Ostrov Dawn

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

Poprvé viděno: Kapitola 1 / Epizoda 4
Oblast: East Blue
Typ: Jarní ostrov
Populace: Neznámo

Ostrov Dawn je ostrov v East Blue, na kterém stojí Království Goa. Tento ostrov je rodištěm Monkey D. Luffyho a domovem Monkey D. Dragona, než se vydal na moře. Stejně tak to byl domov Portgase D. Ace (po smrti jeho matky), Saba a jeho rodiny.

dawn

Geografie

Na ostrově se nachází nízká hora, několik vesnic, smetiště a les na jeho okraji. Většinou se jedná o venkovské farmářské půdy. Není známo, kolik je zde vesnic, ani počet obyvatel. Celý ostrov vlastní Království Goa.

Království Goa

goa Království se poprvé objevilo ve flashbacku. Znakem království je sedmikráska a tři peříčka. Mnoho šlechticů ho nosí a stejně tak ho můžeme vidět na policejních kloboucích. Stylizovaná forma je také zobrazena na královském paláci.

Známí občané

Šlechta

ahho desunen 9 ahho zurako outlook 3 sabo stelly

Obyvatelé vesnice Foosha

chiken gyoru makino monstar woop slap
 • Dřívější
benn beckmen lucky roo garp luffy shanks yasopp

Rodina Dadan

dadan dogra magra luffy ace sabo

Místa

 • Vesnice Foosha: Vesnice, v níž se Monkey D. Luffy narodil a později setkal s pirátem Shanksem. Starostou této vesnice je Wood Slap a Luffyho kamarádka Makino vlastní v této vesnici bar.
 • Mt. Colubo: Mt. Colubo je hora nacházející se za vesnicí Foosha. V této hoře sídlí množství banditů, mezi něž patří i Curly Dadan, která se starala o Luffyho a Acea. Luffy a Ace zde prožili část svého života a společně trénovali, aby se stali silnějšími.
 • „Midway Forest“: Les, který se nachází mezi Šedým Terminalem a Mt. Colubo.
 • Šedý terminál: Obrovské smetiště za branami města Goa. Šlechtici z města se jednoho dne však rozhodli Terminal zničit, proto ho kompletně spálili. Na tomto smetišti žilo množství chudých lidí, mezi které patřil i Sabo, který žil na smetišti, dokud se neskamarádil s Luffym a Acem.
 • Město Goa: Hlavní město království Goa. Skládá mimo jiné z těchto částí: Obrovská brána (spojující smetiště a kraj města), okolí města, centrum a královský palác (kde přebývá král) a jeho okolí (zde bydlí šlechta)..

goa
Centrum města

Historie

Před dvaadvaceti lety Monkey D. Garp přivedl Portgase D. Ace na tento ostrov a svěřil ho do péče banditky Curly Dadan. Tři roky na to se na ostrově narodil Monkey D. Luffy, a když mu bylo šest, setkal se s Shanksem a jeho posádkou, která ho inspirovala k tomu, aby se stal pirátem. O něco později Garp Luffyho svěřil do péče Dadan, kde se Luffy setkal s Acem. Tito dva se stali bratři a sedm let na to se Ace vydal do světa, Luffy udělal to samé po dalších třech letech

Divočina

V okolí vesnic se pohybují krávy. Mt. Colubo je však domovem pro nebezpečná velká zvířata – tygry, medvědy, aligátory, hady nebo supi. Trojice bratrů (Luffy, Ace, Sabo) často tyto zvířata lovila, aby trénovala nebo pro jídlo. Někdy však svou sílu přecenili a byli zraněni.

Zajímavosti

 • I když nebylo odhaleno jméno (do kapitoly 584), království Goa, bylo první, které se v sérii objevilo s tím, že vesnice Foosha je součástí tohoto království.
 • Loguetown bylo začátkem pro cestu Golda Rogera, zatímco Dawn bylo začátkem luffyho cesty. Vztah je mezitím takový, že „logue“ odkazuje na prolog (začátek příběhu) a epilog (konec příběhu), zatímco „dawn“ („svítání“) tradičně odkazuje na konec předešlého dne a začátek nového.
 • Jméno ostrova může také odkazovat na Romance Dawn.
 • Dragon se při návštěvě Gray Terminalu zmínil o království jako o „miniaturním plánu pro budoucnost světa“. Také připustil, že se narodil v království Goa.
 • Goa je také stát v Indii.
 • Většina šlechticů je ošklivá, pravděpodobně proto, aby byly podrženy jejich osobnosti a celkový charakter.
 • Podle Luffyho a Saba je království podobné Dressrose. V obou zemích je extrémní rozdíl mezi šlechtou a obyčejnými diskriminovaný­mi lidmi.

Komentáře

#3532 Atoki, 24. 5. 2016, 21:27:28 Odpovědět

Doufám že tohle město bude i v příštích dílech :)

Hakuhódžó no senši