Ostrov Drum

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

Poprvé viděno: Kapitola 132 / Epizoda 79
Oblast: První polovina Grand Line
Typ: Zimní ostrov
Populace: Neznámo

Ostrov Drum je zimní ostrov v Grand Line. Na tomto ostrově se narodil člen posádky Slamáků – Tony Tony Chopper. Nacházelo se zde Království Drum, které je nyní přejmenováno na Království Sakura a v jeho čele stojí Dalton.

drum

Místa

  • Bighorn: Město, které se nachází nedaleko pobřeží. Je postaveno blízko Drum Rockies.
bighorn
  • Drum Rockies: Jediné pohoří ostrova, které se rozprostírá na velké části ostrova. Prostřední hora tohoto pohoří je zároveň nejvyšší a nachází se na ní Drumský hrad.
  • Drumský hrad: Obrovský hrad, který se nachází na vrcholu nejvyšší hory Drum Rockies.
drum
  • Cocoa Weed, Gyasta a Robelle: Vesnice, které se nacházejí na ostrově Drum.
drum
  • Lanovka: Spojuje Drumský hrad s ostatními vesnicemi.

Známí občané

dalton tony tony chopper kureha hiluluk negikuma stool tamachibi wapol chess kuromarimo robson

Historie

Před několika lety království vládl král Wapol. Tento král založil skupinu dvaceti nejlepších doktorů ostrova a pouze oni mohli ošetřovat lidí. Tato skupina se jmenovala Isshi-20. Jednoho dne členové Isshi-20 onemocněli, a proto byl doktor jménem Hiluluk požádán o pomoc. Tento Hiluluk byl muž, který našel Tony Tony Choppera, dal mu jméno a stal se jeho přítelem. Ukázalo se, že Isshi-20 jsou zdraví a Wapol rozšířil klamnou informaci, aby se Hiluluka zbavil. Takto ho nalákal do pasti, kde na něj čekalo wapolovo vojsko. Po Hilulukové smrti se Choppera ujala Hilulukova kamarádka Kureha.

O něco později na ostrov zaútočil Černovous. Wapol před ním utekl spolu s Isshi-20. Obyvatelé ostrova byli rádi, že se zbavili tyrana, dokud se Wapol nevrátil. V té době však přišli na ostrov Slamáci, Luffy porazil Wapola a nabídl Chopperovi místo ve své posádce, které přijal. Ještě před příchodem Slamáků, na ostrov přišel Portgas D. Ace, který hledal Černovouse. Když ho však nenašel, zanechal Luffymu zprávu, že se s ním chce o deset dní setkat ve městě Nanohana.

Více informací najdete zde:

Drum

Zajímavosti

  • První dva uživatelé (v seriálu) ďáblova ovoce typu zoan pochází z tohoto ostrova.
  • V současné době používá království Sakura na své vlajce Jolly Roger Hiluluka (pirátský symbol s lístky sakury), což bylo vidět v jednom mini-arcu.
drum

Komentáře

#2635 samchissk, 1. 2. 2016, 11:01:36 Odpovědět

Tie Hilulukove slová pred smrtou D: to ma strašne rozplakalo aj celý chopperov príbeh.

Hakuhódžó no senši