Marineford Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 56–59
Manga kapitoly: 550–580
Anime epizody: 457–489
Rok vydání: 2009–2010 (Manga), 2010–2011 (Anime)

Marineford je čtvrtý arc Whitebeard War ságy a zároveň dvaadvacátý arc v celé One Piece sérii

Marineford

Jak se blíží válka mezi Whitebeardem a mariňáky, lidé ze Sabaody Archipelago napjatě sledují situaci na Marinefordu prostřednictvím Visual Den Den Mushi. Viceadmirál John Giant připravil sto tisíc mariňáků na boj, zatímco se padesát válečných lodí rozestavilo kolem Marinefordu. V první linii stálo pět Shichibukaiů: Kuma, Doflamingo, Hancock, Mihawk a Moria. Ace byl držen na místě popravy, zatímco admirálové Kizaru, Aokiji a Akainu z něj nespouštěli oči. Najednou se objevil hlavní admirál Sengoku, aby celému světu oznámil důležitou informaci.

Před dvaceti lety žena jménem Portgas D. Rouge ze South Blue držela svého syna Acea ve svém lůně neuvěřitelných dvacet měsíců. Když se Ace konečně narodil, Rouge od vyčerpání zemřela. Držela ho ve svém lůně tak dlouho, protože utíkala před mariňákama, který se ji snažili dopadnout. Chtěli totiž úplně vyhladit rodinu Gol. D Rogera. Portgas D. Ace je ve skutečnosti syn krále pirátů Gol. D Rogera. Po tomto odhalení zůstal celý svět v šoku a Garp si vzpomněl, jak ho Roger poprosil, aby se mu postaral o syna.

Konečně se ukázalo, proč mariňáci riskovali válku s Whitebeardem. Byly rozhodnuti Acea veřejně popravit za každou cenu, aby se zbavili Rogerové krve. Po Aceovém narození Garp svěřil Acea do péče zlodějky Dadan a tam se Ace poprvé setkal s Luffym. Dva roky před současností Ace odešel do moře a stal se kapitánem Spade pirátů. Jeho síla rostla a stal se pro vládu hrozbou, proto se ho ujal Whitebeard, aby ochránil Rogerova syna.

Marineford Zpět v současnosti se Brány Spravedlnosti otevřely a mariňáci se nemohli spojit s kontrolní místností. Uprchlíci z Impel Downu si to také všimli a mysleli si, že to udělal Buggy. Najednou se však před Marinefordem objevilo množství lodí, které šly na pomoc Aceovi. Z moře se najednou vynořila obrovská loď Moby Dick s jejím kapitánem Whitebeardem. Na lodi uprchlíků zatím Ivankov přemýšlel, zda Dragon přijde zachránit Acea, ale Luffy řekl, že Ace není Dragonův syn, takže asi nepřijde.

Mezitím si Ace vzpomněl, jak se přidal k Whitebeardovi. Tehdy byl ještě kapitánem Spade pirátů a chtěl svrhnout Whitebearda. Během souboje s ním si však Whitebeard všiml Aceové odvahy a nabídl mu místo ve své posádce, no Ace odmítl. Whitebeard Acea porazil a spolu s jeho posádkou ho odvedl na svou loď. Ace se stále odmítal k Whitebeardovi přidat a nejméně stokrát se ho pokusil zabít. Nakonec však přijal Whitebeardovu nabídku a viděl, že Whitebeardova posádka je vlastně jedna velká rodina. Zanedlouho se Ace stal kapitánem Druhé divize a přijal do své posádky Teache. Později však Teach zabil velitele Čtvrté divize Thatche a Ace se rozhodl Teache chytit. Whitebeard se ho snažil přesvědčit, ale Ace se vydal na cestu, našel Teache a prohrál s ním. Kvůli své hrdosti se dostal do Marinefordu a nyní celá jeho „rodina“ přišla, aby ho zachránila.

Marineford Whitebeard byl rozhodnut zachránit svého „syna“ proto vytvořil tsunami, které se blížilo ke Marinefordu. Ukázalo se, že Whitebeard snědl Gura Gura no Mi, které mu dalo schopnost vytvářet zemětřesení. Aokiji však použil své schopnosti a zmrazil obrovské vlny. Válka začala a Aokiji zmrazil vodu kolem Whitebeadových lodí, takže se nemohli pohnout. Mariňáci okamžitě začali na lodě střílet a piráti začali bojovat. Mihawk se pokusil rozseknout Moby Dicka, ale zastavil ho kapitán Třetí divize Jozu. Kizaru také zaútočil, ale zastavil ho kapitán první divize Marco, který se proměnil na velkého fénixe. Piráti také zaútočili a Jozu hodil na mariňáky obrovský ledovec, ale admirál Akainu vytvořil množství magmatu, která ledovec rozpustila. Najednou zaútočil obrovský obr Little Oars Jr., Který byl potomek Oarse, největšího zombie na Thriller Barku. Little Oars Jr. se snažil vyčistit cestu k Aceovi a Whitebeardovi piráti ho kryli. Hancock se snažila piráty zastavit, ale bojovala na dvě strany, i proti pirátům, i proti mariňákům. Do boje se zapojil i Kuma, který vytvořil bombu a zřetelně zranil Little Oars Jr., který chtěl zachránit Acea za každou cenu. Doflamingo také použil své schopnosti a odsekl Little Oars Jr. nohu. Moria byl naštvaný, protože chtěl získat Oarsovo tělo. Vytvořil několik stínů, které na Oarse zaútočili, ale Little Oars Jr. stále běžel za Acem. Těsně před ním však podlehl svým zraněním a padl na zem.

Marineford Piráti truchlili za Oarsem, ale vážili si toho, že jim vytvořil cestu za Acem. Doflamingo mezitím bojoval s kapitánem Třinácté divize Atmosem, na jehož použil své schopnosti a ovládl jeho tělo což způsobilo, že Atmos začal útočit na piráty. Bitvu však přerušila loď, která z ničeho nic spadla z nebe a spolu s ní spadly i uprchlíci z Impel Downu. Ukázalo se, že se zasekly na jedné zmrazené tsunami vlně. Najednou však zavolali mariňáci a oznámili, že se chystají popravit Acea hned. Ivankov okamžitě použil jednu ze svých schopností a vystřelil loď do vzduchu, i když ji chtěl původně dostat dolů z vlny. Takto se letící loď dostala do Marinefordu.

Jakoby zázrakem přistála loď na jedno z míst, které nebylo zmrazené. Přesto náraz rozpůlil loď, proto Jinbe zachránil uživatele Ďáblova ovoce, zatímco ostatní vyplavaly na hladinu sami. Všichni byli překvapeni, že uprchlíci z Impel Downu přišli a zapojili se do války. Crocodile okamžitě zaútočil na Whitebearda, ale Luffy ho zastavil pomocí Gear Second. Řekl, že Whitebeard je pro Acea důležitý, proto nedovolí Crocodilovi zaútočit. Whitebeard spoznal Luffyho slamák a Luffy řekl, že ho má od Shankse. Také řekl, že se stane pirátským králem. Whitebeard řekl Luffymu, aby mu šel z cesty, ale Luffy neustoupil. Všichni byli šokováni, jak se Luffy chová k Whitebeardovi, no najednou Luffy řekl, že mariňáci plánují zabít Acea hned. Luffy a Whitebeard tedy spojili své síly a vydali se zachránit Acea.

Marineford Kizaru na Luffyho hned zaútočil, ale Ivankov útok zblokoval. Kuma také vytvořil bombu, ale Ivankov s Luffym se jí vyhnuli. Ivankov Kumu znal a nevěděl, proč slouží vládě. Moria vyvolal své zombie a ty zaútočili na Luffyho, no zjevil se Jinbe a trefil zombie proudem vody. Sengoku všem prozradil, že Luffy je syn revolucionáře Dragona, co všechny šokovalo. Luffy aktivoval Gear Third a porazil několik mariňáků, zatímco Ivankov a Jinbe ho následovali. Whitebeardovi piráti se mezitím rozdělili a začali ničit mariňácke lodě. Moria mezitím ukradl mariňákům stíny a vložil je do sebe, aby se posílil, ale Jinbe ho i tak zranil svým útokem Samegawara Seiken. Luffy se zatím dostal do boje ze Smokerem, ale pomohla mu Hancock. Kuma a Ivankov také pokračovali ve svém souboji, do kterého se připletl Doflamingo. Ukázalo se, že vládní vědec Vegapunk změnil Kumovo tělo a udělal z něj Pacifistu. Kuma byl teď robot, který poslouchal pouze vládu, stal se z něj Pacifista PX-0.

Hancock mezitím dala Luffymu klíče od Aceových pout a Luffy se vydal na pomoc Ivankovi, ale Kuma oba odstřelil svojí střelou. Ivankov se vrátil ke Kumovi a začal s ním bojovat, aby získal Luffymu čas. Crocodile se mezitím stále snažil zaútočit na Whitebearda no piráti mu v tom bránily. Najednou se zjevil Doflamingo a nabídl Crocodilovi spolupráci. Proti Luffymu se zatím postavil další nepřítel, Mihawk. Luffy se pokusil mu ujít, ale Mihawk ho nenechal. Najednou se však zjevili dva okama a postavili se Mihawkovi, ale Mihawk se jich snadno zbavil. Opět zaútočil na Luffyho, no ten se útoku vyhnul a Mihawk prosekl tsunami vlnu, kterou předtím zmrazil Aokiji a vlna začala okamžitě padat na Marineford. Na jiné části bojiště zatím Crocodile odmítl Doflamingovu nabídku a začal s ním bojovat.

Marineford Mihawk nenechal Luffyho tak snadno ujít a Luffy rychle chytil Buggyho a použil ho jako štít. Buggymu se to nelíbilo, ale vystřelil svou Special Muggy Ball na Mihawka. Mihawk Muggy Ball prosekl, no Luffy měl dost času konečně Mihawkovi ujít a pokračovat za Acem. Mihawk se nevzdával a pokusil se Luffyho zasáhnout, ale zjevil se kapitán Whitebeardové Páté divize Vista a začal z Mihawkem bojovat. Do Marinefordu mezitím přišli mariňácké posily. Byl to Sentomaru s armádou Pacifistů.

Marineford Pacifisti okamžitě začali útočit a nebrali ohled na nikoho, útočili na piráty i na mariňáky. Luffy se stále snažil dostat se k Aceovi, no zjevil se Kizaru, který odkopl Luffyho, ale Jinbe ho chytil. Moria se zatím také vzchopil a začal bojovat z kapitánem Desáté divize Curielem. Sengoku mezitím přikázal mariňákům, aby odpojili všechny Den Den Mushi. Chystal se totiž popravit Acea a nechtěl, aby to veřejnost viděla. Jedno Den Den Mushi však stále vysílalo. Ukázalo se, že ho měl Buggy, který se představoval obyvatelům Sabaody. Na palubě Moby Dicka se zatím zjevil pirát jménem Squard, který propíchl Whitebearda obrovským mečem. Řekl, že Whitebeard je zradil a zaprodal mariňákům výměnou za Acea. Marco však řekl Squardovi, že mariňáci mu lhali a Whitebeard by je nikdy nezradil. Mezitím Aokiji zaútočil na Buggyho a odpojil i poslední Den Den Mushi. Sabaody tak kompletně ztratilo kontakt s Marinefordem.

Marineford Whitebeard se mezitím podíval na Squarda a objal ho. Squard řekl, že to Akainu mu řekl o Whitebeardové zradě. Squard pochopil, že ho Akainu podvedl, ale Whitebeard mu to odpustil. Najednou se Whitebeard postavil a z hněvem v očích zaútočil. Vytvořil tak silné zemětřesení, že celý Marineford se naklonil na jednu stranu. Tři admirálové však použili neznámou sílu, kterou zastavili Whitebeardův útok. Sengoku přikázal admirálům, aby zaútočili a Akainu vytvořil déšť magmatických meteoritů. Předtím než zaútočil však mariňáci aktivovali železnou stěnu, která uvěznila piráty v přístavu. Ze železné stěny začali střílet kulky a z nebe padaly magmatické koule, které kompletně zničily Moby Dicka. Piráti byli obklíčeni, ale najednou se Little Oars Jr. opět postavil na nohy. Oars zničil jednu ze železných stěn, zatímco Jinbe použil vodní proud, který vystřelil Luffyho přes zeď a přistál rovnou před třemi admirály. Luffy se pokusil na ně zaútočit, no Aokiji vytvořil ledovou stěnu a Kizaru trefil Luffyho světelným kopem.

Marineford Dva mariňáci se zatím pokusili popravit Acea, no Crocodile použil své schopnosti a porazil mariňáky. Doflamingo najednou usekl Crocodilovi hlavu, no ta se opět zformovala z písku. Mezitím Aokiji propíchl Luffyho ledovou tyčí, ale zjevil se Marco, který na Aokijiho zaútočil. Oars zatím použil zbytky své síly a vzal loď, na níž byly piráti. Oars rychle položil loď za železnou stěnu a piráti se tak konečně dostali přes mariňácku obranu. Oars však už neměl více síly a opět podlehl svým zraněním. Whitebeard použil další zemětřesení a Aokiji se ho snažil zastavit, ale Jozu Aokijiho zasáhl svým útokem. Luffy se mezitím snažil dostat se k Aceovi, no zastavil ho viceadmirál Momonga. Luffy byl už příliš slabý a Momonga ho snadno porazil, zatímco Kizaru Luffyho opět zasáhl. Ivankov a Jinbe rychle chytili Luffyho a odvedli ho na bezpečné místo, zatímco Whitebeard začal bojovat s Akainem. Garp se také zapojil do boje, když bojoval proti pirátům, který se snažil dostat k Aceovi.

Marineford Whitebeard už také začal slábnout a Akainu ho zasáhl magmatickým útokem rovnou do hrudi. Ivankov mezitím ošetřil Luffyho, který chtěl další dávku hormonů. Ivankov odmítl, ale Luffy byl neústupný. Ivankov tedy dal Luffymu další dávku hormonů a Luffymu se vrátila síla. Luffy a Ivankov opět vyrazili zachránit Acea, ale postavil se proti nim Coby, kterého Luffy snadno porazil. Najednou však zaútočili Pacifisti, no Hancock Luffyho zachránila. Pacifisti nemohli na Hancock zaútočit a Lufyf s Ivankovem tak mohli pokračovat. Marco mezitím bojoval s Kizarem, no byl poražen, stejně jako Jozu, kterého porazil Aokiji. Množství mariňáků zatím zaútočilo na Whitebearda, no ten stále měl kousek síly a odrazil mariňácký útok. Dva mariňáci se zatím opět pokusili popravit Acea, no Luff opět použil tajemnou sílu Haki, která položila na zem množství přítomných lidí. Mariňáci padli na zem a Luffy vůbec nevěděl o tom, že právě použil Haki. Další mariňáci zaútočili na Luffyho, no piráti Luffyho ochránili. Také Mihawk se pokusil Luffyho zastavit, ale toho zastavil Daz Bones, jehož vzápětí zachránil Crocodile. Najednou se objevil Inazuma, který použil své schopnosti a vystřihl Luffymu cestu rovnou k Aceovi. Luffy se okamžitě rozběhl za Acem, ale zastavil ho Garp, který zničil Inazumovu cestu.

Marineford Luffy začal s Garpem bojovat, ale Garp nedokázal Luffyho porazit, proto se nechal zasáhnout Luffyho technikou Gear Second. Luffy rychle vytáhl svůj klíč a už byl téměř při Aceovi, no najednou Sengoku použil svou schopnost, kterou získal díky Ďáblovu ovoci Hito Hito no Mi (Model – Buddha) a proměnil se na obrovského zlatého buddhu. Sengoku zaútočil na Luffyho, no najednou se zjevil Mr.3, který ochránil Luffyho voskovou stěnou. Potom Sengoku zaútočil na Acea, no Luffy odrazil jeho útok pomocí Gomu Gomu no Gigant Fusen. Sengoku však i tak zasáhl platformu, na níž Ace stál a Ace, Luffy a Mr.3 začaly padat. Mr.3 rychle vytvořil voskový klíč a Luffy odemkl Aceovi poutá ve chvíli, kdy mariňáci vystřelili na padající trojici. Všichni tři to však přežili a Ace byl konečně volný a schopný bojovat.

Whitebeardovi piráti oslavovali Aceovo osvobození, zatímco mariňáci mu nechtěli dovolit utéct. Piráti rychle vytvořili pro Luffyho a Acea cestu a Aokiji na nich zaútočil masou ledu, ale Ace ji zblokoval ohnivou stěnou. Akainu byl však rozhodnut Acea zastavit. Najednou se objevila loď, kterou vedl Squard. Řekl, že chce zdržet mariňáky, aby ostatní mohli ujít. Whitebeard však loď zastavil a dal svým pirátům poslední rozkaz. Chtěl, aby se všichni vrátili do Nového Světa, protože jeho život se chýlí ke konci. Potom Whitebeard vytvořil další vlnu zemětřesení, která otřásla celým ostrovem. Mariňáci se zaměřili na Whitebearda, zatímco se piráti snažil splnit kapitánův rozkaz. Ace, Luffy a Ivankov byly také na útěku, ale najednou se zjevil Akainu. Řekl, že Whitebeard je ostuda pirátské éry a nechápe, proč ho všichni respektují. Po těchto slovech se Ace zastavil a požadoval, aby Akainu vzal svá slova zpět. Piráti říkali Aceovi, aby se nedal vyprovokovat, no Akainu pokračoval ve svých slovech.

Marineford Následně začal Ace s Akainem bojovat, ale přesto, že oba ovládali oheň, Akainu měl navrch, protože láva je silnější než oheň. Luffy se pokusil Acea zastavit, ale byl už příliš slabý. Akainu si však Luffyho všiml a okamžitě na něj zaútočil. Před Luffyho se však postavil Ace a Akainův útok udělal velkou díru do Aceové hrudi. Akainu viděl, že Ace stále žije, proto znovu zaútočil, ale Jinbe útok zblokoval. Akainu na Jinbeho zaútočil, ale zastavili ho Marco a Vista. Mezitím Luffy chytil zraněného Acea a doktor spěchal ho zachránit, ale Ace věděl, že je příliš zraněn. Před svou smrtí se však všem poděkoval, že ho měli rádi navzdory jeho původu. Po těchto slovech se Ace naposledy usmál a padl na zem. Portgas D. Ace byl mrtvý.

Marineford Luffy nedokázal unést pohled na svého mrtvého bratra a jeho mysl se totálně zhroutila. Nedokázal se pohnout a byl pro Akaina snadným cílem, ale Marco Akaina zastavil a Jinbe rychle vzal Luffyho pryč, přičemž Luffymu spadl slamák. Najednou se objevil Whitebeard, který vážně zranil Akaina a způsobil zemětřesení, kterým zdemoloval Marineford. Uprostřed chaosu se však zjevila nová postava. Byl to Blackbeard a jeho posádka. Ukázalo se, že Blackbeard v Impel Downu naverboval nové členy do své posádky. Byly to: Caterina Devon, Vasco Shot, Sanjuan Wolf, Avala Pizarro a Shiliew. Blackbeard se stal Shichibukaiem jen proto, aby mohl proniknout do Impel Downu. Whitebeard na Blackbearda okamžitě zaútočil, ale Blackbeard anuloval Whitebeardové schopnosti. To však nebránilo Whitebeardovi použít svou sílu a téměř rozdrtil Blackbeardovu lebku. Najednou však zaútočili Blackbeardovi piráti, kteří na Whitebearda mnohokrát vystřelili ze svých zbraní. Během tohoto útoku si Whitebeard vzpomněl, jak mu Roger řekl o skutečném významu písmena D. ve jméne některých pirátů. Po tom, co se Blackbeardovým pirátŮm minuly všechny náboje, Whitebeard řekl, že Blackbeard si nezaslouží nést D. ve svém jméne. Také řekl, že Rogerova krev je už možná mrtvá, ale jeho vůle stále žije. Pokud někdo najde „ten poklad“, svět se opět změní, protože One Piece skutečně existuje. Tato slova všechny přítomné překvapily a dojaly. Whitebeard naposledy řekl sbohem své „rodině“ a přátelům a po tom, co byl 267-krát zasažen mečem, trefilo ho 152 kulek a přežil zásah 46 dělových koulí, Edward Newgate známý jako Whitebeard stále stojící na svých nohách, zemřel.

Marineford Po celém světě se rychle rozšířila zpráva o Aceové a Whitebeardové smrti. Svět oslavoval konec Whitebeardové éry, ale bitva ještě neskončila. Blackbeard se zahalil s Whitebeardovým tělem do temného pláště, zatímco Jinbe utíkal z Luffym pryč. Již byl téměř u lodí, no Aokiji zmrazil vodu kolem lodí. Akainu také na Jinbeho zaútočil, ale Ivankov ho zastavil. Několik mariňáků zatím zaútočilo na Blackbearda, no všechny pohltila temnota. Najednou, k překvapení všech, Blackbeard použil Whitebeardovu schopnost a vytvořil zemětřesení. Nikdo netušil, jak může Blackbeard používat sílu dvou ovoci najednou, ale Marco řekl, že Teachovo tělo není normální. Blackbeard použil sílu ovoce Gura Gura a začal ničit celý Marineford. Vyhlásil válku celému světu a řekl, že se začala jeho éra. Sengoku však na Blackbearda zaútočil a řekl, že bude chránit Marineford vlastním tělem.

Jinbe s Luffym zatím stále utíkali před Akainem a pokusili se skočit do vody, ale všude byl led. Akainu zaútočil na Jinbeho a mírně zasáhl Luffyho, přičemž mu udélal na hrudi ránu ve tvaru X. Najednou se však objevil Crocodile a Whitebeardovi piráti, kteří Akaina zastavili. Buggy se také snažil uprchnout, dokud se nezjevil Trafalgar Law, který vystoupil ze své ponorky. Law chtěl, aby Buggy dovedl Jinbeho a Luffyho do ponorky, ale mariňáci na ponorku zaútočili. Blackbeard zatím pokračoval v ničení Marinefordu a vytvořil tak velké vlny, že ohrožoval Sabaody Archipelago. Akainu se zatím snažil chytit Luffyho a zabíjel všechny kolem, zatímco Kizaru zaútočil na Jinbeho a Buggy v obavě o svůj život hodil Jinbeho a Luffyho k ponorce. Najednou se však ozval hlasitý křik, který vycházel z Cobyho úst. Coby chtěl, aby tato válka již skončila, protože nemá význam ztrácet životy mariňáků. Ace a Whitebeard už zemřeli a nemá význam vraždit piráty. Akainu se na Cobyho naštval a řekl, že pravý mariňák nenechá piráta utéct. Pokusil se Cobyho zabít, ale z ničeho nic se zjevil Shanks, který Cobyho zachránil.

Všichni byli v šoku, že dorazili Červenovlasí piráti, no Shanks řekl, že přišel ukončit tuto válku. Shanks zvedl Luffyho slamák, který byl na zemi a dal ho Buggymu, který ho odnesl Luffymu. Aokiji se rychle pokusil zmrazit Lawovu ponorku, ale ponorka unikla. Mihawk mezitím odcházel z Marinefordu ze slovy, že nehodlá bezvýznamně zabíjet. Shanks mu dal za pravdu a řekl, že pokud chtějí mariňáci pokračovat v boji, budou muset bojovat s jeho posádkou. Mariňáci souhlasili ze Shanksovým návrhem a dovolili všem pirátům odejít. Blackbeard utekl, Whitebeardovi piráti se přidali k Shanksovi a Shanks vzal těla Whitebearda a Acea, aby je mohl důstojně pohřbít. Po tomto Červenovlasí piráti odešli a Válka na Marinefordu, největší bitva Velké éry pirátů skončila.

Komentáře

#2406 Kiroshi, 4. 12. 2015, 18:46:03 Odpovědět

Zatím nejlepší Sága kterou jsem zatím přečetl! :)

#1309 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 18:45:48 Odpovědět

Aceova smrť ma najviac dojala než čokoľvek iné!!
Ale keď sa Buggy stretol zase s Shanksom bolo super
a hlavne že je to válka sveta a Buggy si tam robí reportáž to ma najviac rozosmialo
A zlaté bolo keď Ace a Luffy spoločne bojovali a keď tam Luffy prišiel ako na seba kričali kawaii a nenávidím Akainu!!!! chcel zabil nie len Aceho ale aj Luffyho! to čo je to je trestný čin! dobrý Aojiki že s ním bojoval potom o post aj keď prehrál...

#1098 Alu, 22. 9. 2015, 17:24:35 Odpovědět

Toto sú strašne smutné časti ja som skoro pri každej plakala alebo som bola šokovaná

Hakuhódžó no senši