Paramecia - Horo Horo no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Horo Horo no Mi
Typ: Paramecia
Význam: Deprese
Uživatel: Perona
Poprvé viděno: Kapitola 442/Episoda 337

Horo Horo no Mi je ďáblovo ovoce typu Paramecia, umožňující uživateli vytvářet duchy. V Angličtině se nazývá Hollow-Hollow Fruit (Deprese-deprese ovoce). Ovoce snědla Perona. Horo také poukazuje na její typický smích „Horohorohoro“.

Horo Horo no Mi

Síla a Slabost

Hlavní síla ovoce byla demonstrována Peronou. Ovoce dává schopnost vytvářet duchy, které může kontrolovat. Tito duchové mají hodně podob a jsou imunní vůči fyzickým útokům. Nejzákladnější verzí jsou Negativní duchové. Když proletí nějakou osobou, tak ta hned padne na kolena a začne být v depresi ohledně sebe sama. Také se dají duchové použít, aby získávali informace z různých oblastí.

I když to vypadá, že se síle negativních duchů nedá vyhnout, tak nemají žádný vliv na osobu, která je vůči sobě neustále pesimistická. Horo Horo no Mi

To bylo ukázáno, když je Perona použila na Usoppa, na kterého neměli žádný vliv. Usopp použil svou negativitu proti nim a duchové zkolabovali.

Taky může vytvářet kulaté duchy zvané Mini-hollows nebo Toku-hollows, kteří mají schopnost explodovat. Síle exploze je úměrná velikosti ducha; čím větší duch, tím větší výbuch.

Když Perona chce, může propojit svoje vědomí s mnoha duchy a vytvoří tak „Síť duchů“, kterou použila k shromažďování informací na Thriller Barku. Taky může za pomocí této schopnosti vytvářet astrální projekce; Perona promítne sebe Sama do ducha, co vypadá jak ona, je netečný vůči fyzickým útokům, může vyvolávat duchy, měnit velikost, létat a je nehmotný. Ovšem během projekce je její vlastní tělo v bezvědomí a jediný způsob jak jí zranit je zaútočit na její skutečné tělo.

Jinak má ovoce klasické slabosti ďáblových ovocí.

Použití

Toto ovoce využívá Perona jak pro boj, tak pro sběr informací. Používá své Negativní duchy, aby oslabila protivníka, takže její spojenci, jako Absalomovi Zombie vojáci, získají výhodu.

Techniky

 • Negative Hollow (Negativní duch) – Perona vyšle ducha, který vysaje sílu vůle z každého, s kým přijde do kontaktu, pokud už daná osoba není velmi negativní jako Usopp.
  • Yonbai no negative Kogeki (Čtyřnásobný negativní útok) – Perona pošle 4 Negative Hollow na 4 různé oběti nebo na všechny na jednu oběť.

Horo Horo no Mi
Negative Hollow

 • Mini Hollow (Malý duch) – Perona vytvoří malé duchy o velikosti její dlaně a pošle je na protivníka. Poprvé byla technika viděna použitá proti Usoppovi.
  • Ghost Rap (Rána duchů) – Po tom co pošle Mini Hollowy na oponenta, nechá je Perona vybouchnout lusknutím prstů. Jediná exploze je dost silná, aby udělala díru ve zdi. Poprvé byla technika viděna použitá proti Usoppovi.

Horo Horo no Mi Horo Horo no Mi
Mini Hollow / Toku Hollow

 • Toku Hollow (Speciální duch) – Perona vytvoří mnohem větší verzi Mini Hollow a pošle ji na protivníka. Tito duchové jsou částečně hmotní, když jeden zvedl Usoppa svou pusou.
  • Kamikaze Rap (Božská rána) – Perona luskne prsty a odpálí Toku Hollowa, což vytvoří masivní explozi.
 • Negative Ghost – Tato technika je nazývána jako Peronina nejsilnější. Vytvoří 3 Negative Hollows a Toku Hollowa. Úplný útok nikdy nebyl vidět kompletní, protože ho Kuma bez námahy zastavil.

Zajímavosti

 • Astrální projekce tohoto ovoce, je stejná jako u Brookova Yomi Yomi no Mi.
 • Po timeskipu ukázala Perona, že dokáže některé schopnosti ovoce jako létání, používat aniž by musela použít astrální projekci. To znamená, že se stala silnější a získala za 2 roky větší kontrolu nad svými schopnostmi.

Komentáře

#4010 kesanko, 3. 1. 2017, 20:25:09 Odpovědět

okrem tých negatívnich duchov dokáže vitvárať aj ine pociti?

#960 Perona-Chan, 8. 9. 2015, 18:12:32 Odpovědět

Proste naj :3

#948 Shanks101, 7. 9. 2015, 12:30:04 Odpovědět

Snad jo jinak je to přirozený nepřítel všech top postav

#947 petrekov, 7. 9. 2015, 11:35:18 Odpovědět

Podle mě docela přesílená schopnost :D. Jediné možnosti jak se uchránit, buď být pesimistický, což je u silných lidí neobvyklé a nebo být dostatečně rychlí na to se duchům vyhnout. Nebýt Perona jaká je, tak by její ovoce mohlo být mašina na vraždění. Přece jen zabít někoho kdo je na dně, je hračka i pro Peronu, například pistolí by to šlo hned. Docela by mě zajímalo, zda by s tím haki šlo nějak na ty duchy jít :D

#946 Rayleigh, 6. 9. 2015, 23:56:32 Odpovědět

A určitě si to za ty 2roky rozdávala se zorem a okem :D :D

#945 pauliekun, 6. 9. 2015, 19:43:01 Odpovědět

Jedno z mojich najobľúbenejších ovocí . Zaujímalo by ma či by útok pomocou haki mohol zneškodniť tých duchov alebo nie.

#944 Multinaruto, 6. 9. 2015, 17:55:34 Odpovědět

u Zorra, nejlepší momenty - jak se Sanji nemohl přestat smát a reakce Luffyho, ten jeho výraz :DD nejlíp na tom byl tehdy Ussop, ten také vymyslel jak na ní

#943 Alu, 6. 9. 2015, 17:50:50 Odpovědět

To je strašne dobrá schopnosť

Hakuhódžó no senši