Po válce Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 59–61
Manga kapitoly: 581–597
Anime epizody: 490–491 a 493–516
Rok vydání: 2010 (Manga), 2011 (Anime)

Po válce je pátý arc Whitebeard War ságy a zároveň třiadvacátý arc v celé One Piece sérii.

Postwar

Válka na Marinefordu přinesla velké změny pro celý svět. Mariňáci oslavovali Whitebeardovu smrt a piráti začali drancovat Whitebeardova území. Po smrti jednoho z Yonko bylo totiž množství území bez ochrany a množství pirátů začalo tato území napadat a přivlastňovat si je.

Postwar Na mariňácké lodi Hancock proměnila všechny mariňáky na kámen, aby se mohla setkat s Lawem, který ve své ponorce převážel Luffyho. Ukázalo se, že Luffy je stabilizovaný, ale v kritickém stavu. V té chvíli se ukázaly uprchlíci s Impel Downu na ukradené mariňácké lodi. Okama se těšili, že jsou konečně volní a Ivankov se zeptal Lawa, proč Luffyho zachránil. Law však sám nevěděl proč to udělal, prostě ho zachránil bez přemýšlení. Ukázal se i Jinbe, který se Lawovi poděkoval za záchranu života. Hancock navrhla, že zavolá Kuja pirátky, které dokáží dostat Luffyho na Amazon Lily, kde se bude moci zotavit.

Postwar Na zničeném Marinefordě se Sengoku dozvěděl, že Blackbeard způsobil předtím v Impel Downu velký chaos. Přesto, že vzal pouze čtyři vězně, množství jiných uteklo. Sengoku chtěl, aby se po celém světě rychle rozeslali plakáty vězňů, no ukázalo se, že vláda nechce, aby veřejnost o útěku věděla, což Sengoka naštvalo. V té době na Marinefordě Doflamingo vzal několik Pacifistů a zaútočil na Gekka Moriu. Ukázalo se, že vláda usoudila, že Moria již není dostatečně silný na to, aby udržel svůj post Shichibukai. Dofalmingo byl poslán, aby se Moriu zbavil a řekl veřejnosti, že Moria byl zabit ve válce.

Postwar O dva týdny se Luffy, Jinbe, Hancock a Srdcoví piráti pod vedením Lawa dostali na Amazon Lily. Luffy se zanedlouho vzbudil a snažil se přesvědčit sám sebe, že Aceova smrt byla pouze sen. Uvědomil si však, že Ace je opravdu mrtvý a od žalu začal běsnit. Jeho řev byl slyšet až do paláce a Hancock nevěděla jak mu pomoci. Luffy se zeptal Jinbeho, zda je Ace opravdu mrtvý a Jinbe mu to potvrdil. Luffy se rozplakal ještě více a vzpomněl se na svou minulost.

Před deseti lety Garp svěřil Luffyho do péče horské banditky jménem Curly Dadan. Tato banditka již deset let vychovávala Acea, takže Garpovo rozhodnutí ji velmi nepotěšilo. Luffy nesnášel bandity a nevěděl se s nimi skamarádit, proto se snažil kamarádit se s Acem. Jednoho dne Ace odešel do lesa a Luffy se ho snažil následovat, ale ztratil se a musel bojovat z nástrahami lesa. O týden se vrátil k banditům z dotrhaným oblečením. Ukázalo se, že ho napadla smečka vlků. Každý den Ace odcházel do lesa a Luffy se ho snažil následovat, ale vždy se dostal do problémů.

Postwar Jednoho dne se Luffymu konečně podařilo dostat přes les a zjistil, že Ace každý den chodil na místo, které se nazývalo Gray Terminal. Tato oblast se nacházela za branami města a žili v ní chudí lidé. Byla to v podstatě městská skládka. Luffy našel Acea, který mluvil s chlapcem jménem Sabo. Oba chtěli získat dostatečné množství peněz, aby si koupili vlastní loď a stali se z nich piráti. Luffy viděl, že Ace a Sabo měli schovaný poklad a chtěl se k nim přidat. Ace a Sabo však odmítli a chtěli ho zabít, protože viděl, kde se nachází poklad. Najednou se však objevil člen Bluejamových pirátů, pirát jménem Porchemy, kterému Ace a Sabo nedávno ukradli peníze. Ace a Sabo se rychle skryli, no Luffy to nestihl a tak ho Porchemy chytil a unesl. Ve svém úkrytu se Porchemy zeptal Luffyho kam si Ace a Sabo skryli poklad, no Luffy to nechtěl prozradit. Porchemy tedy začal Luffyho mlátit rukavicemi, na kterých byly připevněny ostny, ale Luffy stále nic neprozradil. Porchemy se tedy rozhodl Luffyho zabít, ale ukázaly se Ace a Sabo, kteří Luffyho zachránili.

Postwar Trojice utekla pirátům a dostala se do lesa, kde se Ace zeptal, proč je Luffy neprozradil. Luffy řekl, že to byl jediný způsob jak si získat kamaráda, protože nemá rád bandity a do vesnice se vrátit nemůže. Chtěl raději zemřít než žít bez přítele. Po tomto incidentu se Luffy přidal k Aceovi a Sabovi a společně začali získávat peníze pro svou loď. Každým dnem se stávali silnějšími a získávali více peněz. Jednoho dne trojice pronikla do města, kde způsobila chaos. Neznámý muž však Saba znal a pokoušel se ho zastavit, ale Sabo mu utekl. Když se trojice vrátila zpět do lesa, ukázalo se, že ten muž byl Sabův otec. Sabo je ve skutečnosti syn šlechtice, který utekl z domu, protože nechtěl žít život, který mu diktovaly rodiče. Toho dne Ace nalil alkohol do tří skleniček a společně si trojice připila a řekla si, že od toho dne se stávají bratry.

Tři bratři byli nerozluční a stávaly se stále silnějšími, dokud jednoho dne nepřišel Sabův otec, který si najal Bluejamové piráty, aby chytili Luffyho, Acea a Saba. Sabův otec usoudil, že Luffy a Ace Saba přinutili odejít z domu a přikázal pirátům, aby Luffyho a Acea zbili. Sabo však odešel se svým otcem dobrovolně domů, aby tak zachránil Luffyho a Acea. Přesto však Luffy a Ace museli pomáhat pirátům a nanesli několik beden do Gray Terminalu.

Sabův otec zatím chtěl, aby Sabo řekl policii, že loupeže provedli Ace a Luffy, no Sabo odmítl. Doma našel Sabo svého adoptivního bratra Stellyho, kterým mu prozradil, že na druhý den bude celý Gray Terminal zničen na příkaz Tenryuubito. Lidé, kteří v Gray Terminálu žijí, o ničem nevědí a proto zemřou. Té noci Sabo utekl z domu a chtěl varovat obyvatele Gray Terminalu. Ukázalo se, že bedny, které Luffy a Ace nanosili do Gray Terminalu, jsou bomby, které Gray Terminal odstraní. Té noci Gray Terminal pohltily plameny a Bluejamovi piráti se snažili dostat do města, ale město je nepustilo dovnitř. Luffymu a Aceovi se zatím podařilo rozvázat provaz, kterým byly přivázáni ke stromu a snažili se uprchnout. Sabo se zatím snažil informovat lidi o zničení Gray Terminalu, ale všichni o tom věděli a nezajímalo je to. Pouze jeden člověk Saba poslouchal a nebyl to nikdo jiný než revolucionář Monkey D. Dragon.

Bluejamovi piráti se zatím snažili chytit Luffyho a Acea, protože ještě stále nevědí, kde je skrytý jejich poklad. Najednou se však objevila Dadan a bandité, kteří na piráty zaútočili. Dadan a Ace se rozhodli s piráty bojovat, zatímco ostatní rychle utekli. Ostatní obyvatelé Gray Terminalu neměli kam utéct, ale najednou se vytvořila cesta rovnou k lodi, která kotvila nedaleko. Na lodi byli revolucionáři Dragon, Ivankov, Kuma a mnoho dalších.

Postwar Na druhý den se bandité spolu s Luffym vydali hledat Acea a Dadan, kteří se stále nevrátili. Avšak nikoho nenašli a raději odešli, protože městští vojáci „uklízeli“ zbytky Gray Terminalu, takže už možná Acea a Dadan zabili. Zanedlouho nastal den, kdy do města přišli Tenryuubito a celé království slavilo. Sabo však nevěděl, že Tenryuubito přišel a tak odplul na své malé loďce, aby se stal pirátem. Zastavila ho však obrovská loď Tenryuubito. Jeden s Tenryuubito, Saint Jalmack si všiml Sabovu loď, vzal si pistoli a vystřelil na loď, čímž zabil Saba.

Do úkrytu banditů se mezitím vrátili Ace a Dadan. Ukázalo se, že oba Bluejama porazili a Dadan se vážně popálila, když pronikala přes plameny. Oba se skryli v lese a tam čekali, dokud se situace neuklidní. Zanedlouho přišel bandita jménem Dogra a Luffy mu rychle řekl, že Ace a Dadan jsou v pořádku, ale jeho radost netrvala dlouho, protože Dogra všem oznámil, že Saint Jalmack zabil Saba. Luffy a Ace byli šokováni a Ace chtěl okamžitě zabít toho, kdo to udělal. Dadan mu však řekla, aby se uklidnil, protože Saba zabil celý svět. Zabili ho pravidla, která ve světě vládnou a nemá význam proti nim bojovat a zbytečně obětovat svůj život.

Postwar O něco později přišla zpráva od Saba, kterou poslal před svou smrtí. Ukázalo se, že chtěl utéct od svých rodičů a stát se pirátem, proto chtěl odplout do moře. Chtěl, aby se z nich stali silní piráti a aby se jednoho dne setkali v moři. Také chtěl, aby se Ace postaral o Luffyho a udělal z něho silného piráta. Po dočtení dopisu Ace respektoval Sabovo přání a snažil se uklidnit plačícího Luffyho. Oba si slíbili, že až dovrší sedmnáct let, odejdou do moře, změní svět a pomstí Saba.bOd toho dne Ace a Luffy pilně trénovali a Luffy se snažil ovládat své schopnosti. Stále se snažil ovládnout techniku ​​Gomu Gomu no Pistol a proto s Acem každý den bojoval. O sedm let později Ace dovršil sedmnáct let a odešel do moře stát se pirátem. Luffy musel trénovat ještě tři roky a konečně se mu podařilo zdokonalit svou techniku. Když i on dovršil sedmnáct let odešel do moře ze snem, že se stane králem pirátů.

Zpět v současnosti se Luffy nedokázal smířit s Aceovou smrtí, protože po smrti Saba mu Ace slíbil, že žádný z jeho přátel už nezemře. V té době se Garp vrátil na Luffyho rodný ostrov a setkal se s Dadan, která nechápala jak mohl Garp dovolit Aceovi zemřít. Mezitím na ostrově v Novém Světě Shanks a Marco pochovali Whitebearda a Acea a naposledy se s nimi rozloučili.

Na Amazon Lily Jinbe řekl Luffymu, že na Aceově smrti se nic nezmění. Jinbe řekl, že jednoho dne Luffy opět najde něco, za co bude moci bojovat. Luffy však řekl, že stále má svou posádku, za kterou může bojovat. Mezitím Srdcoví piráti viděli něco, co zabilo mořskou příšeru. Ukázalo se, že to byl Rayleigh, který přišel za Luffym. Řekl, že vrátit se na Sabaody není dobrý nápad. Rayleigh měl jiný plán a zeptal se Luffyho, zda do toho jde s ním.

Ostatní členové Slamáků zatím prožívali své vlastně dobrodružství. Usopp na souostroví Boin velmi přibral a snažil se spolu s Heraclesem bojovat proti obrovským příšerám a rostlinám. Heracles se mu snažil pomoci, protože Usopp se chtěl za každou cenu dostat z ostrova. Najednou však našel noviny, ze kterých se dozvěděl o Aceové smrti.

V království Torino zatím Chopper vyjednal mír mezi ptáky a lidmi, kteří spolu už dlouho bojovali. Chopper se také dozvěděl o Aceové smrti a proto nasedl na ptáka, který odletěl směrem k Sabaody. Najednou však v novinách našel šokující zprávu.

Zoro se vzbudil na ostrově Kuraigana, kde musel bojovat z spoustou lidoopů. Naštěstí ho zachránila tajemná postava, vládce ostrova, Dracule Mihawk.

Na nebeském ostrově Weatheria se mezitím Nami snažila dostat zpět ke své posádce. Obyvatelé ostrova ji spoutali, ale po tom co se Nami rozplakala, ji pustili. Nami využila příležitosti a chytila ​​starého muže Haredase, se kterým se dala na útěk.

Franky ve městě Barjimoa se zatím dozvěděl, že na ostrově kdysi žil vládní vědec Vegapunk. Franky se rozhodl najít jeho laboratoř, přičemž ho pronásledovala skupinka mariňáků. Franky se dostal až do Vegapunkové laboratoře, kde stiskl tlačítko, které způsobilo, že celá laboratoř vyletěla do vzduchu.

Na ostrově Namakura v té době Brook chytil několik zlodějů, za což ho vyznavači ďábla uctívali. Nakonec se však rozhodl dát jim ještě jednu šanci a pustil je. To však neměl dělat, protože zloději unesli Brooka, aby mohli na trhu prodat živého kostlivce.

Na most Tequilla Wolf mezitím přišli revolucionáři, kteří osvobodili Robin. Chtěli, aby Robin odešla s nimi za vůdcem revolucionářů Dragonem, ale Robin se chtěla dostat na Sabaody. Najednou však i ona viděla článek v novinách a změnila názor.

Na ostrově Momoiro, v království Kamabakka se zatím Sanji setkal s Emporio Ivankovem, kterému řekl, že je Luffyho přítel. Ivankaov mu však nevěřil, protože na plakátě hledaných byla pod jménem Sanji jiná tvář. Sanji se rozhodl vyzvat Ivankova na souboj, avšak prohrál. Po souboji dal Ivankov Sanjimu noviny, ve kterých i Sanji našel zajímavý článek.

Na Sabaody mezitím Duval a Rosy Life Riders chránili Thousand Sunny před všemi možnými nepřáteli, ale najednou se zjevil Bartholomew Kuma. I k Alabaste se donesla zpráva o válce a Vivi zjistila, čím si Luffy musel projít. Na nejmenovaném ostrově v Novém Světě Crocodile a Daz Bones také četli článek v novinách. Někde v Grand Line se mezitím Buggy opět setkal se svou posádkou, ale najednou se objevil Mr.3 ze šokujícím listem pro Buggyho.

Postwar Ve městě Mariejois zatím Gorosei diskutovali o Luffyho akcích a o odchodu tří Shichibukaiů. Také přemýšleli o tom, že Blackbeard se po svých činech stal kandidátem na post Yonko. V jiné části města se mezitím hlavní admirál mariňáků Sengoku setkal s vrchním velitelem vlády Kongem. Sengoku řekl, že rezignuje ze svého postu a Kong konstatoval, že Garp udělal totéž. Sengoku také řekl, že chce, aby se jeho nástupcem stal Aokiji. Na Marinefordu se zatím rozjely opravy města a Coby o sobě zjistil, že během války aktivoval tajemnou sílu Haki. Nadporučík Brannew zatím oznámil mariňákům, že Luffy, Jinbe a Rayleigh se opět dostali na Marineford. Celý ho obepluli a pak se Luffy dostal k zvonu a šestnáctkrát jím zazvonil. Tento čin reportéři vyfotografovali a mariňáci to berou jako vyhlášení války.

V Novém Světě Killer vysvětlil Kidovi, že vyzvánění zřejmě znamenalo, že skončila stará éra a začala se nová. Na jiném ostrově mezitím pirát jménem Brownbeard drancoval Whitebeardovo území, ale zastavil ho Basil Hawkins. Na zimním ostrově v Novém Světě se zatím X Drake setkal s robotem Scotchem, který chránil oblíbený ostrov jednoho z Yonko, Kaida. Na hořícím ostrově zatím Blackbeard chytil Jewerly Bonney a čekal na mariňáky, kteří by ji vyměnili za loď. Najednou se objevila loď s admirálem Akainem a piráti se rozhodli utéct. V té době se ve městě Mariejois konal rozhovor mezi Doflamingem a agentem vlády. Ukázalo se, že dříve než Doflamingo zasadil Moriovi finální úder, Moria utekl.

Postwar Do království Torino se mezitím vrátil Chopper, který řekl, že chce v království zůstat o něco déle. V království Kamabakka zatím Sanji snědl jídlo, které mu dodalo sílu. Chtěl od Ivankova recept, ale Ivankov řekl, že pokud jej chce získat, musí porazit 99 mistrů Newkama Kenpo. Na ostrově Weatheria se zatím Nami také dozvěděla o Luffyho činech a proto se vrátila s Haredasem a poprosila ho, aby ji naučil všechno o počasí. Na ostrově Kenzan zatím lidé obdivovali chodící kostru Brooka, který si také přečetl článek. Brook si vzal svou kytaru a zahrál celému obecenstvu svou novou píseň. Pod mostem Tequilla Wolf zatím Robin přijala nabídku revolucionářů a rozhodla se odejít za Dragonem. Ve městě Barjioma zatím Franky zničil Vegapunkovu ​​laboratoř, no zjistil, že pod ním se nachází ještě jedna laboratoř. I Franky si už přečetl článek o Luffym a rozhodl se, že se stane silnějším. Na souostroví Boin Usopp dočetl článek v novinách a požádal Heraclese, aby ho naučil přežít v té divočině. Nakonec i Zoro zjistil o Luffyho činech a požádal Mihawka, aby ho trénoval. Mihawk nejprve odmítl, ale ukázalo se, že Zorovi se podařilo porazit lidoopy. Mihawk tedy přijal a Perona ošetřila Zora. Přitom si všimla článek v novinách. Byl v něm vyfocen Luffy, který měl na svém pravém rameni vytetované 3D2Y. Znamenalo to, že setkání Slamáků na Sabaody se nebude konat za tři dny, ale za dva roky.

Postwar Luffy se mezitím vrátil na Amazon Lily, přičemž se po cestě rozloučil z Jinbem, kterému slíbil, že se setkají na Rybáckém ostrově. Potom Luffy a Rayleigh přišli na ostrov Rusukaina nedaleko Amazon Lily. Tam se bude konat Luffyho trénink. Před začátkem tréninku však Rayleigh Luffymu vysvětlil, co je to Haki. Existují tři typy Haki. První typ, Kenbunshoku, umožňuje uživateli cítit věci a lidi ve svém okolí. Rayleigh to Luffymu předvedl, když na něj zezadu zaútočil slon a Rayleigh ho porazil, aniž se otočil. Luffy si vzpomněl, že tento typ Haki používali kněží na Skypii. Druhý typ Haki, Busoshoku, umožňuje uživateli vytvořit kolem svého tele „brnění“, čímž získává dobrou obranu a silný útok. Rayleigh to předvedl, když se jeho ruka stala tvrdší a dal slonovi silnou ránu. Poslední typ Haki, Haoshoku, umožňuje uživateli porazit nepřítele silou své vůle. Toto Haki už Luffy použil několikrát a ani o tom nevěděl. Po vysvětlení tajemné síly Haki si Luffy odložil svůj slamák a Vivre Card na kámen na ostrově a začal se dvouletý trénink.

Komentáře

#3368 Atoki, 3. 5. 2016, 16:13:28 Odpovědět

Asi 2 nejlepší arc ve One Piece :D

#1392 Alu, 4. 10. 2015, 21:56:12 Odpovědět

Najlepšia milulosť a časti
V tých trocha častiach bolo strašne veľa humoru
najlepšie boli tie Dadanine hlášky alebo keď sa Sabo predstavoval Dadan ale bo keď ich prišla skontrolovať do ich tajnej základne a spustila pasť
pasti ASL sú najlepšie super bolo keď tam spadol Garp

#1310 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:49:36 Odpovědět

Minulosť Luffyho Aceho a Saba bola ta najlepšia a som rada že ju tam dali lebo bola smiešna hlavne Dadan a Garp alebo keď jedli alebo keď musela Dadan po tých 3 upratovať ale aj tak zase urobili bordel alebo keď tam prišla Makino a Ace sa hanbil A keď tam prišiel Garp a spadol do jamy (pasce)
Aj keď Dadan nadávala milovala ich
A Sabo chudák že má takých rodičov a to čo mu urobili .. keby neexistovali! ale je dobré že prežil a nahradil Aceho aspoň niekto Kto bude chrániť svojho malého brata
A Dragon ako tam prišiel a že hneď vedľa bola Zorova vesnica
A aj ďakujem Jimbemu že Luffymu pomohol a Rayleigh že ho cvičil a aj Luffyho posádke ktorá sa snažila a Zoro a Perona ako sa o neho Perona stále bála

Hakuhódžó no senši