Souostroví Sabaody Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 50–53
Manga kapitoly: 490–513
Anime epizody: 385–405
Rok vydání: 2008 (Manga), 2009 (Anime)

Souostroví Sabaody je první arc Války nejlepších ságy a zároveň devatenáctý arc v celé One Piece sérii.

Sabaody

Několik dní po odchodu z Thriller Barku se Slamáci konečně dostali na konec první poloviny Grand Line. Mezi nimi a Rybáckým ostrovem však stála ještě jedna překážka – Red Line. Luffy, Robin a Brook se rozhodli vstoupit do žraločí ponorky a najít podmořský vchod na Rybácký ostrov. Ale ani v hloubce 5000 metrů nenašli nic kromě obrovského mořského králíka. Králík sledoval ponorku až na hladinu, kde ho Luffy snadno porazil. Po souboji z králíka překvapivě vylezla mořská panna a hvězdice. Ukázalo se, že hvězdice se jmenuje Pappug, mořská panna Keimi a oba jsou z Rybáckého ostrova. Keimi požádala Slamáky, aby jí pomohli zachránit jejího přítele Hachiho. Slamáci přijali a Keimi použila své schopnosti mluvit s rybami a navigovala loď směrem k Hachimu.

Sabaody Hachi byl uvězněn v malé vesničce uprostřed moře. Vládci této vesničky byli piráti zvaní Flying Fish Riders. Ukázalo se, že Hachi byl kdysi členem Arlongové posádky a Zoro ho v Arlongovém parku porazil. Navzdory této skutečnosti ho Slamáci chtěli zachránit, ale ukázali se Flying Fish Riders na létajících rybách a začali bombardovat loď. Luffy jednu rybu ukradl, ale neuměl ji ovládat a havaroval. Zoro mezitím zachránil Hachiho a Brook se zapojil do bitvy. Zahrál píseň, která uspala všechny nepřátele. To umožnilo Luffymu opět nasednout na letající rybu. Jenže opět havaroval a tentokrát skončil přímo v domě šéfa Flying Fish Riders Duvala, který měl na sobě železnou masku. Duval začal Luffyho honit na svém býkovi a oba vyšli ven z domu. Duval viděl, že Slamáci jeho posádku snadno porazili, a proto vyzval Sanjiho na souboj. Chtěl se mu pomstít, ale Sanji přísahal, že mu nic neudělal. Duval si sundal svou masku a ukázal svou tvář. Byla úplně stejná jako Sanjiho kresba na plakátu hledaných. Mariňáci si mysleli, že Duval je Sanji , a tak se z něj stal hledaný zločinec. Za toto se chtěl Duval Sanjimu pomstít, a tak přikázal své posádce, aby Sanjiho chytili do sítě a hodili do moře. Luffy a Zoro ho chtěli zachránit, ale Hachi je předběhl a s pomocí Keimi Sanjiho osvobodil. Na hladině zatím zbytek Duvalové posádky připravil obrovskou kotvu, kterou se chystal shodit na Sunny. Franky však použil „Chicken Voyage“ a Sunny rychle couvla a vyhnula se kotvě. Potom Franky odhalil tajnou zbraň Sunny „Gaon Cannon“, kterým vystřelil na vesnici Flying Fish Riders. Jediný, kdo zůstal na nohou byl Duval, který poslal svého býka na Luffyho, ale ten ho silou vůle zastavil. Pak se zjevil Sanji, který na Duvala zaútočil několika kopy do obličeje, čímž ho definitivně porazil.

Po bitvě Sunny zamířila k Sabaody Archipelago, kde posádka musí najít člověka, který jim pomůže dostat se na Rybácký ostrov. Během plavby se objevil Duval, který se Sanjimu poděkoval za to, že díky jeho kopům se jeho tvář úplně změnila. Pak Duval přejmenoval svůj gang na Rosy Life Riders a dal Slamákům číslo své Den Den Mushi, aby mu zavolali, když budou potřebovat pomoc.

Sabaody O něco později Sunny připlula k Sabaody Archipelago, což bylo souostroví tvořené z malých ostrůvků. Každý ostrůvek tvořil jeden velký strom, ze kterého vylítávaly bubliny. Luffy byl z bublin nadšený a koupil si jedno vozidlo vyrobené z takové bubliny. Avšak bublina mu praskla, protože se příliš vzdálil od souostroví. Po prohlídce souostroví se posádka setkala s pirátem, který se snažil utéct, protože byl otrokem. Jeho majitelé byli Tenryuubito, světová šlechta, která žila v hlavním městě Mariejois. Tenryuubito byli potomci dvaceti králů, kteří založili Světovou vládu, proto byli uctíváni a nikdo jim nemohl odporovat. Dokonce nosili jakousi skleněnou bublinu kolem své hlavy, aby nemuseli dýchat stejný vzduch jako obyčejní lidé. Slamáci museli přísahat Hachimu, že na Tenryuubito nezaútočí ani kdyby se je snažili zabít. Dva Tenryuubito, Roswald a Shalulia zabili svého otroka a klidně odešli. Luffy je chtěl zastavit, ale Hachi mu to nedovolil, protože pokud by zaútočil na Tenryuubito, šli by po něm mariňáčtí admirálové.

Po zabití otroka Slamáci dorazili do baru, kde žil člověk, který pomůže Slamákům dostat se na Rybácký ostrov, Silvers Rayleigh. V baru však našli pouze majitelku Shakky, která řekla, že Rayleigh se už půl roku neobjevil. Posádka se rozhodla ho najít, ale Shakky jim řekla, aby byli opatrní, protože Luffy a Zoro se staly členy skupiny, která je známá jako Jedenáct Supernov. Tuto skupinu tvoří jedenáct pirátů-začátečníků, který se ve stejnou dobu dostaly na Sabaody Archipelago. Každý člen této skupiny má odměnu nad 100,000,000 beli.

Sabaody Po tomto rozhovoru nám příběh postupně odhaluje každou Supernovu. Jako první se nám ukázal Capone „Gang“ Bege s odměnou 138,000,000 beli. Bege právě jedl v restauraci, když se setkal z další Supernovou. Byla to „Nenasytná“ Jewerly Bonney s odměnou 140,000,000 beli. V restauraci byl i „Mág“ Basil Hawkins s odměnou 249,000,000 beli. Na jiném ostrůvku spolu soupeřili další dvě Supernovy: Eustass „Kapitán“ Kid s odměnou 315,000,000 beli a „Bouřlivý příliv“ Scratchman Apoo s odměnou 198,000,000 beli. Na jiném ostrůvku také dvě Supernovy bojovali. Byly to: „Šílený mnich“ Urouge s odměnou 108,000,000 beli a maskovaný muž a člen Kidové posádky „Masakrátor“ Killer s odměnou 162,000,000 beli. Jejich souboj přerušila další Supernova, bývalý mariňák „Rudý prapor“ X Drake s odměnou 222,000,000 beli. Nakonec se nám ukázala i poslední Supernova „Chirurg smrti“ Trafalgar Law s odměnou 200,000,000 beli který se zeptal X Draka kolik lidí zabil.

Příběh se vrací zpět ke Slamákům, který se dozvídají, že Kid je jediná Supernova z větší odměnou jako Luffy, protože hromadně drancoval ostrovy a zabíjel civilisty. Luffy se trochu bál o Rayleigha, ale Shakky řekla, že Rayleigh je 100-krát silnější než Supernovy.

Sabaody Po rozhovoru se Slamáci, Pappug, Hachi a Keimi vybrali na ostrůvky 32,33 a 34, kde stál zábavní park Sabaody. Všichni si užili spoustu zábavy a Keimi si splnila svůj sen jízdou na ruském kole. Nikdo si však nevšiml, že celou dobu je sledoval otrokář Peterman, který zjistil, že Keimi je mořská panna a chtěl ji unést a prodat. To se mu nakonec se svou skupinou podařilo a Slamáci se vydali ji zachránit, zatímco Sanji zavolal Rosy Life Riders. Nakonec posádka našla Keimi na ostrůvku 1, v aukčním domě otroků. Byly tam i Tenryuubito Roswald, Shalulia a Charloss i Supernovy Kid, Killer a Law. Slamáci trpělivě čekali, dokud šéf domu Disco odhalil svou hlavní atrakci, Keimi. Hachi byl rozhodnut Keimi koupit, ale Charloss ho předběhl a nabídl 500 milionů beli. Slamáci neměli více peněz než nabízel Charloss a proto se Luffy pokusil Keimi zachránit, ale Hachi ho zastavil. Ukázal však při tom i své ostatní ruce a všichni zjistili, že je rybák. Protože lidé odjakživa nesnášeli rybáky, Charloss postřelil Hachiho a nabídl jej ostatním jako otroka. Po tomto pohár Luffyho trpělivosti přetekl a Luffy z celé síly trafil Charlosse do obličeje. To však neměl dělat, protože ostatní Tenryuubito okamžitě zavolali admirála, který byl na cestě na Sabaody. Zoro okamžitě osvobodil Keimi z kulatého akvária a v domě vypukl chaos. Keimi měla na krku stále obojek, který vybuchne pokud se otrok pokusí utéct, takže Slamáci museli najít klíč. Najednou se však objevil muž, kterého Slamáci hledali. Byl to bývalý člen Rogerové posádky, pravá ruka pirátského krále, Silvers Rayleigh. Rayleigh použil neznámou sílu, aby Keimi sundal obojek a řekl Luffymu, že se s ním chce dlouho setkat.

Na souostroví okamžitě zavládla panika. Množství Supernov se dozvědělo, že se blíží admirál, proto se rozhodlo opustit souostroví. Kid, Law a Luffy to také chtěli udělat, proto před aukčním domem porazili množství mariňáků. Luffy použil Gear Third, Law použil svou techniku ​​Room a rozsekal mariňáky na kousky a Kid použil svou schopnost ovládat kovy. Všichni Slamáci spolu s Pappugem, Keimi, Hachim a Rayleighem se sešli před aukčním domem, kde utekli s pomocí Rosy Life Riders na létajících rybách. Kid a Law se také chystali utéct, ale zjevil se Shichibukai Bartholomew Kuma.

Slamáci za zatím dostali zpět do Shakkyinho baru, kde si popovídali s Rayleighem. Během rozhovoru se ukázalo, že pirátský král Gol D. Roger se ve skutečnosti sám rozhodl nechat se chytit mariňákama, protože byl nevyléčitelně nemocný. Ještě předtím obeplul Grand Line, přičemž na jeho lodi sloužily i Crocus, strážce majáku na Hoře opaku, Buggy a Shanks. Po obeplutí Grand Line se Roger nechal chytit a popravit, což odstartovalo Velkou éru pirátů. Robin se pak zeptala Rayleigha na Rogerovu schopnost číst Poneglyphy a zjistila, že Roger odhalil co se stalo před 800 lety před založením Světové vlády. Nakonec se Usopp zeptal, zda se poklad One Piece opravdu nachází na Rafteli, ale Luffy ho zadržel, protože nechtěl vědět všechno dopředu. Potom Rayleigh řekl, že mu bude trvat tři dny, dokud připraví Sunny na podmořskou cestu. Dal každému členovi posádky Vivre Card, aby ho po třech dnech našli.

Sabaody Na Sabaody mezitím dorazil admirál Kizaru, aby chytil Luffyho. Avšak do boje z mariňákama se zapojili i ostatní Supernovy. Bege bojoval ze skupinkou mariňáků, přičemž odhalil své schopnosti vytvořit si zmenšenou verzi své posádky ve svém těle. Malá posádka vyšla z Begeho těla a zaútočila na mariňáky. Zdálo se, že Bege je chodící loď s posádkou. Urouge se také zapojil do boje a bojoval s Kumem, přičemž odhalil své schopnosti nafouknout své svaly do obrovské velikosti. Hawkins začal bojovat s Kizarem a také odhalil své schopnosti, které se podobaly technikám z voodoo panenkou. Do jejich boje se zamíchaly Urouge a Kuma jakož i X Drake a Apoo. X Drake použil své schopnosti a proměnil se na dinosaura, aby bojoval s Kumou. Apoo také nezahálel a použil své schopnosti proměnit jakoukoliv část svého těla na hudební nástroj. X Drake mezitím poranil Kumu a přidal se do boje s Kizarem. Jenže i na čtyři Supernovy byl Kizaru silný soupeř a čtveřice padla poražena.

Sabaody Slamáci se zatím dostali do souboje s dalším Kumou, kterého po namáhavém souboji Zoro poranil technikou Asura a Luffy ho dorazil technikou Gear Third. Ukázalo se, že to nebyl skutečný Kuma, ale pouze Pacifista, čili robotická Kumova replika, konkrétně model PX-4. Najednou se objevil Kizarův synovec Sentomaru a další Pacifista PX-1. Slamáci věděli, že nemají šanci ho porazit, proto se dali na útěk, ale zjevil se Kizaru. Kizaru ukázal své schopnosti manipulovat ze světlem, které získal díky Ďáblovu ovoci Pika Pika no Mi. Těmito schopnostmi se pokusil zabít Zora, ale naštěstí se zjevil Rayleigh, který začal s Kizarem bojovat. Slamáci začali opět utíkat, ale zaútočili na nich Sentomaru a PX-1. Slamáci neměli proti nim šanci a jeden po druhém padaly. Najednou se však zjevil skutečný Bartholomew Kuma, který zastavil PX-1 a použil své schopnosti. Stalo se něco nečekaného, ​​Zoro zmizel před očima všech Slamáků. Byla to jedna z Kumových schopnosti, kterou použil postupně na každého ze Slamáků. Nakonec zůstal pouze Luffy, který si klekl na zem as pláčem se snažil vysvětlit si proč nedokáže zachránit své přátele. Jeho trápení ukončil Kuma, který opět použil svou schopnost a Luffy zmizel.

Toho dne po tom, co zaútočili na jednoho z Tenryuubito, osvobodili otroka, porazili množství mariňáků, zničili Pacifistu a bojovali s admirálem Kizarem a Shichibukaiem Kumou utrpěli Slamáci zdrcující a úplnou prohru.

Komentáře

#1386 Alu, 4. 10. 2015, 21:47:01 Odpovědět

Sanji je proste najlepší keď sa jedná o plastiky

#1354 Kiroshi, 3. 10. 2015, 17:30:44 Odpovědět

Rayleigh se po tomhle arcu stal jednou z mých nejoblíbenějších postav! Naprosto badass typek

#1306 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:25:05 Odpovědět

Najlepšie bolo keď sa stretli s tým ktorý sa podobal Sanjimu
A keď Luffy stále havaroval
A tiež Rayleigh ktorý je pravá ruka Rogera
Kizaru tiež ktorý ma vždy dobrý face a tiež ako vždy hovoril do odposlúchajúceho Den Dem mushiho
A súboj Kizaru VS Rayleigh bol super

Hakuhódžó no senši