Blueno

Kategorie » Svět OP » Postavy

Autor: Dvori66

Poprvé se objevil: Kapitola 325 (manga) / Epizoda 230 (anime)
Skupina: (bývalý) člen CP9
Věk: 32 po timeskipu
Narozeniny: 20. duben
Ďáblovo ovoce: Doa Doa no Mi
Typ: Paramecia
Stav: Naživu

Blueno byl členem tajné skupiny CP9 už v mládí, v osmi letech již trénoval techniku Rokushiki se svými parťáky. Pět let před Water 7 arcem se Blueno, Lucci, Kaku a Kalifa infiltrovali do města Water 7 jako obyčejní občané – Blueno se stal barmanem a ostatní pracovali v Galley-La Company. Mezitím, co si získávali důvěru a respekt lidí, snažili se dostat dostatečně blízko k plánům zbraně Pluton. Po neúspěšném atentátu na Iceburga se všichni vrátili na Enies Lobby, kde později bojoval Blueno s Luffym.
Navzdory bluenovým schopnostem a Tekkai ho Luffy porazil pomocí své nové techniky Gear Second (druhý stupeň). Blueno pak pomohl svým kolegům uniknout z Enies Lobby díky své schopnosti vytvářet dveře a cestovali do St. Poplar. Když se Lucci zotavil, vrátili se do svého domova, odkud později vypluli neznámo kam.

Vzhled

Blueno Blueno
Blueno v obleku / barman Blueno

Blueno je vysoký, štíhlý muž se širokými rameny. Má obdélníkový tvar obličeje s nápadně velkými rty a černými vousy i vlasy. Jeho účes se podobá rohům býka. Když pracoval jako barman, nosil žlutou košili s fialovými puntíky a bílou zástěru ozdobenou květy. Jako člen CP9 měl černý oblek a černé triko pod ním. Při setkání s Robin ve Water 7 a při pokusu o vraždu Iceburga měl na sobě kostkovaný plášť a náhrdelníky z korálků. S tímto pláštěm nosil navíc i masku, nejprve masku ženy a pak masku medvěda poté, co předchozí odhodil v Galley-La Company.

Blueno Blueno
Blueno

Když byl Blueno malý (v době popravy Gol D. Rogera), vypadal skoro stejně jako v současnosti – měl více mladistvý vzhled, neměl vousy, nebyl tak veliký a vypadal tlustější.

Osobnost

Zatímco celá jednotka CP9 ze spravedlnosti pověřených zabijáků nedávala najevo žádné emoce, byl Blueno jediný, kdo si dokázal zachovat tvář. Ostatním dělá radost bojovat a rádi si s protivníky hrají, Blueno však zůstává v klidu téměř po celou dobu, což dokazuje jeho klidnou osobnost.
Ve výsledku může Blueno symbolizovat cynické a zlé akce Světové vlády – a to v první řadě vydírání Nico Robin skrze traumata způsobená Světovou vládou.
Blueno vkládá velkou důvěru ve své schopnosti a sílu Rokushiki, i proto byl stejně jako ostatní šokován, když piráti ukázali, že mohou bojovat na stejné úrovni jako on a dokonce ho porazit. Také nevěřil věcem, které nebyly dokázané, jak se ukázalo, když se Jabra bál ďáblova ovoce kvůli mýtu o ďáblovi uvnitř ovoce.

Schopnosti

Blueno je velmi inteligentní a mazaný, byl schopen žít v převleku jako barman na Water 7 asi 5 let. Současně pátral ve městě po plánech legendární lodi Pluton, aniž by vyvolal sebemenší podezření nebo pozornost.

I. Fyzické schopnosti

Blueno

Blueno si osvojil všech šest technik bojového stylu Rokushiki, jeho Tekkai se zdá být jedno z nejsilnějších v CP9. Jako první odhalil různé varianty pohybu při boji. I když není na mistrovské úrovni jako Jabra, chápe Blueno fyziku Tekkai natolik, aby mohl rozvíjet techniky jako „Rin“ (kolo), která mu umožňuje mobilitu ve spojení s Tekkai. Když Fukuro měřil sílu členů CP9, měl Blueno 820 Doriki, čímž se umístil na 4. pozici v CP9, avšak byl stále dost pozadu ve srovnání s prvními třemi členy (první byl Lucci se 4 000 Doriki).
Také ukázal i taktickou zdatnost, když si našel čas, aby přišel na to, jak má bojovat proti Luffymu. Nicméně navzdory této výhodě Luffy použil svou novou techniku druhého stupně (Gear Second) a Bluena v Enies Lobby porazil. Lucci uvedl, že bluenova práce v baru mu otupila smysly, ale může to být jen další ukázka arogance většiny členů CP9.

II. Ďáblovo ovoce

Blueno snědl Doa Doa no Mi ovoce typu paramecia, které mu umožňuje vytvářet dveře na každém povrchu, kterého se dotkne. Používá své dveře pro procházení stěnami, cestování navelké vzdálenosti, v souboji pro přepady nebo pro uvěznění nepřítele ve dveřích.

Blueno

Zajímavosti

  • Blueno připomíná býka díky svému účesu s rohy. Luffy ho také kvůli tomu několikrát nazval krávou
  • V rané podobě One Piece neměl Blueno bojovat proti Luffymu ale proti Usoppovi
  • Když byl Blueno mladší, miloval baseball

Blueno
Blueno jako dítě

Komentáře

#1148 Perona-Chan, 23. 9. 2015, 19:13:36 Odpovědět

Zaujímavé

#834 Pein44, 13. 8. 2015, 1:01:07 Odpovědět

super článok dúfam že sa CP 9 vráti do deja

#865 Sai, 23. 8. 2015, 23:29:03 Odpovědět

možno skôr CP0

#875 Pein44, 26. 8. 2015, 2:52:16 Odpovědět

určite sa vráti aj CP 9 ináč by to bolo divné

#833 Koukle, 12. 8. 2015, 8:45:29 Odpovědět

Zajímavý článek,díky za něj

Hakuhódžó no senši