Paramecia obecně

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Paramecia

Paramecia je jeden z typů ďáblova ovoce. Tento typ může dát uživateli schopnost ovlivnit vlastní tělo, okolí nebo vytvářet různé substance. V kostce dává paramecia jiné schopnosti než jen proměny v element nebo ve zvíře. Tento druh je také nejběžnějším typem ďáblových ovocí. Termín paramecia poprvé použil Wiper, když viděl Luffyho schopnosti.

Síla

Paramecie obsahují největší variace schopností ve One Piece a některé patří nejsilnějším postavám v sérii. Největší výhodou tohoto typu je, že i fyzicky slabý uživatel může využít toto ovoce k boji jako například Mr. 3 nebo Robin. Hlavní bojový styl uživatele pak nezávisí tolik na jeho vlastní síle, jako spíš na kreativitě a iniciativě. Takže paramecia může udělat dobrého bojovníka i ze slabého jedince.

Paramecia Mimo to mohou být tyto schopnosti použity a ovládány různými způsoby. Síla a užitečnost útoků nebo strategií záleží hlavně na uživateli samotném. Někteří mohou získat inspiraci na nový útok po během boje, nebo když u někoho uvidí nějakou schopnost a někteří se nikdy nenaučí své schopnosti plně ovládat. Příkladem je Brook, který využíval své ovoce po 50 let jen proto, aby přežil a nikdy nezjistil skutečný rozsah jeho schopností, dokud se neoddělil od své posádky, což vedlo k tomu, že se začal pokoušet je objevit.

Awakening (probuzení)

Jako všechny ďáblova ovoce může být i paramecia probuzena, což uživateli umožní změnit rozsah svých schopností. Když Doflamingo probudil své Ito Ito no Mi, tak mohl ovlivňovat strunami nejen sebe ale i své okolí až do takové míry, že měnil všechen materiál kolem sebe, jako například budovy, v obrovské množství strun, aniž by se jich musel dotknout. Luffy řekl, že takové schopnosti se už vůbec nepodobají pouhé Paramecii.

Slabost

Paramecia je jediný typ, u kterého mohou schopnosti vypadat jako nepoužitelné nebo zbytečné, dokud se je uživatel nenaučí ovládat, což bylo vidět, když Luffy snědl Gomu Gomu a až později se naučil své schopnosti využívat. I když jsou jejich schopnosti velice dobré, tak v některých případech mohou být k ničemu, takže i nejlepší bojovníci mohou narazit na situace, kdy jim schopnosti vůbec nepomůžou.

Uživatelé Paramecie se berou jako nejjednodušší protivníci, když se dají dobře předvídat a většinu schopností ukážou během chvíle v boji. To ovšem záleží na kreativitě, a čím víc je člověk kreativní tím více nepředvídatelných situací může nastat. Luffy například používá spoustu inovativních metod v používání svých schopností.

Paramecia Některé schopnosti mají omezení na uživatele. Například Kuma nebo Decken. Oba musí mít ruce zakryté, protože jejich schopnosti využívají dotyk. Někdo by mohl namítat, že to platí i u Mr. 2 – nicméně, ten si ruce nikdy nezakrýval. Některé schopnosti s trvalejším efektem, jako Shikiho Fuwa a Sugařino Hobi, mají všechny účinky zrušeny po tom, co uživatel omdlí nebo zemře, toho se dá pak využít, jak bylo ukázáno na Dressrose proti Sugar. Jiné, jako Moriovo Kage a Boino Mero, zůstanou aktivní i po smrti a můžou být zrušeny jen vůlí uživatele.

Další informace

Paramecia je nejběžnější typ ďáblových ovocí. Mají spoustu forem a dají se rozdělit na íce kategorií.

Kvůli velkému rozsahu možných schopností je těžké Paramecii zobecnit. Nicméně se dá říct, že se mohou rozdělit do dvou hlavních skupin: Založené na charakteristice (elasticita nebo zpomalení) nebo objektech (bomby nebo dveře). Také se mohou dělit podle toho, jak jsou využívány. Můžou měnit fyzický stav uživatele (Luffy, Bon Kurei), ovlivňovat své prostředí nebo živé a neživé věci na dálku (Eustass Kid, Blueno, Bělovous) nebo obojí (Jewelry Bonney, Trafalgar Law, Emporio Ivankov).

Aktivace schopností se také liší od uživatele. Například Gomu, Yomi a Sube jsou pasivně aktivovány celou dobu, zatím co Noro a Hana se musí aktivovat.

Paramecia Je spousta Paramecií, které se dají brát jako Logie, kvůli schopnosti vytvořit i obrovské množství nějaké substance (nebo energie) v závislosti na ovoci (Mr. 3, Kalifa, Magellan a Trebol) nebo jsou schopni kopírovat nějaký existující materiál (Mr. 1, Pica). Tyto typy by neměly být zaměňovány s Logií, když se jejich uživatelé nemůžou v daný prvek proměnit. Takže i když Paramecia umožní vytvářet, ovládat a být imunní vůči nějakému prvku tak se nemůžou v daný prvek proměnit nebo regenerovat s výjimkou Baby 5, která se zregenerovala i když byla zničena, ale jen pokud byla proměněná ve zbraň. Trebol ji zase používá tak aby protivníka mátl, a ten si myslel, že je Logia.

Zajímavosti

  • Paramecia je typ mikroba žijícího ve vodě, zatímco uživatelé ztrácí ve vodě schopnosti
  • Slovo „Paramythia“ je řeckého původu a znamená pohádky

Komentáře

#1792 Retghar, 18. 10. 2015, 19:45:17 Odpovědět

Může být sranda, když nechá Boa někoho zkamenět a pak umře

#1796 Waniki, 18. 10. 2015, 20:08:48 Odpovědět

A navíc máš pak místo očí srdíčka

Hakuhódžó no senši