Water 7

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

Poprvé viděno: Kapitola 323 / Epizoda 229
Oblast: První polovina Grand Line
Typ: Ostrovní město
Populace: Neznámo

Water 7 je město v Grand Line, v Ráji, které je známo díky svým loďařům. Je hlavním místem děje Water 7 arcu a Post-Enies Lobby arcu. Jedná se o osmou zastávku Slamáků v první polovině Grand Line. Zastavili zde, aby vyměnili zlato za belly a mohli opravit Going Merry. Také zde našli svého loďaře do posádky – Frankyho.

water 7

Obecně

Ve městě bylo kdysi sedm loděnic, kde se opravovali lodě. Každou loděnici vedla jiná společnost, ale jednoho dne muž jménem Iceburg sjednotil všechny loděnice a založil společnost Galley-La. Zároveň se Iceburg stal i starostou tohoto města. Toto město je známé jako město vody. Přes město vedou vodní cesty a kanály, které obyvatelé používají pro transport. Většinou jezdí na jakýchsi mořských koních, kteří se nazývají býci Yagara. Kromě býků Yagara však existují ještě býci Rabuka a Královští býci. Ve Water 7 je také vybudován mořský vlak Puffing Tom, který spojuje město s ostrovy St. Poplar, San Faldo, Pucci a Enies Lobby. Na vrcholu města se nachází velká fontána, z níž vytékají kanály. Celé město se pomalu potápí, kvůli přílivu Aqua Laguna.

Architektura

Největším znakem města jsou vodní cesty – kanály lemované chodníky, které se používají podobně jako silnice. Mnoho obyvatel používá k přepravě loďky s „vodními býky“, které loď táhnou. Existují 3 druhy býků, kteří jsou k mání v obchodech. Město je pestrobarevné, často jsou zde budovy bronzové, světlé nebo broskvové barvy s červeným zdobením a textury. Domy jsou stupňovité, vzhledem k tomu, že se město potápí. Některé kanály jsou do široké i třeba pro pirátskou loď, nicméně pokud by piráti dělali problémy, nečeká je nic dobrého. Chloubou města je její stupňovitá fontána, která je umístěna uprostřed města a tvoří nejvyšší bod.

Místa

Blue Station

Vlakové nádraží, kde zastavuje Puffing Tom. Ve dnech, kdy přichází Aqua Laguna je zde hodně lidí, protože utíkají ze svých zabarikádovaných domů, než se vlna přežene. Na nádraží pracují Bushon a Stevie, kteří rádi šíří klepy a poslouchají cizí hovory, i když se snaží udržet svou profesionalitu.

water 7

Bluenův bar

Jedná se o bar, který vlastnil Blueno, když byl v utajení. Franky si zde obvykle chodil pro Colu. I zde se šíří hodně drbů a dá se ledacos dozvědět.

water 7

Loděnice č. 1

Jedna ze sedmi loděnic, která se považuje za nejlepší ve společnosti Galley-La. Jsou zde nejlepší loďaři.

water 7

Franky House

Základna Franky Family. Je to velký dům, který má na boku dvě mechanické paže. Tento dům byl zničen Slamákama po tom, co jim Franky ukradl peníze, ale po incidentu v Enies Lobby začala Franky Family dům opravovat.

franky house

Galley-La

Základna společnosti Galley-La je vlastně velké sídlo, ve kterém žije Iceburg. Je to největší dům ve městě a je velmi dobře chráněn. Zde došlo k prvnímu střetu CP9 se Slamáky, které lehce porazili, protože nebyli připraveni bojovat.

water 7 water 7
První budova vedení Galley-La / Druhá budova velení Galley-La

Ostrov šrotu

Umělý ostrov, který se skládá ze stovek ztroskotaných nebo vyřazených lodí a šrotu. Později se zde stavěla loď Thousand Sunny.

Jídlo

Jídlo se zde nazývalo se spojením Mizu Mizu, více informací najdete ZDE.

Skupiny

  • Franky Family
  • Galley-La
  • Cipher Pol

Zvířata

  • Yagara
  • Královský býk
  • Rabuka

Známí obyvatelé

tom kokoro chimney gonbe yokozuna blueno franky zambai mozu kiwi sodoma gomora kyukyu bushon stevie iceburg paulie rob lucci kaku kalifa

Historie

Water 7 se pomalu, ale jistě potápí. Aktuální skupiny domů jsou postaveny o patro výše nad domy, které byly postaveny několika desítkami let. Původně bylo Water 7 postaveno na zemi a loďařská část byla mimo město. Jak plynul čas a zvedala se voda, tak začali lidé stavět domy v horních částech staveb. Před generacemi zde byla postavena starověká zbraň Pluton, kterou později převezli do Alabasty, plány však zůstali stále zde.

Loďař Tom zde postavil i legendární loď Oro Jackson, se kterou se plavil Gol D. Roger. Před 22 lety město neprožívalo své nejlepší dny, piráti drancovali obchodní lodě, na kterých bylo město závislé. Tom, kterého odsoudili k smrti, měl ale nápad na záchranu města, díky čemu se mu trest posunul. Tom chtěl spojit St. Poplar, San Faldo i Enies Lobby s Water 7 pomocí Mořského vlaku.

Další informace naleznete zde:

Water Penies
Water 7 arc / Post-Enies Lobby arc

Zajímavosti

  • Liguria Plaza, místo které zmínila Kalifa je stejné jako region v Itálii.
  • Architektura města byla inspirována městem Benátky, které je proslulé svými vodními cestami, domy nad vodou nebo památkami. Masky, které jsme mohli vidět v seriálu se také nosí během období oslav v Benátkách.
  • Jedná se o poslední ostrov v Ráji (v seriálu), který má magnetický náboj.
  • Je to první místo, které Slamáci navštívili dvakrát. Druhým místem je souostroví Sabaody.

Komentáře

#2684 Kirratu, 9. 2. 2016, 16:56:09 Odpovědět

dakujem pekne citanie tieto clany su supeeeeeeer :)

#2683 samchissk, 9. 2. 2016, 14:34:59 Odpovědět

Dakujem za článok , Moj 3. najoblúbenejší arc :D

Hakuhódžó no senši