Zou

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Dvori66

Poprvé viděno: Kapitola 795 / Epizoda 739
Oblast: Nový Svět
Typ: Přízračný ostrov
Populace: Neznámo

Zou je ostrov v Novém Světě, který se nachází na zádech tisíc let starého slona jménem Zunisha. Protože se jedná o „Přízračný ostrov“, Log Pose k němu nevede. Místo je také domovem kmene Minků a byl dočasným útočištěm Srdcových pirátů, kteří zde čekali na svého kapitána, než se vrátí z ostrova Dressrosa. Zou je třetí ostrov, který Slamáci navštívili v Novém Světě a také se jedná o hlavní místo událostí arcu Zou.

zou

Popis

Zunisha je obří žijící slon, který cestuje oceánem a na svým zádech nese ostrov Zou. Kvůli tomu Log Pose nedokáže ostrov detekovat. Moře brázdí již tisíce let, což se projevuje i na samotném těle slona – jeho uši jsou poškozené, oči má zapadlé do lebky a jeho kůže je křehká a slabá. Kvůli jeho dlouhým nohám je těžké se na ostrov dostat.

zou zou
Zunisha / Pohled shora

Protože je Zou na slonovo zádech, většinu země tvoří jeho kůže. Těžce se po ní chodí, protože se trochu prohýbá. Tamní vegetaci zřejmě sloní kůže nevadí, protože bylo vidět, jak z ní vyrůstají různé stromy a rostliny.

zou

Dvakrát denně Zunisha nasaje do svého chobotu vodu, kterou pak vypouští na svoje záda. Výsledkem je velký příval vody na ostrov, čemuž minkové říkají „erupční déšť“. Voda na ostrov přináší vláhu, ale i různá mořská zvířata, které slouží minkům jako potrava. Civilizace minků je známá jako vévodství Mokomo, které se skládá z rozlehlého města, okolních staveb (pevností) nebo také Velrybího lesa, kterému vévodí obrovský strom ve tvaru velryby. Vévodství je ohraničeno zdí a u sloního ocasu se nachází vstupní brána.

Velrybí les

Velrybí les se nachází u slonova krku. Uprostřed tohoto lesa se tyčí Velrybí strom. Ve stromě se nachází skrytá místnost, kde se ukrývá Červený poneglyph, přímo pod erbem rodiny Kozuki. Během Jackovo invaze byl v této místnosti ukryt Raizo, aby ho piráti nenašli. Kvůli přítomnosti poneglyphu se les považuje za posvátný, a proto ho strážci brání před vetřelci.

zou

Obytná čtvrť strážců

Nachází se pod Velrybím stromem a je zde několik dřevěných domků a stavení, kde bydlí Nekomamushi a ostatní strážci. Dále zde můžeme najít restauraci, salón nebo hotel. Během útoku pirátů Bestie byly domy poničeny.

Město Kurau

Město se nachází na okraji Velrybího lesa, přibližně uprostřed zad Zunishy. Město bylo stavěno s ohledem na erupční déšť, protože disponuje několika akvadukty. Během Jackova útoku bylo město hodně poničeno. Jsou zde také kříže, na kterých Jack mučil minky, které vyslýchal. Po útoku bylo město opuštěno a obyvatelé se uchýlili do pevnosti Pravého břicha.

Lesy

Kromě Velrybího lesa se na Zou nachází i menší lesy, které jsou pojmenované podle toho, na které části slona se nachází.

Historie

Zou je domovem minků více než tisíc let. Ještě před událostmi na Dressrose sem měli namířeno Momonosuke, Kinemon, Kanjuro a Raizo. Během cesty však ztroskotali a rozdělili se. Po příjezdu Slamáků na Dressrosu dal Law Nami vivre kartičku, která vedla na Zou. Později, když je naháněla loď Big Mom kvůli Caesarovi, ji použili a dostali se na Zou.

Sedm dní před jejich příjezdem zaútočil na ostrov Jack, který zde hledal Raiza, Protože minkové o Raizovi nic nepověděli, Jack s nimi začal bojovat. Bitva trvala 5 dní, až nakonec Jack vyhrál, a to díky plynu Koro, který kdysi vyrobil Caesar. Poté začal Jack mučit minky, aby mu o Raizovi pověděli, nakonec však Zou opustil, aby mohl zachránit Doflaminga. Ten den dorazila Sanjiho skupina Slamáků a narazila na Sheepsheada a Tristan. Když vyhnali zbytek Jackovo pirátů, neutralizovali plyn a zachránili kmen Minků.

Zanedlouho dorazili na Zou i piráti Big Mom – Pekoms a Capone Bege. Oba chtěli Caesara a Sanjiho, ale Pekoms Slamákům dlužil za záchranu jeho rodiny, a proto se rozhodl vzít sebou jen Caesara. To Begeho naštvalo a Pekomse postřelil a Slamáky uvěznil ve svém těle (hradu). Sanji byl v tu chvíli pozván na čajový dýchánek, pořádaný Yonkó Big Mom, kde se měl oženit s její dcerou. Sanji osvobodil ostatní Slamáky a nechal se na dýchánek pod nátlakem unést. Bege tedy Zou opustil a Pekoms naštěstí přežil a s Chopperovo pomocí se uzdravil.

Po dalších dvou dnech se dostavila druhá skupina Slamáků, vedená Luffym. Setkali se zbytkem posádky a dozvěděli se o událostech na Zou. Dalšího rána se na Zou dostali i Kinemon a Kanjuro, kteří při předešlém výstupu na sloní hřbet spadli. Když se tito samurajové představili minkům, vyšlo najevo, že rodina Kozuki ze země Wano je v přátelském vztahu s kmenem Minků. Společně se Slamáky šli minkové a samurajové navštívit ukrytého Raiza.

Poté se Slamáci dozvěděli další zajímavosti, včetně informací o Poneglyphech. Později chtěl na Zou opět zaútočit Jack, avšak tentokrát chtěl skolit celého slona – Zunishu. Nicméně, Momonosuke zjistil, že dokáže slyšet hlas Zunishy a dávat mu povely. Zunisha tak potopil Jackovu flotilu, a tím ukončil hrozbu útoku.

Zajímavosti

  • Zō je japonské slovo pro „slona“.
  • Ostrov je možná založen na mýtu Sanatani (Hindu), kde je svět nesený na zádech čtyř slonů – stejně jako ve světě Zeměplocha od Terryho Pratchetta.
  • Pro Islanďany by mohl být ostrov Zou skutečný. Tamní skála byla vlivem přírodních živlů vytvarována do podoby blížící se slonovi.
zou

Komentáře

#4231 Serenus, 8. dubna, 13:32:51 Odpovědět

Proč je na slonovi velryba ??! :D

#4232 AngeeCz, 8. dubna, 13:39:36 Odpovědět

Hakuhódžó no senši