Ostrov Drum Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 15–17
Manga kapitoly: 130–154
Anime epizody: 78–91
Rok vydání: 2000 (Manga), 2001 (Anime)

Ostrov Drum je čtvrtý arc Baroque Works ságy a zároveň desátý arc v celé One Piece sérii.

Drum

Po dobrodružství v Little Garden Nami onemocněla, proto musela posádka odbočit z cesty a zakotvit při zimním ostrově Drum, na kterém neustále sněží. Cestou na ně zaútočila skupina pirátů v čele s kapitánem Wapolem, který díky Ďáblovu ovoci Baku Baku no Mi získal schopnost cokoliv sníst a přeměnit se na to. Luffy ho jednou ranou shodil do moře a Going Merry pokračovala k ostrovu Drum.

Na ostrově na posádku zaútočili obyvatelé ostrova, avšak jeden z nich – Dalton, je zastavil. Odvedl posádku do města Bighorn a tam jim vysvětlil, v jaké situaci se ostrov ocitl. Nedávno jejich zemi vládl krutý král Wapol, kterého Luffy porazil na cestě k ostrovu. Wapol vytvořil skupinu jménem Isshi-20, která se skládala z dvaceti nejlepších doktorů ostrova. Jenže na ostrov zaútočil mocný pirát Blackbeard a vystrašený Wapol spolu s Isshi-20 bez boje utekl. Ostrov se sice zbavil krutého tyrana, ale zároveň ztratil všechny lékaře. Když se Dalton dozvěděl, že Nami potřebuje lékaře, řekl jim o Dr. Kurehe, která žije na Drumském hradě na vrcholu nejvyšší hory ostrova.

Luffy a Sanji vzali Nami a vydali se najít Dr. Kurehu, avšak v horách museli bojovat s obrovskými králíky Laphany. Sanji po boji obržel velká zranění, a proto musel Luffy sám vytáhnout Nami a Sanjiho na úplný vrchol nejvyšší hory ostrova. Tam totálně vyčerpaný Luffy zkolaboval přímo před Dr. Kurehou.

Drum Mezitím se Wapol vrátil na ostrov, aby získal své království zpět. Porazil Daltona a spolu se svými piráty se vybral na hrad. Tam Dr. Kureha vyléčila Nami a ošetřila Luffyho a Sanjiho. Trojice se tam setkala s asistentem Dr. Kurehy Tony Tony Chopperem, který byl mluvící sob. Chopper k nim byl velmi milý a snažil se o ně starat nejlépe, jak mohl. Nami nechápala, jak může sob mluvit, proto Dr. Kureha řekla trojici o Chopperové minulosti.

Když byl Chopper mladší, snědl Hito Hito no Mi, které mu dalo schopnost mluvit a měnit svou podobu na soba, na člověka, na polosoba a poločlověka a různé jiné. Stal se z něj sobí muž. Kvůli této schopnosti se ho bálo jak jeho stádo, tak i obyvatelé ostrova. Chopper byl stále sám, dokud nepotkal Dr. Hiluluka, který mu zachránil život. Chopper se s ním spřátelil a rozhodl se stát doktorem jako on. Jenže jednoho dne ho Hiluluk bez vysvětlení vyhodil. Později Chopper zjistil, že Hiluluk byl smrtelně nemocný a nechtěl, aby ho Chopper viděl trpět. Chopper se rozhodl najít lék a přinesl Hilulukovi léčivou houbu. Ve skutečnosti byla houba jedovatá, ale Hiluluk ji i tak snědl. O něco později se Hiluluk dozvěděl, že Isshi-20 jsou nemocní a ostrov ztratil všechny doktory. Hiluluk se rozhodl udělat před svou smrtí poslední dobrý skutek a vyléčit Isshi-20, aby tak zachránil ostrov. Ale Isshi-20 byly ve skutečnosti v pořádku a Wapol nachystal na Hiluluka past, aby se ho zbavil. Hiluluk byl totiž zloděj, který kradl léky, aby je mohl dát nemocným. Navzdory Chopperové snaze o záchranu, Hiluluk zemřel Wapolovou rukou. Chopper neměl kam jít, proto se ho ujala Hilulukova kamarádka Kureha.

Drum Zpět v současnosti se na hrad dostal Wapol a jeho dva přátelé Chess a Kuromarimo. Wapol si všiml, že na jeho hradě někdo je, proto sestřelil Hilulukovu vlajku, která vlála na hradní věži. Ale zjevil se Luffy a vlajku zachránil. Urazilo ho, že Wapol útočí na Hilulukův symbol, proto začal s Wapolem bojovat. Wapol viděl, že prohrává, proto snědl Chesse a Kuromarima a stal se z něj Chessmarimo. Do boje se zapojil Chopper, který ukázal své schopnosti. Snědl svou speciální tabletku Rumble Ball, pomocí které našel Chessmarimové slabiny a porazil ho. Wapol rychle utekl na hrad, aby našel nějakou zbraň. Nakonec našel velmi silné dělo a vystřelil s ním na Luffyho, ale v děle si vytvořili hnízdo ptáci, proto Wapol nemohl vystřelit. Luffy dal Wapolovi několik ran a nakonec ho definitivně porazil svou Gomu Gomu no Bazooka.

Drum Po Wapolové porážce Luffy požádal Choppera, aby se přidal k jeho posádce. Chopper přijal a tak se posádka opět sešla v Bighornu Rumble Balla začala oslava. Kureha vystřelila do vzduchu speciální přípravek, na kterém Hiluluk pracoval a namísto sněhu začaly z nebe padat růžové lupínky květů. Po shlédnutí Hilulukova „léku“ se posádka rozloučila s obyvateli ostrova a spolu s Vivi, Caruem a svým novým členem Chopperem konečně odplula ke svému cíli, k Alabastě.

Po odchodu Going Merry si dva obyvatelé ostrova vzpomněli, že na Luffyho se ptal člověk, který hledal Blackbearda, muže který téměř zničil ostrov. Řekl, že se s Luffym chce setkat v Alabastě. Luffy o tom sice nevěděl, ale Dalton věděl, že Vivi je princezna z Alabasty, takže se Luffy s tím neznámým mužem v Alabastě určitě potká.

Komentáře

#1379 Alu, 4. 10. 2015, 21:31:15 Odpovědět

Chopper bol taký kawaii keď mol maličký a vyhodiť ho zo stáda len preto lebo má modrý nos tak to už je fakt choré aspoň že aspoň nejakých ľudí čo ho mali radi
Ace tam bol úplne super prišiel ako najväčší boss a ušiel takou rýchlosťou ako keď Luffy vidí mäso

#1293 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:26:07 Odpovědět

Ace proste top človek

Hakuhódžó no senši