Paramecia - Pamu Pamu no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Pamu Pamu no Mi
Typ: Paramecia
Význam: Prasknutí
Uživatel: Gladius
Poprvé viděno: Kapitola 723 / Episoda 653

Pamu Pamu no Mi je ďáblovo ovoce typu Paramecia, které umožňuje uživateli nechat své části těla nebo jiné neživé objekty nafouknout a prasknout což z něj dělá praskajícího člověka. Pamu znamená prasknutí, takže česky to je Prasknutí-Prasknutí ovoce. Bylo snězeno Gladiusem.

Pamu

Síla a slabost

Hlavní silou ovoce je že umožní uživateli nechat nafouknout a prasknout jakýkoliv neživý objekt kterého se dotkne. Také může tuto schopnost použít sám na sebe, aniž by mu exploze ublížila.

I když uživatel může odpálit sebe tak nemůže tuto schopnost použít na jiné živé objekty, s výjimkou hraček, které jsou z neorganického materiálu. Svou techniku může odpálit kdykoliv, pokud je při smyslech, ale když upadne do bezvědomí tak se nafouknuté věci vrátí do normálního stavu. Dále může být nafukování zrušeno, pokud si uživatel uteče od svého cíle. Jinak má klasické slabosti ďáblových ovocí.

Použití

Gladius používá své schopnosti pro boj. Může někoho chytit a pak nechat vybouchnout své ruce nebo chytit nějaký objekt a udělat z něj granát. Pokud je osoba proměněná v hračku, tak se bere jako neorganický objekt a může být odpálena Gladiusem.

Techniky

 • Met Punc – Gladius nechá nafouknout svou helmu a následně ji odpálí, takže šrapnely zasáhnou cíl. Poprvé byla vidět při útoku na Luffyho a Violu.
 • Jirai Punc(Minový punc) – Gladius použije svou schopnost na zem a vytvoří miny, které při dotyku vybuchují. Poprvé byla viděna použitá na zeď, po které lezl Chinjao a následně spadl po výbuchu
 • Punc Bala(Vybuchující kulka) – Gladius použije svou schopnost na kulky, které vyhodí do vzduchu a nafoukne a nechá vznášet. Při dotyku pak vybouchnou. Také může kulky takto využít, aby po nich vyskákal. Poprvé byla viděná proti Robin, Bartolomeovi a Rebecce, když se vznášeli nad 3 úrovní královského paláce. Bala je španělsky kulka.

Pamu Pamu
Met Punc / Punc Bala

 • Punk Rock Fest – Gladius nefoukne zem okolo něj a následně ji nechá vybouchnout, což zničí vše kolem něj. Poprvé byla viděna použitá proti Cavendishovi, ale ten přežil díky Bartolomeově bariéře.
 • Catapult Punc(Kameny vrhající punc) – Gladius použije vystřelovací mechanismus na své ruce a vystřelí spoustu nafukujících se kulek na nepřítele. Poprvé jsme viděli, jak ji použil na Luffyho ale Bartolomeo před něj skočil a tak zasáhly ho.

Pamu Pamu
Punc Rock Fest / Catapult Punc

 • Bracchium – Gladius nechá nafouknout a vybouchnout objekty na svých rukách. Poprvé byla viděna použitá na Tontaťany.
 • Punc Hair – Gladius nafoukne své vlasy a tím je promění v ostré jehly, které vystřelí na protivníka. Navíc je na nich paralyzační jed. Poprvé byla viděna použitá na Bartolomea, který chtěl Gladiuse zastavit před odpálením skály na které byla Robin.

Pamu Pamu
Bracchium / Punc Hair

 • Fashion Punc(Celotělové prasknutí) – Gladius nafoukne celé své tělo a vypadápak jak obrovský balón. Pokud na něj někdo v této podobě zaútočí tak vytvoří masivní explozi a zároveň odpálí všechny vlasy ze své hlavy do všech směrů. Po této technice je jeho hlava plešatá. Poprvé byla vidět použitá na Bartolomea a Robin s Cavendishem, ale Bartolomeo ho zároveň se sebou zavřel do bariéry.
 • Punk Rock Super Arena – Silnější verze Punc Rock Fest. Gladius nechá danou oblast nafouknout do obrovských rozměrů a následně ji odpálí. Poprvé byla viděná, když ji chtěl použít na Robin, ale ta tomu utekla díky Hakubově rychlosti.

Pamu Pamu
Fashion Punc / Punk Rock Super Arena

Zajímavosti

 • Tato schopnost je podobná Bomu Bomu. Rozdíl je, že Mr. 5 mohl proměnit jakoukoliv část sebe na bombu. Gladius může nafouknout a odpálit sebe i ostatní neživé objekty.
 • „Punc“ může narážet na slovíčko „パンク“ (Panku), což znamená výbuch vzteku (Punc) nebo Punk. Také to může být reference na jeho Steampunkový styl.
 • Fashion Punc je podobný schopnosti, kterou použil Cell v Dragon Ball.
 • V jednom SBS se ptal fanoušek Ody, jestli může Gladius odpálit svůj penis. Oda prostě odpověděl „Ano a je to děsivé“.

Komentáře

#4258 pokoloko, 23. 4. 2017, 19:50:55 Odpovědět

Svelý článok, ale ak by som si mohol vybrať toto ovocie by som asi nezvolil.

#2588 Tweek, 10. 1. 2016, 13:03:08 Odpovědět

ženy ho nejspíš milují

#2559 Kiro, 28. 12. 2015, 13:22:24 Odpovědět

Arigato za článek

Hakuhódžó no senši