Crocodile

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Waniki

Crocodile
Poprvé se objevil: Kapitola 126 (Manga) / Epizoda 76 (Anime)
Skupina: Pirát (Shichibukai – bývalý, Barogue Works – bývalý)
Post. Prezident Barogue Works (bývalý)
Věk: 46 po Timeskipu
Narozeniny: 5. Září
Ďáblovo ovoce Suna Suna no Mi
Typ Logia
Odměna: 81,000,000 (dříve)
Stav: Naživu

Sir Crocodile je bývalý prezident tajemných zločineckých syndikátů, Barogue Works a hlavní protivník v Sáze Alabasta. Je jeden z nejpozoruhod­nějších primárních protivníků série. Byl prvním Luffyho nepřítelem, kterého Luffy kompletně a naprosto porazil. Stejně jako byl jeden z pouhých dvou, kteří dokázali porazit Luffyho více než jednou. Původně byl představen jako Shichibukai, ale později byl zbaven titulu, po pokusu o převzetí kontroly nad pouštním královstvím Alabasta. Díky Luffymu, se mu podařilo uniknout z vězení Impel Down, a šel do Marinefordu účastnit se války. Potom, se on a Daz Bones rozhodli vyrazit do Nového světa.

Vzhled

Crocodile Crocodile

Crocodile je vysoký muž se silným hrudníkem, širokými rameny, svalnatými pažemi a svalnatýma nohama a s tlustým krkem. Má bledou pleť a dlouhé černé vlasy (tmavě fialové v anime), které se mu táhnou po šíji. Udržuje je úhledně sčesané dozadu, i když prameny mají tendenci klesat před jeho tvář během bitev. Crocodile má různá zranění z bitev, nejvíce pozoruhodná je dlouhá šitá jizva, která vede přes kořen nosu a táhne se přes celý obličej. Také má velký hák vyrobeným z tvrdé slitiny zlata v místě jeho levé ruky. Jeho oči jsou hluboké s těžkými víčky, jeho tenké obočí je charakteristicky vypracováno vzhůru směrem ke středu. To dává jeho obličeji obvyklý výraz pocitu povýšenosti a nedůvěry. Crocodile mluví hlubokým hlasem, uvolněně a je obvykle viděn, jak kouří tlustý doutník vyrobený jeho společností.

Crocodile Jeho oblečením chtěl Oda zprostředkovat obraz italského mafiánského bosse. V sáze Alabasta, Crocodile nosil jasně oranžovou, černo-pruhovanou knoflíkovou vestu a přes ní, nosil broskvovou košili s dlouhým rukávem, spolu s modrým šátkem, tmavě hnědými kalhoty a lesklými černými botami se zlatými přezkami. Nosil také velký tmavý kožešinový kabát (úplně tmavě zelený v manze a ve hře One Piece: Pirate Warriors, tmavě šedý s pravidelnou šedou kožešinou v anime, a tmavě zelený s lehkým zeleným lemováním v Movie 8) přes ramena. Poté, co byl uvězněn v Impel Down, na sobě měl pruhovanou vězeňskou uniformu, stejně jako většina ostatních vězňů, ale bylo mu dovoleno mít jeho zlatý hák.

Po připojení k Luffyho a Jinbeho misi na záchranu Ace, získal úplně jiné oblečení z dodávek Newkama Landu. Poté na sobě měl černou košili, zelený šátek, tmavě šedé kalhoty a černý kabát se snědou kožešinou. Za všech okolností, nosí zlatou náušnici ve tvaru kroužku v pravém uchu. Má obvykle několik zlatých prstenů s různými barevnými kameny na každém prstu kromě prsteníku, z neznámých důvodů. (V anime v Alabasta arcu, byl prázdný jeho prostředníček. Od té doby byla tato chyba opravena v posledních arcích.) Ve Volume 63 SBS, Oda nakreslil Shichibukaie jako děti. Mladý Crocodile má téměř přesně stejný účes jako jeho dospělé já, ale chybí mu jizva a hák. Má na sobě jednoduchý oděv s velkou pistolí za opaskem.

Osobnost

Crocodile Crocodile je sebejistý, věří v sebe a ve své schopnosti. Jeho síla byla ukázána, tím jak dvakrát porazil Luffyho a pokaždé ho málem zabil. Rád koketuje se slabšími soupeři, často s úsměvem a samolibě se směje během bitev. Nicméně, kvůli jeho přílišné důvěře, vážně podcenil Luffyho sílu vůle, což nakonec vedlo k jeho porážce. Jeho ochotný zabíjet, aby ukázal svou nelítostnou povahu, a nepřemýšlí dvakrát o odsouzení jiné osoby k smrti. Také se velmi rychle naštve, když někdo urazí nebo zesměšňuje jakýmkoli způsobem. Crocodile řekl Nico Robin, že zabil každého, kdo ho kdy urazil. Tato podrážděnost je nejprve viděna, když ho Sanji drze kontaktoval přes Den Den Mushi. Tato vlastnost se jasně ukázala během jeho prvního boje s Luffym, když mu Luffy říkal, že je hloupý, překousl doutník na polovinu a pak vyhrožoval Robin, že ji zabije, za to, že se mu směje.

Přes jeho nízkou toleranci pro příjem urážek, má ve zvyku urážení druhých a často používal slovo „bezcenný“, jako odkaz na zoufalé boje nepřátel, i když se zdá, že se tento zvyk mírně změnil od souboje s Luffym. O Crocodilevi je známo, že uráží ostatní a obvykle tím naznačuje, že jsou daleko horší než on, ať bojuje proti nováčkovi nebo proti kolegovi Shichibukaiovi (jmenovitě proti Donquixotemu Doflamingovi, který měl bývalou odměnu téměř 300 000 000 beli, tedy vyšší než měl Crocodile.)

Crocodile Crocodileova kapacita pro shlížení na ostatní, je tak vysoká, že dokonce řekl, Mihawkovi (známému pro své oči) ať se dívá sám na sebe. Pokud je Crocodile extrémně naštvaný na své oběti, bude je jen zřídkakdy zabíjet, místo toho, je nechá trpět a bude se koukat, jak pomalu umírají. To se ukázalo být špatným zvykem a nakonec vedl k jeho porážce. Ve svém prvním a druhém souboji s Luffym, místo jeho okamžitého zabití, ho Crocodile opustil a nechal ho trpět. To umožnilo Luffymu, aby se vrátil a nakonec ho porazil.
To také dovolilo Mr. 3 přežít Crocodileův trest, když ho předhodil Bananawanim. Crocodile neukazuje emocionální zájem o některé ze svých podřízených. Nedělá mu problém je obětovat kvůli dosažení svých ambicí, ukázkovým příkladem je operace utopie, kde každý člen Barogue Works v Alubarně, včetně většiny vysoce postavených důstojníků, by byl zabit výsledkem výbuchu střely z děla. Také nemá žádné pochybnosti o jejich zabití v případě, že ho urazí nebo selžou, jak je vidět s Mr. 3 a Nico Robin. Neukázal žádnou opravdovou oddanost, náklonnost nebo důvěru vůči svým podřízeným a mluví o nich pouze jako o pěšácích. Přes to všechno, nemusí Crocodile být zcela imunní vůči myšlence respektování někdo jiného než sama sebe, v současné době se zdá, že má dobré vztahy s Mr. 1 poté, co ho zachránil z cely.

Crocodile Crocodile ukázal, že téměř úplně postrádá jakýkoli kodex cti. Jedním z mála pozůstatků cti, který kdy byl zobrazen, ukázal ve své třetí bitvě s Luffym, během níž uvedl, že Luffy si zaslouží čestnou smrt z jeho jedovatého háku. Vzhledem k situaci v době bitvy, by to mohlo být považováno spíše za další akt krutosti než cti, ale zdá se, že Crocodile považuje používání jeho zřídkakdy viděného jedovatého háku jako poctu pro Luffyho ve své houževnatosti. Jako další příklad jeho zkresleného smyslu pro čest, je že odmítl bojovat proti bělovousovi, poté co byl zraněn Squardem. Crocodile prokázal svůj velmi cynický a blahosklonný postoj, který poukazuje na naprosté pohrdání k romantickému pirátskému životnímu stylu a uvedl, že král Pirátů kdysi symbol pirátsví, je pro něj bezcenný. Crocodile věřil, že jen neznalí hlupáci deklarují své velkolepé sny. Odkazovat se na důvěru a víru jiných, je podle něj idiotské, jak několikrát zmínil během Alabasta arcu. Poté, co prohrál s Luffym a byl zbaven titulu Shichibukai, Crocodile zřejmě ztratil zájem o okolní svět. Odmítl příležitost k útěku se zbytkem jeho podřízených během osmé Cover-Story. Zřejmě jeho jediná motivace k odchodu Impel Down byla šance na zabití Bělovouse. Ukázal naprostý nedostatek strachu a pochybností, ačkoli tato přetvářka spadla při jeho třetí bitvě s Luffym.

Obvykle se zdá být velmi klidný, i když čelí hrůzostrašným oponentům jako Bělovousovi, Dracule Mihawkovi a Akainovi . Ve vězení nebral v úvahu plán k úniku jednoduše proto, že se mu nechtělo, možná předpokládal, že možnost útěku by mohla snadno přijít k němu. Podobně se usmál na zprávu, že bude zaslán Impel Downu a zdálo se, že byl netečný během svého pobytu ve věznění. Crocodile byl jediný vězěň v Impel Down, který vypadal, že se baví, byl zpočátku viděn, jak se usmívá a zesměšňuje své spoluvězně. Tvrdil, že byl v Impel Downu, protože se rozhodl zůstat. Tvrzení je zcela v souladu s jeho příliš blahosklonným chování. Zdá se, že zvláčněl od své porážky v Alabastě, alespoň do určité míry. Také je více ochoten pomáhat druhým, když nabídl pomoc Luffymu, jak uniknout z Impel Downu a nonšalantně přijal pomoc od druhých stejně.

Nedávné odhalení znamená, že nemusí být tak bezcitný, jak o sobě tvrdí. Během války několikrát zachránil životy svých spolubojovníků. Zachránil Acův život a chránil Mr. 1 a Luffyho před Mihawkem. Dokonce zabránil Akainovi odchycení Luffyho a Jinbeho, když se zoufale snažili uniknout z bitvy. Přesto prohlašoval, že je zachránil, jen proto, že kdyby to neudělal, Marína by se cítila jako vítěz a tato vyhlídka ho dráždila. Po válce, se Crocodile objevil, jako nebojácný dobrodruh, který se připravoval na cestu do Nového Světa s Dazem Bonesem. Crocodile má výrazný smích, který začíná s „Ku“ (tj Kuhahahaha!). V anime, má tendenci se smát v mnohem pomalejším tempu, než by se dalo očekávat, jeho „hahaha“ příležitostně sklouzává k „ah-ah-ah“.

Schopnosti

Crocodile Crocodile je velmi inteligentní a mazaný, je jedním z nejchytřejších jednotlivců v příběhu. To je zřejmé i z jeho schopnosti dobrého organizování Barogue Works a zachovávání Světové vlády v úplně nevědomosti, o tom co dělá a zároveň být hrdinou v očích lidu. Také je zručný v tvorbě téměř bezchybných plánů a všímá si věcí, které většina ostatních lidí nevidí. Je známo, že dokáže odvodit správný závěr na základě velmi mála informací. Například poté co viděl bílé obvazy na rukou Slamáků, téměř okamžitě zjistil, že to bylo proti infiltraci Mr. 2. Podařilo se mu sabotovat královu reputaci mezi občany, přesvědčil je o tajném importu s práškem produkujícím déšť do hlavního města po dobu významného regionálního sucha, pak ho „náhodou“ objevil na cestě, podněcoval hrozbu občanské války, a tím odváděl pozornost od jeho vlastní machinace.

Celá Alabasta Saga je důkazem Crocodileových strategických a manuálních dovedností, podařilo se mu úspěšně udržet kontrolu nad všemi operacemi v rámci „Barogue Works“ po dobu několika let. Jeho pravá identita Shichibukaie byla skryta přede všemi kromě Nico Robin. Současně se snažil se dosáhnout vysoké úrovně respektu a prestiže mezi občany Alabasty jako jejich „zachránce“ proti brutálnímu dispečinku a jakýmkoliv rádoby útočníkům nebo pirátům. Zdá se, že lépe pochopil Ďáblovo ovoce než většina ostatních lidí, o čemž svědčí jeho mistrné užívání typu Logia. Také věděl, že Strážné bestie byly vlastně Probuzení uživatelé Ďáblova ovoce typu Zoan, v době kdy si nikdo kolem něj neuvědomil, že to kdysi byli uživatelé ďáblova ovoce.

Porazil dvakrát Luffyho před jeho definitivní porážkou. Je pravda, že kdyby Luffy neměl štěstí a nepomáhali mu ostatní lidé, byl by zabit ve všech třech bitvách. Byl probodnut (a pak zachráněn Nico Robin), dehydratován (a pak se zachránil pomocí své Water Water Pistol), a otráven ( pak dostal protijed od Robin.) Navíc, pokud by Luffy nebyl použil svou krev jako způsob, jak anulovat Crocodileovu lísečnou Logia obranu, a pokud by Robin nepředložila Luffymu protilék na zranění Crocodileovým jedovatým hákem, třetí bitvu by vyhrál Crocodile. Jako bývalý Shichibukai, byl Crocodile dostatečně silný, aby byl uznán Světovou vládou. Jako Shichibukai měl druhou nejnižší odměnu v té době 81 000 000 beli. S Hancock měli nejnižší, ačkoli on držel titul tak dlouho, že tak nízká odměna by teď byla zastaralá. Když byl Crocodile zbaven svého postavení Shichibukaie a převeden do Impel downu, byl umístěn v levelu 6, kde jsou uchováváni nejhorší zločinci na světě.

I. Fyzické Schopnosti

Přesto, že jeho síla vychází z typu Logia, což mu umožňuje schovat se do písku, aby nedošlo ke zranění, má obrovské množství fyzické vytrvalosti, vytrvalosti, odolnosti proti bolesti a rychlosti. Byl schopný vzít vážně porážku od Luffyho v jejich třetím boji přičemž Luffy odolával jeho vlastním útokům, a později se mu podařilo dostat přímý zásah od Diamond Jozua a přitom mu pouze praskly krevní cévy. Crocodile má také velkou fyzickou sílu, nejprve ji ukázal, když odnesl mrtvá těla celé pirátské posádky (jmenovitě Puppa) po dehydrataci pomocí svého Ďáblova ovoce. (Je ale pravda, že mrtvé tělo bez jakékoliv vody v sobě, váží podstatně méně než průměrné nedehydratované mrtvé tělo) Crocodile Zatímco Luffy nebyl schopen opětovat Mihawkovi útoky a byl nucen, pouze se jim vyhýbat, Crocodile vyblokoval a zastavil Mihawka a jeho obouruční meč jen svým hákem. Nezdálo se, že by se vůbec obával čelit tak silnému soupeři a dokonce si s ním povídal. Zdálo se, že mohl bojovat i proti Doflamingovi jako rovný s rovným, jejich střet vytvořil tlakovou vlnu dostatečně silnou, aby odhodila nedaleké Mariňáky pryč a byl nezraněn po konfrontaci s dvěma Shichibukaii, navzdory skutečnosti, že oba soupeři vlastnili a plně ovládali svá Haki. Crocodile byl dokonce schopen bojovat s Admirálem Akainem a později vypadal úplně nezraněný. Byl také jedním z mála lidí, o kterých je známo, že vydržel „křest“ ve vroucí vodě bez mrknutí oka, což je v Impel Downu považováno za působivý výkon. Crocodile mohl snadno odolávat extrémním teplotám na levelu 3 (kde je teplo dostačující k upečení ptáka zaživa), 4 (což je několikrát teplejší než Level 3) a 5 (kde jsou místnosti na teplotách pod bodem mrazu) v Impel Downu. Tato odolnost vůči vysokým a teplotám, může být důvodem, proč byl schopen pohodlně nosit dvě košile, šálu a tmavý kožich v pouštní zemi.

II. Ďáblovo ovoce

Crocodile je aktuálně uživatel ďáblova ovoce typu Logia – Suna Suna no Mi. >> Více v článku „Suna Suna no Mi“:

Logia

III. Zbraň

Crocodile Kromě toho, že jako jedna z mála postav prokázal, určitý stupeň ovládání svého ďáblova ovoce, je Crocodile také impozantní v boji s rukama. Bojoval pouze se svým hákem po většinu z jeho třetího boje s Luffym a jen málo se uchyloval k schopnostem svého ďáblova ovoce, když si konečně připustil, že věci nebudou hrát v jeho prospěch. Jeho hák je vyroben z převážně extrémně tvrdé a pružné slitiny zlata, která je odolná proti korozi. Jeho odolnost se ukázala jako obzvláště působivá, když jeho hák neměl žádné viditelné poškození od Mihawkova Kokuto yoru, po té co Crocodile vyblokoval útok na Luffyho. Zlatá část háku je dutá a může být odstraněna pro použití jedovatého háku skrytého uvnitř. Tento sekundární hák uvolňuje silný škorpioní jed, který je dostatečně silný, aby roztavil skálu a zabil někoho jednou ranou. V nepravděpodobném případě, že je hák poškozen, je tu nůž skrytý v háku, který může být vysunut a použit v jeho místě. V nouzi je velmi široká základna háku může také sloužit jako improvizované palice, jak bylo ukázáno, když Crocodile používal svou hrubou sílu k odhození Luffyho ke zdi. Během svého pobytu v Impel Downu, bylo Crocodileovi povoleno mít svůj hák, což naznačuje, že je to spíš protéza než bizarní rukavice.

Crocodile Crocodile

Minulost

22 let před začátkem příběhu, byl Crocodile svědkem popravy Gol D. Roger v Loguetownu. V minulosti, bylo ukázáno, že Crocodileovým snem je stát se Pirátským králem. Šel do Nového světa a snažil se přizpůsobit jeho nevypočitatelnému prostředí. Crocodile Jak šel čas, rostl v síle a zkušenostech a ztratil význam pro své sny a důvěru v jiné lidi. Jakmile se stal Shichibukaiem v polovině 20, byl poražen Bělovousem. To zaselo chuť po pomstě do srdce mladého Crocodilea. Nakonec opustil svůj sen o dosažení titulu Pirátského krále. Poté co se dozvěděl o zbrani s názvem Pluton, se rozhodl zaměřit na toto místo. Začal se soustředit na Alabastu a stal se známým jako hrdinou, který porážel piráty. O šestnáct let před aktuálním dějem, ve věku 30 let, byl uveden na titulní straně novin, jak nedávno porazil některé piráty. Během svého působení jako supernova, se střetnul s Emporia Ivankovem.

Zajímavosti

 • Byl prvním uživatelwm Logie, kterého Luffy porazil
 • Miss Goldenweek použitím Rainbow Color Trap ukázala, že jeho snem bylo stát se Pirátským králem.
 • Zvukový doprovod použitý během Crocodileovy porážky byla Dvořákova Novosvětské symfonie, konkrétně 4. věta, „Allegro con Fuoco“. Bylo to potřetí v anime, kdy se hrál kus klasické hudby v anime (první byla během Buggyho a Gaimonova loučení, během kterého hrál Chopenův Etuda E dur hrál, podruhé když měl Dr. Hiluluk svůj poslední projev, během kterého hrála Ave Maria a počtvrté když zombie tvrdili Absolonovi že je jejich vůdce hrála Óda na radost od Ludwiga van Beethoweena
 • Bylo řečeno, že pokud by Světová vláda věděla, že je Crocodile vůdcem Barogue Works, jeho odměna by byla alespoň 162 000 000 Beli.
 • Crocodile byl první Shichibukai, kterého porazil Luffy.
 • V 5. Japonském fanouškovském hlasování, se Crocodile umístil jako 15., to jej dělá 2. nejpopulárnější původním Shichibukaiem, a 3. celkově nejpopulárnějším protivníkem v seriálu.
 • Crocodile je pouze jedním z původních Shichibukai, který má typ Logia.
 • Odovo zobrazení Crocodila jako ženy:
Crocodile

Crocodile sdílí některé podobnosti s Doflamingem

 • Oba jsou bývalý Shichibukaiové
 • Oba jsou / byli vůdci silné zločinecké organizace s více uživateli ďáblových ovocí
 • Crocodile byl hlavní protivník druhé části ságy 1 (Barogue Works Saga), zatímco Doflamingo byl hlavním protivníkem druhé ságy části 2 (Pirate Alliance Saga)
 • Oba jsou ďábla uživatelé Ovoce a dotáhli své schopnosti k vysokým úrovním a oba jsou si vědomi, že síly ďáblova ovoce mohou být probuzeny (Crocodilovým prvním znakem byla zmínka o probuzení Ďáblova ovoce, když vysvětloval, co jsou zač Strážné Bestie, kde je definoval jako probuzené uživatelé Zoanu, Doflamingo je první probuzený typ Paramecia který byl ukázán)
 • Oba byli přítomni na Rogerově popravě
 • Oba měli za cíl podřídit si celou zemi, ale jen Doflamingo v tom uspěl
 • Oba pašovali ilegální substance (Dance powder a SAD).
 • Oba byli poraženi Monkeym D. Luffym a v tom se navzájem odráží:
 • Luffy porazil Crocodila přes Crocodileův jedinný útok s přívalem dalších úderů, díky kterým ho vyhodil z podzemní jeskyně do vzduchu.
 • Luffy porazil Doflaminga, tím že čelil velké skupině Doflamingových útoků na jeden silný úder

Komentáře

#5169 dvojta, 12. 8. 2017, 8:50:03 Odpovědět

dobrý članek

#2734 Shiroitaka, 27. 2. 2016, 22:53:23 Odpovědět

Vedel by niekto povedat co je probudene diablove ovocie? lebo ja si na to nespominam

#2619 mugiwara, 25. 1. 2016, 13:01:14 Odpovědět

super diki

#2616 davysonn, 21. 1. 2016, 19:26:58 Odpovědět

#2617 Pein44, 21. 1. 2016, 23:53:22 Odpovědět

doffy nemyslíš náhodou Crocodaila ?

#2615 Pein44, 20. 1. 2016, 23:56:06 Odpovědět

ktorí je ten další čo Luffyho porazil viac ako 2 krát Maggelan ?

#2376 Pein44, 29. 11. 2015, 3:36:53 Odpovědět

za 1 dakujem že si niekto urobil námahu s článkom
za 2 k...a nedá sa to vôbec prečítať to je fakt cez google translater ?
a za 3 konečne článok o Crocodailovi

#2374 PHILLman, 28. 11. 2015, 11:42:41 Odpovědět

Hodně rozsáhlý článek. Ale autor si měl dát větší práci s úpravou. Každá druhá věta skoro nedává smysl. Google to zase nepřeloží dokonale.

#2373 Franky, 28. 11. 2015, 7:05:58 Odpovědět

som nadmieru zahanbeny ....

#2369 Perona-Chan, 28. 11. 2015, 0:43:21 Odpovědět

Pekne

#2367 Kizaru, 28. 11. 2015, 0:25:33 Odpovědět

Co vůbec znamená tzv. probuzený typ DF? nějak mi to uniklo

#2368 Retghar, 28. 11. 2015, 0:27:13 Odpovědět

Koukni do popisu zoanu/paramecie

#2371 NeoAngeliqueAbyss, 28. 11. 2015, 0:51:41 Odpovědět

Probuzení DF? Jak jsem to pochopila já tak je to jako kdyby třeba tygr snědl tygří ovoce...tím se jeho schopnosti zlepší a prohloubí se jeho smysly...bude víc tygrem...ale nejsem si jistá že to chápu správně.
A u lidí si myslím, že je to, že se s tím ovocem 'propojí' a že ho používají instinktivně, aniž by na to výrazně mysleli. Asi je to nějaká speciální vrcholná forma.

#2372 Retghar, 28. 11. 2015, 2:13:57 Odpovědět

No. U zoanu je to v popisu zoanu a je to jinak než rikas. U paramecie to predvedl jen doffy a je to v popisu paramecie jako spoiler. Oba články obecny tu na webu jsou.

#2375 NeoAngeliqueAbyss, 29. 11. 2015, 1:45:02 Odpovědět

Za prvé to co píšou ve článku pravděpodobně našli někde v jiném článku odkud to interpretovali (nebo z anime a tam je to taky, jak to kdo pochopí a interpretuje dál). Taky jsem psala, že schopnosti zoanu zesílí a jeho schopnosti se prohloubí a nejen to i jeho smysly, což se moc neliší od toho, co je psané v tom článku, na který odkazuješ (dobře není to exaktně to, co je tam napsané, ale není to tak mimo). A ohledně paramecie vím, že první byl Doffy a to co jsem napsala, že dochází k propojení (možná lepší termín by bylo spojení) uživatele s ovocem, a že následně dojde k vytvoření nějakého speciálního vrcholného útoku taky není špatně, alespoň podle zmíněného článku.

Hakuhódžó no senši