Piráti

Kategorie » Svět OP » Skupiny

Autor: Dvori66

slamáci
Poprvé viděno: Kapitola 1 / Epizoda 1
Vůdce: Není
Stav: Aktivní
Celková odměna: Neznámo (hodně)
Základna: Různě

Ve světě One Piece je považován za piráta každý, kdo se plaví pod Jolly Roger, ať už se dopustí pirátství nebo ne. I když to není žádný prohřešek, je to dostačující důvod pro Marinu, aby mohla posádku lodi zatknout. Říká se, že bandité jsou opakem pirátů a s piráty nevychází příliš dobře. Ženy – pirátky se často v posádkách nevyskytují, ale zase to není žádná vzácnost. Existují i posádky, kterým velí žena.

Existují dva hlavní typy pirátů, které byly představeny pouze v původní kapitole Romance Dawn. V současné verzi One Piece se o nich nemluví, často se zde vyskytují piráti, kteří jsou kombinací těchto typů.

Peace Main

Jedná se typ piráta, který se plaví za dobrodružstvím a vůbec se nestará o shromažďování pokladů nebo boje s ostatními piráty. Pokud se mu ovšem naskytne příležitost ukrást něčí poklad, využije ji, i když to není jeho primární motivace. Peace Main považuje za nejcennější poklad svou posádku.

Morganeer

Morganner bojuje o poklady a osobní ambice. Jsou chamtiví a rádi bojují jen proto, aby jiným způsobili bolest a utrpení. Hodně pirátů, které Slamáci potkali, jsou právě Morganeery. Luffy je nesnáší a do své posádky nabírá pouze piráty druhého typu. Mezi těmito typy nejsou nejlepší vztahy a od toho se také odvíjí situace ve světě.

Rozdělení pirátů

Piráty bychom mohli rozdělit z několika hledisek (síly, počtu, DF, místa, …). Podle jejich vlivu nebo začlenění je lze rozdělit takto:

Nováček

Nejsou známy podrobnosti, které označí posádku nebo jednotlivce za nováčka, ačkoli z pojmenování vyplývá, že se jedná o nově příchozí piráty, kteří jsou aktivní krátkou dobu. Sem patřili Slamáci před timeskipem. Ve skutečnosti posádky, které jsou nazývány „Super Rookie“ (jako Bellamyho piráti ), byly před dvěma lety považovány za nováčky (bažanty).

Supernova

Supernova (Super Rookie) je pirát (nováček), jehož odměna je vyšší než 100 000 000 belly. Patří sem například Zoro, Luffy, Law, X Drake nebo Urouge. Těm, kteří se setkali na souostroví Sabaody (spolu s Černovousem) se říká Jedenáct Supernov nebo Nejhorší Generace (The Worst Generation).

urouge drake
Urouge / X-Drake

Shichibukai

Piráti, kteří jsou ve službách Světové Vlády. Jsou zde zejména silní a dobře známí piráti. Nyní sem patří například Dracule Mihawk, Bartholomew Kuma nebo Boa Hancock.

kuma mihawk
Bartholomew Kuma / Dracule Mihawk

Yonko

Yonko jsou nejmocnější piráti v Novém Světě, mezi sebou nejsou spojenci, ani nepřátelé. V současné době sem patří Shanks, Charlotte Linlin, Kaido a Marshall D. Teach.

shanks teach
Shanks / Teach

Pirátský král

roger Pirátský král nebo Král pirátů je nejsilnější pirát a majitel legendárního pokladu One Piece. Tento pojem byl dříve aliasem pro Gol D. Rogera, aby se odlišil od obyčejných pirátů. Po jeho popravě pojem zlidověl a nyní se považuje za „titul“. Je tedy možné, že se Luffy stane novým Pirátským králem po 22 letech.

Gol D. Roger ukryl před smrtí poklad – One Piece. Říká se, že se nachází na Raftelu, poslední ostrově v Grand Line. Jeho posledními slovy začala velká éra pirátů, což mělo za následek, že se mnoho pirátů pokoušelo a stále pokouší One Piece najít. Osobou, která měla k pokladu nejblíže po rogerově smrti, byl Bělovous. Nyní mnoho postav, které Slamáci potkali věří, že dalším Pirátským králem bude právě Luffy.

Důvody, proč se stát Pirátským králem se liší podle charakteru. Gekko Moriah a Černovous chtějí titul získat proto, že s ním získají i moc a vliv. Za největší kandidáty se považují Yonko, protože jsou extrémně silní a také blíže, něž kdokoli jiný. Luffy nebo Crocodile (jako malý) mají tentýž sen, avšak důležitější je pro ně dobrodružství. Říká se, že Pirátský král je vládce moří. Když se tuto informaci dozvěděl Enel (samozvaný bůh) od Luffyho, řekl si, že se jedná o zajímavý titul. Luffyho neláká ani tak moc vládnout všem mořím, pro něj je důležitější pocit nejsvobodnější osoby na světě.

Názvy posádek

Posádka většinou získá jméno podle kapitána, který si vybere jeden z následujících trendů:

  • Jméno po kapitánovi posádky – Bellamyho piráti, Barto Club.
  • Podle kapitánova epiteta – Big Mom piráti, Červenovlasí piráti.
  • Podle osobního motivu kapitána – Slamáci, Srdcoví piráti.
  • Podle tématu posádky – Sluneční piráti, Piráti Černé kočky.
  • Podle místa původu posádky – Kuja pirátky, Vesmírní piráti.
  • Jako dědictví kapitánské pásky – Námořnictvo Happo, Létající piráti.

Hierarchie moří

Blue Sea

V oblasti mimo Grand Line se zpravidla objevují slabší piráti. Často ani nejsou pronásledováni Marinou, protože ta svou pozornost upíná především ke Grand Line. Důvodem může být, že nemají takový přístup k ďáblovu ovoci nebo obecné znalosti a schopnosti. Většina pirátů se vydává na plavbu pouze se zbraní, výjimkou jsou Buggy nebo Luffy, kteří již snědli ďáblovo ovoce. Neznamená to však, že jsou zde všichni piráti slabí, mezi silné piráty se řadil Arlong nebo Don Krieg.

Grand Line

Zatímco jednotlivé posádky proplouvají Grand Line, jsou zde velmi nebezpeční piráti – Shichibukai nebo Yonko. Obecně platí, že v dalším postupu po Grand Line slabé piráty odstraní Marina, Shichibukaiové nebo jiní piráti. Nejslabší piráty může zastavit i počasí. V Grand Line je velká pravděpodobnost, že narazíte na ďáblovo ovoce, ať už u protivníka nebo na různých ostrovech. Když se piráti dostanou do Nového Světa, ocitnou se „hřišti“ ovládaném Yonko a Mariňáky.

Historie pirátství

I. Před zlatým věkem

roger Pirátsví bylo již dlouho způsobem života ve světě One Piece. Nejstarší známá (zmíněná) skupina pirátů byla z doby před více jak sto lety, o této posádce se zmínili Dorry a Brogy. I když existovali piráti takovou dobu, žádný z nich nebyl natolik známý, aby ho znal celý svět. Vše se změnilo s příchodem velkého piráta Gol D. Rogera (i jiných, jako Bělovous nebo Shiki). Rogerovi se podařilo to, co před ním nikdo nedokázal – dobyl Grand Line. Našel Raftel a zřejmě na něm zanechal největší poklad na světě. Roger přinesl do světa pirátů nádech dobrodružství a jeho slova před smrtí povzbudilo mnoho pirátů. Svět už nikdy nebude stejný jako dříve.

II. Zlatý věk

Po smrti Pirátského krále se objevila nová vlna pirátů, což zaznamenal i Bělovous. Během několika dalších desetiletí začali postavy z Rogerovy éry mizet s časem. Méně a méně lidí si ještě pamatují časy, kdy byl Roger na vrcholu. Mnoho zásad a hodnot, které piráti dříve sdíleli, pomalu umírají. Dříve bylo obyčejné, aby si piráti zpestřili plavbu nějakou tou písní (jako Binks' Sake), dnes už toto pamatují jen někteří piráti (Shanks, Brook). I když někteří piráti ctí staré hodnoty, jiní jdou úplně jiným směrem, podobně jako Bellamy, který mluví o Nové éře jako o době, kdy piráti přestali snít.

S rostoucím počtem pirátů se začíná situace vymykat kontrole a Světová Vláda je hluboce znepokojena. Jako reakci na tuto situaci vytvořila skupinu Shichibukai, která ji má pomoci odstranit nebezpečné piráty. Světová Vláda rovněž přijme jakýkoli náznak pomoci, aniž by věděla, že člověk (Spandam), který jim chce pomoct, má postranní úmysly (s Plutonem).

III. Nová éra

Nové éra přinesla další změny ve světě. Někteří vidí tuto éru jako svět na pokraji chaosu jiní zase jako období, kdy už se piráti neženou za svými sny. Jako začátek této éry se považuje bitva v Marinefordu, resp. smrt Bělovouse. Černovous, který se zmocnil jeho schopností vykřikuje, že tato éra patří jemu, také zastává pravý opak Bellamyho představy o Nové éře.

new age

Ještě před začátkem Nové éry se objevili piráti, kterým se říká „Jedenáct Supernov“. I oni mohou být z části zodpovědní za start nového období, protože jsou inspirací pro další generaci pirátů. Bělovous prohlásil, že One Piece existuje. Toto tvrzení rozpoutalo novou vlnu pirátů, kteří se ho snaží najít. Světová Vláda se tak může obávat dalších silných pirátů. Marina však také sílí, v čele se Sakazukim se snaží o nastolení spravedlnosti všude, kde to jen jde, což znamená, že jejich aktivita na mořích stále roste.

Zajímavosti

  • „Kaizoku“ je japonské slovo pro piráta, doslovně přeloženo jako „námořní lupič“. „Kaizoku-dan“ samo o sobě neznamená pirátskou posádku, ale spíše bandu pirátů. Pokud bychom se drželi doslovného překladu, pak by se (např.) Červenovlasí piráti nazývali Červenovlasého banda námořních lupičů.
  • Věk pirátů, který Roger odstartoval, je založen na reálném období ve světě (tzv. zlatý věk pirátství).
  • Pirátský král byl skutečným historickým titulem používaným mocnými japonskými piráty, kteří operovali ve Vnitřním moři.
  • Korzáři a piráti se často mylně považují za to samé. Korzáři byli vlastně najatí piráti, tzn. že pracovali na základě dané smlouvy přímo pro nějakou osobu nebo vládu. Piráti však pro nikoho nepracují a jednají na „své triko“. Ve světě One Piece lze Shichibukaie považovat za korzáry, ale i jiní piráti (Slamáci) byli jeden čas korzáry (např. když pomáhali v Alabastě).

Komentáře

#2996 Atoki, 30. 3. 2016, 20:20:15 Odpovědět

Pěkný :)

#2812 Shiroyasha, 13. 3. 2016, 15:53:29 Odpovědět

Skvělý článek ^^ Hlavně mě zaujalo to s těmi názvy posádek =D

#2811 Kanade-Keii, 13. 3. 2016, 13:19:43 Odpovědět

Pěkný článek.

#2774 mugiwara, 11. 3. 2016, 9:16:25 Odpovědět

super diki

#2772 Kirratu, 11. 3. 2016, 4:25:17 Odpovědět

pekny clanok :)

#2771 Pein44, 10. 3. 2016, 23:16:21 Odpovědět

super článok asi aj najlepší

#2770 Alu, 10. 3. 2016, 23:00:17 Odpovědět

Je tu fakt veľa zaujímavých vecí

#2766 Kiro, 10. 3. 2016, 20:34:22 Odpovědět

Super, jsem zas o něco chytřejší

#2765 godlike, 10. 3. 2016, 19:10:45 Odpovědět

bomba článek

Hakuhódžó no senši