Nebeský ostrov - Skypiea Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 26–32
Manga kapitoly: 237–302
Anime epizody: 153–195
Rok vydání: 2002–2003 (Manga), 2003–2004 (Anime)

Nebeský ostrov – Skypiea je druhý arc Skypiea ságy a zároveň třináctý arc v celé One Piece sérii.

Skypia

Pomocí Horního proudu se Slamáci ocitli vysoko nad zemí v moři plném oblaků. Ukázalo se, že v oblacích se dá plavat jako ve skutečném moři, ale na uživatele Ďáblova ovoce má stejné účinky jako obyčejná mořská voda. V oblačném moři se najednou objevil maskovaný muž, který na Slamáky zaútočil, ale objevil se starý rytíř a zachránil je. Rytíř se představil jako Gan Fall, „Rytíř nebes“ a dal Slamákům píšťalku, kterou ho mohou zavolat pokud budou mít problémy. Zanedlouho se Slamáci dostali k Nebeské bráně, při které museli zaplatit 1 bilion Extolů za každého člena posádky. Nikdo však netušil, co to Extol je, proto je nechala strážkyně brány Amazon projít bez placení, ale zatajila jim, že ten, kdo nezaplatí, se stává hledaným zločincem.

Skypia Po průchodu přes Nebeskou bránu se Going Merry konečně dostala na Andělskou pláž, hlavní část nebeského ostrova Skypiea. Na pláži se setkali s dvěma obyvateli Skypie, Pagayem a Conis. Conis a Pagaya posádce vysvětlili, že obyvatelé Skypie mají na zádech malé křidélka, takže vypadají jako andělé. Později Pagaya ukázal posádce Waver, malou loď, která dokáže plavat bez větru. Plaval totiž pomocí Dialu, konkrétně Breath Dialu, jakési mušle, která dokáže zachycovat vzduch a pak ho ze sebe dostat ven, čímž dává Waveru větrný pohon. Na Skypii existuje více typů Dialů, každý slouží na něco jiného. Také na Skypii existuje Milky Road, oblačná cesta, po níž se Slamáci dostali z Nebeské brány na Andělskou pláž. Zatímco se Slamáci dozvídali více o Skypii, Nami na Waveru odplula příliš daleko a dostala se k ostrovu jménem Upper Yard, kde sídlí bůh Skypie Enel. Nikdo ze Skypie kromě boha, jeho kněžích a boží domobrany nesmí vstoupit na Upper Yard.

Skypia Zpět na Andělské pláži přišla Skypiiská policie, takzvané Bíle Barety, která chtěla, aby Slamáci zaplatili poplatek za vstup do Skypie. Ukázalo se, že Extol je Skypiiská měna a 10 000 Extolů je 1 beli. Navzdory tomuto kurzu museli Slamáci zaplatit 7 milionů beli jako pokutu. Mezitím se vrátila Nami, která nezvládla ovládání Waveru a narazila do velitele Bílých Baretů McKinleyho. Bílé Barety to brali jako útok a Luffy byl nucen je zmlátit. Tímto činem se stali Slamáci kriminálníci druhé třídy a šli po nich kněží, čtyři nejsilnější muži na Skypii, hned po bohu Enelovi. Posádka se rozhodla z ostrova odejít, proto Nami, Chopper, Robin a Zoro připravili loď a Luffy, Usopp a Sanji spolu s Conis šli koupit nějaké zásoby. Jenže Going Merry unesla Super Rychlá Kreveta, proto museli Luffy, Usopp a Sanji jít do Lovely Street, aby sehnali loď a zachránili Merry a zbytek posádky. Ukázalo se, že Conis je zradila a zavolala na Merry Super Rychlou Krevetu, ale Luffy jí to odpustil. Conis se rozhodla posádce darovat svou loďku Karasumaru, čímž se stala stejnou kriminálnicí jako oni, ale zjevil se Gan Fall a vzal Conis a Pagayu do svého domu, aby je Enel nenašel. Going Merry se mezitím ocitla na Upper Yardu, na oltáři uprostřed hejna žraloků. Pomocí liány se Nami, Zoro a Robin dostali z jezera na ostrov, ale Chopper zůstal na lodi, aby ji hlídal.

Skypia Luffyho skupina se přes Milky Road zatím dostala na Upper Yard. Na jednom místě se Milky Road rozdělila na čtyři tunely. Nad každým tunelem byl nápis: Zkouška bažinou, Zkouška koulemi, Zkouška železem a Zkouška řetězy. Skupina se rozhodla pro Zkoušku koulemi, protože se zdála být nejbezpečnější. Na druhém konci tunelu se ocitli v lese na Upper Yardu a kolem Milky Road poletovaly oblačné koule. V každé kouli byla nějaká past: v jedné byli hadi, v jedné bomba a tak dále. Také se objevil kněz Satori, který vysvětlil Slamákům, že každou zkoušku ovládá jeden z kněží. Šance na přežití ve Zkoušce koulemi je jen 10%. Satori měl unikátní schopnost „mantra“, kterou dokázal předvídat útoky Slamáků a vycítit jejich polohu. Navzdory této schopnosti Slamáci dokázali použít Satoriho útoky proti němu a porazili ho Sanjiho novou technikou Concasse.

V domě Gan Falla se Pagaya a Conis dozvěděli, že Skypiea je ve válce s Shandiany, původními obyvateli Upper Yardu. Gan Fall byl kdysi vládcem Skypie a snažil se vyjednat mír, ale objevil se Enel a svrhl ho. Mezitím se kněz Shura objevil na Going Merry a zaútočil na Choppera, ale ten pomocí píšťalky zavolal Gan Falla, který ho zachránil. Shura svými útoky výrazně poškodil loď a po použití Zkoušky řetězy zcela porazil Gan Falla, který spolu s Chopperem spadl do moře oblaků.

Skypia Zoro, Nami a Robin mezitím zjistili, že Upper Yard byl kdysi součástí Jayi. Zlaté město, které Noland na Jaye objevil muselo být na Upper Yardu, ale Horní proud vystřelil část Jaye do nebes a tak vznikl Upper Yard. Na Going Merry se Chopper probudil a zjistil, že ho spolu s Gan Fallem zachránila skupina Jižních ptáků.V té době jedna Shandianská dívka jménem Aisa pomocí mantry vycítila, že jeden z knězů byl poražen. Vůdce Shandianů jménem Wiper se to dozvěděl a přikázal zaútočit na Upper Yard. Na oltáři se zatím posádka Slamáků konečně sjednotila a Chopper ošetřil zraněného Gan Falla. Luffy se dozvěděl o zlatém městě, které by mělo být na Upper Yardu a rozhodl se ho najít. Den se chýlil ke konci a Luffy uspořádal oslavu, aby se posádka posílila. Po večírku se Usopp rozhodl zkontrolovat Merry a našel tajemnou postavu, která loď opravovala. Na druhý den byla Merry zcela opravena a vypadala stejně jako dříve, než ji Masira a Shoujou na Jayi upravili. Posádka se opět rozdělila na dvě části: Luffy, Zoro, Chopper a Robin se vydali najít zlaté město, zatímco Nami, Usopp a Sanji dostali za úkol dostat Going Merry pryč z Upper Yardu. Mezitím se bůh Enel setkal se zbytkem svých kněží a přikázal jim zabít všechny Slamáky a Shandiany. Řekl, že boj o přežití na Upper Yardu se začal.

Luffyho skupina se pustila na cestu ke zlatému městu, ale setkali se s obrovskou anakondou, která na skupinu zaútočila a rozdělila ji. Na Going Merry Gan Fall vysvětlil zbytku posádky, že Dialy mohou být použity i jako zbraně. Ukázal jim Impact Dial, který dokáže absorbovat protivníkův útok a vzápětí ho poslat zpět. Mezitím se skupina Shandianů setkala se knězem Shurem, který na ně použil svou Zkoušku řetězy, což znamenalo, že vytvořil v lese obrovské množství malých řetězů, které Shandiany uvěznily. Přestože šance na přežití ve Zkoušce řetězy je 3%, dokázal Wiper porazit Shuru pomocí Reject Dialu, který je desetkrát silnější než Impact Dial. V Enelovém sídle se zatím 50 členů boží domobrany spolu s jejím velitelem Yamem připravilo na boj a Enel předpověděl, že za tři hodiny bude na nohou stát pouze pět bojovníků.

Skypia Zoro se zatím setkal s Shandoranem jménem Brahman, kterého porazil pomocí 36 Pound Cannon. Ve stejné době se Luffy setkal s Wiperem, se kterým rovnocenně bojoval, ale znovu se objevia obrovská anakonda a sežrala Luffyho. Chopper se postavil proti kněžímu Gedatsovi, který použil svou Zkoušku bažinou. V této zkoušce byla šance na přežití 50%. Napříč Gedatsuové schopnosti vytvořit na zemi bažinu a létat pomocí Cloud Dialu, Chopper dokázal Gedatsua porazit pomocí svého Kokutei Cross. Na Going Merry se zatím objevili Satoriho bratři Hotori a Kotori, ale Nami a Gan Fall je porazili. Najednou se objevil Enel, který použil své schopnosti vytvořit elektřinu, kterou získal díky Ďáblovu ovoci Goro Goro no Mi. Zasáhl elektřinou Sanjiho a Usoppa a oba upadli do bezvědomí. Také oznámil, že Skypiea už ho nezajímá a chystá se odejít.

Skypia Shandianská holčička Aisa se zatím rozhodla použít loď poháněnou Dialem, aby se dostala na Upper Yard, ale loď se jí rozbila. Naštěstí ji našli Conis a Pagaya a zachránili ji. Společne se přes Milky Road dostali k Nami a dali jí nový Waver. Enel se zatím rozhodl urychlit boj a zaútočil na Shandorana Kamakiriho. Luffy se mezitím v žaludku anakondy snažil najít východ, protože si myslel, že je v jeskyni. Robin, která jako jediná šla správným směrem, našla zlaté město Shandora, ale nebylo tam žádné zlato. Zjistila, že ve městě se nachází Poneglyph, který je vyryt na zlatém zvonu někde na oblaku nad Shandorou. Mezitím se u obrovské popínavé rostliny setkali Chopper, kněz Ohm, Zoro, Wiper, Nami, Aisa, Gan Fall a obrovská anakonda. Anakonda snědla Nami, Aisu a Gan Falla zatímco Ohm, Zoro a Wiper mezi sebou bojovali. Ohm použil svou Zkoušku železem, při které byla šance na přežití 0%. I přesto se Zoro dokázal vyhnout Ohmovým útokům a porazil ho pomocí svého 108 Pound Ho. V ruinách Shandory se zatím Robin setkala s Enelem, který jí řekl, že to on vzal všechno zlato ve městě. Nevěděl však o zlatém zvonu, který se zřejmě nachází na vrcholu rostliny. Mezitím se Zoro a Wiper dostali do Shandory a Gan Fall s Nami utekli z anakondího žaludku. Enel všem řekl o svém plánu zničit Skypii, aby ji poslal tam kam patří – na zem. Jeho cílem bylo totiž najít Fairy Vearth, obrovský nebeský ostrov, kde by všichni obyvatelé nebes našli své místo. Gan Fall na něj zaútočil, ale Enel ho snadno porazil. Pak na Enela zaútočil Wiper, který použil Kairouseki, aby neutralizoval účinky jeho Ďáblova ovoce. Pak použil Reject Dial, aby Enela zabil, ale Enel elektrizoval své tělo, aby se oživil. Pak Enel porazil všechny své soupeře s výjimkou Nami. Ta věděla, že nemá proti Enelovi šanci, proto se vzdala a odešla s Enelem na archu, kterou Enel postavil ze zlata ze Shandory, na archu Maxim.

Skypia Zatímco se na Andělské pláži Conis, která se dozvěděla o Enelovém plánu, snažila varovat Skypieany, aby okamžitě odešli, Luffy a Aisa se konečně dostali z anakondího žaludku a našli Enela. Luffy byl schopen s Enelem držet krok, protože byl gumový muž a guma je proti elektřině imunní. Enel zvolil jinou taktiku a použil mantru, aby předvídal Luffyho útoky. Nakonec se Enelovi podařilo shodit Luffyho z archy a pomocí svých schopností zvedl Maxima do vzduchu. Nami se rozhodla s Enelem bojovat, ale objevili se Usopp a Sanji a zachránili ji. Společně všichni z archy unikli a Sanji mírně poškodil archu. Enelovi se však podařilo Maxima opravit a vytvořil velké množství bouřkových mraků. Pak použil svou techniku Raigo a zničil celou Andělskou pláž, ale naštěstí všichni Skypieané unikli. Pak se dostal k zlatému zvonu na vrcholu rostliny a vytvořil další Raigo, aby zničil celou Skypieu. Mezitím v ruinách Shandory Wiper použil Reject Dial, aby naklonil popínavou rostlinu a Nami spolu s Luffym se pomocí Wavera dostali skrz popínavou rostlinu k Enelovi. Luffy pomocí zlaté koule z Maxima absorboval veškerou elektřinu s Enelova Raiga a zasáhl Enela svojí Gomu Gomu no Gold Pistol, čímž ho odstřelil přímo do zlatého zvonu a definitivně ho porazil. Síla úderu byla taková silná, že zlatý zvon začal zvonit a Skypiea opět slyšela píseň Shandory. To znamenalo, že válka mezi Shandiany a Skypieany konečně skončila.

Skypia Poté, co Enel společně se svou archou spadl do modrého moře, začali všichni Skypieané spolu s Shandiany oslavovat. Wipera ošetřili Conis, Pagaya a Gan Fall, zatímco se Enel v modrém moři probral z bezvědomí a rozhodl se nechat Skypieu na pokoji, proto odešel najít Fairy Vearth. Ukázalo se, že obrovská popínavá rostlina spadla spolu se zlatým zvonem přímo do centra Shandory. Robin zvon prozkoumala a našla na něm Poneglyph, na kterém byly napsány bližší informace o další legendární zbrani jménem Poseidon. Také na Poneglyphu našla podpis krále pirátů „Gol D. Rogera“, o kterém se dozvěděla, že znal starověký jazyk, našel všechny PoRung Shandorian Bellneglyphy a sepsal celou historii na jeden Poneglyph jménem Rio Poneglyph, který se nachází na posledním ostrově Grand Line, na Raftelu. Shandiané se rozhodli Slamákům darovat jeden sloup ze zlatého zvonu, ten, který se zlomil. Mezitím Usopp vyměnil pár gumiček za několik Dialů. Když se objevila Robin, Slamáci si mysleli, že sloup ze zlatého zvonu je dělo a Shandiané na ně útočí, protože ukradli zlato. Robin se na Shandiany usmála a řekla, že zřejmě zlatý sloup nechtějí. Potom se pomocí Conis a Pagayi dostala Going Merry se svou posádkou na konec Skypie, posádka se rozloučila a pomocí obrovské chobotnice, která zbrzdila pád, se opět dostala do Grand Line, aby pokračovala ve svém dobrodružství.

Komentáře

#1380 Alu, 4. 10. 2015, 21:33:12 Odpovědět

super príbeh a Zoro mi tam zachránil Robinku

#1297 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:46:58 Odpovědět

Krásny príbeh

Hakuhódžó no senši