West Blue

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

Poprvé viděno: Epizoda 275
Typ: Oceán
Populace: Neznámo

West Blue je oceán ve světě One Piece. Stejně jako jeho sesterské oceány, i West Blue se skládá výhradně z oceánu, na kterém se nachází několik ostrovů. Na jihu, západě a východě jeho hranici tvoří Red Line, zatímco na severu jeho hranici tvoří Grand Line. O tomto oceánu stále nejsou žádné bližší informace, no je známo, že se v tomto oceánu narodili známí piráti jako například Nico Robin, Laffitte, Daz Bones, Brook, Shanks či Capone Bege.

Historické informace

I. Laboon a Rumbarovi piráti

Před 52 lety se plavili Rumbarovi piráti z West Blue na Grand Line. Během své cesty se setkali s velrybou, kterou pojenovali Laboon. Po překonání hory Opaku se rozhodli velrybu nechat v péči Crocuse, protože další cesta by byla pro velrybu příliš nebezpečná.

Později se posádka vedená Yorkim rozdělila na dvě samostatné posádky kvůli nemoci. Yorki spolu s ostatními nemocnými členy vyplul do Klidného pásu (Calm Belt). Ostatní členové, již vedeni pod kapitánem Brookem byli napadeni jinými piráty a svou bitvu prohráli. V té době se nacházeli ve Floriánském trojúhelníku, kde později Slamáci našli Brooka. Ten přežil díky tomu, že před smrtí snědl ovoce Yomi Yomi no Mi, kterému umožnili se vrátit jako duše do svého těla.

Více informací můžete najít v článku Brooka, Laboona nebo Crocuse.

II. Události na ostrově Ohara

Až do doby před 20 lety byl ostrov Ohara (kde rostl Strom Poznání) slavným místem, kde se uchovávali knihy o událostech a historii. Ve stromě pracovali archeologové, kteří studovali staré knihy a starali se o to, aby ani slovo z každé knihy nebylo zapomenuto. Bylo to jejich povinností, zachovat knihy a chránit kroniky. Před 22 lety začali studovat období, které je známé jako Void Century („Prázdné století“), studování bylo zakázáno Světovou Vládou. Když uniklo ven, co archeologové zkoumají, na ostrov byl povolán „Buster Call“. Lodě mariňáků ihned připluly, aby ostrov zničily. Někteří archeologové házeli knihy do vody ve snaze, že je zachrání od zničení.

Masakr na Ohaře přežil pouze jediný člověk, mladá dívka jménem Nico Robin. Její schopnost číst poneglyphy znamená, že ona je nejspíše jediná, kdo by mohl učit zakázanou historii, popřípadě dokonce oživit starobylé zbraně, které mají potenciál zničit svět. Kvůli tomu se jí také říká „Démon Ohary“ nebo „Ďáblovo dítě“ a je celý život pronásledována Světovou Vládou.

Lokace

  • Ostrov Ohara (zničen)
  • Ilusia
  • Shanksovo rodné město (zatím nejmenované)
  • Thriller Bark (nacházel se ve Floriánském trojúhelníku)
  • Ostrov Toroa
  • Las Camp
  • 80th Branch Base (80 základna Mariny)
  • Království, odkud pochází Brook (zatím nejmenované)

Některé postavy z West Blue

brook byron capone bege daz bones laboon laffitte mizuta mawaritosuki mizuta madaisuki nico robin shanks thalassa lucas yorki

Lidé, kteří zemřeli na ostrově Ohara

busshiri clover gram hack hocha mizuira nico olvia oran rint roche roji zadie

Komentáře

Hakuhódžó no senši