Rybácký ostrov Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 61 – 66 (6 volumek)
Manga kapitoly: 603 – 654 (51 kapitol)
Anime epizody: 523 – 541 a 543 – 574 (51 epizod)
Rok vydání: 2010–2012 (Manga), 2011–2012 (Anime)
Chronologie: Předchozí – Návrat na Sabaody Arc / Následující – Punk Hazard Arc

Rybácký ostrov je druhý arc Fishman Island ságy a zároveň pětadvacátý arc v celé One Piece sérii.

Fishman

Po útěku Slamáků zavládl na Sabaody zmatek. Caribou a Coribou chytili všechny falešné Slamáky a pomstili se jim za to, že s nimi manipulovaly. Při útoku se dozvídáme, že Caribou má schopnosti Ďáblova ovoce typu Logia. Mezitím Sentomaru oznámil mariňákům, že chytil většinu pirátů, kteří se přidali k falešným Slamákům. Rayleigh zatím vzpomínal na své první setkání s Rogerem. Dozvídáme se, že mladý Roger byl Luffymu velmi podobný, dokonce nosil Luffyho slamák, který dal později Shanksovi.

Fishman Pod vodou se mezitím Slamáci dozvěděli, že želatina kolem lodi je vlastně jedna bublina ze Sabaody. Také se dozvídáme, že pokud něco do bubliny udělá několik děr, bublina praskne, takže Slamáci si musí dát pozor na mořské příšery, kterých je na dně oceánu plno. Usopp si vzpomněl, že Hachi jim před dvěma lety slíbil, že je dovede na Rybácký ostrov. V té chvíli Franky řekl všem, že Duval a Hachi dlouho chránili Thousand Sunny, no Hachi byl příliš zraněn, proto odešel na Rybácký ostrov. Jeho místo však zaujal Bartholomew Kuma. Slamáci nechápali, proč Kuma ochraňoval jejich loď, ale Franky všechno vysvětlil. Když Franky po dvou letech přišel k Sunny, našel tam zraněného Kumu. Ukázalo se, že před dvěma lety na Sabaody Kuma poslal Slamáky pryč z ostrova proto, aby je zachránil před mariňákama. Kuma byl totiž kdysi revolucionář a proto chtěl pomoci Dragonovému synovi. Doktor Vegapunk dovolil Kumovi udělat poslední věc ze své vlastní vůle, chránit Sunny. Vegapunk totiž předělal Kumu na Pacifistu no těsně před dokončením předělávky mu dovolil chránit Sunny. Když se toto Slamáci dozvěděli, v duchu se Kumovi poděkovali. Franky je však varoval, protože po dokončení své mise Vegapunk dokončil Kumovo předělání, takže teď je z něj stroj, který je kompletně podřízený vládě a nebude mít ze Slamákama slitování.

Fishman Zanedlouho Slamáky dohnala loď Caribouových pirátů. Jejich loď však poháněla mořská kráva Mohmoo,kterou Slamáci potkali před dvěma lety v Arlongovém parku. Mohmoo Slamáky poznala a okamžitě odtáhla Caribouovu loď pryč. Caribou se však stihl dostat na Sunny, ale když zjistil, že je ostatní členové jeho posádky jsou pryč, zpanikařil. Franky ho okamžitě chytil a chtěl ho hodit přes palubu, no Caribou řekl, že není kapitánem Caribouových pirátů a nikdy nechtěl na Slamáky zaútočit. Slamáci tedy dovolili Caribouovi zůstat na palubě, ale pro jistotu ho svázali. Nami všem řekla, že musí plavat mírně na jihozápad od místa, kam ukazuje Log Pose. To kvůli tomu, protože pokud by šli přímo k ostrovu, chytili by se do sítě mořských proudů, které by je roztříštili o skály. Proto se museli dostat do podmořského proudu a tam se dá dostat pouze přes proud, který spojuje povrchový proud s podmořským proudem. Tento proud vypadal jako obrovský podmořský vodopád, který hlídala mýtická chobotnice, Kraken. Najednou se zjevila loď Caribouových pirátů, kteří se rozhodli Cariboua zachránit. Jenže Kraken je okamžitě chytit a zničil jejich bublinu, čímž je zabil. Luffy a Zoro chtěli s Krakenem bojovat, ale Usopp je zastavil, protože jejich útoky by mohly zničit bublinu. Caribou však dostal nápad. Luffy, Zoro a Sanji si vzali malé bubliny a vlezli do nich. Takto se mohli dostat z lodi bez toho, aby je podmořský tlak zabil. Na loď však byly napojeni hadicí, aby se mohli vrátit na palubu. Kraken však zaútočil na loď a Franky použil své rakety, aby ho zastavil. Potom Chopper snědl Rumble Ball a aktivoval Guard Point, aby ochránil loď. Robin se také snažila ochránit loď a to tak, že vytvořila dvě obrovské ruce, které ochránili Sunny před podmořskou horou, do které Sunny skoro narazila.

Fishman Luffy okamžitě aktivoval Gear Third a zároveň zatvrdil svou ruku pomocí Busoshoku Haki, což způsobilo, že Luffyho ruka se změnila na černou. Avšak mořská voda Luffyho oslabovala, protože byl uživatelem Ďáblova ovoce. Sanji rychle vyběhl ze své bubliny a neskutečně rychle utíkal přes moře. Pak zasáhl Krakena pomocí Diable Jambe a Zoro mu usekl jedno chapadlo. Vzápětí se Luffymu vrátila síla a porazil Krakena pomocí Gomu Gomu no Elephant Gun. Po tomto souboji Sunny spadla do podmořského proudu, kde byla absolutní tma. Franky však zažehl světla, které měla Sunny v sobě zabudované a odhalil mořské příšery, které žijí v hlubinách Grand Line.

Fishman Slamáci si však najednou všimli, že Luffy, Zoro a Sanji se nevrátili na palubu. Také si Brook všiml, že Caribou utekl. Ve skutečnosti byl Caribou schovaný v sudu, kde se zkapalnil. Franky ho však našel a svázal jej spolu ze sudem. Najednou si Slamáci všimli, že se nacházejí přímo v regionu vulkánů. Chopper si všiml v dálce světlo a myslel si, že je to světlo z Rybáckého ostrova, no ukázalo se, že světlo patří obrovské rybě. Mořský obr však rybu chytil a tak zachránil Sunny. Najednou v dálce Brook zahlédl loď, která se podobala legendární lodi Flying Dutchman.Brook okamžitě všem vysvětlil, že před stovkami let kapitán Flying Dutchmana zabil celou svou posádku. Od té doby je loď prokletá a kapitán Vander Decken stále straší v mořích. V té chvíli kapitán Vander Decken přikázal obrovi Wadatsumimu, aby zaútočil na Sunny. Najednou se však objevily Luffy, Zoro a Sanji spolu s Krakenem, který porazil Wadatsumiho. Ukázalo se, že Luffy, Zoro a Sanji jsou spolu v jedné bublině a dokázali se dostat k Sunny pomocí Krakena kterého si Luffy ochočil a dal mu jméno Surume. Po příchodu na palubu Luffy všem oznámil, že Surume bude navigovat Sunny na Rybácký ostrov. V té chvíli si však všichni všimli, že jedna podmořská sopka se chystá vybuchnout.

Fishman Flying Dutchman a Wadatsumi okamžitě utekli, zatímco Surume vzal Sunny a plaval co mu síly stačily. Nakonec se Sunny dostala do velkého příkopu, ale erupce způsobily podmořskou lavinu a na Slamáky se valila masa skal, no Usopp vystřelil svou Hissatsu Midori Boshi: Sargasso. Z této střely vyrostla obrovská rostlina, která zachytila ​​padající skály, avšak pouze na několik sekund. Surume však měl dost času dostat se z laviny a Slamáci byli zachráněni. Najednou však spadla ještě jedna skála, která trefila Surumeho do hlavy a Surume pustil Sunny. Naštěstí Sunny v pořádku dopadla na dno oceánu, 10,000 metrů pod mořem, přímo před Rybácký ostrov, který se vznášel v obrovské bublině, která vydávala světlo. Slamáci byly okouzleni krásou ostrova, no vtom se před nimi objevily mořské příšery, které řídila skupina rybáků. Jeden z nich, Hammond, dal Slamákům nabídku. Buď se přidají k posádce Nových rybáckých pirátů, nebo zemřou. Slamáci se rozhodli utéct na ostrov a proto Franky použil Coup de Burst, zatímco Lufyf odmítl Hammondovu nabídku. Rybáci se rozhodli zaútočit, no Franky použil další Coup de Burst a posunul Sunny dopředu. Po vstupu do obrovské bubliny však zmizela bublina kolem Sunny a posádka se začala topit, protože se dostali do silného proudu.

O něco později se Luffy probudil spolu se Sanjim, Chopperem a Usoppem v domě Keimi. Luffy byl strašně rád, že ji vidí a Keimi řekla, že už by byl mrtvý, kdyby náhodou nenašli Sunny mořské panny. Také řekla, že se nacházejí v zátoce mořských panen. Hachi se stále zotavoval ze svých zranění v rybácké čtvrti a Pappug je ve své vile v Gyoverly Hills. Když Sanji uviděl mořské panny, od radosti se rozplakal a řekl, že konečně našel All Blue. Okamžitě začal plavat s mořskými pannami, zatímco Luffy se zeptal Keimi, kde je Jinbe. Keimi řekla, že Jinbe právě odešel z ostrova. Zatímco však stihla vysvětlit vše, přišla královská gondola a Slamáci se museli ihned schovat. Zanedlouho z gondoly vystoupili tři princové království: Fukaboshi, Ryuuboshi a Manboshi. Princové hledali Slamáky, kteří ilegálně vstoupili na ostrov no mořské panny se tvářili, že Slamáky neviděli. Najednou si však jedna mořská panna přitiskla Sanjiho blíže k sobě, což způsobilo, že perverzní Sanji začal krvácet z nosu. Ztratil velmi mnoho krve a Chopper okamžitě žádal transfuzi krve. Najednou se však zjevil Hammond, který Slamákům řekl, že rybáci nikdy nedávají lidem svou krev, protože před několika lety hrdina ostrova Fisher Tiger zemřel na ztrátu krve, neboť žádný člověk mu nechtěl dát svou krev. Hammond pak na Luffyho zaútočil no ten ho jednou ranou porazil a Keimi ukradla gondolu princů, na kterou Slamáci rychle naskočili.

Fishman Keimi odvedla Slamáky do přístavu, kde je několik lidí, kteří by mohli Sanjimu pomoci. Po cestě jim řekla, že Slamáci jsou první návštěvníci ostrova po dlouhém čase. V zátoce mořských panen se zatím mořské panny omluvili princům za to, že skrývali Slamáky, avšak princ Fukaboshi řekl, že nestihl odevzdat Luffymu zprávu od Jinbeho. V přístavu se Slamáci dostali do kavárny Madam Shirley, kde Sanji získal krev od dvou okama pirátů, což ho dost šokovalo. Chopper zatím ošetřil Luffyho ruku, kterou rybák zřejmě infikoval jedem, no Luffyho tělo si vytvořilo po souboji s Magellanem v Impel Downu protilátky. Mezitím rybák, který infikoval Luffyho jménem Hyouzou, slyšel z nedaleké kavárny křik, který pocházel od mořských panen. Mořské panny totiž otevřeli sud, který našli na Sunny a některé mořské panny najednou zmizely. Zpět v kavárně Madam Shirley se Slamáci setkali s Madam, o níž se ukázalo, že je věštkyně. Luffy, Usopp a Keimi se rozhodli projít se po ostrově, když před vchodem do kavárny setkali Pappuga a Brooka. Pappug všechny pozval do své vily a po cestě si Brook všiml plakát hledaných, na kterém byl Vander Decken. Ukázalo se, že Vander Decken je hledaný zločinec, který dělá ostrovu velké škody, protože chce stále princeznu ostrova za ženu. Když Brook zmínil legendu o Flying Dutchmanovi, Pappug řekl, že kapitán té lodi už dávno zemřel a hledaný Vander Decken je kapitánův potomek Vander Decken IX. O něco později si Luffy všiml rybáka, který měl v kočárku malou mořskou pannu. Pappug řekl, že pokud si rybák vezme mořskou pannu, jejich dítě bude buď rybák, nebo mořská panna, takže kříženci se nerodí. Také si po cestě všiml obrovskou budovu, o níž se dozvídáme, že je to továrna na sladkosti. Po smrti Whitebearda totiž ostrov převzala jedna z Yonko, Charlotte Linlin známá jako Big Mom. Nyní ostrov ochraňuje Big Mom, ale za odměnu chce každý měsíc dodávku sladkostí. Zanedlouho se skupina dostala do Gyoverly Hills, kde konečně viděli Pappugovu vilu. Mezitím měla Madam Shirley vidinu. Viděla jak muž v slamáku zničil celý ostrov.

Mezitím na obrovské arše Noah se několik pirátů setkalo ze svým kapitánem. Seznamujeme se s posádkou Nových rybáckých pirátů. Tuto posádku tvořili: Dosun, Zeo, Daruma, Ikaros Much a kapitán posádky Hody Jones. Posádka si právě povídala o útěku jedné pirátské posádky, no Hody si dal několik pilulek, které mu dodaly sílu ze slovy, že se o uprchlíky postará. Luffyho skupina zatím vstoupila do Pappugové vily, kde v obchodě z oblečením setkala Nami. Nami vyčítala Pappugovi, že všechny jeho výrobky jsou velmi drahé, ale Pappug řekl, že za to, co pro ně udělali na Sabaody si mohou vzít zdarma co chtějí. Slamáci ho vzali za slovo a vzali si všechny věci z obchodu. Najednou se však před vilou zjevila postava na velrybě. Byl to král království Ryugu, které vládne ostrovu, Neptun. Král sesedl ze své velryby, která se jmenovala Hoe a pozval všechny Slamáky do svého paláce. Mezitím Hody Jones chytil posádku uprchlíků a několik jich nechal utéct, aby v Novém Světě všem řekli o jeho síle. Ukázalo se, že Hodymu dodává sílu superdroga.

Několik hodin předtím mořské panny otevřely sud, který našli na Sunny a vyskočil z něj Caribou, který chytil všechny mořské panny do bažiny. Ukázalo se, že Caribou má schopnost vytvořit bažinu, kterou získal díky Ďáblovu ovoci Numa Numa no Mi. Caribou chytil mořské panny, aby je mohl v Novém Světě prodat.

Fishman Zpět v současnosti se Slamáci vezli na žralokovi Megalovi do paláce. Ukázalo se, že Slamáci osvobodili Megala během boje s Krakenem a Megalo je zvířátko princezny, proto král poslal Slamáky do paláce, aby se jim poděkoval. Neptun řekl, že už našel ostatné členy posádky: Zoro je již v paláci, Franky šel navštívit Tomova příbuzného a Robin chtěla něco najít. Nami se zeptala, jak je možné, že je na ostrově světlo. Neptun vysvětlil, že to září kořeny stromu, který se nazývá Eva. Tento strom roste na povrchu země, absorbuje světlo a posílá ho svými kořeny na ostrov. Také jeho kořeny „dýchají“ takže se kolem ostrova vytvořila obrovská bublina. Rybáci toto místo našli a rozhodli se na něm vybudovat ostrov. Zanedlouho se Slamáci dostali do paláce, kde se setkali s ministry, kteří měli od Fukaboshiho pro Luffyho zprávu. Najednou si však všichni všimli, že Luffy zmizel. Luffy byl totiž velmi hladový, proto se rozhodl najít jídlo a omylem se dostal do obrovské místnosti, kde drželi obrovskou mořskou pannu, princeznu Shirahoshi. Mezitím se Vander Decken IX. setkal s Hodym Jonesem, se kterým uzavřel alianci. Decken totiž chtěl Shirahoshi za ženu a Hody mu v tom mohl pomoci. Potom Decken vzal sekeru a hodil ji. Zpět v paláci sekera, kterou Decken hodil letěla k Shirahoshi, no Luffy ji zachránil. Ukázalo se, že Decken snědl ovoce Mato Mato no Mi, které mu umožňuje trefit cokoli z jakékoli vzdálenosti. Pokud se něčeho dotkne nějakou rukou a hodí nějakou věc tou rukou, kterou se dotyčné věci dotkl, dotyčná věc poletí přímo k věci, které se danou rukou dotkl. Proto král zavřel Shirahoshi do věže, aby ji ochránil před Deckenem. Shirahoshi zjistila, že Luffy byl ten co zachránil Megala a proto mu dovolila jíst z jejího jídla. Shirahoshi se dříve několikrát rozplakala a Luffy jí řekl, že je velmi uplakaná, což Shirahoshi rozplakalo ještě víc. Pak jí Luffy nabídl, že ji pustí ven z věže a bude ji chránit před Deckenem.

Na Nami, Usoppa a Brooka zatím zaútočila skupina strážců paláce. Trojice Slamáků útok odrazila a porazila strážce, ale zaútočil na ně sám Neptun. Najednou se však zjevil Zoro, který Neptunův útok odrazil a porazil Neptuna. Zoro navrhl, aby Slamáci rychle odešli z ostrova, no Nami řekla, že bublina kolem Sunny praskla a kromě toho se Log Pose stále neadaptoval na další ostrov. Jeden ze strážců řekl, že ví proč a řekne to pouze tehdy, pokud ho rozvážou. Najednou však do paláce přišli princové, Zoro se s nimi zkontaktoval a řekl, že mají rukojmí. Nabídl princům, že pustí všechny rukojmí, pokud dovolí Slamákům získat novou bublinu kolem lodi a nechají je odejít. Fukaboshi souhlasil s podmínkami a řekl Slamákům zprávu, kterou Jinbe vzkázal Luffymu: „Nebojuj z Hodym! Čekám tě v mořském lese! “

V kavárně Madam Shirley se mezitím všichni dozvěděli o útoku Slamáků na palác a proto přišli rytíři, aby zatkli Sanjiho a Choppera. Chopper použil svůj Kung Fu Point, aby rytíře porazil a Sanji se jejich zeptal, zda je princezna v paláci. Rytíři mu odpověděli kladně a Sanji chtěl jít okamžitě do paláce, no Chopper řekl, že pokud uvidí princeznu, určitě zemře na ztrátu krve.

V paláci zatím Shirahoshi přijala Luffyho nabídku a skryla se do Megalových úst, zatímco Luffy si sedl na Megalovu hlavu. Trojice vyplula z věže ve chvíli, když přišel Brook, který přišel zkontrolovat Shirahoshi na žádost Neptuna. Luffy si Brooka nevšiml a proto bez zastavení pokračoval v cestě. Najednou se před věží objevily piráti, kteří na Brooka zaútočili a chtěli otevřít chodbu, která spojuje palác s ostrovem.

Fishman Před kavárnou se zatím Sanji a Chopper setkali s Hachim, který přišel celý zakrvácený a v zádech měl několik šípů. Hachi je varoval, že Noví rybáckí piráti se chystají zaútočit na ostrov. Ukázalo se, že Hachiho takto zranil Decken, když se spojil s Hodym. Hachi se pokusil Hodyho zastavit a rozmluvit ho od útoku, no Hody byl neústupný a Decken na Hachiho hodil několik šípů, aby ukázal rybakům své schopnosti. Ukázalo se, že Decken se před několika lety dotkl Shirahoshi a od té doby si tu ruku neumyl, aby na ni mohl kdykoliv zaútočit. Proto se dotkl Hachiho druhou rukou a tou rukou hodil několik šípů a nůž. Přesto, že jich hodil úplně jiným směrem, šípy trefili Hachiho. Hachi se dal na útěk, ale další šípy ho pronásledovaly. Takto se dostal až do kavárny. Po této události Decken vzal několik pirátů a hodil je rukou, kterou se dotkl Shirahoshi. Takto se piráti dostali do paláce a zaútočili na Brooka.

Zpět v současnosti se Brook vrátil k ostatním Slamákům a oznámil jim, co se stalo před Shirahoshinou věží. Nikdo netušil, že Luffy, Megalo a Shirahoshi jsou na cestě do mořského lesa. Ukázalo se, že Shirahoshi chce jít do toho lesa, aby viděla hrob své matky. Při tomto hrobě už seděla jedna osoba. Tou osobou byl Jinbe, který před hrobem královny Otohime čekal na Luffyho příchod. Do mořského lesa však mířila i Robin, která zjistila, že se tam nachází Poneglyph. Aby toho nebylo málo, v mořském lese se nacházel i Franky, který našel Tomova bratra Dena, který souhlasil s tím, že vytvoří kolem Sunny novou bublinu. Najednou si Franky všiml Jinbeho a Den řekl, že Jinbe na někoho čeká, protože nemůže přijít na Rybácký ostrov, jelikož je hledaný zločinec.

Do paláce mezitím vtrhli Hody, Decken a jejich posádky. Byli překvapeni, že se do paláce dostali tak snadno a Neptun obvinil Slamáky, že je to všechno jejich vina, ale Usopp se bránil a řekl, že kdyby je Neptun nezavolal do paláce a nezaútočil na ně, nic by se nestalo. Decken chtěl unést Shirahoshi, ale když zjistil, že je pryč, vzal korál, hodil ho rukou, kterou se dotkl Shirahoshi a korál okamžitě letěl za Shirahoshi z Deckenem na svém vrcholu. Neptun zatím poprosil Slamáky, aby zachránili Shirahoshi a Hody poznal posádku Slamáků. Věděl, že to Slamáci porazili Hodyho vzor, ​​Arlonga. Hody okamžitě zničil část paláce a dovnitř začala pronikat voda. Hody zasáhl proud vody a kapky, které se změnily na šípy a zasáhly strážce a Neptuna. Zoro na Hodyho okamžitě zaútočil, ale Hody popadl jednoho rybáka a použil ho jako rybácký štít. Najednou si Brook všiml, že Nami někam zmizela. Místnost se však začala naplňovat vodou a proto Zoro osvobodil Neptuna pod podmínkou, že zachrání Usoppa a Brooka. Neptun to udělal a Zoro se ponořil pod vodu, aby bojoval s Hodym.

Před kavárnou zatím Chopper ošetřoval Hachiho, když ho zahlédl Luffy. Luffy s Megalem okamžitě přišel k Chopperovi a Sanjimu, aby zjistil, co se Hachimu stalo. Najednou však Megalovi došli všechny síly a musel vyplivnout Shirahoshi ze svých úst. Sanji byl právě otočený a nevšiml si ji a Chopper ho varoval, aby se neotáčel, protože Shirahoshi je velmi krásná a Sanji by opět mohl ztratit krev a zemřít. Sanji si však chtěl splnit svůj sen, otočil se, viděl princeznu a s takové krásy zkameněl. Kolemjdoucí lidé najednou zaútočili na Slamáky a svázali je, aby zachránili princeznu. Vtom se však zjevil létající korál a na něm Decken, který si šel pro Shirahoshi. Decken okamžitě požádal Shirahoshi o ruku, no princezna řekla, že Decken není její typ. Deckena to rozzlobilo a okamžitě chtěl Shirahoshi zabít, ale svázaný Luffy chytil Decken svýma nohama a porazil pomocí techniky Jet Hammer. Potom Luffy okamžitě probudil Megala, zatímco ho Shirahoshi rozvázala. Pak Luffy, Chopper, Sanji, Hachi a Shirahoshi naskočili na Megala a Decken se zatím probral, aby spolu s obrem Wadatsumim zaútočil na Shirahoshi. Luffy ho však odrovnal jedním úderem a Megalo pokračoval do mořského lesa. Keimi a Nami, které utekly z paláce také mířili do mořského lesa.

Fishman Zpět v paláci Zoro rychle ukončil souboj s Hodym tak, že ho sekl křížem přes hruď. Okamžitě vyplul na hladinu, aby pomohl Neptunovi, Brookovi a Usoppovi utéct. Neptun zaútočil svým útokem Merman Combat: Ultramarine a vytvořil tak pro všechny únikovou cestu. Hodyho piráti zatím chytili svého kapitána a dali mu několik pilulek, aby ho zachránili. Neptun vzal Usoppa a Brooka na svoje záda a okamžitě plaval ven z paláce, ale Hody ho chytil za ocas a zatáhl zpět. Pilulky mu vrátili sílu a byl opět schopen bojovat. Luffyho skupina zatím přišla do mořského lesa. Tam se Shirahoshi poděkovala Luffymu, že ji tam dovedl a Luffy si všiml Frankyho, který pracoval na Sunny. Pak si Luffy všiml i Jinbeho, který seděl nedaleko a byl rád, že Luffyho vidí. Najednou si však všiml Shirahoshi a byl velmi překvapen, že ji sem Luffy přinesl. Shirahoshi hned přišla k matčinému hrobu a rozplakala se nad ním. Najednou se objevily Nami a Keimi a Nami všem řekla o situaci v paláci. Shirahoshi to slyšela a ze strachu o svého otce se rozplakala. Jinbe se vzápětí omluvil Slamákům, konkrétně Nami. Udělal to proto, že před jedenácti lety to byl on, co pustil Arlonga a jeho posádku do East Blue, což Nami šokovalo. Sanji hned chtěl, aby Jinbe vysvětlil, proč pustil takové monstrum do East Blue. Nami však přijala Jinbeho omluvu a ze všeho vinila Arlonga. Na Sabaody viděla, jak lidé zacházejí z rybákama, proto trochu chápala Arlongovu nenávist k lidstvu. Jinbe řekl, že rybáci se snažili tuto vzájemnou nenávist zničit a proto vytvořili království Ryugu, které se stalo součástí Světové vlády. Ani to však nepomohlo a proto Whitebeard prohlásil, že Rybácký ostrov je jeho teritorium a tak ochránil rybáky. Dva rybáci se však stále snažili něco udělat s těmito vztahy. Byly to: královna Otohime, která se snažila spřátelit s lidmi a Fisher Tiger, který se chtěl od lidí kompletně oddělit.

Fishman Před patnácti lety jeden zloděj vykradl obchod na ostrově. Královna Otohime ho však zastavila a zeptala se, proč to udělal. Zloděj řekl, že přišel o práci a má doma deset hladových dětí. Otohime se rozplakala a bylo jí zloděje líto. Zloděj to viděl a také se rozplakal, zatímco ho stráže odvedli. O něco později Otohime přišla s nápadem, že půjde k lidem a pokusí se vyjednat mír. Sepsala petici a žádala rybáky, aby se k ní přidali. Obyvatelé ostrova s ​​ní však nesouhlasili a Otohime se vrátila domů bez podpisů, avšak stále v dobré náladě. Jednoho dne jeden z obyvatel podepsal petici a Arlong, který v té době žil na ostrově na něj zaútočil. Jinbe, sloužící v Neptunové armádě ho však zastavil a oba přišli přivítat svého přítele, Fishera Tigera. Zanedlouho Tiger opět odešel a pár dní na to se celý ostrov dozvěděl o tom, že Tiger zaútočil na hlavní město vlády Mariejois a osvobodil stovky otroků (mezi nimiž byla i Hancock a její sestry). Tiger vzal několik rybaků-otroků ze sebou na ostrov a změnil jejich tetování, co dostali od Tenryuubito. Tetování nyní vypadalo jako slunce a tak Tiger, Arlong, Jinbe a otroci založili Slunečné piráty.

Tigerova posádka se stala na povrchu velmi známou a žádná mariňácka posádka je nedokázala porazit. Tiger však nikdy nedovolil své posádce zabít některého z mariňáků, protože pouze plnili své rozkazy. Zanedlouho byla na Tigerovu hlavu vypsána odměna 230,000,000 beli a na Jinbeho zase 76,000,000 beli. Od incidentu v Mariejois uběhly tři roky a Slunečný piráti přistáli na ostrově, kde se setkali s bývalou lidskou otrokyní Koalou, která utekla přes Tigerův útok na Mariejois. Koala se chtěla vrátit zpět domů a protože měla pouze jedenáct let, neměla jak. Nalodila se tedy na loď Slunečních pirátů a přesto, že se rybáků bála, pracovala na lodi, aby se dostala domů. Jednoho dne si ji Tiger zavolal do své kajuty a změnil její tetování na slunce. Po tomto si začala posádka Koalu vážit a všichni její slíbili, že ji dostanou domů.

Fishman Jednoho dne se jim podařilo získat Eternal Pose na Koalin ostrov. Zanedlouho se dostali na ostrov Foolshout a Koala se konečně setkala se svou matkou. Tiger byl šťastný, že Koala je doma a chystal se odejít, ale zaútočila na něj skupina mariňáků. Ukázalo se, že obyvatelé ostrova zavolali mariňáky na ostrov výměnou za to, že jim nechají Koalu. Mariňáci zaútočili na loď a piráti skočili do vody, aby se zachránili. Jinbe ze skupinkou pirátů rychle utíkal na pomoc Tigerovi, zatímco Arlongova skupina získala mariňáckou loď. Tiger rychle se svou posádkou naskočil na ukradenou loď a rybáci odpluli. Tiger byl však příliš zraněn a nutně potřeboval transfúzi krve. Piráti našli lidskou krev, která byla stejná jako Tigerova no Tiger odmítl žít z lidskou krví v žilách. Řekl, že když byl v Mariejois, byl tam jako otrok. Podařilo se mu však uprchnout a vzal s sebou další otroky. Řekl, že nechce, aby se ostatní rybáci dozvěděli o tomto incidentu a ještě více si tak znenávidili lidi. Také řekl, že královna Otohime má pravdu a Tiger se snažil lidi mít rád, ale už bylo pro něj pozdě. Člen posádky jménem Aladdin mu však řekl, že otroci, jejichž osvobodil ho určitě mají rádi. Tiger byl šťastný, že to slyší a před svou posádkou zemřel.

Fishman O něco později se Arlong vrátil na ostrov Foolshout, aby se pomstil za Tigerovu smrt, no viceadmirál Borsalino (nynější admirál Kizaru) ho lehce porazil. Borsalino zatkl Arlonga a dozvěděl se, že Tiger je mrtvý. Tato zpráva zanedlouho pohltila celá svět a dozvěděl se o tom i mladý Hody Jones, který Tigera velmi obdivoval. Slunečný piráti, nyní pod vedením Jinbeho, stále utíkali mariňákům aniž někoho zabili. Královna Otohime se také dozvěděla o Tigerové smrti a ještě víc ji to motivovalo k získávání podpisů na petici. Začala učit děti z ostrova o pozemském světě a získávala více podpisů, ale nakonec si to rybáci rozmysleli a všechny podpisy vzali zpět. Otohime to rozzlobilo a snažila se přesvědčit občany, aby podepsali petici. Chtěla, aby se usmířili s lidmi, aby rybáci nebyly utlačováni a aby mohli jejich děti vyplout na povrch a vidět krásy pozemského světa, tak jak lidé chtějí vidět krásy podmořského světa. Mezitím si mariňáci uvědomili, že Jinbe je pro ně hrozba a proto mu poslali dopis, ve kterém mu nabízeli post Shichibukai. Jinbe se rozhodl nabídku přijmout, aby mohl chránit Rybácký ostrov. Jednoho dne se Arlong opět vrátil na Rybácký ostrov a spolu s Chewem, Kuroobim a Hachim odešel, aby se pomstil lidstvu. Nechtěl být pod vedením Jinbeho, který sloužil vládě a proto založil Arlongové piráty a odešel.

Fishman Jednoho dne k Rybáckému ostrovu připlula zničena loď s Tenryuubitem na palubě. Saint Mjosgard totiž chtěl, aby se jeho otroci vrátili. Rybáci na něj vystřelili, ale Otohime Mjosgarda zachránila a sama skončila zraněná. Rybáci nechápali, proč ho Otohime chrání, no Otohime nechtěla, aby děti viděli jak se rybáci chovají k lidem. Mjosgard využil situaci, popadl pistoli a chtěl Otohime zabít, no Shirahoshi to viděla, rozplakala se a neznámo jak přivolala mořské příšery. Mjosgard se jich lekl a rybáci ho rychle chytili. Všichni byli šokováni a nechápali, co právě Shirahoshi udělala. Tento incident viděl i Vander Decken IX., který věděl, že konečně našel to, co chtěl najít jeho předek. Konečně našel princeznu, kterou si vezme za ženu, aby naplnil přání prvního Deckena.

O několik týdnů se Mjosgard uzdravil a Otohime se rozhodla odejít s ním za Tenryuubito, aby vyjednala mír s lidmi. Zanedlouho se vrátila a řekla, že pokud sežene dostatečné množství podpisů, možná se dočká míru. Obyvatelé ostrova chtěli mír a proto se stále více rybák;u připojovalo k petici. Jednoho dne si Otohime zavolala své syny a řekla jim, že to Shirahoshi tehdy zavolala mořské příšery. Přikázala svým synům, že nesmí dovolit Shirahoshi plakat, jinak by opět mohla zavolat příšery a ty by mohly zničit ostrov.

Jednoho dne vypukl na ostrově požár a ten pohltil podpisy, které královna nasbírala. Otohime se snažila požár uhasit, ale někdo ji během toho postřelil. Všichni rybáci jí rychle přišli na pomoc a snažili se jí zachránit život. Přišli i Otohimine děti a Shirahoshi se rozplakala, když viděla umírající matku. Fukaboshi, Ryuuboshi a Manboshi však začali tančit a ze slzami v očích se snažili Shirahoshi rozveselit, aby přivolala mořské příšery. Otohime však tento útok nepřežila a Hody našel viníka. Byl to člověk, obyčejný člověk co zastřelil královnu Otohime. Za pár dní se konal pohřeb a princ Fukaboshi všem řekl, že královna je možná mrtvá, ale její vůle žije dál. Řekl, že musí získat podpisy do setkání, které se bude konat za dva roky. Avšak za šest let bude další setkání a za deset další. Princové se stále budou snažit dokončit královninu práci a vyjednat mír.

Takový příběh řekl Jinbe Slamákům v mořském lese. Rybáci celých šestnáct let sbírali podpisy a snažili se dokončit královninu práci. Jinbe byl naštvaný sám na sebe, že dovolil Arlongovi odejít. Sanji řekl, že Jinbe by měl spáchat sebevraždu, ale Nami ho zastavila a řekla, že nenávidí Arlonga, ale Jinbeho z ničeho neviní. Řekla, že ho neodsuzuje za to, že je rybák, co dojalo Hachiho. Jinbe byl rád, že mu Nami odpustila a Sanji zatím vzbudil Luffyho, který během Jinbeho vyprávění usnul. Hachi řekl, že Hody je ještě horší než Arlong, protože Arlong lidi nenáviděl a zabíjel je, no Hody zabije i rybáka, pokud se mu postaví do cesty. Najednou se objevil Visual Den Den Mushi a Slamáci viděli, jak se na obrazovce zjevil Hody. Řekl, že odteď je králem on a za tři hodiny usekne hlavu Neptunovi. Také řekl, že našel podpisy na Otohiminu petici a lidé, který petici podepsali, jsou hlavními nepřáteli nového království. Nakonec řekl Slamákům, že Zoro, Usopp a Brook jsou chyceni a také zemřou. Řekl, že pomstí Arlonga a usekne Luffymu hlavu, na kterou je vypsána odměna 400,000,000 beli.

Monitor se vypnul a Luffy byl šťastný, že se jeho odměna zvýšila. Slamáci chtěli zachránit zbytek své posádky, ale Jinbe je zastavil. Shirahoshi také chtěla odejít, ale Jinbe řekl, že pokud ji Hody chytí, využije je schopnosti přivolat mořské příšery a vypukne chaos. Luffy chtěl stále odejít, no Jinbe řekl, že rybáci nikdy nepřijmou pomoc člověka. Luffy na to nedbal a Jinbe měl jedinou možnost, musel s Luffym bojovat. Luffy a Jinbe spolu začali bojovat a posádka se je snažila zastavit. Nakonec se zjevila Robin, která se zjevila tam, kde na sebe oba bojovníci zaútočili. Sanji chtěl Robin zachránit a proto skočil do rány Luffyho a Jinbeho, no ukázalo se, že Robin byla pouze klon, který vytvořila skutečná Robin. Luffy a Jinbe nestihli zastavit svůj útok a proto se všichni tři navzájem zranili. Skutečná Robin řekla, že Jinbe je přece jejich přítel, proto by s ním neměl Luffy bojovat. Jinbe řekl, že po tom, co Slamáci porazili Arlonga, rybáci opět zjistili, že lidé nemají rybáky rádi. Pokud Luffy porazí Hodyho, rybávi ho budou nenávidět ještě víc, protože by opět porazil někoho, kdo se lidem postavil. Luffy však chtěl zachránit své přátele a proto se opět postavil proti Jinbemu.

Fishman V paláci zatím Hody chtěl další steroidy, protože zranění, které mu způsobil Zoro ho stále bolelo. V továrně na sladkosti zatím Hodyho piráti začali všechno ničit. Tři uvěznění Slamáci se zatím pokusili dostat ven, pomocí Brookovénové schopnosti. Ukázalo se, že Brook dokáže vytáhnout svou duši ze svého těla kdy chce. Brookova duše tedy utekla z klece a snažila se najít Pappuga, který by jim mohl pomoci. Pappug si však myslel, že Brookova duše je duch, proto začal utíkat. Zatímco Hodyho posádka způsobila na ostrově chaos, Hody snědl velké množství steroidů a začalo ho bolet celé tělo. Když se posádka opět sešla na Gyoncorde plaza, našla tam posíleného Hodyho, kterému zbělely vlasy. Hody okamžitě otestoval svou sílu, když použil své vodní střely a odstřelil jednoho ze strážců do dálky 150 kilometrů. Hody se cítil úžasně, no najednou se zjevili tři princové, který snadno porazili všechny Hodyho mořské příšery. Mezitím se všichni obyvatelé ostrova spěchali ke Gyoncorde plaza a mezi nimi byli i Shirahoshi a Jinbe, kteří jezdili na Megalovi. Zpět na Gyoncorde plaza piráti porazili prince a spoutali je. Zbytek Hodyho posádky se zatím shromáždil na Gyoncorde plaza a okamžitě chtěl, aby Hody popravil Neptuna. Najednou se však objevily chyceni Jinbe a Shirahoshi, kteří padli do pasti. Hody byl šťastný, že všechny jeho cíle jsou chycené a čekal už jen na Slamáky. Spolu s ním však čekalo i jeho 100,000 podří­zených.

Najednou se však zjevila Madam Shirley, která řekla Hodymu o své vizi, ale Hody ji neposlouchal a zasáhl ji vodní střelou. Potom Hody všem prozradil, že ve skutečnosti on zabil královnu Otohime. Přikázal člověku, aby spálil podpisy na petici, pak sám postřelil královnu a vše svedl na člověka. Shirahoshi však řekla, že o všem věděla a nikomu to neřekla, jinak by všichni začali Hodyho nenávidět a to Otohime nechtěla. Mezitím Vander Decken použil své schopnosti a hodil na Shirahoshi obrovskou archu Noah, kterou chtěl zničit celý ostrov. Hody zatím vystřelil na Neptuna a prince vodní střely a obyvatelé ostrova se zeptali Madam Shirley, kdy Luffy zničí ostrov. Madam Shirley řekla, že to může být i dnes, i za rok. Obyvatelé chtěli, aby to bylo hned a raději chtěli ostrov zničit jak ho přenechat Hodymu. Všichni začali křičet na Luffyho a volali ho, aby jim přišel na pomoc. Nakonec se k nim přidala i Shirahoshi a zavolala na Luffyho, který k překvapení všech vylezl z Megalových úst. Okamžitě aktivoval Gear Second a trefil Hodyho do břicha. Mezitím se ukázalo, že Nami použila Mirage Tempo, aby ukradla klíče od pout Neptuna a princů a také ukradla petici, kterou sepsala Otohime. Najednou z nebe přiletěli Franky, Sunny a Hoe, kteří zaútočili na piráty a osvobodili královskou rodinu. Také se objevil zbytek posádky Slamáků a obyvatelé ostrova nevěřili, že jim Slamáci přišli na pomoc. Zeptali se jich, zda jsou přátelé nebo nepřátelé, no Luffy řekl, že obyvatelé se musí rozhodnout sami.

Fishman Ukázalo se, že několik hodin předtím v mořském lese se Jinbe dohodl ze Slamáky. Řekl, že chce, aby se Luffy stal hrdinou ostrova, proto bude nejlépe pokud se skryje do Megala a vyjde ven, až když ho zavolají samotní rybáci. Zpět v současnosti Hody řekl, že se stane králem všech pirátů a jeho statisíce mužů lehce porazí deset pirátů, co stojí proti němu. Hodyho piráti zaútočili, ale Luffy použil Haoshoku Haki a porazil padesát tisíc pirátů. Všichni byli ohromeni Luffyho silou a Luffy řekl, že pouze jeden se může stát králem pirátů. Potom Luffy aktivoval Gear Third a začal mlátit zbytek Hodyho posádky. Slamáci na nic nečekali a pustili se do bitvy. Hody se pokusil trefit Shirahoshi vodními střelami, ale Jinbe je zblokoval pomocí Fishman Karate. Hodyho piráti také zaútočili na princeznu, ale Brook je zhypnotizoval svojí hudbou a pak je porazil svým mečem. I Zoro použil své šermířské schopnosti a vytvořil nekonečné tornádo, které nahánělo Hodyho posádku. Piráti se stále snažili odstranit Shirahoshi, ale chránil ji Sanji, který ukázal svou novou schopnost utíkat po vzduchu. Po ukážce této schopnosti Sanji porazil piráty pomocí Diable Jambe, zatímco Robin jich několik odstranila pomocí velkých nohou, které vytvořila. Franky, Usopp, Nami a Chopper se také zapojili do bitvy a ukázali dvě zbraně Thousand Sunny: Black Rhino FR-U IV a Brachiotank V. Hody viděl, že se Slamákama peohrává, proto zavolal Krakena aby Slamáky odstranil. Kraken Surume byl však na straně Slamáků a začal bojovat s Hodyho piráty. Pak mu Luffy přikázal, aby chránil princeznu, zatímco jeden z Hodyho pirátů Daruma, vytvořil díru v zemi, do které spadly obě Frankyho zbraně. Posádka se rychle dostala ven a Franky spojil obě zbraně, aby vytvořil Iron Pirate: Franky Shogun. Tento velký robot začal ničit Hodyho posádku, zatímco Nami bojovala s jedním pirátem, přičemž ukázala svou novou zbraň, Sorcery Clima-Tact. Usopp se také bránil před mnoha piráty, pomocí rostlin ze souostroví Boin. Pirát Daruma mezitím opět zaútočil, ale Chopper ho odrovnal pomocí Horn Point, přičemž mu narostly obrovské rohy. Luffy zamířil přímo k Hodymu, ale Ikaros Much a Dosun se ho pokusili zastavit. Zoro a Sanji je však vyrušili a Luffy se nerušeně dostal k Hodymu a silně ho kopl do obličeje. Najednou si však všichni všimli archu Noah, která se nekontrolovatelně blížila k ostrovu a král nechápal, jak se loď může hýbat, když ještě nenastal „Den, který musí přijít“.

Fishman Luffy pokračoval v souboji z Hodym, který právě použil Fishman Karate, aby odstřelil Luffymu hlavu, ale ta se díky Luffyho schopnostem pouze natáhla dozadu. Piráti rychle použili železné štíty, aby ochránili Hodyho, no Luffy použil na svou hlavu Busoshoku Haki a zničil štíty pomocí Gomu Gomu no Kane. Hody na Luffyho okamžitě zaútočil, ale Luffy útok zblokoval pomocí Busoshoku Haki. Potom opět zatvrdil svou nohu a trefil Hodyho svým útokem. Hody se však vzpamatoval a vystřelil na Luffyho vodní střely, ale Luffy se jim vyhnul pomocí Kenbushoku Haki a trefil Hodyho pomocí Gomu Gomu no Pistol. Najednou však obloha ztmavla a archa Noah se dostala nebezpečně blízko ostrova. Snažila se zničit bublinu kolem ostrova, čím by zničila ostrov. Hody se zkontaktoval s Deckenem, který řekl, že chce takto zabít Shirahoshi. Obr Wadatsumi spadl z archy na ostrov, zatímco Shirahoshi zmizela. Shirahoshi chtěla, aby Decken zabil ji a nechal ostrov na pokoji. Decken ji však neposlouchal a proto Hody zamířil k arše, aby Decken zastavil. Luffy také zamířil k arše a Sanji ho tam vykopl, ale Luffy musel vlézt do bubliny, aby se ochránil před vodou. Zatímco to udělal, archa mu utekla a za ním se zjevil Hody. Shirahoshi se rozhodla plavat co nejdál od ostrova, aby ji Noah následoval. Takto chtěla Shirahoshi zachránit ostrov.

Decken dal Shirahoshi poslední do nabídku k sňatku, no princezna odmítla. Decken chtěl zaútočit, ale ukázaly se Ryuuboshi, Manboshi a Hoe, kteří princeznu zachránili. Řekli, že nesmí archu zničit, proto chtěli dostat archu někam na dno oceánu, ale bránili jim skály. Fukaboshi mezitím zachránil Luffyho před Hodym a oba zamířili na palubu Noaha, kde by se měl nacházet vzduch a Luffy by tak mohl bojovat. Hody se však dostal na palubu archy dříve a propíchl Deckena. Hody zjistil, že zničení ostrova je dobrý nápad, proto chtěl zabít Deckena, aby Noah spadl na ostrov. Shirahoshi si všimla, že Noah už ji nenásleduje a Hody ji chytil za vlasy, ale Luffy ho trefil svou Gomu Gomu no Snake Shot.

Zpět na Gyoncorde plaza začal Wadatsumi bojovat ze Slamáky, no Jinbe a Sanji ho zastavili. Hyouzou začal také útočit na vše kolem sebe, ale zastavil ho Zoro. Nami zatím porazila několik pirátů, dokud na ni nezaútočili Zeo a Ikaros Much. Ukázalo se, že Zeo dokáže vytvořit dokonalou kamufláž a proto se schoval pod Nami a chytil jí nohy, zatímco Ikaros na ni zaútočil. Brook však Ikara zastavil a objevil se Franky Shogun, který začal s Ikarem bojovat. Brook zatím omylem šlápl na Zea, kterého si Nami konečně všimla a Brook s ním začal bojovat. I zbylí Slamáci si zatím našli své soupeře: Usopp začal bojovat s Darumou a Chopper zase s Dosunem.

Decken mezitím přežil Hodyho útok, ale upadl do bezvědomí, proto začal Noah opět padat na ostrov. Luffy chtěl archu zničit, no Fukaboshi řekl, že je to zakázáno. Shirahoshi chtěla Deckena probrat, no Hody na ni zaútočil. Manboshi se však postavil Hodymu do cesty, zatímco Luffy zaútočil na Hodyho. Hody však začal útočit na archu, aby zničil bublinu, která ji obklopovala. Fukaboshi chtěl Hodyho zastavit, ale Hody ho snadno porazil. Luffy se mezitím dohodl s obyvateli ostrova, který chtěli na archu vystřelit bublinu, ve které by Luffy mohl bojovat.

Fishman Bitva mezi Slamáky a Hodyho piráty na ostrově pokračovala. Wadatsumi se začal více a více nafukovat a objevil se Hammond na svém „otrockém tanku“. Robin se rozhodla s ním bojovat. Franky zatím trefil Ikara pomocí ohnivé koule a Chopper trefil Dosuna pomocí Heavy Point. Robin zatím pomocí svých schopností osvobodila otroky, ale Hammond ji chytil do sítě. Ukázalo se, že to byl jen klon a skutečná Robin chytila ​​Hammonda zezadu. Brook zatím trefil maskovaného Zea svým mečem, ale Zeo vzal svou řetěz a usekl Brookovi hlavu. Brook však použil svou duši, aby opět spojil svou hlavu se svým tělem a zaútočil na Zea svým mečem Soul Solid, který byl podle Zea chladný. Usopp zatím viděl jako bojují jeho přátelé a slíbil si, že tento souboj nesmí prohrát. Daruma něj neustále útočil a Usopp prohlásil, že ho porazí třemi útoky. Občané ostrova zatím věřili Luffymu a prosili ho, aby je zachránil. Střelcům se podařilo vystřelit na archu bublinu a Luffy se k ní rychle vybral. Hody však na něj zaútočil, ale Luffy použil najednou Gear Second a Busoshoku Haki a trefil Hodyho technikou Gomu Gomu no Red Hawk, čímž Hodyho odstřelil na Noaha. Luffy se rychle dostal za ním a protože byl kolem něj vzduch, konečně mohl naplno bojovat a dorazil Hodyho technikou Gomu Gomu no Elephant Gun, přičemž použil najednou Gear Third a Busoshoku Haki.

V Gyoncorde plaza zatím Slamáci pokračovaly v boji a Chopper použil Monster Point, který nyní dokázal ovládat tři minuty. Brookovi se podařilo porazit Zea pomocí svého ledového meče, zatímco ostatní Slamáci také ukončili své boje: Usopp porazil Darumu pomocí tří rostlin, Chopper porazil Dosuna pomocí Monster Pointu, Franky odstřelil Ikara pomocí laserového paprsku, Jinbe trefil Wadatsumiho pomocí Fishman Karate a Sanji ho dorazil technikou Hell Memories a Zoro porazil Hyouzoua technikou Rengoku Onigiri.

Fishman Luffy se zatím snažil zničit archu, aby tak zachránil ostrov. Král Neptun si uvědomil, že je to jediná možnost a omluvil se, že nedokázal ochránit archu, jak mu to přikázal Joy Boy. Luffy se snažil archu zničit, ale zastavila ho Shirahoshi. Objevily se totiž mořské příšery, které přivolala princezna. Příšery archu zastavili a odnesli ji do mořského lesa, zatímco Luffy od vyčerpání zkolaboval. Strážci paláce zatím zavolali králi a řekli, že unesené mořské panny se objevily v paláci, no poklad zmizel. Král usoudil, že Slamáci jsou očištěni od všech zločinů a nyní jsou z nich hrdinové. Princové zatím přivezli Deckena a Hodyho v okovech a Shirahoshi se vrátila ze zraněným Luffym. Chopper ho ošetřil a řekl, že hned potřebuje transfuzi krve. Obyvatelé ostrova však nevěděli, zda mu mají pomoci, no Jinbe řekl, že Luffymu daruje svou krev, protože je stejného typu. Zanedlouho se Luffy probral a viděl, že Jinbe mu dává svou krev. Ze svým typickým úsměvem mu proto nabídl místo ve své posádce. Po souboji Neptun osvobodil Hodyho otroky a dovolil Hodyho pirátům zůstat na ostrově pod podmínkou, že budou dělat veřejně prospěšné práce. Také řekl, že rybácká čtvrť bude od toho dne kompletně uzavřena a Hody, Decken a Hodyho nejvyšší stoupenci budou uvězneni. Po tomto rozhodnutí si král všiml, že Slamáci spolu s Jinbem zmizely.

Sunny tažena Megalem zatím letěla přes ostrov a na její palubě Luffy nechápal, proč se Jinbe nechce přidat ke Slamákům. Jinbe řekl, že by se rád přidal ke Slamákům, no musí si na ostrově ještě něco vyřídit. Najednou se zjevil Neptun, který řekl, že dluží Slamákům banket v paláci. Luffy byl tímto nápadem nadšený a Sunny okamžitě zamířila do paláce. Po cestě vzal i Hachiho a Keimi a společně si v paláci užívali oslavu. O něco později si Robin s Neptunem o samotě povídala. Řekla, že přečetla Poneglyph v mořském lese a zeptala se, kdo je Joy Boy. Neptun řekl, že Joy Boy žil v Chybéjícím století a Poneglyph napsal formou dopisu princezně, které se omlouval za porušení slibu. Říká se, že jednoho dne se objeví další Joy Boy, který splní svůj slib a proto musí rybáci chránit archu Noah, až do „slíbeného dne“. Robin se zeptala, zda měl Joy Boy schopnost komunikovat s mořskými příšerami. Neptun řekl, že tuto schopnost měla pouze princezna a Shirahoshi tuto schopnost zdědila. Robin řekla, že na Skypii našla Poneglyph, ve kterém se psalo, že na Rybáckém ostrově se nachází starověká zbraň. Vydedukovala, že tato zbraň byla princezna a jelikož Shirahoshi tuto schopnost získala, stala se z ní starověká zbraň Poseidon. Neptun to potvrdil a řekl, že je jedna ze tří starověkých zbraní, ty ostatní jsou Pluton a Uranus. Zatímco si tato dvojice povídala, Caribou je z dálky sledoval.

Mezitím Jinbe řekl Slamákům o dvou důležitých změnách, které se ve světě udály během jejich tréninku. První věc byla, že hlavní admirál mariňáků Sengoku rezignoval a doporučil na svůj post Aokijiho. Gorosei však na post doporučili Akaina a proto oba admirálové na jednom ostrově svedli mezi sebou souboj. Po deseti dnech boje vyhrál Akainu, který získal post hlavního admirála. Aokiji však nechtěl být pod jeho velením, proto rezignoval. Druhá věc byla, že Blackbeard získal velkou moc a podmanil si většinu Whitebeardových území. Stal se z něj jeden z Yonko a jeho posádka nyní loví ty nejsilnější Ďáblova ovoce. Po rozhovoru Luffy šel navštívit Shirahoshi a spolu se Sanji a Zorem přišel právě včas, protože Caribou chtěl princeznu unést. Caribou okamžitě utekl a Slamáci se dozvěděli, že to on ukradl poklad z paláce. Nami se dohodla s králem, že pokud najdou poklad, mohou si ho celý nechat. Najednou však přišel jeden ze strážců a oznámil, že v Hodyho cele se stalo něco divného. Všichni vězni kromě Deckena totiž náramně zestárli, což byl vedlejší účinek užívání steroidů. Mezitím přišel ministr, který oznámil, že dva piráti Sir Pekoms a Baron Tamago přišli, aby zkontrolovali dodávku sladkostí pro Big Mom. Jenže továrna byla zničena Hodyho piráty a zbytek sladkostí snědli Slamáci a proto se ministr obával, že Big Mom přijde zničit ostrov.

Fishman Luffy, Zoro a Sanji zatím okamžitě našli Cariboua a jedním úderem ho porazili. Z jeho bahnitého těla okamžitě vylezli všechny poklady a tak jejich Slamáci odnesli do paláce. Ministr se zatím snažil vysvětlit Pekomsovi, že nemají žádné sladkosti. No vtom se zjevil Luffy, který řekl, že to byly nejlepší sladkosti jaké v životě jedl. Tato slova Pekomse naštvali a proto zavolal svého partnera Tamaga, který řekl, že Big Mom má dohodu z Rybáckým ostrovem. Bude chránit ostrov výměnou za deset tun sladkostí měsíčně. Mezitím na ostrově Whole Cake se Big Mom dozvěděla od piráta Bobbina, že Rybácký ostrov pro ni nemá sladkosti, proto se okamžitě spojila s Pekomsem. Tamago zatím řekl, že pokud Big Mom nedostane své sladkosti do zítra, pošle na ostrov svou posádku, která ostrov zničí. Najednou Big Mom zavolala Pekomsovi, no zvedl to Luffy. Řekl, že to on snědl všechny sladkosti a výměnou za ně chce dát Big Mom svůj poklad. Tamago řekl, že poklad by se jim nyní hodil, protože kapitán Kid zničil dvě lodě Big Mom, no Yonko to odmítla a vyzvala Luffyho na souboj v Novém Světě. Luffy přijal výzvu a řekl, že porazí Big Mom a získá Rybácký ostrov pod svou ochranu.

Jinbe mezitím řekl králi, že se pokusí oddělit od Big Mom, aby se mohl přidat k Luffymu, no neví, jestli se mu to podaří. Najednou se objevil jeden ze strážců, který oznámil, že Luffy se chystá dát všechen poklad Big Mom. Avšak v jedné truhle je bomba, která vybuchne pokud někdo truhlu otevře. Pokud to Big Mom otevře, mohla by to brát jako vyhlášení války od Luffyho. Pekoms a Tamago zatím vzali všechen poklad a chystali se odejít za Big Mom, no zastavil je Caribou, který chtěl svůj poklad zpět. Zaútočil na Pekomse, no ukázalo se, že Pekoms má schopnost přeměnit se na želvu a proto svým krunýřem zblokoval útok a porazil Cariboua. Ukázalo se, že Pekoms má na svou hlavu vypsanou odměnu 330,000,000 beli.

Mezitím blízko Red Line bojovala mariňácka loď ze skupinou pirátů, která utekla Hodymu Jonesovi. Ukázalo se, že mariňácké lodi velí kapitánka Tashigi a viceadmirál Smoker. Smoker zjistil, že Slamáci porazili Hodyho a chystají se odejít do Nového Světa.

Fishman O něco později se Slamáci rozhodli odejít a proto se se všemi rozloučili. Madam Shirley zatím řekla Keimi, že rozbila svou krystalovou kouli, protože už nechce více vidět budoucnost. Slamáci se rozloučili s princem, se Shirahoshi, s králem, s Hachim a s dalšími obyvateli ostrova. Ministr dal zatím Nami nový Log Pose, který se používá v Novém Světě. Tento Log Pose měl tři střelky, protože v Novém Světě je magnetické pole ostrova velmi slabé, někdy dokonce zcela zmizí. Proto ukazuje Log Pose na tři ostrovy, aby mohli piráti najít jinou cestu, pokud magnetické pole jednoho ostrova zmizí. Každá střelka se také myká jinou rychlostí a ta, která se myká nejvíce, ukazuje na nejnebezpečnější ostrov. Zanedlouho se ozval Franky, který oznámil, že Sunny je připravena na cestu. Slamáci se tedy naposledy ze všemi rozloučili a nalodili se na Sunny. Před odjezdem však všichni slíbili Shirahoshi, že se jednoho dne opět setkají na Rybáckém ostrově. Po tomto Sunny vyplula do druhé poloviny Grand Line, do Nového Světa.

Po dlouhé době si Nami dala na Sunny opět koupel, zatímco Luffy ulovil rybu. Tuto rybu však snědla větší ryba a proto ji Zoro rychle zabil. Najednou se však Sunny dostala do silného podmořského víru, no zachránila je skupina velryb. Luffy a Brook si hned mysleli, že jedna z nich je Laboon, no Usopp je vyvedl s omylu. Brook tedy opět celé posádce zahrál píseň Bink's Sake, zatímco skupina velryb vyvedla Sunny do Nového Světa.

Komentáře

#5708 DadaRac, 10. 11. 2017, 17:05:30 Odpovědět

Tento Arc mi ze začátku připadal zajímavý ale postupem času mě začal docela nudit... Nevím proč... Asi nejsem milovníkem agresivních rybáků... I přesto se mi líbili souboje Slamáků, které jenom ukázali, že se ty dva roky jen tak neváleli

#1312 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:55:34 Odpovědět

Tento Arc bol úplne dlhý a niekedy som nechápala o čo tam ide ..
Ale keď predpovedala že Luffy zničí ostrov .. to bola zlá predpoveď a iba trošičku ma do nasralo ale ani nie
a keď Luffy skákal na Shirahoshi hrudi
A tie súboje slamákov aspoň je vidno aký sú po 2 rokov silný a ako Zoro zachránil Robin

#2601 Franky, 17. 1. 2016, 2:15:01 Odpovědět

#1100 Alu, 22. 9. 2015, 17:31:08 Odpovědět

Keď boli tieto časti tak už len cesta tam bola super a potom keď som slamákov videla bojovať tak to bolo úplne super bolo fakt zaujímavé ako spracovali Shirahoshi strašne sa mi ľúbila aj tá jej osobnosť a ako ju Luffy volal

Hakuhódžó no senši