Jaya Arc

Kategorie » Svět OP » Arcy

Autor: Tommy

Volume: 24–25
Manga kapitoly: 218–236
Anime epizody: 144–152
Rok vydání: 2002 (Manga), 2003 (Anime)

Jaya je první arc Skypiea ságy a zároveň dvanáctý arc v celé One Piece sérii.

Jaya

Dobrodružství pokračovalo ve chvíli, kdy začal Log Pose ukazovat prudce nahoru. Nová členka posádky Robin usoudila, že Log Pose ukazuje na bájný nebeský ostrov. Vzápětí spadl z nebe do moře vrak obrovské lodi. Luffy, Zoro a Sanji se rozhodli vrak prozkoumat a našli v něm starou mapu ostrova jménem Skypiea. Mezitím se objevila loď se skupinou pirátů v čele s kapitánem jménem Masira. Tvrdil, že jsou na jeho území, proto chtěl vrak lodi pro sebe. Ve vraku se strhla bitva mezi Slamáky a Masirovými piráty. Bitvu přerušila až obrovská želva, která vrak zničila, ale naštěstí všichni bezpečne unikli. Vzápětí ztmavla obloha a objevily se na ní tři obrovské stíny. Masira se lekl, proto se svou posádkou rychle odplul. Naštěstí mu Robin stihla ukrást Eternal Pose, který ukazoval na nedaleký ostrov Jaya. Stíny zmizely, obloha se vyjasnila a Going Merry odplula směrem k Jayi, aby získala více informací o nebeském ostrově.

Jaya V přístavním městě ostrova Jaya, ve městě Mocktown, se Luffy, Zoro a Nami vydali do baru, kde se setkali s Bellamyho piráty. Zanedlouho se zjevil i jejich kapitán Bellamy, na kterého byla vypsána odměna 55,000,000 beli. V baru se Luffy setkal i s neznámým pirátem, se kterým se dostal do menší potyčky kvůli jídlu. Když se Luffy zmínil o nebeském ostrově, všichni se mu vysmáli a Bellamy něj zaútočil. Luffy se vůbec nebránil, protože při příchodu do Mocktownu slíbil Nami, že s nikým nebude bojovat. Bellamy ho zmlátil a vyhodil z baru. Zoro a Nami ho následovali a společně se vrátili zpět na loď. Mezitím Robin zjistila, že na druhém konci ostrova žije člověk jménem Montblanc Cricket, který ví, jak se dostat na nebeský ostrov. Slamáci se rozhodli ho navštívit a po cestě potkali Masirového bratra Shoujoua. Shoujou na Slamáky zaútočil, ale ti mu utekli a přišli do Cricketova domu. Dům byl sice prázdný, ale byla tam pohádková kniha „o lháři Nolandovi“. Sanji tu pohádku znal, proto ji posádce vyprávěl.

Kdysi dávno našel Noland na Grand Line ostrov, na kterém bylo město celé ze zlata. Vrátil se domů a řekl o něm králi. Krále to zaujalo, proto odešel spolu s Nolandem na ten ostrov. Jenže na ostrově žádné zlaté město nenašli, král se rozhněval a odsoudil Nolanda na smrt za to, že mu lhal. Až do své smrti se Noland bránil a tvrdil, že město se muselo potopit, ale i tak ho popravili.

Jaya Zpět v současnosti se v domě zjevil Cricket a řekl, že je potomkem Nolanda a každý den se potápí pod vodu a hledá zlaté město, aby dokázal Nolandovu nevinu. Pomáhali mu při tom Masira a Shoujou, se kterými se už Slamáci setkali. Právě v ten den našel Cricket v moři zlatou sošku. Luffy jim řekl o nebeském ostrově a Cricket usoudil, že jediná cesta jak se na něj dostat je „Horní proud“, obrovský gejzír, který vystřeluje z moře přímo do nebe jižně od Jayi. Slamáci tedy museli jít do lesa, aby našli Jižního ptáka, pomocí kterého se k Hornímu proudu dostanou, jelikož Jižní pták je otočen vždy na jih. Mezitím Masira a Shoujou upravili Going Merry, aby ji Horní proud nerozdrtil Bellamy se zatím dozvěděl o Cricketové zlaté sošce, proto přišel do Cricketovha domu, porazil Cricketa a ukradl sošku. Kdyžse vrátili Slamáci s Jižním ptákem, Luffy se dozvěděl o krádeži a odešel do Mocktownu získat sošku zpět. V Mocktowne Bellamy na Luffyho několikrát zaútočil, ale Luffy ho jediným úderem porazil a odnesl sošku zpět Cricketovi.

Jaya Ve městě Mariejois se zatím sešlo pět vůdců Světové Vlády, takzvaní Gorosei, aby diskutovali o tom, že se chystají setkat dva velmi mocní piráti, Červenovlasý Shanks a Whitebeard. Taktéž se v Mariejois setkali členové Shichibukai: Donquixote Doflamingo, Bartholomew Kuma a Dracule Mihawk, a hlavní admirál mariňáků Sengoku. Setkali se, aby našli nového Shichibukaie, který by nahradil Crocodila. Vzápětí se zjevil pirát jménem Laffitte, který nominoval na post Shichibukai svého kapitána. Jeho kapitán byl tentýž pirát, kterého potkal Luffy v baru, Marshall D. Teach neboli Blackbeard. Sengoku Laffitta odmítl, protože o Blackbeardovi neslyšel. ale Laffitte řekl, že už se na tom pracuje.

Na Jaye zatím upravená Merry vyplula na jih směrem k Hornímu proudu. Po cestě se setkali s Blackbeardovými piráty, kteří jim řekli, že na Luffyho je vypsána odměna 100,000,000 beli a na Zora 60,000,000 beli. Blackbeard se pokusil Slamáky chytit, ale najednou vystřelil Horní proud, který zničil Blackbeardův obrovský vor a poslal Going Merry přímo do nebes.

Komentáře

#1296 Perona-Chan, 2. 10. 2015, 17:35:25 Odpovědět

To som si ani vôbec nevšimla že tam bola ta porada diky za info

Hakuhódžó no senši