Světová Vláda

Kategorie » Svět OP » Skupiny

Autor: Retghar

Vláda Světová vláda je politická organizaci zahrnující většinu světa a je vedená Gorosei. Byla založena před 800 lety. Mariňáci slouží jako její hlavní vojenská organizace, vedená Vrchním Admirálem, zatímco Cipher Pol operují tajně skrz sabotáže, průzkum, špionáž a vraždy. Jejich největším nepřítelem je revolucionářská armáda. Vrchní velitel dohlíží na Mariňáky, jednotky CP a Schichibukaie, také je druhý ve velení hned pod Gorosei. Impel Down slouží jako vládní vězení s nejvyšší ostrahou. Celkově je Světová vláda jako hlavní nepřítel ve One Piece vykreslená jako zkorumpovaná společnost nelítostně prosazující jejich absolutní spravedlnost. Navíc celý obraz dokresluje chování světové šlechty.

O Světové vládě

Podívejte se na ten symbol piráti!!! Představuje spojenectví přes 170 zemí… Ve čtyřech mořích a Grand Line…!!! Toto je svět!!!

Spandamova řeč o tom co je světová vláda

Ke světové vládě je přidruženo zhruba 170 zemí z celého světa. Členské země získají samostatnost a mohou si řídit vlastní vnitřní záležitosti (vláda někdy zasáhne), ale musí spolupracovat se Světovou vládou v rámci mezinárodních vztahů. Jejich politické ideály jsou neznámé a vše co dělají je bráno jako správné. Ne všichni ovšem souhlasí s jejich ideály, jako například Dragon, který je proti nim. Prosazují absolutní spravedlnost a sídli ve svaté zemi Mariejois. Světová vláda je řízená Gorosei, nejvyšší autoritou na světě. Závisí na Mariňácích a Schichibukaích, jako protiváze k Yonko.

Světová vláda se snaží udržovat všude ve světě pořádek, aby byl bezpečný pro blaho všech. Používají Mariňáky k pronásledování zločinců, co ubližují nevinným a chrání všechny členské země světa. Světová vláda je největší politickou mocí s právem vykonat jakoukoliv politickou akcí bez otázek nebo opozice.

Nicméně realita je většině lidí (a i spoustě vůdcům) neznámá a akce Světové vlády jsou tajné a zkorumpované. Když jsou v příběhu ukázáni tak většinou zatajují pravdu nebo ignorují práva lidí. Navíc spousta členů využívá své pravomoce pro své vlastní účely. Jednotlivci, co se stanou hrozbou pro vládu, jsou stíhání a všichni co jsou s nimi, taky pocítí hněv světové vlády. Například Nico Robin prožila celý život na útěku před Světovou vládou a každý, s kterým se setkala, jí zradil, kvůli odměně na její hlavu nebo se sami stali nepřáteli Světové vlády a Mariňáků. I když někteří lidé přemýšlí o motivech Světové vlády, tak většina veřejnosti jim a informacím od nich věří.

Schopnost světové vlády uvolnit informace o komkoliv většinou potlačuje pravdu, pozměňuje nebo ji ignoruje úplně. Všechny země ukrývající kriminálníky riskují, že si jich všimne světová vláda a v nejhorším případě budou kompletně zničeni. Nejdůležitější role je zajišťování světové stability a ta vysoce převažuje nad jejich korupcí. Spojili se se sedmi mocnými piráty a výměnou za to, jim byli odpuštěny předchozí zločiny, ale mají povoleno páchat zločiny v zájmu udržení síly a hodnosti. Sengoku byl informován o útěku spousty zločinců z Lvl6 v Impel Down, jen aby mu Světová vláda nařídila skrýt důležité informace, aby normální lidé nezjistili, jak moc nebezpeční zločinci se dostali na svobodu.

Většina světové vlády je paranoidní, když se ukazuje, jak velmi opatrně dělí sílu. Nicméně může být tato paranoia využívána, jako například Spandamem když manipuloval s Gorosei. Podle Wapola změna vlády na ostrovu Drum naštvala vládu, ale nebylo vidět, že by provedla nějaké kroky proti tomu.

Světová vláda může být popsána jako totalitní do určité míry, když dělají cokoliv, aby se udrželi u moci, což zahrnuje likvidaci jakékoliv opozice, která by je mohla ohrozit.

Známí Členové

Gorosei

Gorosei Gorosei Gorosei Gorosei Gorosei

Tenryuubito

Roswald Charloss Shalulia Jalmack Mjosgard Otec Mjosgarda Saru

Bývalí Tenryuubito

Doflamingo Rosinante Homing Matka Doflaminga

Zaměstnanci

Kong Corgi Vládní zaměstnanec

Kultura

Světová vláda má náboženský a svatý nádech. Mariejois je nazývaná svatá země a místo kde přebývají Gorosei jako svatyně. Světová šlechta má před svým jménem přízvisko „svatý/svatá“, s tím že když jim normální člověk odporuje, tak je to bráno jako hřích. Impel Down je zase postaveno na představě Dantova pekla v jeho Božské Komedii.

Minulost

Prázdné století

Vláda Před 800 lety byla vytvořena aliance 20 království. V alianci byly i rodiny Donquixote a Nefertari. Během prázdného století bojovali s Velkým královstvím a svrhli jej. Proč nebo jak svrhli Velké království, zůstává tajemstvím. Poté byl zakázán jakýkoliv výzkum poneglyphů a postavili své velitelství v Mariejois. Někdy v průběhu 800 let se aliance stala Světovou vládou. Dvaceti králům se říká „stvořitelé“ světa. 19 královských rodin se přestěhovala na Mariejois s výjimkou rodiny Nefertari, která zůstala ve svém království. Tenryubito (Světová šlechta), jsou přímými nástupci královských rodin z Mariejois. Díky tomu mají právo dělat si, co chtějí.

Výzkum proměny lidí na obry

Podle Lawa, vedla Světová vláda stovky let výzkum hormonů k proměně lidí na obry. Výzkum vedl Vegapunk, ovšem Caesarova idea o únosu a drogování dětí byla neetická a neakceptovatelná a tak byl projekt zrušen.

Dohoda s Fishman Islandem

Před dvěma stoletími podepsala Světová vláda dohodu s monarchií na Fishman Island v rámci zrušení mostu mezi rasami a král dostal povolení se účastnit Reverie (Světový koncil). Otroctví bylo zakázáno jako část dobré vůle Světové vlády. Nicméně i přes dohodu a zákaz otroctví obchod s otroky stále fungoval na místech jako Sabaody Archipelago a Tequila Wolf, částečně i kvůli Tenryubito.

Odhalení Bílého olova

Jak říkal Gladius, tak ještě dříve než se rozmohla těžba, tak Světová vláda a královská rodina Flevance zjistila, že bílé olovo je jedovaté, ale rozhodli se ten fakt zamlčet, kvůli zisku z těžby tohoto kovu.

Věk pirátů

V roce 1500 se nechal Pirátský král Gol D. Roger chytnout Světovou vládou a následně byl veřejně popraven. Jeho smrt odstartovala Velký věk Pirátů.

Buster Call

Vláda V roce 1502 poslala Světová vláda Buster Call na Oharu. Obvinili učence z Ohary, že chtějí obnovit Starověké zbraně. Světová vláda to použila jako výmluvu k zakrytí faktu, že učenci na Ohaře zkoumali prázdné století. Nico Robin byla jediná přeživší a nenáviděná světem, kde si všichni mysleli, že je zabila ona. Robin vyrůstala s nenávistí ke Světové vládě a odhodlaná zjistit co se stalo během prázdného století.

Lucciho mise

Před 17 lety bylo malé neznámé království obsazeno piráty. 500 královských stráží bylo drženo jako rukojmí, aby donutili krále, aby novým králem jmenoval jejich kapitána. Světová vláda poslal 13 let starého chlapce do toho království. Chlapec zabil 500 stráží za to, že ukázali slabost a následně pirátského kapitána.

Incident s bílým olovem

Před 16 lety, když svět zjistil nebezpečí bílého olova, bylo už pozdě zachránit otrávenou zemi. Všichni obyvatelé onemocněli ve stejnou dobu a začali umírat. Ostatní země, které si mylně mysleli, že otrava bílým olovem je nakažlivá nemoc, obklíčila království Flevance, aby eliminovali hrozbu a následně skoro všichni obyvatelé zemřeli. Vypadá to, že se Světová vláda nesnažila nikomu vysvětlit, že se jedná o otravu a ne o nemoc. Za pomoci Světové vlády královská rodina utekla a zanechala svůj lid umírat.

Spandamova konspirace

Před 14 lety zmanipuloval Spandam Gorosei, aby změnili názor na obnovení Starověkých zbraní a povolili mu je obnovit v rámci boje proti pirátům. Nicméně ve skutečnosti chtěl svrhnout Světovou vládu a vládnout celému světu sám.

Dragon

Před 8 lety začal Monkey D. Dragon rebelii proti světové vládě. V tu dobu se konala Reverie, aby probrala tento problém. Mezitím se stal světově nejnebezpečnějším zločincem.

Známí členové světové vlády

Na celém světě je přes 170 zemí, které jsou spojenci Světové vlády. Mají vlastní území a panovníka s vládou. Nicméně ve Světové vládě jsou si tito panovníci rovni. Nicméně všechny země nejsou stejné. Některé velké mají ve vedení krále a menší, které jsou prakticky třeba jak větší města, mají starostu.

Království

Drum Alabasta Ilusia Goa Ryugu Dressrosa

Města

Water 7

Alabasta a Dressrosa patří mezi zakládající země. Nefertari rodina se rozhodla zůstat v Alabastě. Na Dressrose nahradila rodinu Donquixote po jejím odchodu rodina Riku. Po té byla zase zabrána rodinou Donquixote, ale po událostech na Dressrose se zase vrátila rodina Riku.

Komentáře

#2983 Atoki, 29. 3. 2016, 18:06:26 Odpovědět

Strášně super článek :)!

#2409 Kiro, 4. 12. 2015, 19:28:32 Odpovědět

Děkuji za článek

#2386 godlike, 30. 11. 2015, 17:31:41 Odpovědět

Pěknej článek,ale je hrozně moc mezer no jak příběh půjde dál bude to čím dál jasnější

#2385 Kizaru, 30. 11. 2015, 17:22:49 Odpovědět

Kdo bojoval proti 20 království?

#2387 Retghar, 30. 11. 2015, 18:11:45 Odpovědět

Velké království :D ono je to trochu zmatený, protože se nevi jeho název.

#2389 Kizaru, 30. 11. 2015, 19:52:28 Odpovědět

Aha a kdo jsou, to se asi neví, co?

Hakuhódžó no senši