Kapitán Morgan

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Toren

Volume: 1
Manga kapitoly: 1–7
Anime epizody: 1–3
Rok vydání: 1997(Manga), 1999(Anime)

Kapitán Morgan je první arc East Blue ságy a zároveň první arc v celé One Piece sérii.

Romance

Vše začíná flashbackem, při kterém je popraven král pirátů Gold Roger, avšak před svou smrtí Roger řekl o svém pokladu, který ukryl v největším moři na světě ​- v Grand Line. Tato slova odstartovala Velkou Éru pirátů, kteří se vydali na Grand Line hledat Rogerův poklad zvaný One Piece.

Romance O 12 let později ve vesnici Foosha v East Blue zakotvila pirátská loď. Sedmiletý chlapec Monkey D. Luffy přichází na tuto loď s mečem v ruce, aby dokázal svou sílu. Avšak Luffy se omylem poraní a způsobí si pod levým okem jizvu. Kapitán pirátů a Luffyho idol Shanks, odchází spolu s Luffym a piráty do baru, který patří Luffyho kamarádce Makino. Užívají si zábavu, dokud do baru nevtrhne pirát a bandita Higuma, který od Makino chce rum. Shanks a piráti však všechen rum vypili, a tak Shanks nabídl Higumovi poslední láhev. Higumo láhev sebral a rozbil ji Shanksovi o hlavu. Shanks okamžitě začal uklízet rozbitou láhev, což Higumu ještě více vyprovokovalo a začal mlátit Shankse dalšími lahvemi. Shanks ho ignoroval, a tak Higumo odešel. Posádka se díky celém incidentu začala smát, avšak rozzlobený Luffy chtěl odejít. Shanks ho chytil za ruku, avšak ta se začala natahovat. Ukázalo se, že Luffy snědl Ďáblovo ovoce, které mu dalo zázračnou schopnost. Bylo to Gomu Gomu no Mi, ovoce které dává člověku, který ho snědl, schopnosti natahovat své tělo jako gumu. Avšak ten, kdo sní Ďáblovo ovoce, nebude moci nikdy plavat.

Romance O den později, když už Shanks a posádka odešli, se v baru opět zjevil Higumo a unesl Luffyho. Higumo začal spolu s ostatními piráty mlátit Luffyho na ulici, a tak Makino okamžitě požádala o pomoc starostu. Starosta nabídl Higumovi za Luffyho peníze, ale Higumo odmítl a pokračoval v mlácení. Najednou se zjevili Shanks a jeho posádka, kteří přišli zachránit Luffyho. Snadno porazili Higumovu posádku, avšak sám Higuma spolu s​ Luffym unikl. Pomocí člunu se Higuma dostal s Luffym na moře a hodil ho do vody. Najednou se z moře vynořila obrovská mořská obluda a snažila se Luffyho zežrat, ale objevil se Shanks a zachránil Luffyho, přičemž přišel o svou levou ruku. O něco později Shanksovi piráti opouštějí ostrov a Luffy slibuje Shanksovi, že se stane Králem Pirátů. Shanks se usměje a daruje Luffymu svůj slaměný klobouk.

Romance Uběhlo 10 let a sedmnáctiletý Luffy vypluje na moře, kde před deseti lety přišel Shanks o ruku. Tentokrát je Luffy mnohem silnější a porazí příšeru pomocí své techniky, kterou nazval Gomu Gomu no Pistol. Po porážce obludy Luffy odešel z ostrova na malé loďce, aby si našel posádku. Dostal se však do vodního víru a unikl v dřevěném sudu, který našla pirátská posádka, co plula kolem. Jejich kapitánka Alvida si všimla sudu a myslela si, že posádka pije za jejími zády. Posádka to však všechno hodila na stevarda Cobyho. Luffy byl vynesen v sudu z lodi na ostrov, při kterém loď kotvila a tam se setkal s Cobym. Coby řekl Luffymu, že ve skutečnosti ho Alvida unesla a nyní ji výměnou za svůj život musí sloužit. Také mu řekl, že jeho snem je stát se mariňákem. Mezitím je objevila Alvida a chtěla je oba zabít. No, Luffy ji snadno porazil pomoci své Gomu Gomu no Pistol. Vystrašená posádka připravila Luffymu a Cobymu loďku a dvojice odplula. Během plavby Luffy Cobymu prozradil, že jeho cílem je lovec pirátů Roronoa Zoro. Luffy chtěl, aby byl Zoro členem jeho posádky, ale Coby si myslel, že Luffy ho nepřesvědčí, aby se k němu přidal.

Romance Příběh pokračuje na ostrově, kde je držen Zoro. Luffy se dozvěděl, že ho zadržel kapitán mariňáků Morgan. Luffy spolu s Cobym zjistili, kde je Zoro držen a přišli za ním. Zoro chce, aby ho pustili, ale Coby je proti. Mezitím se objevila dívka jménem Rika a nabídla Zorovi jídlo. Avšak Zoro odmítl přesto, že je tam svázaný už čtyři dny bez jídla. Rýžové kuličky, které přinesla Rika snědl syn kapitána Morgana, Helmeppo, který právě přišel. Poté Helmeppo odchází a Luffy se zeptá Zora, zda se chce přidat do jeho posádky. Avšak Zoro odmítá, protože nechce být pirátem. Luffy s Cobym tedy odcházejí a setkají se z Rikou. Ta jim vysvětlí, že Zora zatkli, protože ji chránil před Helmeppovym vlkem. Luffy Zora obdivuje, ale v tom se opět objevil Helmeppo a oznámil, že Zora nechá za tři dny popravit. To Luffyho rozlobilo tak, že dal Helmeppovi pěstí. Helmeppo se naštval a odešel za svým otcem. Mezitím se Luffy vrátil za Zorem a nabídl mu, že pokud najde jeho katany a rozváže ho, Zoro se k němu přidá. Zoro ani nestihl odpovědět a Luffy už běžel. Na základně mariňáků mezitím dokončili sochu kapitána Morgana. Kapitán je z ní nadšen a v tom se zjeví Luffy a omylem ji zničí.

Romance Helmeppo prozradí otci, že to Luffy ho udeřil, avšak Luffy popadne Helmeppa a utíká do základny, kde s jeho pomocí najde Zorovy katany. Mezitím Coby navštívil Zora, ale našli ho mariňáci a postřelili ho. Objevil se Morgan a dal rozkaz Zora zabít. Dozvídáme se něco o Zorově minulosti. Zoro se kamarádil s dívkou jménem Kuina se kterou si slíbili, že budou nejlepší šermíři na světě. Avšak jednoho dne Kuina tragicky zemřela a Zora to zlomilo. Zpět v současnosti mariňáci vystřelili na Zora, ale zjevil se Luffy a jelikož má tělo z gumy, kulky se odrazily zpět na mariňáky. Pak se Luffy opět zeptal Zora zda se chce přidat do jeho posádky a Zoro přijal. Luffy tedy Zora rozvázal, vrátil mu jeho katany a společně porazili mariňáky. Zoro ukázal, že používá styl Santoryuu, což znamená technika boje se třemi meči najednou. Helmeppo zastavil boj tím, že si vzal Cobyho jako rukojmí. Morgan zvedl svou sekeru nad Luffyho, aby ho zabil, ale Zoro ho v poslední chvíli zastavil a zasadil mu rozhodující úder. Mezitím Luffy trefil Helmeppa svojí Gomu Gomu no Pistol a zachránil Cobyho.

Luffy, Zoro a Coby po bitvě odešli do restaurace za Rikou a řekli jeden druhému své plány do budoucna. Mezitím se objeví mariňáci a prosí Luffyho, aby opustil město, jinak ho budou muset zatknout. Coby se nabídne, že chce být mariňákem a mariňáci ho přijmou do učení. Luffy a Zoro se s Cobym a mariňáky rozloučí a odplouvají na loďce za dalšími dobrodružstvími.

Komentáře

#1369 Alu, 4. 10. 2015, 21:12:37 Odpovědět

To boli super časti keď som ich videla prvý krát tak som si myslela že vtedy keď Luffy ochránil Zora pred tým aby ho nezastrelili tam som fakt žasla že sa Luffymu nič nestalo

#1282 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 16:32:30 Odpovědět

To bola super časť a hlavne keď nevedeli kde idú lebo ešte nemali navigátorku

Hakuhódžó no senši