Calm Belt

Kategorie » Svět OP » Lokace

Autor: Dvori66

Poprvé viděno: Kapitola 101 / Epizoda 54
Typ: Oceánská oblast
Populace: Neznámo

Calm Belts (Klidný pás) jsou dvě oblasti – pásy vody, které se nachází po každé straně Grand Line, na severu a jihu. Jak již název napovídá, jedná se o klidné vody, kde téměř nikdy nejsou mořské proudy nebo vítr, což je také důvod výskytu mořských králů.

klidný pás

Pro mnoho pirátů, kteří se snaží dostat do Grand Line, je to velká překážka. I Slamáci se setkali s mořskými králi, když se objevili na hlavě jednoho z nich. Nicméně mořští králové se až na výjimky drží v Klidném Pásu a dále nikoho nepronásledují. Bylo potvrzeno, že Marina využívá obložení spodku lodí z mořského kamene, aby se nenápadně plavili přes Klidný pás.

Yorki, kapitán Rumbarových pirátů, chtěl opustit Grand Line přes Calm Belt poté, co část jeho posádky smrtelně onemocněla. Jeho osud je neznámý, přesto se říká, že Calm Belt nikdy neopustil.

Místa

Amazon Lily

Amazon Lily je jedno z mála obydlených míst v Klidném Pásu. Jejich přirozená ochrana v podobě mořských králů byla snížena v důsledku příchodu Mariny. Na tomto ostrově žije kmen Kuja.

Rusukaina

Rusukaina se nachází severozápadně od Amazon Lily. Luffy zde trénoval během timeskipu.

Impel Down

Vězení leží uprostřed Klidného Pásu, a proto je velmi obtížné se odsud dostat, i když Shikimu nebo Luffymu se to povedlo.

Komentáře

Hakuhódžó no senši