Restaurace Baratie Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 5–8
Manga kapitoly: 42–68
Anime epizody: 19–30
Rok vydání: 1998–1999 (Manga), 2000(Anime)

Restaurace Baratie je čtvrtý arc East Blue ságy a zároveň čtvrtý arc v celé One Piece sérii.

Baratie

Příběh pokračuje na nové lodi, Going Merry, když se Luffy rozhodl namalovat vlajku pro svou posádku. Vlajka sestávala z bílé lebky se slaměným kloboukem na hlavě v černém poli. Po dokončení vlajky se Luffy s Usoppem rozhodli otestovat dělo. Usopp vystřelil na opuštěné skály a zasáhl ho. Jenže Usopp si nevšiml dvou mužů na skalách a ti okamžitě zaútočili na Merry. Ukázalo se, že jsou to Zorovi přátelé Johnny a Yosaku. Yosaku byl velmi nemocný, a proto jej Nami ošetřila. Luffy usoudil, že před tím, než se vydají na Grand Line, budou potřebovat kuchaře, který by jim vařil jídlo, aby jim dodal sílu. Johnny řekl Luffymu o restauraci, co plave uprostřed oceánu, na níž by mohli najít kuchaře. Luffyho to zaujalo a tak mu Johnny ukázal cestu do plovoucí restaurace Baratie.

Baratie S pomocí Johnnyho připlula Luffyho posádka do Baratie, kde se setkali s mariňáckým kapitánem jménem Fullbody. Jelikož Going Merry plavala pod pirátskou vlajkou, Fullbody přikázal zahájit na Merry palbu. Luffy pomocí svých gumových schopností kouli odrazil rovnou na restauraci. Okamžitě vstoupil do restaurace, aby se omluvil, jenže koule trefila šéfa restaurace Zeffa. Zeff byl velmi rozzlobený a žádal od Luffyho rok služby, aby odčinil co způsobil. Mezitím se asistent hlavního kuchaře jménem Sanji dostal do potyčky s Fullbodym, který v restauraci jedl. Během potyčky utekl s Fullbodyho lodi pirát, kterého věznili. Pirát jménem Gin přišel do restaurace a požadoval jídlo, protože ve vězení na Fullbodyho lodi mu nedávali jíst. Kuchaři restaurace ho ale odmítli a vyhodili z restaurace. Přesto, že Gin byl pirát, kuchař Sanji za ním přišel a dal mu trochu rýže. Luffy to viděl a požádal Sanjiho, aby s ním odplul na Grand Line. Sanji ho bez přemýšlení odmítl. Do rozhovoru se zamíchal Gin, který na Grand Line byl a varoval Luffyho, aby tam nešel. Gin tam byl pod velením Dona Kriega, který velel flotile o síle padesáti lodí. Jenže před sedmi dny neznámý pirát zničil celou Kriegovu flotilu a tak se Krieg vrátil do East Blue s téměř zničenou lodí. Ani toto Luffyho neodradilo a chtěl jít na Grand Line. O něco později se Gin vrátil ke Kriegovi a řekl mu o restauraci. Kriega to zaujalo a chtěl, aby ho tam Gin zavedl.

Baratie Krieg přišel do restaurace a vyhrožoval, že pokud nedostane jídlo, všechny zabije. Na jeho lodi totiž byla stovka hladových a slabých členů Kriegovi posádky. Zeff se bál, aby Krieg nezničil jeho restauraci a tak mu dal balík jídla. Jelikož Kriegova loď byla na rozpadnutí, Krieg se rozhodl ukrást Baratii a použít ji jako svou novou loď. To kuchaři nechtěli dovolit, a tak začala bitva mezi Kriegovymi piráty a kuchaři z Baratie. Uprostřed bitvy se Luffy spolu se Zorem a Usoppem snažili dostat pryč Going Merry, aby ji během bitvy nezničili, avšak zjistili, že Nami je podvedla a utekla i s Going Merry a pokladem na ní. Usopp, Johnny a Yosaku se rozhodli ji najít, ale vše se změnilo když někdo prosekl celou Kriegovu loď vejpůl. Na troskách lodi se z čista jasna objevil nejlepší šermíř na světě, Dracule „Hawk-Eyes“ Mihawk. Zoro byl rozhodnutý Mihawka porazit a stát se nejlepším šermířem, avšak Mihawk byl nositelem nejlepšího meče na světě a Zora snadno porazil. Způsobil mu na hrudi velmi vážné zranění, ale byl překvapený jeho odvahou, tak ho nechal žít a odešel. Usopp Zora ošetřil a spolu s Yosakem a Johnnym se vydal hledat Nami.

Mezitím se bitva mezi Kriegem a kuchaři vyvíjela lépe pro kuchaře, ale vše se změnilo, když přišel člen Kriegovi posádky Pearl. Pearl téměř podpálil Baratie a porazil Sanjiho zatímco Gin chytil Zeffa. V této chvíli se dozvídáme více o Sanjiho minulosti. Když byl malý, pracoval na lodi v North Blue. Jednoho dne na ně zaútočil pirát Zeff „Červená noha“. Obě lodě však zničil blesk a přežili pouze Sanji a Zeff, kteří ztroskotali na opuštěných skalách. Měli jídlo jen na dvacet dní, proto Zeff jídlo rozdělil. Sanjimu dal jídlo na pět dní a ostatní si vzal pro sebe. Každý žil na jedné straně skal celých sedmdesát dní a žádná loď nepřišla. Proto se Sanji rozhodl ukrást jídlo Zeffovi, avšak zjistil, že Zeff v balíku neměl jídlo ale poklad. Zeff dal Sanjimu všechno jídlo co měl a snědl svou nohu, aby přežil. Udělal to proto, že měli se Sanjim stejný sen. Oba chtěli najít All Blue, legendární moře, které spojuje North Blue, East Blue, South Blue a West Blue. Nakonec na osmdesátý pátý den přišla loď a oba zachránila.

Baratie Zpět v současnosti se Pearl chystal zabít Sanjiho, ale v tom ho Gin zachránil a zabil Pearla. Řekl, že chce Sanjiho zabít vlastníma rukama. Tito dva spolu tvrdě bojovali a Sanji ukázal svůj bojový styl, bojoval pouze pomocí nohou. Avšak Gin si stále pamatoval na to, jak mu Sanji dal jídlo a Krieg se obával, že ho Gin zradí, proto se rozhodl ho zabít pomocí svého plynu, který nazval MH5. Gin to naštěstí přežil, ale měl namále. Tehdy se do bitvy zapojil Luffy a začal obrovský souboj Luffyho a Kriega na troskách Kriegovy lodě. Krieg odhalil své brnění a použil všechny své zbraně, aby Luffyho porazil, ale Luffy se stále nevzdával. Nakonec chytil Krieg Luffyho do sítě a hodil ho do moře, jenže Luffy měl stále volné ruce a nohy a trefil Kriega svojí Gomu Gomu no Tsuchi, čímž ho definitivně porazil. Jenže byl stále chycen v síti, spadl do moře a začal se topit. Naštěstí ho Sanji zachránil a kuchaři začali oslavovat své vítězství. Mezitím Gin vzal Kreigovo tělo a spolu s ostatními piráty opustil Baratii.

Když se Luffy probudil z bezvědomí, zjistil, co se stalo a znovu nabídl Sanjimu místo ve své posádce. Sanji si vzpomněl na svůj sen o All Blue a se Zeffovým svolením přijal Luffyho nabídku. Mezitím se vrátil Yosaku a oznámil Luffymu, že Nami odešla na velmi nebezpečné místo. Zeff a kuchaři z Baratie popřáli Sanjimu hodně štěstí a Luffy spolu s Yosakem a Sanjim nasedli do loďky, aby našli Nami a opět seskupili celou posádku.

Komentáře

#1372 Alu, 4. 10. 2015, 21:18:19 Odpovědět

Fakt by som nechcela takú minulosť ako mal Sanji
Zoro a Luffy boli v týchto častiach najlepší

#1286 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 16:57:31 Odpovědět

Sanji je tak Kawaii
A smutná minulosť

Hakuhódžó no senši