Rybácký ostrov

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

fishman
Poprvé viděno: Kapitola 607 / Epizoda 526
Oblast: Grand Line (pod Red Line)
Typ: Podvodní ostrov
Populace: 5,000,000 obyvatel (před deseti lety)

Rybácký ostrov je ostrov, který se nachází na dně Grand Line, přímo pod Red Line. Na tomto ostrově žijí rybáci a mořské panny. Tento ostrov je vstupní brána do Nového Světa pro ty, kteří nedostali povolení od vlády.

fishman

Obecně

Na tomto ostrově sídlí Království Ryugu, které spadá pod Světovou Vládu. Přesto je ostrov pod ochranou pirátů. Nejprve byl pod ochranou Bělovouse a teď ho chrání Big Mom. Kolem ostrova se nachází obrovská bublina, která umožňuje lidem na ostrově dýchat. Celý ostrov osvětlují kořeny vzácného stromu, který se nazývá Eva. Nad ostrovem se nachází jedna menší bublina, ve které je vybudován Ryugu palác. Na ostrově žijí dva typy mořských lidí: rybáci a mořské panny (v případě mužů mořští kluci). Tito lidé spolu žijí v míru a někdy se také kříží, ale jejich dítě je buď rybák, nebo mořská panna, takže kříženci nevznikají.

Cestu na Rybácký ostrov přežije pouze 30% lodí, což znamená, že cesta sem je celkem složitá. Je to také jedno z málo míst, kam mohou Tenryubito povolat admirála Mariny jak se jim zlíbí, ačkoli pro něj to není snadná úloha.

fishman
Mapa Rybáckého ostrova

Shrnutí:

 • Název království: Ryugu
 • Současný král: Neptune
 • Důležité postavy: Otohime (bývalá královna), Fukaboshi – Ryuboshi – Manboshi (princové), Shirahoshi (princezna), Levicový a pravicový ministr, Fisher Tiger (bývalý pirát), Jinbe (pirát, bývalý Shichibukai)
 • Spolupráce: Big Mom (dříve Bělovous), Světová Vláda
 • Poneglyph: Ano
 • Populace: Okolo 5 milionů

Krajina

Rybácký ostrov je podvodním ostrovem, který se nachází 10,000 m pod hladinou. Dá se říct, že je v obří díře, na dně hlubokého příkopu. Samotný ostrov je v dvouvrstvé bublině a Ryugu palác má svou bublinu. Ostrov je osvětlen díky kořenům stromu Eva.

fishman fishman
Vchod po Red Line / Korálové sídlo

I. Ryugu palác

„Dračí císařský palác“ (doslovně přeloženo) je stavba, která se nachází v malé bublině nad ostrovem. V tomto paláci žijí členové královské rodiny – král Neptun, princové Fukaboshi, Ryuboshi, Manboshi a princezna Shirahoshi. Poprvé jsme ho mohli vidět v kapitole 612 (epizoda 531).

ryugu

Kolem paláce je několik vrstev bubliny a jediným vstupem je koridor. Bublina je neproniknutelná, ačkoli věci vržené Vander Deckenem IX jsou schopny ji prorazit. Princezna Shirahoshi žije ve věži, která je na severovýchodní straně hradu, původně zde byla zbrojnice. Je zde také věž, kde se vězní zločinci jako New Fishman piráti nebo Vander Decken.

Ryugu palác je odkaz na Ryūgū-jō, což je podmořský palác z japonské legendy Urashima Tarō. Ve fillerovém arcu Ocean's Dream se objevila lokace se stejným názvem.

II. Zátoka mořských panen

Zátoka, v níž žije většina mořských panen. Je zde velká korálová stavba a kolej, kde bydlí zaměstnanci Mermaid Cafe (Kavárna mořských panen).

fishman

III. Coral Hill

Přístavní město ostrova, ve kterém se nachází kavárna Madam Shyarly. V této kavárně pracuje Keimi a jiné mořské panny. Obvykle se jedná o mladé, atraktivní mořské panny, jejichž půvab a krása má přilákat zákazníky. V kavárně si můžeme koupit dort, mořské plody, crème brûlée s mořskými řasami, koláč nebo suflé z mořských řas, maso z korýšů, mušle, sendviče nebo pizzu se škeblemi shijimi.

Kavárna je zřejmě dost populární, protože jeden člen z Gyrovi posádky o ní snil. Po příchodu byl neuvěřitelně zklamaný kvůli nebezpečí, které zde hrozilo. To bylo způsobeno jednáním Hodyho Jonese, když byl ale poražen, zákazníkům nic nehrozilo. Interiér byl viděn na obálce kapitoly 724, svou premiéru měla kavárna v kapitole 610 (epizoda 529).

IV. Továrna na sladkosti

Továrna na sladkosti je na ostrově relativně krátkou dobu, byla postavena po smrti Bělovouse, který tento ostrov chránil. Novým ochráncem ostrova je další Yonko – Big Mom, která tuto továrnu nechala postavit, aby cukroví, které zde vyrobí, sloužilo jako určitá forma daně za ochranu ostrova. Cukroví se musí vyvážet jednou do měsíce a je tak dobré, že i Luffymu chutnalo více jak maso. Továrna se nachází na severozápadní straně ostrova a skládá se z několika budov, ale není jasné, zda tvoří celou část města. Hlavní budova je oválná, se čtyřmi sloupy a stylem trochu připomíná koloseum. Střechu tvoří kopule s věžičkou. V horní části je umístěna Jolly Roger Big Mom.

fishman fishman
Budovy / Logo Big Mom

Bonbóny, které se tady vyrábějí jsou relativně velké, člověk ho tak akorát schová do dlaně. Továrna je vybavena moderními stroji, aby se zajistila dostatečná kvalita cukroví. Daruma se jednou prokousal skrz zeď jedné budovy, aby ho přestaly bolet zuby. Škody, které napáchal vedly ke zhroucení budovy a její oprava trvala dva týdny.

V. Gyoverly Hills

Jedná se o jedno z nejbohatších měst na Rybáckém ostrově. Pappug si může zdejší bydlení dovolit, protože je dostatečně bohatý a slavný díky návrhům oblečení značky Criminal. Jeho dům vypadá z dálky jako velká mušle, v prvním patře prodává své oblečení. Zdá se, že oblečení je velmi drahé, podle prodavače je 10 tisíc belly pod polovinou původní ceny. Keimi sem obvykle jde za Pappugem, aby mu přinesla škeble. Zajímavostí je, že název „Gyoverly Hills“ je odvozen z japonského slova pro rybu „gyo“ a Beverly Hills. Poprvé je možno jej vidět v kapitole 611 (epizoda 530).

crimin

VI. Gyoncorde Plaza

Gyoncorde plaza je náměstí, které se nachází v srdci ostrova. Místo je slavné díky historickým událostem – projevy Otohime, Hody zde chtěl popravit krále nebo události během arcu. Pro zajímavost – název „Gyoncorde Plaza“ je odvozen z japonského slova pro rybu „gyo“ a Concorde Plaza.

plaza

VII. Mořský les

Mořský les se nachází severozápadně od Rybáckého ostrova a je známý jako „Lodní hřbitov“. Je zde spousta korálů díky tomu, že sem proudí velké množství světla ze stromu Eva. Místo je plné všemi druhy mořských živočichů. Je zde také mnoho vraků lodí, což je důvodem ke vzniku onoho aliasu. Thousand Sunny se zde ocitala, když Slamáci připluli na ostrov. Robin zde našla Poneglyph, který hovoří o tajemném muži se jménem Joy Boy. Nyní je zde i loď Noah.

fishman fishman
Jinbe sedí u krypty / Mořský les v manze

Na kopci je také hřbitov, nachází se zde standardní hroby i hrob (krypta) bývalé královny Otohime. Luffy se zde setkal po dvou letech s Jinbeem. Díky Luffymu mohla hrob své matky navštívit i Shirahoshi. Mořský les může být odkazem na japonský les Aokigahara, známý jako „Moře stromů“ nebo také „Les sebevrahů“. Místo není jen oblíbenou turistickou destinací, ale i místem, kde se stalo mnoho sebevražd.

VIII. Rybácká čtvrť

Jedna z „nejtvrdších“ částí byla součástí království Ryugu. Dříve zde byl ústav pro osiřelé děti, ale později sem přicházeli vyhnaní rybáci. Fisher Tiger se prohlásil za místního šéfa a se svými kolegy začali místo chránit. V okolí je obrovská archa, která čeká stovky let na svůj osud. Loď opustila čtvrť, když ji Decken zaměřil na Shirahoshi. Po bitvě v Rybáckém ostrově byla čtvrť oficiálně uzavřena králem Neptunem.

fishman

IX. Rybácké dojo

Zde se vyučuje rybácké karate. Hatchan uvedl, že dojo je chloubou Rybáckého ostrova.

Další místa:

 • Johnův obchod s cukrovím
 • Zasedací místnost rybáků (jihozápadní část ostrova)
 • Mořský obchodní dům (západní část)
 • Město Water Wheel (severní část)
 • Pláž mořských panen
 • Nádrž na vzduch

Kultura

Říká se, že Rybácký ostrov je „podvodní ráj“. Do tohoto ráje se dá dostat pouze lodí, která je potažena speciálním povlakem z pryskyřice. Všechny lodě, které sem plují musí projít kontrolou.

Samotný ostrov je rozdělen na části, kde žijí různé skupiny mořských bytostí. Merfolkové žijí v jedné části ostrova, rybáci v další a v jiné zas žijí nejbohatší členové tamní společnosti. Bohatí bydlí zpravidla ve vyšších patrech budov, protože je tam větší světlo, zatímco chudí žijí spíše v nižších, tmavších místech. Na ostrově je mnoho populárních zařízení, včetně Mermaid Cafe.

fishman
Shyarlynina věhlasná kavárna

Mezi-druhové manželství rybáka s merfolkem je povoleno. Nicméně darování krve mezi lidmi, merfolky a rybáky je zakázáno již od dávných dob. Na Ostrově rybáků jsou dvě osoby známé jako hrdinové (pokud nepočítáme Luffyho, kterého lze také považovat za hrdinu) – Bělovous a Fisher Tiger. Bělovous vzal ostrov pod svou ochranu a tím zabránil dalšímu zotročování rybáků a únosu dětí nebo mořských panen. Fisher Tiger proslul osvobozením mnoha otroků v Mariejois. I po jejich smrti k nim obyvatelé vzhlížejí.

Krátká historie

Rybácký ostrov vznikl na místě, které je jako jediné osvětlováno slunečními paprsky (díky stromu Eva). Během „Prázdného století“ byl uzavřen slib mezi mužem se jménem Joy Boy (člověk z povrchu) a ostrovem o použití legendární zbraně. Tato zbraň mohla svolávat a kontrolovat mořské krále. Joy Boy však nemohl slib dokončit, a proto zanechal omluvu v Poneglyphu s tím, že doufá, že jeho úkol někdo v budoucnu dokončí. Do tohoto dne bude Noah střežen Rybáckým ostrovem.

Po začátku „éry pirátů“ byl ostrov častou zastávkou pirátů, kteří byli následně pronásledováni Marinou. Obyvatelé ostrova byli unášeni a následně prodáni jako otroci, tento problém vyřešil Bělovous, když prohlásil, že ostrov je pod jeho ochranou.

Před 10 lety se snažila královna Otohime přimět všechny rybáky, aby podepsali petici uzavírající mír mezi lidmi a rybáky. Její proslovy a vystoupení však neměly velkou podporu a vztahy mezi lidmi a rybáky se pouze zhoršovaly. Neméně k tomu přispěl i Fisher Tiger, který osvobodil hodně otroků, ale později ho Marina zabila (zemřel na následky zranění a nechtěl lidskou krev). Jeden z tenryubito se vydal na ostrov, aby si vzal zpátky osvobozené otroky, Otohime ho zachránila před ostatními obyvateli a nechala ho utéct. Nikdo nechápal proč to dělá, ale později zjistili, že mír s lidmi je důležitý a Otohime tak měla mnoho zastánců. Když už měli dost podpisů k ustanovení míru, někdo zapálil dům s peticemi a zabil Otohime. Později se zjistilo, že za vším stojí Hody Jones,

Další informace naleznete v článku​ zde:

Fishman

Zajímavosti

 • Během flashbacku Otohime odhalila populaci na Rybáckém ostrově, což bylo 5 mil. obyvatel.

Komentáře

#2921 Kirratu, 25. 3. 2016, 12:11:17 Odpovědět

velmi pekny clanok :)

#2889 Pein44, 21. 3. 2016, 23:48:18 Odpovědět

5 mil pekne to je ako Slovensko tie ostrovy sa len zdajú malé

#2890 scorpio11550, 22. 3. 2016, 17:15:57 Odpovědět

Well, uvedom si že v Japonsku kde má len Tokio 13 mega obyvateľov vnímajú tie čísla trochu inak. Pre nich to bude veľké mesto a nie štát

#2888 scorpio11550, 21. 3. 2016, 16:11:23 Odpovědět

Len chcem povedať že toto s tým admirálom je tu blbosť, že jedno z mála miest. Oni ho pravdepodobne môžu zavolať všade ale tu kým niekto príde tak sú mŕtvy. Inak klobúk dole takto dlhý článok.

#1554 Perona-Chan, 10. 10. 2015, 17:38:44 Odpovědět

Je veľmi zaujímavé a aj zostavené a tie vodné cesty pre morské panny tiež a obchody podľa Nami predražené

Hakuhódžó no senši