Borsalino

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: hinata194

Poprvé se objevil: Kapitola 504 / Epizoda 398
Skupina: Marina
Post: Admirál (dříve viceadmirál)
Věk: 58 po timeskipu
Narozeniny: 23. listopad
Ďáblovo ovoce (typ): Pika Pika no Mi (logia)
Stav: Naživu

Borsalino více známý jako Kizaru je admirálem u mariňáků.Kvůli svým akcím,může být Kizaru považován za druhého protivníka na Sabaody Archipelago Arcu a Marineford Arcu.

Vzhled

Kizaru je neuvěřitelně vysoký muž, podobně jako ostatní dva bývalí admirálové Aokiji a Akainu. Kizaru je středního věku s přiměřeným množstvím vrásek na tváři, má černé vlasy. Vypadá mnohem starší než ostatní dva admirálové. Vždy nosí žlutý pruhovaný oblek s námořním kabátem přehozeným přes ramena. Také nosí čistě bílé boty, zlato-oranžově tónované sluneční brýle a tmavě zelenou košili s fialovou kravatou. Obvykle je možno ho spatřit s uvolněným úsměvem na tváři. Jako dítě nosil velkou žlutou pruhovanou čepici, stejně jako jeho starší já oblek, žluté triko a stále měl svůj úsměv, který si udržuje po celý život.

borsalino borsalino
Kizaru ve věku 43 let / Kizaru po timeskipu

V jeho raných dobách jako Mariňák nosil čepici s Mariňáckým znakem, sluneční brýle a také Mariňáckou bundu s pruhovaným trikem. Dvacet sedm let před začátkem série, nosil typickou námořní čepici, jak je tomu v současné době. Také neměl zlaté sluneční brýle, košili ani kravatu. Když byl umístěn na Marineford jako viceadmirál třináct let před startem série, nosil tmavě šedý klobouk,tmavé rukavice a měl cigaretu v ústech. Nosil oblek který byl pruhovaně šedý, modrou kravatu.

Osobnost

kizaru Kizaru se zdá být velmi uvolněný a bezstarostný, mluví spíše pomalu. Bere všechno na lehkou váhu, bez ohledu na závažnost okamžiku. V překvapivých, nebezpečných a neočekávaných situacích není zřejmě nikdy šokován a dokonce i když pirát vystřelil kulku přímo na něj, zdálo se, že se zaměřil pouze na volání svého podřízeného a tu kulku ignoroval. Po tom co vytrhnul mangróvii se smál že síla kterou použil byla trochu moc. Je ale zároveň také velmi klidný a rozvážný,a to i v napjatých situacích, jako například když se Basil Hawkins objevil nezraněný po jeho útoku,nebo Silvers Rayleigh. Mluví v zdvořile sarkastickém způsobu a velmi zesměňuje jeho nepřátele,jako když Luffymu říkal že jeho útoky jsou příliš slabé.Často se nepřátelům vysmívá přímo v bitvě. Také vypadá,že preferuje své vlastní jméno,Borsalino,než jeho alias.

kizaru Kizaru dobrovolně odesílá Sengokovi vyřešené dilema šlechticů, tímhle částečně plní svou povinnost jako admirál. Když nic jiného , Borsalino se zdá být více laxní než Aokiji , jako když Luffy, Jinbe a Law utekl z Marinefordu, protože je nechal jít . Zatímco nikdy nevyjádřil žádné sympatie pro nebo proti filozofii absolutní spravedlnosti, Kizarovo nedbalé chování vykazuje jen velmi málo milosrdenství vůči svým nepřátelům,zejména pirátům. Kizaru se dokonce rozhodl zatknout Rayleiga,který přestal být pirátem dvacet let předtím, jednoduše proto, že byl člen Rogerových Pirátů a jeho zločiny nemohou být odpuštěny.Po událostech na Sabaody Archipelago, Kizaru zatkl 500 pirátů. Také, vidí Shichibukaie jen jako piráty i když jsou na straně Světové vlády. Jak vyplynulo autorem, jeho motto je „nejasná spravedlnost“ (どっち つか ず の 正義 – Dotchitsukazu ne Seigi).

Kizaru často říká, že některé schopnosti jeho soupeřů jsou docela děsivé. Například když byl svědkem schopnosti tří supernov které mají ďáblova ovoce, tak jim říkal monstra, ačkoliv ho to jinak nevyvedlo z míry. Když se Luffy postavil všem třem admirálům, Kizaru poznamenal, že je taktéž „děsivý“. Vzhledem k tomu, Kizaru vždy říká že má strach s kamenným výrazem ve tváři a jeho obvyklým lhostejným tónem hlasu, to není nikdy jasné, jestli je to výsměch nebo mluví vážně.

Schopnosti

Jako námořní admirál, Kizaru musí mít minimálně nadprůměrné vůdčí a koordinační schopnosti. Jeho přítomnost na Sabaody archipelago způsobila paniku na ostrově a všichni lidé uprchli z ostrova, včetně jedenácti supernov. Byl schopný porazit čtyři z jedenácti supernov na Sabaody archipelago s lehkostí, i když mu pomáhal Pacifista. Byl dokonce schopen bojovat s Whitebeardem. Jeho mimořádná rychlost a přesnost spolu s jeho statečnost způsobuje, že je jedním z nejsilnějších lidí ze Světové vlády a Mariňáků. Dokonce i jako víceadmirál byl Kizaru poměrně silný, protože porazil Arlonga rychle a bez námahy.

I. Fyzické schopnosti

Jako admirál, Kizaru drží titul nejsilnějšího bojovníka v rámci Světové vlády a Mariňáků. Jeho síla je srovnatelná s Akainem, kterému se podařilo s obtížemi odrazit rány od Whitebearda. Má také velmi dobrý sluch, je schopen slyšet i zvuky pod vodou. Má velkou fyzickou odolnost jako například, když byl kopnut k zemi Marcem a neměl na sobě ani jedno škrábnutí. Umí velmi dobrě mířit například,když mířil na klíč k Aceovým poutům zrovna ve chvíli kdy ho Luffy držel v ruce a zničil pouze klíč.

II. Ďáblovo ovoce

Kizaru má sílu Pika Pika no Mi, což znamená „záblesk“ nebo „světlo“, je to ovoce, které je typu Logia. Jako Logia uživatel je schopen nechat objekty projít skrze sebe a znovu obnovit tu část těla. Je schopen se pohybovat a útočit rychlostí světla a všechny jeho útoky jsou založeny na světle, jako jsou například energetické paprsky a střela z jeho prstů a nohou které se pohybují s extrémní přesností a precizností. Jeho síla je velmi destruktivní, což způsobuje obrovské výbuchy a snadno dokáže zničit i budovy. Má schopnost se „odrážet“ z jednoho místa na druhé rychlostí světla.

Vzhledem k síle tohotoĎáblova ovoce je Kizaru možná nejrychlejší muž na světě (protože nic není rychlejší než světlo). Dokáže také vytvořit energetický meč který vydrží i útok Haki jak bylo možno vidět, když bojoval s Rayleighem.

Více se můžete dočíst zde:

pika pika

III. Haki

Zatím použil jeho Busoshoku Haki, když se pokusil zničit Whitebeard, tím, že vytvoří, se svými kolegy admiráli, stínicí kombinací z jejich Haki.

IV. Zbraně

Kizaru ukázal značnou dovednost s mečem, který byl vytvořen pomocí světla produkovaného jeho ďáblovým ovocem. Například při duelu s Rayleighem.

kizaru

Zajímavosti

  • Borsalinova tvář vychází ze skutečné tváře herce Kunie Tanaka. Stejně tak jeho oblečení, skutečné jméno (Borsalino) i narozeniny pochází zřejmě z charakteru, který Kunie Tanaka hrál ve filmu Truck Yaro.
  • Když byl poprvé zmíněn Robin, objevila se jeho silueta, kde měl velký klobouk. Je to narážka na italské stejnojmenné klobouky. V kapitole 622 měl takový klobouk na sobě, v té době byl ještě viceadmirál.
  • Kizaruvo laxní a bezstarostné chování se může odkazovat na chování hlavních hrdinů z francouzského filmu Borsalino z roku 1970.
  • Jeho přízvisko je stejně jako u ostatních admirálů (Aokiji, Akainu) převzato z legendy Momotaro.
  • Kizaruvo techniky (Yata no Kagami, Ama no Murakumo, Yasakani no Magatana) jsou převzaty z třech posvátných pokladů Japonska.
  • V 5. hlasování fanoušků se umístil na 44. místě.
  • Když se objevil na souostroví Sabaody, řídil dělovou kouli, což může být narážka na barona Prášila.

Komentáře

#1059 Alu, 21. 9. 2015, 21:18:10 Odpovědět

On je top
on je taký optimista
kto by ho nemal rád?!

#5710 sibir_D, 7. 12. 2017, 12:29:12 Odpovědět

vsak on je trieda a to jeho ovodie ked si dokaze vytvorit mec zo svetla tak si vie tvorit aj ostatne veci ako gray z fairy tail z ladu tak kizaru si to vie urobit zo svetla a este kebyze si obali svoje svetlo haki tak by mal novu ultinku cierne svetlo

#5712 Luffy94, 7. 12. 2017, 17:03:45 Odpovědět

Čierne svetlo?

#5714 Franky, 7. 12. 2017, 20:47:03 Odpovědět

ta a ty nepoznas cierne svetlo ? ....
https://www.youtube.com/watch?v=ymFMgmeqXOk

#5715 Luffy94, 7. 12. 2017, 22:27:39 Odpovědět

Wow, nikdy som sa neučil po rusky a rozumel som mu všetko čo hovoril.

#1055 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 20:59:58 Odpovědět

Prečo to nikto nekomentoval ? :O
Veď je sexy! :D

#5713 Franky, 7. 12. 2017, 20:44:39 Odpovědět

Chybas mi Perona ... uz to tu nieje take sexy

Hakuhódžó no senši