North Blue

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

north blue
Poprvé viděno: Kapitola 56 / Epizoda 25
Typ: Oceán
Populace: Neznámo

North Blue je oceán ve světě One Piece. Stejně jako jeho sesterské oceány, i North Blue se skládá výhradně z oceánu, na kterém se nachází několik ostrovů. Na severu, západě a východě jeho hranici tvoří Red Line, zatímco na jihu jeho hranici tvoří Grand Line. O tomto oceánu stále nejsou žádné bližší informace, no je známo, že se v tomto oceánu narodili známí piráti jako například Sanji, Trafalgar Law, Basil Hawkins, X Drake, někteří členové Bellamyho pirátů nebo Donquixoteho pirátů a před čtyřmi sty lety byl tento oceán domovem známého mořeplavce Montblanca Nolanda.

Historické informace

I. Lhář Noland

Jeden z nejznámějších příběhů North Blue je příběh Montblanca Nolanda, průzkumníka z Lvneel. Před 400 lety započal svou cestu na Grand Line a poté navštívil mnoho míst, od Vira až po Jaya. Po svém návratu všem řekl o jeho cestě na ostrov Jaya a o tom, jak viděl Zlaté město.

Král Lvneel se doslechl o Zlatém městě a chtěl po Nolandovi, aby ho tam zavedl. Noland ho zavedl na ostrov Jaya, kde žádné zlato nebylo, a tak byl Noland po návratu popraven. Jeho poslední slova zněla: „Takhle to je! Zlaté město se muselo potopit do moře!“

north blue

Tento příběh se zveřejňuje jako pohádka, aby ji rodiče použili jako příklad pro děti, aby nelhali, jinak skončí jako Noland. Lidé jako Sanji nebo Bellamy, kteří se narodili v North Blue, tuto pohádku četli jako malé děti.

Poznámka: Tento příběh vyplývá z neúplných historických událostí, část pravdivého příběhu můžete nalézt zde nebo zde.

II. Pád Celestiálských Draků

north blue Před 33 lety se Homing, člen Tenryubito (alias Celestiálští Draci) rozhodl, že se vzdá svého „titulu“ a bude žít s obyčejnými lidmi v North Blue. Homing vzal svou rodinu a přestěhoval se tedy do vesnice, aby se začlenil. Když občané zjistili, že dříve patřili mezi Tenryubito, začali je pronásledovat a chtěli je zabít. Rodina žila v bídě a na útěku před rozhněvanými občany. Později Doflamingo svého otce zabil a po neúspěšném návratu do Mariejois se vrátil do North Blue, kde se zrodila jeho „nová rodina“.

III. Bílé město

Před šestnácti lety byla země známá jako Flevance proslulá svým bílým olovem. Byl to výborný materiál, který zemi proslavil a hojně se z něj vyrábělo, proto dostala Flevance přezdívku „Bílé město“. Nicméně sto let před tímto obdobím, kdy obchod jen rostl, zjistila Světová Vláda, že je bílé olovo jedovaté. Aby si zachovala svůj zdroj peněz, nepustila tuto informaci mezi veřejnost.

north blue Jed z tohoto minerálu se hromadil v těle a po generace způsoboval kratší délku života. Po nějaké době se objevili účinky jedu viditelně na těle a byli označeny za nemoc. Sousední země si ji pletli s nakažlivou chorobou a bílé město bylo zavřeno do karantény. Město bylo později zničeno, jediným přeživším byl Trafalgar D. Water Law, který se později přidal k Doquixotovým pirátům, aby se mohl mstít.

Lokace

Některé postavy z North Blue

basil hawkins bellamy diamante diez barrels lami montblanc cricket montblanc noland pica rivers sanji sarkies trfalgar d water law trebol vergo wellington x drake

Komentáře

#2599 Franky, 16. 1. 2016, 19:36:24 Odpovědět

Po svém návrat všem řekl o jeho cestě na ostrov
Král Lvneel se o doslech o Zlatém
Nicméně sto let před tímto období, kdy obchod jen rostl,

Pohoda ..len treba to lepsie prekontrolovat :P

#2600 Dvori66, 16. 1. 2016, 19:59:33 Odpovědět

Opraveno

#2598 Pein44, 16. 1. 2016, 15:09:03 Odpovědět

super dúfam že bude aj článok o Red Line

Hakuhódžó no senši