Paramecia - Horu Horu no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Horu Horu no Mi
Typ: Paramecia
Význam: Hormony
Uživatel: Emporio Ivankov
Poprvé viděno: Kapitola 537 / Episoda 439

Horu Horu no Mi je ďáblovo ovoce typu Paramecia, které dává uživateli schopnost ovládat různé hormony, které ovlivní kohokoliv, tak jak si uživatel přeje. S uživatele dělá Hormony kontrolujícího člověka. Horu znamená anglicky hormone (hormon). Ovoce snědl velitel revolucionářů a královna okamů Emporio Ivankov.

Horu Horu no Mi

Síla a Slabost

Hlavní silou ovoce je, jak ukázal Iva, že může vytvářet a manipulovat se speciálními hormony. Tyto hormony mohou ovlivnit například pohlaví, tělesnou teplotu, pigmentaci, velikost a i emocionální stav. Také je může využít, aby zvýšil bojovou efektivitu za pomocí léčení a obnovy energie. Když promění své 4 prsty ve stříkačky a píchne danou osobu, tak může do jeho těla vpravit hormony a změnit genetickou stavbu člověka podle libosti. To může použít i uživatel sám na sebe. Ovoce nemůže propíchnout uživatele, kteří ztvrdí své tělo. Jinak toto ovoce nemá žádné speciální slabosti, kromě klasických slabostí ďáblových ovocí.

Použití

Horu Horu no Mi

Schopnosti, které toto voce propůjčuje, mohou být použity mnoha způsoby, jak ukáza Iva. Ten si taky užívá přehazování pohlaví, jak bylo vidět když si si s Inazumou často pohlaví měnili. Navíc všichni Newkama na lvl 5,5 měli prohozené pohlaví. I když to vypadá že si Iva jen hraje, tak mu taky mohou nemálo pomoct v boji. Bojoval s Akainem a Magellanem a vyšel z těchto bojů jen s lehkými škrábanci, na to jak smrtelné schopnosti jeho protivníci měli. Ivovo rychlé léčení bude asi taky díky ovoci a jeho schopnosti léčit a doplňovat energii.

Síly toho ovoce jsou zdrojem toho, že je Ivankovy „zázračné“ pověsti. Ovšem aby například léčení fungovalo správně, musí mít daná osoba, na kterou léčení použije, dost silnou vůli aby přežil. Podle toho v jaké kondici jedinec je a jaké hromony jsou použity, tak mu toto léčení může zkrátit život.

Techniky

Horu Horu no Mi
  • Emporio Onna Hormone (Emporiovy ženské hormony) – Když do muže vstříkne speciální ženské hormony, je Iva schopný jej kompletně proměnit v ženu. Prvně byl vidět použit na Belleta, který se chtěl Ivovi pomstít. Taky tuto schopnost použil na sebe když bojoval se Sadinkou. Navíc je Iva schopen měnit ženy v muže, i když tato technika nebyl pojmenována.
  • Emporio Chiyu Hormony (Emporiovy léčivé hormony) – Vstříknutím speciálních hormonů, uvolní úplný potenciál imunitního systému dané osoby. To je tajemství zázračného léčení. Skrz to že hormony uvolní jen potenciál, záleží jen na vůli jedince zda technika uspěje. Aby se vykompenzovala energie využitá k léčení, zkrátí život osoby na které je použitá. V Luffyho případě to bylo 10 let. Uvěcí jako je jed, to danou osobu učiní immuní vůči otravám. Poprvé byla technika použita na Luffyho po otravě od Magellana.
  • Emporio Tension Hormone – Vstříknutím speciálních hormonů adrenalinu, které unavené osobě uvolní napětí a umožní mu normálně fungovat celý den. Následek toho pak je nevolnost a velká unavenost. Je zde limit jak moc únavy dokážou hormony uvolnit. Ivankov řekl Luffymu, aby nevstával po tom, co dostal druhou dávku. Poprvé byla tato technika ukázana při pooužití na unaveného Luffyho. Ivankov to použil zároveň s léčivými hormony, aby se Luffy rychleji zotavil z otravy.
    Horu Horu no Mi
  • Emporio Ganmen Seicho Hormone (Emporiovy obličej zvětšující hormony) – Vstříknutím speciálních hormonů k manipulaci s obličejem, může Ivankov zvětšit něčí hlavu do obrovských rozměrů, dokonce větších než obři. Poprvé byla vidět, když ji Ivankov použil na sebe při útěku z lvl 4 v Impel Down, aby jeho vytvořil mnohem silnější verzi jeho Death Wink techniky, Hell Wink. V tomto stavu také dokázaly jeho vlasy pojmout až 235 lidí.

Zajímavosti

  • V SBS se fanoušek ptal Ody, jestli by nakreslil Slamáky s prohozeným pohlavím. Jako odpověď udělal Oda následující kresbu. Ženský Luffy by byl vegetarián, Zoro by si nedával meč do pusy aby si nepoškodil zuby a Sanjiho specialita by byly sladkosti. U většiny slamáků je změna zřejmá až na Brooka, u kterého to nejde poznat, když nemá žádnou kůži, která by zváraznila jeho pohlaví, i když by dostal Emporiovy hormony.
  • Tato síla je dost nadsazená, ale ne úplně, když hormony ovlivňují například velikost, energiji a sekundární pohlavní znaky.
Horu Horu no Mi

Komentáře

#1337 Perona-Chan, 3. 10. 2015, 13:33:43 Odpovědět

Dobre tie kresby Luffy a vegetarián
Taká schopnosť by mohla byť dobrá

#782 Mine, 1. 8. 2015, 16:49:47 Odpovědět

Epická kresba článok pecka

#777 HaN!BaL, 31. 7. 2015, 17:46:50 Odpovědět

diky za clanok a ta kresba to zabila.... :-)

#775 Sai, 31. 7. 2015, 14:57:38 Odpovědět

skvelý transkový Ivankov, výborný článok! arigato

Hakuhódžó no senši