Armáda Revolucionárov

Kategorie » Svět OP » Skupiny

Autor: Tommy

revolucionáři
Poprvé viděno: Kapitola 440 / Epizoda 324
Vůdce: Monkey D. Dragon
Stav: Aktivní
Celková odměna: Neznámo (dříve nejméně 296,000,000 belly – Kuma)
Základna: Ostrov Baltigo (Grand Line)

O armádě revolucionářů zatím víme velmi málo. Co však víme je, že tato frakce představuje největší hrozbu pro Světovou Vládu a tím i zároveň pro celkovou stabilitu ve světě. Jsou velmi dobře informovaní o dění ve světě, což dokazuje fakt, že se ihned dozvěděli o luffyho vítězství nad Crocodilem. O skutečných úmyslech zatím víme velmi málo, ze jména však vyplývá, že by se mohli snažit o jakousi revoluci, které chce Světová Vláda zabránit.

Každý člověk, který se k této organizaci přidá je považován za zločince a ihned je na něj vydán zatykač. Dokonce nemusí člověk s organizací pracovat a ocitne se v hledáčku Světové Vlády, příkladem je Luffy. Svého otce si nepamatuje a k organizaci se nikdy nehlásil, přesto ho chtěla Světová Vláda zabít. Je totiž synem Dragona a koluje mu revolucionářská krev v těle, tento důvod Světové Vládě stačí.

Stejně jako piráti, i revolucionáři jsou nepřátelé vlády a všech vládních organizací. I přesto spolu tyto dvě skupiny nespolupracují, i když existují výjimky. Ivankov kdysi pomohl Luffymu ve vězení, když se doslechl, že je to syn Dragona. Dalším příkladem je pomoc Robin, kterou vysvobodili revolucionáři v Tequilla Wolf.

revolucionáři
Revolucionáři osvobodili Nico Robin

Někteří členové

  • Monkey D. Dragon je vůdcem všech revolucionářů a je považovaný za největší hrozbu pro Světovou Vládu. Je to nejhledanější a nejnebezpečnější člověk na světě. Taktéž je to syn Monkey D. Garpa a otec Monkey D. Luffyho.
  • Sabo je mužem č. 2 v armádě revolucionářů. Byl zachráněn Dragonem a později byl viděn v Dressrose, kde vyhrál v koloseu ovoce Mera Mera no Mi.
  • Emporio Ivankov je revolucionář, vládne království Kamabakka. Jednoho dne ho vláda chytila a zavřela do Impel Downu, kde Ivankov našel úroveň 5.5, Newkama Land. Když však do vězení přišel Monkey D. Luffy, Ivankov se rozhodl utéct spolu s ním. Snědl ďáblovo ovoce Horu Horu no Mi, které mu umožňuje ovládat hormony.
  • Inazuma je revolucionář a okama, který pochází ze South Blue. Taktéž jako Ivankov, i Inazuma byl zavřený v Impel Downu a žil v Newkama Landu. Když však do vězení přišel Luffy, Inazuma se rozhodl odejít spolu s ním. Snědl ďáblovo ovoce Choki Choki no Mi, které z něho dělá „nůžkového člověka“.
  • Terry Gilteo je revolucionář, který žije na ostrově Baltigo. Poprvé byl viděn, když oznamoval Dragonovi, že na Slamáky po bojích na Enies Lobby byli vypsané vyšší odměny. Poté jsme ho viděli, když spolu s Bunny Joem osvobozoval otroky z Tequilla Wolfu.
  • Bunny Joe je revolucionář a vůdce skupiny, která osvobodila otroky z Tequilla Wolfu. Mezi těmito otroky byla aj Nico Robin, kterou Bunny Joe přivezl na ostrov Baltigo.
  • Bartholomew Kuma je Shichibukai a bývalý revolucionář, na kterého byla vypsaná odměna 296,000,000 beli. Kuma byl přetvořen na robota jménem Pacifista, získal sériové číslo PX-0 a stal se Shichibukaiem. Snědl ďáblovo ovoce Nikyu Nikyu no Mi.

revolucionáři
Zprava: Ivankov, Kuma a v zeleném plášti Dragon

Historie

I. Minulost

Dvanáct let před začátkem série zachránili revolucionáři lidi z Gray Terminal v království Goa, když se jej šlechtici snažili zničit. Po záchranné misi revolucionáři zakotvili ve vesnici Shimotsuki, aby ošetřili některé raněné. Lidé z Isshin Dojo jim s tím pomáhali a poskytli jim zásoby. Byl viděn Dragon, jak nese Saba, který potřeboval neodkladnou lékařskou pomoc.

Během porady v Mariejoisu před 8 lety se nechal Thalassa Lucas slyšet, že Dragon upevňuje svou pozici a stává se pro Světovou Vládou hrozbou. Před událostmi v Enies Lobby byli tři agenti CP9 (Jabra, Fukuro a Kumadori) posláni na nejmenovaný ostrov, aby zavraždili tři důležité členy revolucionářské armády (Dragon zde nebyl). Nicméně museli zabít dalších dvacet lidí, protože byli odhaleni kvůli Fukurovi.

II. Post-Enies Lobby arc

Během této doby oznámila armáda revolucionářů vítězství na ostrově Centaurea v South Blue. Po tomto vítězství armáda pomýšlela zamířit do Nord Blue, ale Dragon věřil, že by neměli nic uspěchat. O dalších vítězstvích se zatím neví, ačkoli Robin tvrdila, že již mnoho zemí osvobodili.

III. Impel Down arc

Emporio Ivankov a Inazuma byli před nějakou dobou chyceni a uvězněni v Impel Down v úrovni 5. Čekali zde na to, až je povolají, aby se mohli opět připojit k armádě. Nicméně klid jim překazilo uvěznění Luffyho, kterému pomohli a předčasně tak utekli z vězení, aby se mohli připojit k záchraně Ace.

IV. Marineford arc

Po útěku z vězení pomáhali revolucionáři zachránit Ace, ale když byl Ace zabit, tak se snažili Luffyho bránit.

V. Post-War arc

Během timeskipu osvobozovala armáda mnoho zemí, včetně Tequilla Wolf, kam byla poslána Robin. Revolucionáři hledali Robin dlouhých deset let, protože věděli, že ona jediná přežila masakr v Ohaře a přezdívali ji „Světlo revoluce“. Požádali ji, aby se k nim připojila, Robin však odmítla s tím, že se chce vrátit ke Slamákům. Revolucionáři ji ukázali noviny s Luffym a ona se rozhodla strávit nějaký čas trénováním v jejich základně.

Když se Sabo dozví o smrti Ace, ihned si vzpomene na časy, kdy s ním trávil veškerý čas a rozhodne se ochránit Luffyho. Využívá tak mise revolucionářů, aby byl blíže k Luffymu. Zároveň Dragon otevřeně přizná své spojení s Luffym.

VI. Dressrosa arc

Revolucionáři Sabo, Koala a Hack se vydají na Dressrosu, aby zastavili obchod se zbraněmi. Hack byl poražen v koloseu a později přeměněn v hračku. Sabo se zapojí do bojů v koloseu a jako Lucy vyhrává ďáblovo ovoce, které dříve patřilo Aceovi. Koala zůstává v podzemí u přístavu a pokračuje ve vyšetřování. Sabo později osvobodil otroky a utká s admirálem Isshem, aby ochránil Luffyho. Ostatní se spojí se zbytkem Slamáků. …

VII. Zou arc

Až později

Vnímání Světové Vlády

Jak již bylo zmíněno, pro Světovou Vládu jsou ideály revolucionářů nebezpečné a stíhá všechny, kteří jsou jakýmkoliv způsobem s armádou spojeni. Zdá se, že vláda trpí tím, že armáda osvobozuje otroky z mnoha zemí, které kontroluje Světová Vláda. I když jsou osvobozené země volné, mohou kdykoliv přijet agenti Světové Vlády a země napadnout.

Známí revolucionáři

dragon sabo emporio ivankov inazuma kuma terry gilteo bunny joe koala hack

Loď

Zatím byla viděna pouze jedna nejmenovaná loď Dragona. Motiv lodi a figura připomíná draka. Loď byla viděna u Gray Terminalu i po bitvě v Marinefordu, což znamená, že je udržovaná a používá se přes 10 let.

revolucionáři

Vlajka

Armáda Revolucionářů používá obyčejnou tmavě červenou vlajku ve tvaru trojúhelníka.

revo

Komentáře

#2355 TCTruksa, 26. 11. 2015, 9:35:24 Odpovědět

Ten Kuma a Ivankov jak z té fotky vyčnívají

Hakuhódžó no senši