Paramecia - Hobi Hobi no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Hobi Hobi no Mi
Typ: Paramecia
Význam: Hobby
Uživatel: Sugar
Poprvé viděno: Kapitola 701/Episoda 630

Hobi Hobi no Mi je ďáblovo ovoce typu Paramecia, umožňující uživateli měnit živé lidi v hračky a vymazat vzpomínky, které na ně mají ostatní. Dalším efektem je, že uživatel získá věčné mládí. Ovoce snědla Sugar.

Hobi Hobi no Mi

Síla a Slabost

Hlavní silou tohoto ovoce je, že umožňuje uživateli měnit lidi na hračky, tím že se jich dotkne a zároveň vymaže vzpomínky na ně z myslí ostatních. Vymazání z paměti je okamžité, takže i pokud by byl nějaký svědek, ihned by na dotyčného zapomněl a myslel by si, že se tam prostě objevila hračka. I když si hračky pamatují sebe sama, tak ostatní proměněné taky zapomenou

Po přeměně musí uživatel vytvořit kontrakt s obětí, aby poslouchala všechny jeho rozkazy i proti své vůli. Oběti co se stanou hračkami, se berou jako neživé objekty a dá se na ně použít například schopnost Pamu Pamu no Mi, stejně jako dochází k únavě materiálu. Když hračka umře, tak se už nemůže proměnit zpět na člověka.

Dalším efektem ovoce je, že zastaví proces stárnutí uživatele po jeho snězení. Tento efekt působí také na hračky, takže zůstanou stejně staré, jako v době proměny. Kyros byl stejně starý a ve stejném stavu jako při proměně, i když uběhlo 10 let.

Pokud uživatel upadne do bezvědomí, tak se zruší všechny proměny a vzpomínky se vrátí. Pokud byl člověk před proměnou vážně zraněn, tak se to zranění promítne i do vzhledu hračky, jako když byl Kyros, který přišel o nohu proměněn na vojáčka bez nohy. Ovšem zranění bylo také vyléčeno po proměně zpátky na člověka, když mu noha už nekrvácela. I když je vymazání paměti hodně silné, tak nemůže zrušit fyzické důkazy o dané osobě jako třeba vytesané jméno nebo socha a silně vnímavé osoby si uvědomí, že je něco špatně, ale neví co. Jako když si Mukkashimi Tower (starší divák v koloseu) dokázal vzpomenout na Kyrosův bojový styl, když ho použil Ricky v bloku B, ale na jméno ne nebo když si Riku uvědomoval, že má mezeru v paměti. Kontrakt musí být vytvořen manuálně po přeměně. Když to uživatel neudělá, tak hračce zůstane její svobodná vůle. Navzdory kontraktu ho můžou hračky obejít za pomocí mezer, které jim umožní konat proti některým podmínkám, jak bylo ukázáno, když byl Esta otravován hračkou, která dokázala kontrakt obejít a vyjádřit svou lidskou stránku. Navíc může být oponent proměněn, pouze pokud se ho uživatel dotkne rukou, jak bylo ukázáno, když se Robin proměnila až se Sugar dotkla prsty. Nicméně uživatel ovládá tu sílu, takže promění jen toho, koho chce, což bylo vidět, když se Sugar dotkla Usoppa, jak mu dávala kuličku Tabasca, a neproměnil se.

Možnou slabostí je, že se zastaví uživatelův proces stárnutí a zůstane stejně starý, jako když snědl ovoce až do konce života. Kvůli tomu se Sugar furt podceňovaná, protože vypadá stále jak malá holčička. Jinak trpí klasickými slabostmi ďáblových ovocí.

Použití

Sugar použila schopnosti ďáblova ovoce k proměně obyvatel Dressrosy a poražených bojovníků z kolosea v hračky. Po proměně s nimi uzavřela kontrakt, který například zakazoval ublížit nebo odporovat členům Donquixoteho rodiny a museli sloužit jako otroci v podzemním přístavu. Sugar taky získala věčné mládí, takže stále vypadá 10 let stará.

Techniky

  • Little Black Bears (Malí černí medvídci) – Sugar rychle pohybuje rukami, aby zasáhl co nejvíc cílů a zvoláním Little Black Bears, promění všechny cíle, kterých se dotkla v Malé černé medvídky. Poprvé byla technika ukázána při použití na Tontaťany.
  • Keiyaku (Kontrakt) – Po proměně v hračky uzavře Sugar kontrakt, při kterém zadá hračkám určitá pravidla, co nemůžou porušit. Poprvé byl viděn použit na Cavendishe.

Hobi Hobi no Mi Hobi Hobi no Mi
Little Black Bears / Atamawari Ningyo

  • Atamawari Ningyo (Louskáček) – Sugar promění své oběti v obřího louskáčka, který neukazuje žádnou svobodnou vůli a ani neumí mluvit. Tyto hračky mají obrovskou odolnost, když Luffy do ní udělal díru a Cavendish jí následně usekl hlavu, tak se po chvíli postavil a nasadil si hlavu zpět. Taky mají obrovskou sílu ve skusu, což bylo vidět, když jednoduše rozkousli Farulovu hlavu. Jejich velikost odpovídá tomu, že se skládají z 8 lidí. Poprvé byli vidět, jak blokují cestu na 2 úrovni královské plošiny.

Zajímavosti

Hobi Hobi no Mi
  • Toto ďáblovo ovoce je zatím jediné známé, které má 2 různé schopnosti: proměňovat v hračky a zastavení uživatelova stárnutí.
  • Sugar snědla ovoce v 10 letech, takže i když uběhlo 12 let, vypadá stále stejně. V SBS ukázal Oda, jak by Sugar vypadala, kdyby stárnula, takže by měla 22 let.
  • Příkazy, které zadává Sugar při proměně se podobají třem Asimovovým zákonům robotiky.
  • Není známo, jestli se uživatelovi vzpomínky na proměněné hračky vymažou taky nebo ne.

Komentáře

#1111 Perona-Chan, 22. 9. 2015, 20:45:40 Odpovědět

Krásna by bola ako veľká
a aj takto je krásna a moja obľúbená

#964 Shanks101, 9. 9. 2015, 22:28:43 Odpovědět

docela silna schopnost vimazat stopy neci existence prakticky s celeho sveta jen tim že na tebe vsichni zapomenou docela síla

#953 petrekov, 7. 9. 2015, 22:45:27 Odpovědět

Jedno z mála paramecia schopností, kterou bych postavil i nad samotnou logiu. Neskutečně děsivé ovoce, ono i kdyby měl člověk na to ji porazit, největším problémem je ztráta vzpomínek. Vlastně v boji bez informací je i stovky soupeřů pro uživatele naprosto nic, protože neexistuje způsob jak by mohli vědět co za moc soupeř má, protože po jejim užití se všem její moc vymaže z paměti. Na Dressrose měli opravdu štěstí, že tušili proti čemu jdou. Opravdu snad nejnepříjemnější ovoce podle mě.

#955 PHILLman, 8. 9. 2015, 6:55:44 Odpovědět

a ještě k tomu má tuto schopnost osoba vypadající jako dítě. To je ještě více zákeřné.

Ted me ale napadlo, ze vlastne na logiu je k nicemu. Jen necha jeji ruku projit skrz, aniz by se te osoby dotkla. Ale pak zase otazka, pokud by pouzila haki, tak jestli by to šlo :-D

#951 PHILLman, 7. 9. 2015, 15:22:49 Odpovědět

Taky asi ale zpusobuje nenutnost spat. Nebo jak jinak si vysvetlit, ze 10 let byla pri vedomi?

#952 Retghar, 7. 9. 2015, 15:36:51 Odpovědět

Spánek a bezvědomí je rozdíl

#954 PHILLman, 8. 9. 2015, 6:54:29 Odpovědět

no, nevím, jak ty. Ale já při spánku jsem v bezvědomí :D

#956 Retghar, 8. 9. 2015, 9:11:47 Odpovědět

Na wiki je to i rozepsany jakej je rozdíl. Vem si ze ze spánku te probudí např. Budik. Z bezvědomí ne :D

#957 PHILLman, 8. 9. 2015, 10:10:40 Odpovědět

Ja si delal srandu. Jasně ze je v tom rozdil. Ale jde o to, ze pri spánku taky nic nevnimas. A kdyz nic nevnimas, jsi v bezvědomí. :-D
Ale i z bezvědomí te muzou probudit. Je to proste jen jiny druh utlumení činnosti mozku.

#958 Retghar, 8. 9. 2015, 14:12:53 Odpovědět

Jako taky me to hned napadlo kdyz sem to psal :D u clanku se člověk naučí aji něco :D

#950 Multinaruto, 7. 9. 2015, 14:05:32 Odpovědět

Pěkně nepříjemná schopnost, zapomenout to je snad úplně to nejhorší co se může stát :O Tady udělat 1 chybu a je po všem :p

Hakuhódžó no senši