Paramecia - Choki Choki no Mi

Kategorie » Svět OP » Ďáblova ovoce » Paramecia

Autor: Retghar

Choki Choki no Mi
Typ: Paramecia
Význam: Zvuk stříhání nůžek
Uživatel: Inazuma
Poprvé viděno: Kapitola 540 / Episoda 442

Choki Choki no Mi je ďáblovo ovoce typu Paramecia, které umožňuje uživateli měnit části těla na nůžky a stříhat všechny pevné objekty jako by byly papír, což z něj dělá stříhajícího člověka. Choki zvuk stříhání, takže česky to je Šmik-Šmik ovoce. Bylo snězeno Inazumou.

Choki

Síla a slabost

Hlavní silou ovoce je schopnost změnit části těla v nůžky. Může jak celé ruce tak i třeba jenom 2 prsty. Následně pak může stříhat jakýkoliv objekt, bez ohledu na jeho tvrdost. S jejich pomocí (jen v anime) byl schopen rozstřihnout pouta, co měl na sobě Jinbe, což naznačuje sílu tohoto ovoce. Jak mile jednou materiály přestřihne, tak je může libovolně ovládat, jako by byly papír, ale při tom jsou stále stejně tvrdé, jak byly.

Toto ovoce nevypadá, že by mělo nějaké specifické slabosti, kromě klasických slabostí ďáblových ovocí.

Použití

Inazuma může používat ovoce jak k boji tak i mimo něj. Může rozstříhat kamenné podlahy jako papír a manipulovat s nimi nebo třeba i odemykat zámky jak paklíčem. Samozřejmě také použít ostré nůžky proti nepřátelům jako zbraně. Inazuma vypadá, že už je velmi zkušený v používání svého ovoce, když dokáže nůžky ovládat tak, že udrží sklenku vína i s proměněnými rukami.

Techniky

  • O Kanabashi(Velké nůžky) – Po tom, co promění své ruce v obrovské nůžky, se Inazuma rozběhne a začne stříhat vše, co má po svém boku. Poprvé to bylo vidět, když rozstříhal schody z lvl3 do lvl2 v Impel Down, aby zpomalil Magellana, zatímco Ivankov zůstal a bojoval.
  • Keep Out(Nevstupovat) – Jak promění své ruce v obrovské nůžky, tak nastříhá obrovské pláty ze svého okolí a pošle je směrem na protivníka. Poprvé byla viděna použitá na Magellana

Choki Choki
O kanabashi / Keep Out

Zajímavosti

  • Tato schopnost je podobná Supa Supa (Mr. 1) a Buki Buki (Baby5) v tom, že všechny tyto ovoce mění uživatelovo tělo v čepele.
  • Také je podobné ovoci Hira Hira (Diamante), protože dokáže ovládat pevné materiály jako by byly lehce ohebné.

Komentáře

#2332 PHILLman, 20. 11. 2015, 13:07:39 Odpovědět

Baby5 ma tedy ultra univerzální ovoce. Určitě by dala i ty nůžky
ps: Nebyla ta jeho/jeji schopnost vědět poprve v levelu 6, kdyz zastavoval jed?

#3447 Darsill1, 10. 5. 2016, 17:29:26 Odpovědět

Podívej sice(baby 5) by mohla své ruce proměnit na nůžky ,ale ty nůžky by určitě nerozsekly kámen a hned by se zlomily. To je právě unikátní schopnost Choki Choki no Mi (1. Mění věci které stříhá na strukturu papíru a 2. jsou velmi pevné)

#2327 Pein44, 17. 11. 2015, 22:59:06 Odpovědět

dakujem za článok ale fakt by ste tom mohli spestriť neni dobé ked ide postava a hned na to jej ovocie dajte medzi tím nejaké iné články nech je to pestrejšie aj ludí to viac zaujme ako ked je to na 1 kopito

#2328 Retghar, 18. 11. 2015, 0:43:58 Odpovědět

Tak já měl kupu článku nachystaných už dlouho a čekalo se na anime A Inazumu sem dělal nedávno no. A teď často píšu postavu a ovoce, bohužel nemám čas do toho udělat i jiný no :/

#2325 Perona-Chan, 17. 11. 2015, 21:16:44 Odpovědět

Mám rada keď je baba

#2326 Retghar, 17. 11. 2015, 21:34:49 Odpovědět

U postav lidi řeší ovoce a u ovoce se řeší postava

Hakuhódžó no senši