Water 7 Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 34–39
Manga kapitoly: 322–374
Anime epizody: 229–263
Rok vydání: 2004–2005 (Manga), 2005–2006 (Anime)

Water 7 je druhý arc Water 7 ságy a zároveň patnáctý arc v celé One Piece sérii.

Water

Tři dny po dobrodružství na Long Ring Long Landu Slamáci na Grand Line objevili kolejnice. Vzápětí se těsně vyhnuli vlaku, který po kolejích jel. Na nedaleké stanici potkali Kokoro, která vlak řídila. Také se setkali s její vnučkou Chimney a jejím králíkem Gonbem. Kokoro posádce vysvětlila, že tento vlak je mořský vlak jménem Puffing Tom. Také jim řekla, že následující ostrov je Water 7 a Slamáci si na něm mohou najít opraváře lodí. Posádka se tedy dostala na ostrov Water 7 a Luffy, Usopp a Nami odešli do města, aby vyměnili zlato ze Skypie a našli opraváře. Robin, Chopper a Sanji také šli do města, aby ho prozkoumali a Zoro zůstal na lodi sám.

Water Luffyho skupina vyměnila zlato za 300 milionů beli a přišla do společnosti Galley-La. Tam potkali opraváře jménem Kaku, který na žádost posádky odešel do přístavu zkontrolovat Going Merry. Chvíli na to se objevil starosta města Iceburg a jeho sekretářka Kalifa. Iceburg slíbil, že se pokusí Merry opravit, ale objevili se dva chlapíci a ukradli všechny peníze, co posádka měla. Naštěstí je členové společnosti Galley-La Paulie a Rob Lucci zastavili a přinesli peníze zpět. Iceburg řekl posádce, že ti zloději patří do skupiny s názvem Franky Family, kterou vede známý zloděj Franky. Když posádka vstupovala do loděnice číslo 1, dvojice zlodějů opět zaútočila a ukradla Usoppovi 200 milionů beli. Mezitím se vrátil Kaku a oznámil posádce, že Merry je příliš poškozená a nedá se opravit. Po vyslechnutí této informace si Nami všimla, že Usopp zmizel, proto ho šla spolu s Luffym hledat.

Water Celá posádka kromě Robin se opět sešla před Franky Housem, velitelstvím Franky Family, kde našli zraněného Usoppa. Slamáci vtrhli do Franky Housu, porazili členy Franky Family a zjistili, že velitel Franky všechny peníze vzal a odešel. Po tomto zjištění Slamáci zničili Franky House a odešli spolu s Usoppem zpět na loď. Tam Usoppa ošetřili a celá posádka se dozvěděla o tom, že Merry nelze opravit a Luffy se rozhodl postavit novou loď. Usoppa toto rozhodnutí rozzlobilo a nechtěl Merry opustit, proto vyzval Luffyho na souboj o Merry. Souboj se konal v 10:00 a Usopp vedl s Luffym vyrovnaný souboj díky Dialům, které si vzal ze Skypie. Přesto Luffy souboj vyhrál, ale řekl Usoppovi, že si loď může nechat. Po tomto souboji Usopp opustil posádku a Slamáci opustili Going Merry.

Na druhé ráno se v celém měste šířili zprávy o tom, že Iceburga v noci postřelila Nico Robin. Slamáci o tomto incidentu nevěděli a v loděnici číslo 1 se setkali s vůdcem Franky Family – Frankym. Franky se chtěl Slamákům pomstít za zničení Franky Housu a začal se Slamáky bojovat. Ukázalo se, že je to kyborg, napůl muž, napůl stroj. Po dlouhém souboji Franky použil svůj ultimátní útok Coup de Vent, kterým zničil celou loděnici. Ve zmatku se posádce podařilo uprchnout a Luffy se dozvědel o útoku na Iceburga, proto se vydal za Iceburgem, aby zjistil, jestli ho Robin opravdu postřelila. Luffy se dostal na základnu společnosti Galley-La a probojoval se až do Iceburgova pokoje, kde mu Iceburg potvrdil, že Robin ho opravdu postřelila. Po tomto zjištění Luffy rychle utekl z pokoje těsně předtím, než ho pracovníci společnosti Galley-La chytili.

Water Ve městě se zatím Sanji a Chopper setkali s Robin, která jim řekla, že už nemůže zůstat s posádkou a odchází. Sanji se ji snažil zastavit, ale Robin utekla. Sanji se rozhodl zjistit, o co Robin jde a zbytek posádky se později opět sešel a nikdo nevěděl, na čí straně Robin je. Nakonec se posádka rozhodla v noci proniknout na základnu společnosti Galley-La, protože Robin se určitě pokusí o další útok. Mezitím Franky unesl Usoppa a Merry, aby vylákal Luffyho ven. Na základně společnosti Galley-La zatím všichni zaměstnanci hlídali Iceburga, aby ho za každou cenu ochránili.

Následující noci si Iceburg zavolal do svého pokoje Paulieho, aby mu něco řekl. Po rozhovoru Paulie odešel do druhého pokoje, kde otevřel tajný trezor. V té době zbytek posádky Slamáků čekal na stromě nedaleko základny, když najednou slyšeli výbuch. Z ničeho nic se objevily maskované osoby a pronikly na základnu. Jedna z nich zaujala pozornost stráží pomocí své neuveřitelné rychlosti a schopnosti chodit ve vzduchu, zatímco muž s medvědí maskou vzal Robin a pomocí svých schopností vytvořit dveře na jakémkoli místě (které získal díky Ďáblovu ovoci Doa Doa no Mi) se dostal do Iceburgova pokoje. Pak se postaral o stráže, které stály před pokojem, přičemž nám ukázal, že dokáže své tělo změnit tak, aby bylo tvrdé jako ocel. V Iceburgovém pokoji zatím Iceburg zjistil, že útočníci jsou členové organizace, která pracuje pro Světovou Vládu. Tato organizace má název Cipher Pol no. 9, zkráceně CP9. Mezitím se Slamáci rozhodli také proniknout do budovy, avšak Luffy se zasekl mezi dvěma budovami. Ukázalo se, že CP9 chtějí od Iceburga plány starověké zbraně Pluton, což je vlastně obrovská válečná loď, kterou hledal Crocodile v Alabastě.

Water Paulie zatím otevřel Iceburgův trezor a našel v něm plány Plutona. Najednou se za ním objevili dva maskovaní muži a snadno ho porazili. Ukázalo se však, že plány jsou falešné. V té době se Luffy osvobodil a pronikl do budovy, kde bojoval s agenty CP9, kteří ho lehce porazili pomocí svých schopností rychle švihnout prstem, čímž zanechali na Luffyho těle ránu, která se podobala střelné ráně. Agenti zajali Luffyho a Paulieho, avšak oba se chvíli na to osvobodili. Mezitím se všichni agenti CP9 dostali do Iceburgova pokoje a odhalili své identity. Byly to: zaměstnanci společnosti Galley-La Rob Lucci a Kaku, Iceburgova sekretářka Kalifa a městský barman Blueno. Na falešných plánech Plutona byla napsána pouze tři slova: Tom, Iceburg a Cutty Flam. Kaku chytil Iceburga, aby zkontroloval jeho puls a Lucci řekl všem svou teorii. Tom byl Iceburgův učitel, který vlastnil plány Plutona. Po Tomově smrti získal plány zřejmě jeho žák. Jenže Tom měl ještě jednoho žáka, který se jmenoval Cutty Flam. Protože Iceburg plány nemá, musí je mít Cutty Flam. Říká se, že Cutty Flam zemřel před osmi lety, když ho přejel mořský vlak. Jenže Cutty Flam ve skutečnosti stále žije ve městě pod jménem Franky. Když toto Iceburg slyšel, jeho puls se zrychlil a Lucci usoudil, že jeho teorie je správná.

Agenti CP9 se právě chystali odejít, když do pokoje vtrhli Luffy, Paulie, Zoro, Chopper a Nami. Paulie zaútočil na Lucciho, ale byl snadno poražen. Ukázalo se, že všichni členové CP9 dokáží používat Rokushiki, šest technik, které nedokáže použít obyčejný člověk. Pak se Lucci proměnil na leoparda a vyhodil Luffyho a Zora ven oknem. Ukázalo se, že Lucci tuto schopnost získal díky Ďáblovu ovoci Neko Neko no Mi. Po tomto agenti CP9 spolu s Robin odešli a podpálili základnu společnosti Galley-La. Naštěstí těsně předtím stihli Slamáci spolu s Iceburgem utéct.

Mezitím ve Frankyho úkrytu Usopp řekl Frankymu, že už k Slamákům nepatří a chce s Merry odejít. Franky mu však řekl, že Merry je už příliš poškozená. Usopp mu nevěřil a chtěl se vrátit zpět do East Blue. Potom Usopp Frankymu řekl o tajemné osobě, která na Skypii opravila Merry. Franky usoudil, že to byl Klabautermann, duše lodi, která se objeví, aby varovala členy posádky před zkázou lodi. Během tohoto rozhovoru vtrhli do úkrytu členové CP9, aby našli plány Plutona. Franky s nimi začal bojovat, ale agenti ho odmrštili přes stěnu. Ukázalo se, že za stěnou je tajná místnost. CP9 se rozhodli místnost prozkoumat, aby našli plány Plutona. Když Franky uviděl tuto místnost, vybavil si svou minulost.

Water Před dvaadvaceti lety se Franky stále snažil postavit nejlepší loď na světě, přičemž se učil od svého učitele Toma spolu se svým spolužákem Iceburgem. O něco později po Rogerově popravě přišli do Water 7 soudci, aby popravili Toma za to, že postavil Rogerovu loď Oro Jackson. Tom však žádal o dalších deset let, aby mohl uskutečnit svůj plán, postavit mořský vlak. Soudci tedy přijali Tomovu nabídku a dali mu deset let na postavení mořského vlaku. O deset let později, po dokončení Puffing Toma přišla do Water 7 organizace CP5, která chtěla od Toma plány Plutona. Tom odmítl a šéf CP5 Spandam přísahal, že ty plány získá. Na druhý den opět přišli soudci, aby Toma popravili. Jenže na loď, na níž Toma převáželi zaútočili jiné lodě. Ukázalo se, že to byly Frankyho lodě a vedl je Spandam. Po tomto útoku zatkli Iceburga a Frankyho za to, že zaútočili na soudní loď a odsoudili je na smrt. Avšak Tom si postavením Puffing Toma vykoupil svobodu a daroval ji Iceburgovi a Frankymu. Iceburg a Franky byly tedy svobodní a první věc co Franky udělal bylo, že vzal pistoli a střelil Spandama do obličeje. Potom Franky utekl a snažil se zastavit vlak, na kterém převáželi Toma, ale skončilo to tak, že vlak Frankyho přejel, čímž ho zabil.

O čtyři roky později se ve společnosti Galley-La opět objevil Franky. Ukázalo se, že přežil jen díky tomu, že se přestavěl na kyborga. Později mu dal Iceburg plány Plutona, které mu předtím dal Tom a Franky odešel.

Zpět v současnosti agenti CP9 zavolali svému šéfovi, který chtěl mluvit s Frankym. Ukázalo se, že to byl Spandam, bývalý šéf CP5. Po rozhovoru se CP9 rozhodli Frankyho a Usoppa zatknout, protože žádné plány nenašli.

Před základnou společnosti Galley-La Iceburg řekl Slamákům, že Robin je ve skutečnosti nezradila. Dobrovolně se přidala k CP9, protože ji vydírali. Pokud by se k nim nepřidala, CP9 by zničily celý ostrov spolu se Slamáky. CP9 chtěli od Robin, aby jim pomohla odstranit Iceburga a pak odešla s nimi na soudní ostrov Enies Lobby, kde měla být popravena. Po tomto zjištění se Nami vydala ke vlaku, aby zachránila Robin a Chopper spolu se zaměstnanci společnosti Galley-La začal hledat Luffyho a Zora.

Mezitím se Sanji dostal na stanici a schoval se ve vlaku, který odjížděl do Enies Lobby. Slamáci chtěli odplout lodí, ale právě se k ostrovu blížil obrovský příliv Aqua Laguna. Naštěstí Paulie včas našel všechny Slamáky a utekl před vlnou Aqua Laguna. V bezpečí se všichni dozvěděli o tom, co Robin udělala a rozhodli se ji zachránit.

Water Sanji na vlaku zatím porazil velké množství agentů a dozvěděl se, že v pátém voze je mariňácký kapitán T-Bone, ve čtvrtém voze člen CP7 Wanze, ve třetím voze nový člen CP9 Nero, ve druhém voze členové CP9 a v prvním voze Robin. Zpět ve Water 7 se Luffy snažil najít způsob, jak se dostat přes Aqua Laguna. Najednou se zjevila Kokoro a našla řešení. Odvedla je do opuštěného skladu, kde byl prototyp Puffing Toma, Rocket Man. Slamáci spolu se zaměstnanci společnosti Galley-La a členy Franky Family nastoupili na vlak a Kokoro je odvezla směrem k Enies Lobby. Luffy vytvořil alianci s Pauliem, se společností Galley-La a členem Franky Family Zambaiem a společně se všichni vydali zachránit Robin a Frankyho.

Water Na Puffing Tomovi se Sanji zatím dostal na šestý vůz, kde osvobodil Usoppa a Frankyho. Společně tato trojice vyšplhala na pátý vůz, kde Sanjimu zavolala Nami a řekla mu, v jaké situaci se Robin nachází. Franky a Sanji se rozhodli Robin zachránit, ale Usopp odmítl a odešel. Vzápětí se však objevil maskovaný muž, který vypadal stejně jako Usopp a jmenoval se Sogeking. Sogeking se k Frankymu a Sanjimu přidal a společně všichni odpojili pátý vůz od ostatních vozů, čímž se zbavili kapitána T-Bona. Pak vstoupili do čtvrtého vozu, kde se setkali se členem CP7, kuchařem jménem Wanze. Sanji se rozhodl s ním bojovat, zatímco Sogeking a Franky pokračovali v cestě. Nemohl s ním však bojovat, protože Wanze používal při boji Rámen, který Sanjimu zamotával nohy. Přesto Sanji použil nože a rozsekal Rámen, jelikož Rámen je jídlo, takže Sanji může používat ruce. Po rozsekání Rámenu Sanji snadno Wanzeho porazil a odkopl ho až do druhého vozu.

Na střeše třetího vozu zatím Franky bojoval s novým členem CP9 Nerem. Navzdory Nerové obrovské rychlosti Franky zjistil, že jeho slabé místo jsou záda a praštil ho přes střechu do třetího vozu, čímž ho porazil.

Water Sogeking se mezitím pod vodou dostal do prvního vozu, kde byla Robin. Ta však odmítla jeho pomoc a odešla do druhého vozu za CP9. Tam se už zatím dostali i Sanji a Franky, ale Robin je odmítla. Sogeking hodil do vozu dýmovnici a spolu s Robin, Sanjim a Frankym utekli do třetího vozu a odpojili se od ostatních vozů. Avšak Blueno se pomocí Kalify dostal do jejich vozu, ale Franky se obětoval a spolu s Bluenem skočil do druhého vozu. Přesto Blueno použil své schopnosti a pomocí „vzdušných dveří“ se dostal do druhého vozu a vzal Robin zpět. O něco později se Rocket Man dostal k třetímu vozu a vzal Sanjiho a Sogekinga na palubu. Samozřejmě všichni hned zjistili, že Sogeking je Usopp, kromě Luffyho a Choppera. Zatímco bouře skončila a obloha se opět vyjasnila, na obzoru se zjevil soudní ostrov Enies Lobby.

Komentáře

#1382 Alu, 4. 10. 2015, 21:37:51 Odpovědět

Ja som o Robin nikdy nepochybovala a keď povedala že prečo to robí tak ma to dojalo

#1300 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:56:38 Odpovědět

Vtedy som si myslela že ich Robin zradila

Hakuhódžó no senši