Little Garden Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 13–15
Manga kapitoly: 115–129
Anime epizody: 70–77
Rok vydání: 1999 (Manga), 2001 (Anime)

Little Garden je třetí arc Baroque Works ságy a zároveň devátý arc v celé One Piece sérii.

Little

S Vivi na palubě se Going Merry dostala ke svému druhému ostrovu v Grand Line, k Little Garden. Jak posádka zjistila, tento ostrov zůstal zaseknutý v pravěku, proto na něm žijí prehistorická zvířata a rostou pravěké rostliny. Luffy, Vivi a Viviin pták Carue se rozhodli ostrov prozkoumat, zatímco Zoro a Sanji si dali soutěž, kdo uloví větší zvíře.

Little O něco později se posádka setkala s dvěma obry: Luffy, Vivi a Carue se setkali s Dorrym a Nami a Usopp se setkali s Brogym. Dorry a Brogy byli dva obři s Elbafu, ostrova obrů. Už sto let soupeřili na Little Garden a za ten čas oba zapomněli proč. Luffy nabídl Dorrymu sud piva a Dorry ho z radostí vypil. Také Luffymu prozradil, že aby si Log Pose zvykl na magnetické pole ostrova, budou tam muset zůstat jeden rok. Pak spolu s Luffym, Vivi a Caruem odešel na místo boje, kde se opět setkali Dorry a Brogy. Vypadalo to na další remízu, ale Dorrymu explodovalo v břiše pivo, které dostal od Luffyho. Navzdory svým zraněním pokračoval v boji, ale Luffy se ho snažil zadržet, proto ho Dorry zavalil obrovským balvanem. Avšak Dorryho zranění bylo příliš vážné a proto utrpěl od Brogyho zdrcující porážku.

Little Mezitím se na ostrově objevili čtyři agenti Baroque Works: Mr.5, Miss Valentine, Mr.3 a Miss Goldenweek. Ukázlo se, že to Mr.5 dal do piva bombu pomocí svých schopností, které získal díky Ďáblovu ovoci Bomu Bomu no Mi. Mr.3 odhalil své schopnosti manipulovat s voskem, které získal díky ovoci Doru Doru no Mi. Pomocí těchto schopností chytil nejprve Zora a později i Nami. Po souboji Dorryho a Brogyho Mr.3 uvěznil Brogyho ve vosku a Mr.5 chytil Vivi. Mr.3 vytvořil obrovský voskový dort a uvěznil do něj Nami, Vivi, Zora a Brogyho. Zoro se právě chystal odseknout si nohy, aby se osvobodil, ale vtom se Luffy vysvobodil zpod balvanu a spolu s Usoppem zaútočil. Mr.3 začal rychleji obalovat těla svých vězňů voskem, proto Luffy zničil sloup, na kterém voskový dort stál, ale to nic nezměnilo. Luffy zaútočil na dort ještě jednou a téměř ho zničil, ale Miss Goldenweek Luffyho zhypnotizovala pomocí své techniky Colors Trap. Namalovala mu na tričko různé znaky a Luffy nemohl ovládat své tělo. Jenže Usopp zasáhl Luffyho svou ohnivou kulkou, čímž zničil jeho tričko a osvobodil ho. Mr.3 vytvořil z vosku obrovskou figurínu, kterou ovládal a nazval ji Voskový šampion. Mezitím Miss Valentine odhalila svCandleCakeou schopnost měnit svou váhu, kterou získala díky Ďáblovu ovoci Kilo Kilo no Mi. Zaútočila na Usoppa, který dal mezitím Carueovi lano. Carue lano obmotal kolem voskového dortu a když skončil, Luffy lano zapálil, čímž roztavil Voskového šampióna spolu s dortem a zachránil své přátele. Usopp zaútočil na Mr.5 pomocí své kulky střelného prachu a Mr.5 ji snědl. Ale Usopp lhal a kulka byla ve skutečnosti s Tabasca, velmi pálivé omáčky. Mr.5 se rozhněval a chystal se Usoppa zabít, ale objevil se Zoro a jedním sekem ho porazil. Zatím Nami a Vivi porazili Miss Valentine a Luffy bojoval s Mr.3, který vytvořil své voskové klony. Luffy jednoho zasáhl a na překvapení Miss Goldenweek, to byl pravý Mr.3. Miss Goldenweek nechápala, jak ho Luffy poznal, ale Luffy měl na to jedinou odpověď: instinkt.

Sanji mezitím v lese našel voskovou budku Mr.3, kde leželo i jeho Den Den Mushi, jakési komunikační zařízení. Přišel právě tehdy, když volal Mr.0. Crocodile si Sanjiho spletl s Mr.3 a nařídil mu, aby okamžitě šel do Alabasty. Vzápětí přišli Nosiči smůly, aby dali Mr.3 Eternal Pose do Alabasty, avšak Sanji je porazil a vzal jim Eternal Pose.

Po poražení agentů Baroque Works se celá posádka spolu s Vivi, Caruem, Dorrym a Brogym sešli a oslavovali. Na druhý den se rozloučili a Going Merry s Eternal Posem do Alabasty na palubě odplula, aby přivedla Vivi do její rodné země.

Komentáře

#1378 Alu, 4. 10. 2015, 21:27:34 Odpovědět

super časti tie dinosaure ma dostali

#1292 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:21:45 Odpovědět

Chudák Nami bude chorá

Hakuhódžó no senši