Paramecia - Doku Doku no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Doku Doku no Mi
Typ: paramecia
Význam: Jed
Uživatel: Magellan
Poprvé viděno: Kapitola 528 / Episoda 425

Doku Doku no Mi je ďáblovo ovoce typu paramecia, které uživateli umožní vytvářet a ovládat různé typy jedů a zároveň mu dá i imunitu vůči všem různým jedům, čímž z uživatele dělá Jedovatého člověka. Doku znamená v angličtině poison (jed) a celý název je Venom-Venom Fruit (Jed-Jed Ovoce). Snězené bylo Magellanem. Tato schopnost by neměla být zaměňována s Logií, protože uživatel nemůže proměnit žádnou část nebo celé tělo v jed.

Doku Doku no Mi
Hydra

Síla a slabost

Hlavní síla ovoce je v tom, že uživatel může vytvářet a ovládat různé jedy. Typy se velice různí. Například může vydechovat jedovatý plyn nebo přímo ze svého těla produkovat korozivní fialovou tekutinu. Když má celé tělo obalené jedem, tak kdokoliv kdo se ho dotkne, se otráví. Navíc uživatel získává imunitu vůči jedům. Uživatel tedy ovládá jakékoliv jedy ať už v plynné nebo kapalné formě.
Oběti otrávené pouze jedním typem jedu, mohou být vyléčeny podáním správného protijedu. Ovšem pokud jsou oběti zasaženy kombinací různých jedů, je velice obtížné až skoro nemožné získat správný protijed.
Oheň má nějaké neutralizující efekty proti kapalnému jedu, který uživatel produkuje. Další slabinou je, že i je Magellan imunní vůči jedu, tak pokud nějaký jed sní, dostane průjem a je upoutaný na záchod většinu dne. Určité neorganické látky, jako například vosk Mr. 3, jsou odolné vůči většině jedů, co uživatel vytvoří. Speciální typ jedu, Kinjite, překoná vosk a dokonce projde i kamenem, což znamená, že funguje i jako kyselina. V některých případech, kdy je oběť otrávena a následně vyléčena si může vytvořit protilátky, které dávají odolnost vůči budoucí otravě. Velké množství produkovaného jedu může taky zranit i spojence, kteří se mohou například nadýchat otráveného vzduchu, pokud uživatel není opatrný při jeho užívání. Jinak toto ovoce nemá žádné další slabosti, kromě klasických slabostí ďáblových ovocí.

Použití

Doku Doku no Mi

Síla toho ovoce byla několikrát ukázána Magellanem. Díky tomu si mohl Magellan vychutnat jedovaté jídlo, aniž by se bál, že by umřel (jedy si dochucoval jídlo). Jediné problémy v tomto směru byly jeho časté průjmy.
Pokud Magellana někdo otravuje (nejčastěji Hannyabal) tak vypustí trochu svého otráveného dechu, což donutí lidi okolo, aby se uklidnili.
Když je vážný, dokáže Magellan ze svého těla vytvořit spoustu jedu a zároveň ho ovládat. Díky tomu může vykonávat svou pozici jako popravčí vězňů. Jednoduše je otráví dechem nebo složitějším útokem.
Aby zabránil někomu uniknout nebo ho chytl do pasti, může s pomocí svého jedu uzavřít východy. Cokoliv, co se dostane do kontaktu s jedem, se rozpustí. Ovšem Černovous dokázal s pomocí temnoty absorbovat jed, což ukazuje, že blokáda není úplná.
Při boji se Magellan obalí jedem, který používá jako brnění, protože útočník se ho nemůže dotknout, aniž by byl otráven. Navzdory tomu že je obalen jedem, dokáže používat různé objekty. Bylo vidět, že držel v tomto stavu Den Den Mushi a nezabil ho přitom. Kromě smrtících jedů může produkovat i takové, které ovlivní protivníkovi smysly.

  • Hydra (Hydra / Jedovatý drak) – Magellanova hlavní technika. Po vytvoření velkého množství jedu, ho Magellan promění do podobny tříhlavého draka. Může se od Magellana i oddělit a pronásledovat protivníka. Díky tomuto může Magellan protivníka obalit smrtícím jedem. Jed útočí na nervovou soustavu, paralyzuje protivníka a způsobí mu obrovskou bolest, dokud nezemře. Oheň částečně omezuje tuto techniku, když je jedna hlava spálená, tak se kompletně nezregeneruje i když ji Magellan zatáhne zpět do svého těla. Toto je podobné tomu, že i v mytologii byla Hydra poražena pomocí ohně. Hydra mohla zregenerovat svou hlavu, pokud nebyla po useknutí spálena část krku, ze kterého rostla.
  • Chloro Ball (Jedovatá kulka) – Po rozžvýkání nějakého jedu jako žvýkačky, Vyplivne Magellan bublinu jako kulku směrem k protivníkovi. Při nárazu kulka exploduje a uvolní jedovatý plyn. Funguje jako slzný plyn a ochromí protivníka i každého v dosahu. Jméno je odvozeno z chlorobenzal­malononitrilu (CS slzný plyn).
  • Venom Road (Jedovatá cesta) – Po vytvoření Hydry se nechá pohltit jedem. Pak se Magellan dokáže přes její rychle přesunout k hlavě směrem, kterým chce. Používá to i pro cestování vertikálně. Technika je podobná Kizaruově Yata no Kagami, ale mnohem pomalejší.
  • Doku Fugu (Jedovatý čtverzubec (blowfish)) – Magellan se nadechne a nafoukne, aby odolal psychickému útoku. Díky tomu odolal útoku Luffyho Gear 2. V tomto stavu může plivat jedovaté kuličky. Tato technika se jmenuje po obranném mechanismu Čtverzubce. Principiálně je podobná Luffymu Gomu Gomu no Fusen.
  • Doku Gumo (Jedovatý mrak) – Vydechnutím velkého množství jedovatého plynu, vyplní Magellan celou oblast. Plyn nejenže zhoršuje viditelnost, ale zároveň oslabuje protivníka tím, že mu postupně ubírá sílu a omezuje zrak a sluch. Při boji s Luffym Magellan řekl, že ta jedovatá mlha je živá a je jeho součástí. To bylo ukázáno, když ji Luffy odfoukl a znovu ho obklopila.
  • Venom Demon: Jigoku no Shinpan (Obří voják: Pekelný rozsudek) – Magellanův nejsilnější útok. Vytvoří obrovské množství jedu Kinjite (Zapovězená ruka) a přetvoří jej v masivní postavu podobnou Ďáblu, která kopíruje jeho pohyby. Hlava a ruce připomínají ty Magellanovy. Barva tohoto jedu je karmínová a také vypouští jedovatý plyn. Tento jed je tak Toxický že ničí vše kolem sebe, a když je někdo zasažen, zemře prakticky okamžitě. Magellan tvrdí, že tato technika je dost silná, aby zničila celý Impel Down. Název Kinjite znamená „zakázané pohyby“ (Foul moves) v zápasech sumo.

Doku Doku no Mi Doku Doku no Mi
Chloro Ball / Magellanova poslední možnost – Venom Demon

Zajímavosti

  • Toto bylo první ovoce, které bylo pojmenováno a vysvětleno ještě před jeho použitím.
  • Toto ovoce je jedno z mála paramecia, které je mylně zaměňováno za Logii, protože viditelně využívá „element“. Ale Logia to není, protože se uživatel nedokáže v daný element proměnit, ale jen ho vytvářet. Nicméně je Doku Doku no Mi jedna z nejunikátnějších ovocí typu Paramecia, když dává uživateli schopnost obalit se jedem a být Imunní vůči jedům a odolný proti fyzickým útokům. Potvrzeno to bylo, když Caesar Clown potvrdil, že Doku Doku no Mi je Paramecia.

Komentáře

#1079 Perona-Chan, 21. 9. 2015, 22:50:58 Odpovědět

Milujem toto ovocie lebo bolo prirovnané k môjmu mesiacu narodenia
ale aj preto lebo je mega silné a myslím že ho porazí len Teach aj keď pri ich súboji mohol zomrieť aj on keby ho nezachránili

#542 Mine, 16. 7. 2015, 3:02:30 Odpovědět

Srať celý deň to bolo také jeho

#533 Shanks101, 15. 7. 2015, 14:59:29 Odpovědět

No jo no Prujem je holt prevít i ve svete OP

#535 PHILLman, 15. 7. 2015, 15:21:22 Odpovědět

To mu ty jedy tak chutnají, ze mu za to stoji byt 8hod denne na wc? :-D

#602 Sunamar, 18. 7. 2015, 13:08:09 Odpovědět

Nevím, jestli to neni jinak v manze, ale v anime bylo řečeno 10 hodin denně :D Co tam dělal by mě zajímalo, jestli tam čet nebo co :D

#518 Pein44, 14. 7. 2015, 23:51:21 Odpovědět

super článok paramecia je podla mňa zaujímavejšia na článok ako zoan dúfam že bude aj o Moriovom kage kage no mi

#515 HaN!BaL, 14. 7. 2015, 22:02:19 Odpovědět

dobry clanok a ovocie je super-extra silne na paramaciu... hadam sa Magellana este dočkame aj ked v blizkej buducnosti to asi nebude ale kto vie nechajme sa prekvapit :-)

#517 Multinaruto, 14. 7. 2015, 23:45:04 Odpovědět

Je fakt pozoruhodné, tak tak Luffy vyvázl - zajímavá schopnost co se týče boje, ale ty střevní potíže bych teda nechtěl :p :DD

#519 PHILLman, 15. 7. 2015, 6:53:26 Odpovědět

tak ale on by neměl střevní potíže, kdyby nebyl vůl a furt se tím jedem neládoval :D

#527 Multinaruto, 15. 7. 2015, 12:08:45 Odpovědět

:DD

#543 Mine, 16. 7. 2015, 3:03:31 Odpovědět

Vieš ako kto chce kam pomozme mu tam

Hakuhódžó no senši