.

Také se zdálo, že rád mluví o minulosti; první věci, o kterých mluvil s Shanksem, když ho navštívil, byly staré vzpomínky z posledních 22 let, a když uviděl Buggyho během války, vybavil si pár vzpomínek z minulosti. Lidé, kteří byli tehdy děti, v jeho očích stále zůstali dětmi, i muži silní jako další Yonko – Shanks, nebo Admirál Aokiji.

Jeden ze způsobů, jak ho uspokojit, bylo přinést mu alkohol (nejlépe velmi kvalitní a drahý), napít se s ním a popovídat si. Avšak ani tohle nezaručovalo jeho plnou ochotu a spolupráci, jak jsme si mohli všimnout z konverzací, které v minulosti proběhly mezi ním a Shanksem, Rogerem nebo Shikim.

Bělovous věřil, že je v pořádku, když se muž rozhodne, co se svým životem, pokud toho na jeho konci nebude litovat. Poté, co ho jeho vlastní muž, Squard, probodl, Bělovous byl k němu chápavý a vše mu odpustil.

Výraznou Bělovousovou vlastností byly jeho vysoké morální standardy: nikdy neodpustil smrt někoho ze svých mužů, a věřil, že nikdo nemůže žít bez nějakého morálního kodexu. Největším důkazem jeho neochvějného smyslu pro dobro a zlo bylo, když vyhlásil válku Světové Vládě jen, aby zachránil Acův život. Dalším příkladem bylo, když začal boj s Černovousem, aby pomstil Thatche, přestože byl v tu chvíli blízko smrti. Avšak za některých podmínek byl schopný jít proti svému morálnímu kodexu, například když řekl Acovi, aby nechal Černovouse být, protože z něj měl špatný pocit.

Jako Gol D. Roger, Bělovous věřil, že dítě by nemělo být zodpovědno za hříchy svých rodičů, a řekl Squardovi, že by Ace neměl vinit za to, že jeho otec (Roger) vyvraždil Squardovu původní posádku.

Bělovous měl velmi blízký vztah ke všem členům své posádky. Nazýval je svými “syny“ a celou posádku bral jako jednu velkou rodinu, kterou nikdy nemohl mít. Vážil si každého člena stejně, a kvůli jedinému z nich byl schopný rozpoutat jednu z největších válek v historii.

Jako hodně dalších postav, Bělovous má jedinečný smích, kterým je “Gu ra ra ra ra“. Jeho smích je podobný názvu jeho Ďáblova Ovoce (Gura Gura no Mi), podobně jako u Perony. Avšak v anime (před válkou v Marinefordu) byl jeho smích změněn na obyčejné “Ha ha ha ha ha“. V Americkém Shonen Jumpu je jeho smích změněn na “Gu ha ha ha ha“.

Bělovous
Bělovous odpouští Squardovi jeho zradu

Schopnosti:

Bělovousovi byl udělen titul “nejsilnější muž na světě“ pro jeho bezkonkurenční fyzickou sílu, a byl jeden ze dvou mužů, kteří se mohli rovnat samotnému mrtvému Králi Pirátů, Gol D. Rogerovi, v přímém boji (jediný další známý muž byl Mariňácký Víceadmirál Monkey D. Garp).

Byl jedním z Yonko, čtyř nejmocnějších pirátů, kteří vládnou druhé polovině Grand Linu, společně s Shanksem, Kaidem a Charlotte Linlin (“Big Mom“). Jsou považováni za největší pirátskou hrozbu Světové Vládě. Bělovousova reputace sama o sobě stačila k tomu, aby jeho prohlášení Rybáckého Ostrova za své teritorium odehnalo všechny otrokáře a piráty, což nedokázala ani smlouva uzavřená se Světovou Vládou před 200 lety.

Bělovous, jako kapitán Bělovousových pirátů, přímo velil zhruba 1600 pirátům rozděleným do 16 divizí, ze kterých každou vedl jeden velmi silný velitel. Důkazem jeho síly je fakt, že Shichibukai a Světová Vláda museli použít všechny své dostupné síly, jen aby byli připraveni s ním bojovat. Jeho síla byla tak ohromná, že se jen někteří odvážili vyzvat jeho, nebo někoho z jeho posádky. To dělá z Ace, Crocodilea, Admirálů, Černovouse, Kaida a Luffyho malý počet odvážných a velmi silných lidí. V minulosti se Ace pokusil zaútočit na Bělovouse více než stokrát, ale každý pokus skončil selháním a zraněním; Bělovousova obrana byla tak moc bez námahy, že se dokázal bránit i během spánku. Poté, co Akainu zabil Ace, Bělovous ho brutálně zranil a Akainu se nedokázal jeho síle vůbec bránit, čímž ho Bělovous dočasně vyřadil z celé války za velmi krátkou dobu, pouhými dvěma útoky.

Dalším příkladem jeho síly je jeho “bitva“ s Shanksem; když se jejich zbraně setkaly, nebesa se rozdělila ve dví. Bělovous vyblokoval seknutí obouručnou zbraní od obřího Víceadmirála Johna Gianta pouze jednou rukou, uhasil plameny u velkého roztaveného kamenu vytvořeného Admirálem Akainem pouze jedním výdechem a zabránil obrovské pádlovací lodi v postupu pouze rukou. Uměl skákat do velké výšky, aby mohl zaútočit na větší nepřátele, jako je John Giant.

Mimo jeho ohromnou sílu, Bělovous byl neuvěřitelně zkušený válečný stratég a soupeř samotnému Sengokovi. Jeho taktická zdatnost byla ukázána, když rozptýlil piráty v Marinefordu tak, aby se nesetkávali s Pacifisty, a když se dostal přes ochrannou zeď.

I. Fyzické schopnosti

Během války Bělovous úplně přesílil ohromné množství Mariňáckých důstojníků a obrů, jako je Víceadmirál Ronse, jen jednou rukou a svou schopnosti ďáblova ovoce. Mohl se pohybovat značně velkou rychlostí a nenápadností i přes svou nadměrnou výšku (např. když se dostal za Akaina bez jeho povšimnutí).
Zdálo se, že měl Bělovous hodně zdravotních problémů, vycházejících nejspíše z jeho stáří a častého pití alkoholu. Když nebojoval, vždy byl obklopen sestřičkami a byl napíchnutý hned na několik zdravotních zařízení, včetně kyslíkových trubic. I přesto však pil sake přímo ze sudu a konal proti vůli zdravotníků. Marco si však všimnul, že se Bělovousovo zdraví jen zhoršuje a už nemá dost dobré reflexy, aby uhnul nečekanému útoku Squarda, což bylo v minulosti pro Bělovouse něčím velmi lehkým k dosažení. I se svými zdravotními problémy byl Bělovous stále považován za nejnebezpečnějšího a nejsilnějšího piráta, což nás přivádí k otázce; jak silný asi byl ve svých nejlepších letech?

Jeho fyzická odolnost a vysoký práh bolesti byly úžasné: byl schopen pokračovat v boji i přes několik život ohrožujících zranění, které získal, včetně chybějící části hlavy (v manze) a díře v hrudníku. Tohle dokazuje, že měl Bělovous obrovské množství výdrže a odolnosti; ať už získal v boji jakékoliv zranění, pokračoval dál v boji kupředu a zastavil se až když na něj skoro všichni Černovousovi piráti vystříleli zásobníky a ubodali ho k smrti. V boji proti Černovousovi bylo ukázáno, že i v jeho věku, v těžce zraněném stavu a bez schopnosti svého ďáblova ovoce, dokázal bez námahy porazit nepřítele na úrovni Shichibukaie.

Ve válce získal 267 ran mečem, 152 střelných ran a 46 ran z děla, a polovina jeho hlavy byla úplně zničena; to je dohromady 465 zranění. Navíc byl Whitebeard zasažen jedním z Kizarových laserových paprsků a dvěma Akainovými magma útoky. Avšak i po obržení tolika ran ve svém už tak zesláblém stavu zemřel vestoje, což je působivý výkon v porovnání s ostatními postavami.

Bělovous
Bělovous odmítá zdravotnickou pomoc, i přes naléhání jeho “rodiny“

II. Ďáblovo ovoce

Whitebeard snědl Gura Gura no Mi, ďáblovo ovoce typu Paramecia, které mu umožnilo ovládat různé formy zemětřesení a je považováno za nejsilnější Paramecii na světě. Podle Sengoka měl Bělovous moc zničit celý svět.
>> Více v článku „Gura Gura no Mi“:

Bělovous

III. Zbraň

Bělovous

Bělovous bojoval s velmi těžkým kopím zvaným “bisento“ (masivnější verze japonské naginaty), a byl ohromně zkušený v jeho používání. Velikost zbraně je obrovská, sedící jejímu vlastníkovi, s pruhovanou tyčí (v anime obyčejně hnědá barva, v manze byly pruhy červené a žluté), končící v kulatém okraji, a obrovskou, zahnutou čepel připojenou k tyči zlatou částí, zdobenou něčím, co vypadá jako mořský had.
S Bělovousovou ohromnou silou a doveností bylo bisento dost silné, aby se srazilo s Shanksovou šavlí, což způsobilo rozdělení nebe na dvě poloviny. Bělovous v boji většinou držel bisento oběma rukama, ale uměl ho efektivně využívat i jen jednou rukou. Většinou jej nosil v pravé ruce, ikdyž jeho čepel občas zabodl do země, aby mohl používat obě ruce pro svoje ďáblovo ovoce. Bisento mohlo být použito v kombinaci s jeho ďáblovým ovocem a Busoshoku Haki ke zvýšení už tak obrovských kod, které působilo, a zároveň k probourání jakýchkoliv potenciálních obranných schopností ďáblova ovoce u protivníka.
Bisento je extrémně odolné; zastavilo Akainův magma útok, aniž by se roztopilo nebo získalo jakékoliv viditelné poškození, ikdyž to může být díky ochraně Bělovousova Busoshoku Haki. Také vydrželo seknutí obouručnou zbraní od obřího Víceadmirála Johna Gianta.
Po Bělovousově smrti zůstalo bisento pevně zabodnuté v jeho hrobu, jako jeho symbol, společně s jeho pláštěm a potrhanou vlajkou jeho posádky.

IV. Haki

Bělovous byl jeden z mála lidí, kteří ovládli všechny tři typy Haki.
Se svým Kenbunshoku Haki, Bělovous předpověděl všechny Aceovy pokusy ho zabít; ikdyž spal, odrazil každý pokus a odhodil ho do velké vzdálenosti, čímž často i poškodil svoji loď. V Marinefordském přístavu předpověděl Crocodileův náhlý útok, ale neuhnul, protože věděl, že ho Luffy vyblokuje. Avšak, kvůli jeho věku a zhoršujícímu se zdraví, nedokázal předpovědět Squardovu zradu a byl těžce zraněn, což bylo, podle Marca, od něj naprosto nečekané.
Jeho kontrola nad Busoshoku Haki byla dost dobrá na to, aby mohl, ve většině případů, vyrušit nedotknutelnost Logií. V minulosti byl schopný porazit Crocodilea (ikdyž nevíme, jestli už tehdy měl Croco svoje ovoce, nebo ne) a porazit Ace více než stokrát. Rozdělení nebe při srážce s Shanksem bylo také výsledkem úžasného Busoshoku Haki uvnitř jejich zbraní. Během války Bělovous úspěšně zranil Akaina, což se Marcovi s Vistou pomocí jejich Busoshoku Haki nepodařilo.

Ovládal Haoshoku Haki, ikdyž nikdy nebylo ukázáno, jak ho používá. Ve válce byl na pokraji jeho použití, aby zachránil Ace před popravou, ale kvůli špatnému zdraví se mu to nepodařilo.

Zajímavosti:

  • Ikdyž byl přezdíván “Bělovous“, Edwardův epitet pochází z jeho symbolického kníru. To je proto, že v Japonštině slovo “hige“ znamená zároveň vousy i knír.
  • Universal Studios v Japonsku postavili repliku Aceova a Bělovousova hrobu. Na Bělovousově náhrobku je napsáno: “Edward Newgate, kapitán Bělovousových pirátů, zde leží velký kapitán a otec, osvobozen ze své únavné role a dřiny, který velil Moby Dicku v okázalé Éře Pirátů.“
  • V páté Japonské Anketě Fanoušků se Bělovous umístil jako 26. nejoblíbenější postava ve One Piece, což ho udělalo třetím nejoblíbenějším členem Bělovousových pirátů (po Aceovi a Marcovi) a druhým nejoblíbenějším Yonkem (po Shanksovi).
  • Pirát s podobným knírem, Galley, může být viděn v Odových starých one-shot mangách “Romance Dawn“.
  • V SBS Oda žertovně prohlásil, že Bělovous měl psa, Stefana, se stejným knírem, jako má on sám.
  • Bělovous je považován za “nejsilnějšího muže“ na světě. V porovnání – Kaido je znám jako “nejsilnější stvoření“, ikdyž je rozsah jeho sil stále neznámý. Jednou se pirátský kapitán z East Blue, Krieg, lživě prohlásil za “nejsilnějšího muže“, ikdyž byl Bělovous ještě naživu.
  • Bělovous je zatím jediný uživatel ďáblova ovoce, který nepojmenoval svoje útoky.
  • Oda řekl, že Bělovous byl vytvořen podle barmana v jeho oblíbené hospodě, kterou často navštěvoval. Tento barman zemřel v roce 2007.
  • Bělovousova smrt byla v anime cenzurovaná, protože v manze měl kus hlavy zničený výbuchem. V anime mu pouze chybí kus kníru.

Bělovous Bělovous
Porovnání Bělovousovy smrti v manze a v anime. Všimnout se dá jak zničené hlavy, tak zabodnutých mečů v jeho těle

Komentáře

#4175 locika, 1. 3. 2017, 18:03:54 Odpovědět

dufam ze aj ja v 72r budem plna energie ako Edward

#3517 Atoki, 23. 5. 2016, 1:25:32 Odpovědět

Bělovous je prostě nejlepší :)

#3514 Pein44, 22. 5. 2016, 23:38:32 Odpovědět

dúfam že mu dajú ešte priestor v nejakom flashbacku

#3512 Portgas D. Ace, 22. 5. 2016, 22:58:40 Odpovědět

Lepší postava v OP není! Jak charakterem, tak fyzickou silou + ovoce k němu dokonale sedí. Moc prostoru mu krom války nedaly což mě osobně celkem zamrzelo. Snad i zbytek přeživších WB pirátů bude pokračovat v tom co WB dělal a co mu šlo.

#1064 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 21:31:57 Odpovědět

Akainuho nenávidím!
Bielofúz je úžasný
Ako sa snažil zachránil Aceho
Určite by to urobil pre hocikoho

#1063 Alu, 21. 9. 2015, 21:25:16 Odpovědět

V mange vyzeral viac hororovo než v anime
je to asi najlepší otec ktorého si dieťa môže priať

#642 Shanks101, 21. 7. 2015, 11:01:51 Odpovědět

Ja teda Akaina taky moc nemusim ale zase na druhou stranu on dela jen svou praci.
Chyta a lovi piráty ve svete kde jejich mnoho a ne všichni se chovaj jak Shanks,Luffy,Bělovous atd...
Spiš si mylym že je tam vice zmetku jako je Doflamingo a Teach nebo Crocodail a stemi se potikaj a ty se musi likvidovad takze pro marinaka je pirat jako pirat co ma sedet nebo viset

#4176 locika, 1. 3. 2017, 18:19:22 Odpovědět

ano tych zmetku treba pochytat... lenze prave teraz ich vlada podporuje

#586 Sunamar, 17. 7. 2015, 13:34:13 Odpovědět

Ty meče mu tam při pohledu na smrt mohli ale nechat... Každopádně jestli mu Akainu upálil kus hlavy, tak mě s*re ještě víc :D
Btw, boží článek, možná i prozatímně nejlepší na stránce :)

#587 PHILLman, 17. 7. 2015, 14:00:47 Odpovědět

Naprostéj 100% souhlas. Akainu je silenej parchant. Ale roli superzaporaka hraje peckove :-D

#588 Retghar, 17. 7. 2015, 14:43:14 Odpovědět

To jo Akainu, Doflamingo a Teach, to jsou zatím ti pořádní záporáci :D

#589 PHILLman, 17. 7. 2015, 15:24:30 Odpovědět

Ale Teach a Doflamingo jsou hustí :D A doflamingo je mi i z nějakýho důvodu sympatickej, i když je to zmrd. Nejspíš z toho důvodu, že se oba neustále řehní :D a takové lidi a postavy mám rád.
Akainu je ale pravej opak, nikdy se neusmál a je slabošky zákeřnej a proto ho šíleně nenávidím :D

#590 Retghar, 17. 7. 2015, 15:30:14 Odpovědět

Ale s ničím se nesere A to je super.

#591 PHILLman, 17. 7. 2015, 15:58:43 Odpovědět

Nikdy mu neodpustím, že zmanipuloval toho blba Squarda aby zradil taťku :D

#592 AngeeCz, 17. 7. 2015, 18:36:08 Odpovědět

To jsem tehdy byla spíš naštvaná na Squarda Akainu mě nejvíc nasral Acem (samozřejmě) a potom jak potopil celou loď civilistů, jen aby se ujistil, že na ní není jediný zbývající archeolog.. A vlastně už jen pohled na ten jeho ksicht mě vytáčel

Jinak, souhlas, že Doffy a Teach jsou sympaťáci a zároveň dobří záporáci. Možná to fakt bude tím smíchem

#581 Mine, 17. 7. 2015, 12:08:33 Odpovědět

Autor očividne nemal čo robiť ale fajný članek s roznymi informáciami

#578 PHILLman, 17. 7. 2015, 11:47:00 Odpovědět

Článek, za který si autor opravdu zaslouží pochvalu.

#567 Sameheda, 17. 7. 2015, 6:45:30 Odpovědět

:D jee...narozeniny ve stejny den...

#562 Denyals, 17. 7. 2015, 0:05:40 Odpovědět

Další zajímavý člínek ^^ Děkuju :D

#561 Kayki, 16. 7. 2015, 23:52:39 Odpovědět

Rozdiel medzi anime a mangou je neuveriteľný.. asi si prečítam celý Marineford od začiatku znova

#565 PHILLman, 17. 7. 2015, 6:35:45 Odpovědět

a já se furt konejším, že v tom velký rozdíl být nemůže
Jsem na mangu línej

#576 Franky, 17. 7. 2015, 11:28:42 Odpovědět

bych mangu cital jedine keby mi dal niekto prelozeny pack od 1 po xxx :D .
mna nebavi ani ta chvilka co sa mi prelina strana na nete :D ..

#577 PHILLman, 17. 7. 2015, 11:43:00 Odpovědět

Jasný no. Kdyby to alespoň bylo barevne a clvek to nemusel lustit :-D
Ale sranda byla, kdyz jsem si na zkoušku stahl jeden dul mangy a ted nervy, ze to totalne nedava smysl :-D nez mi doslo, ze to jede zprava doleva :-D

#579 Retghar, 17. 7. 2015, 11:53:04 Odpovědět

Problém je že když si zvykneš číst furt mangy, tak pak ti nedávají smysl komixy
Jinak barevný no... Digital colored http://bato.to/comic/_/comics/one-piece-digital-colored-comics-r10004
Jinak za sebe můžu mangu jen doporučit.

#580 Mine, 17. 7. 2015, 12:07:49 Odpovědět

Manga by bola fajn iba ak by bola ako kniha , a nie ako preklikávať furt to je take otravné

#583 PHILLman, 17. 7. 2015, 12:35:20 Odpovědět

Retghar. Ale tak to bude jen aj ne? Nejsem právě nejaky extra angličtinar :-D
MnL vim, ze se dělaly zreba k bleach větší sesity ala knihy s mangou. Ale netusim, jestli je neco takoveho k sehnani u OP

#584 Retghar, 17. 7. 2015, 12:39:21 Odpovědět

Volumka mangy se prodávají normálně. V AJ to seženeš až po onoging, ale v CZ s tím začne crew někdy příští rok myslím.
http://onepiece.wikia.com/wiki/Chapters_and_Volumes tady máš seznam volumek. Jak říkáš "knih"

#585 Sameheda, 17. 7. 2015, 12:42:28 Odpovědět

Rethgar :D z crew mi odpovedeli ze zacnou az dodelaji jednu z mang...ted nvm jak to rikali ale OP maji 100'% planované

#620 Lexi, 19. 7. 2015, 16:35:47 Odpovědět

Crew, že chce překládat mangu? Sakra, tak to abych si začala sázet sportku :'DD

#621 AngeeCz, 19. 7. 2015, 16:50:30 Odpovědět

Crew překládá hodně mangy, a někdy před půl rokem cca probíhalo na FB hlasování fanoušků o to, která manga bude vycházet jako další.. Ve finále skončilo FMA proti OP a vyhrálo One Piece, takže určitě začne vycházet, jen to bude celkem dlouhá cesta

#622 Sameheda, 19. 7. 2015, 19:23:33 Odpovědět

ja vim XD me redaktor psal...jen to bude jeste chvilku trvat ale jakmile zacne hned vychazet kupuji...

#560 MooNiseK, 16. 7. 2015, 22:50:30 Odpovědět

Myslím,že začnu číst mangu od začátku,sou tam zajmavý věci,který v anime nejsou :D
Jinak super počtení i článek^^

#623 Koukle, 19. 7. 2015, 20:29:02 Odpovědět

Já taktéž jakmile bude aspon možnost jí před objednat tak jdu do toho :)

Hakuhódžó no senši