East Blue

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Tommy

Poprvé viděno: Kapitola 1 / Epizoda 1
Typ: Oceán
Populace: Neznámo
east blue

East Blue je oceán ve světe One Piece. Stejně jako jeho sesterské oceány, i East Blue se skládá výhradně z oceánu, na kterém se nachází několik ostrovů. Na severu, západě a východě tvoří jeho hranici Red Line, zatímco na jihu jeho hranici tvoří Grand Line. Tento oceán je považován za „nejslabší“, protože se v něm rodí nejslabší piráti. Dokonale nám to předvedl Dracule Mihawk, když dokázal sám sundat lodě Dona Kriega (až na vlajkovou, která mu stačila zmizet, ačkoli ji později dohnal), což byla flotila, která se považovala za nejsilnější v East Blue. Přesto se však v tomto oceánu narodili jedni z nejnebezpeč­nějších mužů současnosti, jako například Monkey D. Luffy, Roronoa Zoro nebo Monkey D. Dragon. V tomto oceánu se také narodil „Pirátský král“ Gold Roger.

Historické události

I. Narození a smrt „Pirátského Krále“

Loguetown, město v East Blue poblíž Grand Line bylo rodištěm „Pirátského Krále“ Gol D. Rogera. Před 24. lety se stalo zároveň místem, kde byl Roger popraven. Zde byly vyřčeny jeho poslední slova, která odstartovala éru pirátů.

Město je zastávkou pro piráty mířící do Grand Line, směrem k majáku a hoře Opaku (Reverse Mountain). Stopku jim vystavil Smoker, kterého sem poslala Marina. To však netrvalo dlouho, protože po setkání se Slamáky toto místo opustil ve snaze, že je později dopadne.

II. Invaze rybáků

Osm let před začátkem série dorazil Arlong se svou posádkou z Grand Line. Chtěl dobýt všechna čtyři moře a začal tím „nejslabším“ – East Blue. Jeho prvním cílem byl ostrov Conomi, kde bydlela Nami ve vesnici Cocoyashi. Jejich plány byly však zmařeny, když Arlonga porazil Luffy a tak získal pověst nejsilnějšího piráta (svého času) v East Blue.

Lokace

Některé postavy z East Blue

alvida bartolomeo bluejam buchi buggy cabaji coby don krieg fullbody gambia gin gold roger helmeppo jango kuro mohji monkey d dragon monkey d garp monkey d luffy morgan nami pearl porchemy zoro sabo sham smoker tashigi usopp yasopp

Zajímavosti

  • East Blue je považováno za „nejslabší“ z více důvodů, jedním z nich je, že průměrná odměna pirátů v této oblasti je jen 3,000,000 belly. Jakákoli odměna, přesahující více než 10,000,000 belly už je působivá.
  • Nejnebezpečnější známý pirát (než se objevil Luffy) byl rybák Arlong s jeho odměnou 20,000,000 belly (nicméně jeho odměna byla snížena kvůli úplatkům).
  • Flotila Dona Kriega byla považována za největší flotilu v East Blue.
  • Roronoa Zoro byl nejlépe hodnoceným šermířem v East Blue.
  • Před vstupem na Grand Line se Luffy stal nejhledanějším mužem v East Blue poté, co porazil Arlonga. Pak měl odměnu větší o 10,000,000 belly než sám Arlong.
  • Loguetown je jméno, které vzniklo složením „logu“ (což odkazuje na epilog a prolog, což je začátek a konec příběhu) a „town“ (město). Jméno tak může znamenat „začátek a konec“.
  • East Blue bylo zméněno i ve filmu One Piece: Strong World, kde byli obyvatelé East Blue (v sérii) obyvateli Little East Blue.
  • Shiki, známý pirát z „Rogerovy éry“, obzvlášť chová zášť vůči East Blue. Pochází odtud dvě postavy, které ho porazili (Roger, Luffy).

Více informací naleznete zde:

Saga

Komentáře

#2589 mugiwara, 11. 1. 2016, 6:22:45 Odpovědět

#2583 vliket, 9. 1. 2016, 19:07:10 Odpovědět

Hakuhódžó no senši